Razno > Prijedlozi i kritike

Predlažite za unapređenje sajta!

<< < (292/293) > >>

sanjaradovanovic:
Za početak sve pohvale. Imala bih predlog da se uvede možda neko plaćanje za prevode filmova. Meni konkretno treba prevod za dva filma da bi ih pogledala i ja bi radije platila nego da postujem po forumu...

wlaky:

--- Citat: sanjaradovanovic - 18.11.2020. 11:04:48 ---Za početak sve pohvale. Imala bih predlog da se uvede možda neko plaćanje za prevode filmova. Meni konkretno treba prevod za dva filma da bi ih pogledala i ja bi radije platila nego da postujem po forumu...

--- Kraj citata ---


Pa mislim da imaš mogućnost skidanja ako uplatiš donaciju za rad sajta... Nisam siguran, pitaj Zokija.

Ilija Ikic:
Poštovani, želim da ukažem da jedan problem u vezi sa klasifikovanjem serija tj. određenja žanra. Naime dve potpuno različite vrste serija se kvalifikuju na isti način - kao misterije. Ta loša polisemičnost potiče iz engleskog jezika (npr. naslovi serija ili IMDb) gde se, potpuno nesvrsishodno pod misterijom podrazume sasvim obična detektivska serija (jer se rešava neka tajna, zagonetka) i npr. serija u kojoj se sukobljavaju vampiri i zombiji. U prvom slučaju je reč o razotkrivanju ovozemaljskih tajni i problema, a u drugom o nadprirodnim silama i nadprirodnim moćima. Dobro bi bilo opredeliti se za jedanu vrstu i nju nazivati misterijom, a drugu ostaviti drugim kvalifikativima. Ovako gledalac može odgledati nekoliko epizoda pre nego shvati da  iza serije ubistava stoji sama đavolska sila i pre nego dilituje sve preostale epizode, kao što ljubitelj nadprirodnih, fantastičnih junaka i dođaja može skroz nevoljno stići do samog kraja serije očekujući da je ubica zli zombi, a ne sobarica u hotelu.

zkarlov:
Kad radimo stranicu za seriju označavamo je onako kako nam to kaže IMDb. Mislim da je gledatelju bitnije da vidi oznaku horor i fantazija i nakon čitanja kratkog sadržaja odluči želi li ili ne pogledati seriju ili film. Po meni bi se možda trebala dodati još i oznaka natprirodno...  :ne-zna

Ilija Ikic:
Odličan predlog. Nadam se da će zaživeti u praksi.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju