Autor Tema: Predlažite za unapređenje sajta!  (Posjeta: 296042 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1230 : 12.07.2013. 21:13:57 »
Pozdrav.
Imam prijedlog kako bi mogli poticati nove članove na prevođenje i podržati sadašnje prevoditelje.  ;D
Da li bi mogli ubaciti bodove s kojima bi se kupovali prijevodi? Bodovi bi se mogli zaraditi tako da se postavi prijevod, mogli bi se dobiti kao poklon ili kupiti preko paypala ili nekog drugog sajta. Sa tim bi se bodovima mogle "kupovati" stvari koje drugi korisnici ne bi imali npr. VIP paleta smajlića, reklama na početnoj stranici,... Na taj bi način povečali broj prevoditelja i buđet ovog našeg dragog sajta.  :)
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline GrayGhost PrijevodiOnline

  • How hard can it be?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 940
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1231 : 12.07.2013. 23:49:51 »
Pozdrav.
Imam prijedlog kako bi mogli poticati nove članove na prevođenje i podržati sadašnje prevoditelje.  ;D
Da li bi mogli ubaciti bodove s kojima bi se kupovali prijevodi? Bodovi bi se mogli zaraditi tako da se postavi prijevod, mogli bi se dobiti kao poklon ili kupiti preko paypala ili nekog drugog sajta. Sa tim bi se bodovima mogle "kupovati" stvari koje drugi korisnici ne bi imali npr. VIP paleta smajlića, reklama na početnoj stranici,... Na taj bi način povečali broj prevoditelja i buđet ovog našeg dragog sajta.  :)

Mislim da sam shvatio dobru nameru, samo mi je ne stoji "kupovina prevoda" i bodovi... Nekako mi je nespojiva ta komercijalizacija (možda ne u početku, ali sigurno bi vodilo ka tome) i dobrovoljnost prevođenja. Evo, mi smo juniori prevodioci - samo pogledaj: svi stariji prevodioci i uopšte cela ekipa PO su više nego dovoljan podsticaj za bilo koga ko hoće da prevodi, jer svaki put za bilo koji problem su nam bili na raspolaganju. Ja bih ostao na tom princupu dobre volje i dobrovoljnosti - meni lično ne treba ništa drugo  ;)
Sa druge strane, imamo i mogućnost donacije tako da je i to pokriveno.  :)
Speed has never killed anyone.
Suddenly becoming stationary, that's what gets you.

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1232 : 13.07.2013. 00:07:43 »
Pozdrav.
Imam prijedlog kako bi mogli poticati nove članove na prevođenje i podržati sadašnje prevoditelje.  ;D
Da li bi mogli ubaciti bodove s kojima bi se kupovali prijevodi? Bodovi bi se mogli zaraditi tako da se postavi prijevod, mogli bi se dobiti kao poklon ili kupiti preko paypala ili nekog drugog sajta. Sa tim bi se bodovima mogle "kupovati" stvari koje drugi korisnici ne bi imali npr. VIP paleta smajlića, reklama na početnoj stranici,... Na taj bi način povečali broj prevoditelja i buđet ovog našeg dragog sajta.  :)

Mislim da sam shvatio dobru nameru, samo mi je ne stoji "kupovina prevoda" i bodovi... Nekako mi je nespojiva ta komercijalizacija (možda ne u početku, ali sigurno bi vodilo ka tome) i dobrovoljnost prevođenja. Evo, mi smo juniori prevodioci - samo pogledaj: svi stariji prevodioci i uopšte cela ekipa PO su više nego dovoljan podsticaj za bilo koga ko hoće da prevodi, jer svaki put za bilo koji problem su nam bili na raspolaganju. Ja bih ostao na tom princupu dobre volje i dobrovoljnosti - meni lično ne treba ništa drugo  ;)
Sa druge strane, imamo i mogućnost donacije tako da je i to pokriveno.  :)

Ja sam samo mislio da bi bilo ovako zanimljivije. :)
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1233 : 13.07.2013. 03:43:22 »
Jednostavnije je da moderatori uplacuju mjesecno po 100 £ i da se prevoditelju uplati po titlu 30 £, ako je kvalitetan. :)
Mrzim lopatare i limune

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1234 : 13.07.2013. 04:15:08 »
Jednostavnije je da moderatori uplacuju mjesecno po 100 £ i da se prevoditelju uplati po titlu 30 £, ako je kvalitetan. :)
Još je jednostavnije da platiš 50€ da ti se odobri titl  liz-liz

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1235 : 17.07.2013. 10:42:46 »
Jednostavnije je da moderatori uplacuju mjesecno po 100 £ i da se prevoditelju uplati po titlu 30 £, ako je kvalitetan. :)
Još je jednostavnije da platiš 50€ da ti se odobri titl  liz-liz

 ;D

@LemonzOO

Pitanje je tko odlučuje o kvaliteti prijevoda, ako je to King ostali bi praznih džepova  ;)

Offline profa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1236 : 26.08.2013. 23:00:55 »
Vidim da se ranije povela priča o mogućnosti pretrage po žanrovima, ne znam dokle se stiglo sa tom idejom, al evo baš bi mi sad fasovalo da imam tu opciju. To bi bilo sjajno, samo šlag na tortu i ovako je fenomenalno.
 :naklon:

Offline kraljzv1

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 88
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1237 : 15.09.2013. 16:58:45 »
Pozdrav!
Ljubitelji nogometa, možemo li se organizirati i unaprijediti sportski dio ovoga foruma?
Organizirajmo se u tim koji bi gledao nogometne utakmice i izvještavao o istim. Pratili bi najjače lige u Europi, svatko bi pratio i izvještavao o ligi i utakmici po izboru.
Oprostite ako sam predložio nešto što već postoji ili ako sam obajvio ovaj post tamo gdje mu nije mjesto... :-)

Offline Antros17

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1238 : 12.11.2013. 01:25:42 »
Razmotriti mogucnost da se favoriti prosire sa 50 na 100 komada tako da se mogu zadrzati na spisku i serije koje su zavrsile kao podsjetnik i arhiva svih serija koje je neko pogledo bez brisanja radi stavljanja novih :D

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1239 : 12.11.2013. 10:13:32 »
favoriti su samo zbog kalendara, da si mozes vidjet sto se prikazuje ovaj tjedan

budem pogledao kak je sad postavljeno, mozda prosirim :)

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1240 : 12.11.2013. 10:59:41 »
Ili možeš napraviti neku novu kategoriju, tipa "Gledao sam"...
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1241 : 12.11.2013. 11:56:14 »
Da, to bi bilo super poput "gledam, odgledano". Super se statistika od toga može dobiti. Podržavam. :)

Offline zemunac999

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1242 : 07.12.2013. 15:22:28 »
Pocnite prvo od privatnih poruka... ne izlazi mi obavestenje da sam primio poruku nego samo pise 1 poruka i sve su mala i sitna slova, treba smanjiti sirinu i uvecati slova. Sa strane ubaciti reklame i promeniti ovu bledu boju u neku normalniju... ;D

Offline rambo975

  • Who cares?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 902
  • Spol: Muški
  • Svaka ruža ima trnje
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1243 : 11.01.2014. 11:38:38 »
Cestitke na unapređenju sajta i otvaranju foruma sa filmovima (i prevodima za filmove)

Predlažem, dok je još početak, da otvorite podforum i za animirane filmove, gde bi takođe bilo opisa filmova
i u prvom postu spisak sa linkom ka njima.
kao što su podforumi o filmovima i O dokumentarnim filmovima

Primera radi, u forumu sa serijama nije na početku odvojen podforum za animirane serije, i sada ih je možda
teže razvrstati...

To vam je kao da vozite kamion sa voćem, pa umesto da svo voće stavite zajedno, lepo odvojite
red gajbi sa jabukama, red gajbi sa breskvama, red gajbi sa jagodama...
Mala organizacija može svima da koristi. Sve bi bilo mnogo preglednije, lepše, dostupnije i lakše za
pretraživanje, kako korisnicima, tako i urednicima foruma.

Verujem da nisam jedini koji vam je ovo predlagao i da možda sve ovo imate u planu.
Posao je veliki, a svi rade dobrovoljno...
Čestitke svima na dosadašnjem, i puno uspeha i uživanja u daljem radu.


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1244 : 11.01.2014. 11:41:50 »
Da, u pravu si, sigurno ćemo to napraviti... Još imamo posla oko ubacivanja titlova za filmove, pa ćemo to riješiti kad završimo...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1245 : 11.01.2014. 11:43:40 »
Možda ne bi bilo loše i da se sve pojednostavi. Na primjer, da na istom mjestu bude najava i za filmove i serijala. Kada filmovi budu išli na server, da se tema Popuna spiska epizoda premjesti na adekvatno mjesto, pa da se tu može isto tražiti za oba... itd.

Citat:
Da, u pravu si, sigurno ćemo to napraviti... Još imamo posla oko ubacivanja titlova za filmove, pa ćemo to riješiti kad završimo...
Vlajalo bi to i za serije. :)
Mrzim lopatare i limune

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1246 : 11.01.2014. 13:15:59 »
Jeste razmisljaji da filmove rasporedite u pod grupe pa da bude od 2010-..., 2000-2010, 1990-2000, 1980-1990,... Posto se tako najcesce deli kinematografija na dekadama o uspesnostima, periodu kada su glumci i glumice imale veci uspeh itd pa tako neko mozda se vise bude bavio i komentarisao o nekim filmovima iz 60-tih dok neko drugi filmovima 90-tih. Time ce biti bolje i jednostavnije sortirani filmovi.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1247 : 11.01.2014. 13:21:09 »
Na sajtu (jednog dana neke od narednih godina :)) će biti pretraga filmova po godinama pa će se lako moći i pretraživati, npr. prikaži sve filmove 1992-2004 ili bilo koji drugi raspon.
Ovako na forumu je na isti način kako su i serije razvrstane, bez dijeljenja na potkategorije, žanrove, reditelje. To će sve moći na sajtu da se radi, da se pretražuje po tome.
U potforumu Općenito se može otvoriti tema određenog naziva za raspravu na tu temu, kao što već postoji Skandinavska filmografija.
« Zadnja izmjena: 11.01.2014. 13:22:44 MilanRS »

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1248 : 11.01.2014. 13:22:11 »
Odlicno!  smileyNO1

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1249 : 11.01.2014. 13:24:33 »
Predlog za filmove. Da oni koji imaju ubačen titl na forumu imaju neku ikonicu pored naziva, tipa ovako nešto.



Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1250 : 11.01.2014. 13:28:47 »
Zabilježen prijedlog. Nije nimalo loš. Ako bude prihvaćeno, Bruno će to uz dva-tri klika podesiti za sve teme u potforumu O filmovima.  :)

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1251 : 15.01.2014. 18:15:43 »
Smatram da bi se veoma unapredio čet kada bi Č+ bili ljubičasti na četu. To je moj predlog xD :lubenica:

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1252 : 19.01.2014. 22:54:09 »
Uh, pala mi odlična ideja na pamet. Da na novom sajtu kod autorskih prevoda bude i opcija da samo članovi mogu skinuti nečiji autorski prevod, to bi moglo biti dobro za sajt jer bi se neko registrovao a i statistika bi bila potpunija. :)

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1253 : 19.01.2014. 23:26:56 »
Ne bi se popravila statistika značajno, jer bi taj neregistrovani lenji debeloguzi fejser kome treba titl, a koga mrzi da ode da kenja (a kamoli da se registruje), otišao na drugi sajt gde nije potrebna registracija i skinuo (verovatno krš) titl, al nema veze. Bitno je da ga mrzi, zato i nije za bolje.  :P




Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1254 : 20.01.2014. 22:37:56 »
Ne bi se popravila statistika značajno, jer bi taj neregistrovani lenji debeloguzi fejser kome treba titl, a koga mrzi da ode da kenja (a kamoli da se registruje), otišao na drugi sajt gde nije potrebna registracija i skinuo (verovatno krš) titl, al nema veze. Bitno je da ga mrzi, zato i nije za bolje.  :P

Bome si u pravu. Lenjo do zla boga. :D

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1255 : 28.01.2014. 22:40:48 »
Zbog obaveza ne stignem baš biti aktivan na forumu (nisam u tijeku s događanjima) pa me zanima hoće li uskoro na siteu biti moguće postavljati/skidati titlove za filmove kao što je to moguće za serije?

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1256 : 28.01.2014. 22:43:43 »
Hoće, Bruno je vrlo blizu toga da svrši...  :u-lala

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1257 : 28.01.2014. 22:46:34 »
 rofl

Super!

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1258 : 28.01.2014. 23:23:34 »
Molim intimu iz spavaće sobe ne iznositi javno na forumu. Hvala.


Spoiler for Hiden:
rofl

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Predlažite za unapređenje sajta!
« Odgovor #1259 : 31.01.2014. 21:55:23 »
Evo mene s još jednim  prijedlogom.  ;D
Je li za ovu verziju  foruma moguće uvesti dugme "Hvala"?

Tags: Marker