Autor Tema: Sherlock  (Posjeta: 99217 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #420 : 02.01.2017. 19:11:59 »
Moja zamerka
Spoiler for Hiden:
Onu crvenokosu sto su ubacili,potpuno nepotrebno,jedino ako tu ima nesto vise od klasicne prevare
Spoiler for Hiden:
To da bi John prevario Mary je totalno out-of-character. Mislim da će ona igrati neku malo veću ulogu u jednoj od sljedećih epizoda.

Također mislim da će biti veći vremenski razmak između 1. i 2. epizode. Osjećam to. Mislim da će negdje godinu-dvije stavit razmak. Ali samo nagađanje.

Offline sean

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #421 : 02.01.2017. 19:34:00 »
Na imdb-u pise da izlazi 8-og.Videcemo sta ce biti.
Spoiler for Hiden:
I meni je to jedino objasnjenje.Mislim da ima neke veze sa moriarty-em.

Offline Anyta Ko

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 54
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #422 : 03.01.2017. 15:23:03 »
ovo su sluzbeno, navedeni datumi prikazivanja... koliko znam uvijek je sezona prikazana u 3 tjedna.

Na imdb-u pise da izlazi 8-og.Videcemo sta ce biti.
Spoiler for Hiden:
I meni je to jedino objasnjenje.Mislim da ima neke veze sa moriarty-em.
I may disagree with what you have to say, but I shall defend, to the death, your  right to say it. - Voltaire

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Sherlock
« Odgovor #423 : 03.01.2017. 16:19:57 »
Fantasticna prva epizoda. Mene su kupili, sad videcemo kako ce se dalje odvijati.
Spoiler for Hiden:
Odlazak Meri je dobra stvar. Mislim da se previse umesala u Serlokov i Votsonov zivot, pa se puno toga vrtelo oko nje sto je sputavalo njih dvojicu. Poslednje tri, cetiri epizode su na neki nacin bile fokusirane na nju. Ostaje videti kakve ce posledice biti i kako ce se Votson izboriti sa tugom.

Dopala mi se i devojka iz autobusa. Kada su pomenuli da je izdajnik zena, britanka, ocekivao sam da ce to biti ona i da je koristila Votsona kako bi se priblizila Meri. Scenaristi su nas prilicno navukli napetoscu u tim momentima, i onim dopisivanjem nje i Votsona. Ali mi je drago sto to nije ispalo tako.

Sad, zasto je devojka iz autobusa vazna za epizodu i Votsona? Pa, mozda se kroz naredne epizode i ispostavi da je ona nesto vise od puke prolaznice, ali ako i ne bude tako meni se svidja njena uloga i karakterizacija. Dzon je u njoj pronasao nekog slicnog sebi. Meri nikada nije ni bila tu zbog Dzona. Njihova veza, brak, sve su to posledice poznavanja i traganja za Serlokom. I cak i u ovoj epizodi vidimo da je Dzon skrajnut u tom trouglu. Meri je pametnija, operativac, i neko ko vise razume i ko je blizi Serloku, tako da su uvek njih dvoje u prvom planu a Votson je sve manje osecao svoju pripadnost u "kuci". Zato ga je i privukla osoba koja vise slici njemu. Naravno, ne bi on Meri nikada prevario (da je ostala ziva) jer nije takav covek, ali je pronasao nekoga sa kime moze da razgovara. To su i Meri i Dzon znali donekle, i najbolje se oslikava kroz dve recenice. Prva kada Meri kaze Dzonu da ga ona ne zasluzuje tj da je previse dobar za nju jer ona i nije toliko zaljubljena u Dzona koliko je zaljubljenja u njegovu bliskost sa Serlokom, pa se ona gotovo stalno raspituje za slucaj i uvek zeli da je umesana. A druga recenica je kad na samrti kaze Serloku da ga voli iako se nalazi u Dzonovom narucju. Serlok je glavna figura u njenoj glavi. Zato mi je drago sto je vise nema i smatram da ce dati veci prostor Serloku i Votsonu.

Ono sto meni najvise smeta kod ovog BBC-ovog Serloka su negativci. Serlok ima toliko odlicnih i sjajno karakterizovanih neprijatelja a oni gotovo da nikoga ne prikazuju. Uhvatili se za Morijartija od prve do poslednje epizode i stalno se on pominje oko slucajeva. Morali su da naprave cetiri velika neprijatelja kroz cetiri sezone i da svaka poslednja epizoda bude svojevrsni endgame. Deluje mi da je sva fama oko toga da li je ziv, da li je mrtav, hoce li se nekako osvetiti, vratiti i slicno, malo previse. Ali dobro, ovako je na odredjeni nacin misterioznije i kada se jednom zavrsi serija bice zatvoren krug koji je zapocet.

Na internetu se dosta prica oko kraja ove epizode.
Spoiler for Hiden:
"Do you miss me?" se konstantno provlaci, i onaj razgovor Serloka sa bratom nagovestava da je u pitanju neko koga njih dvojica poznaju. Postoji teorija da ce se pojaviti drugi Serlokov brat i zakomplikovati situaciju. Sa jedne strane deluje smisleno, sa druge mozda i ne bude bilo nista od toga. Definitivno mi je privuklo paznju.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Anyta Ko

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 54
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #424 : 04.01.2017. 16:31:47 »
ja i čekam
Spoiler for Hiden:
trećeg Holmsa, šuška se da bi ga trebao igrati tom hiddleston, al to nigdje nije potvrđeno....
A u zadnjem nastavku treće sezone ga u "tragovima" spominju!

BTW. hvala na brzom prijevodu ;)


Spoiler for Hiden:
"Do you miss me?" se konstantno provlaci, i onaj razgovor Serloka sa bratom nagovestava da je u pitanju neko koga njih dvojica poznaju. Postoji teorija da ce se pojaviti drugi Serlokov brat i zakomplikovati situaciju. Sa jedne strane deluje smisleno, sa druge mozda i ne bude bilo nista od toga. Definitivno mi je privuklo paznju.
I may disagree with what you have to say, but I shall defend, to the death, your  right to say it. - Voltaire

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #425 : 05.01.2017. 00:31:49 »


Spoiler for Hiden:
"Do you miss me?" se konstantno provlaci, i onaj razgovor Serloka sa bratom nagovestava da je u pitanju neko koga njih dvojica poznaju. Postoji teorija da ce se pojaviti drugi Serlokov brat i zakomplikovati situaciju. Sa jedne strane deluje smisleno, sa druge mozda i ne bude bilo nista od toga. Definitivno mi je privuklo paznju.

Spoiler for Hiden:
Dvostruka pažnja: mogao bi biti veliki spoiler.
Spoiler for Hiden:
Ja mislim da bi njihov brat mogao biti Toby Jones u sljedećoj epizodi. Najavljali su ga kao najveći zločinac s kojim se Sherlock susreo do sad u seriji a i rekli su kako je 2. epizoda (ne uključujući 3.) ove sezone nešto najmračnije što su do sad napravili.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Sherlock
« Odgovor #426 : 05.01.2017. 02:21:24 »


Spoiler for Hiden:
"Do you miss me?" se konstantno provlaci, i onaj razgovor Serloka sa bratom nagovestava da je u pitanju neko koga njih dvojica poznaju. Postoji teorija da ce se pojaviti drugi Serlokov brat i zakomplikovati situaciju. Sa jedne strane deluje smisleno, sa druge mozda i ne bude bilo nista od toga. Definitivno mi je privuklo paznju.

Spoiler for Hiden:
Dvostruka pažnja: mogao bi biti veliki spoiler.
Spoiler for Hiden:
Ja mislim da bi njihov brat mogao biti Toby Jones u sljedećoj epizodi. Najavljali su ga kao najveći zločinac s kojim se Sherlock susreo do sad u seriji a i rekli su kako je 2. epizoda (ne uključujući 3.) ove sezone nešto najmračnije što su do sad napravili.

Uh.
Spoiler for Hiden:
Postoji ona scena kad se Votson srece sa devojkom na autobuskoj stanici, a u pozadini se vidi reklama na kojoj je Tobi. Voleo bih da je ovo sto si napisao tacno, jer mi je Tobi Dzons jako drag.

Ne mogu da docekam sledecu epizodu.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #427 : 05.01.2017. 10:33:44 »
Spoiler for Hiden:
Postoji ona scena kad se Votson srece sa devojkom na autobuskoj stanici, a u pozadini se vidi reklama na kojoj je Tobi.

Sliku su detaljnije stavili na Redditu, vidio sam prije par dana.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #428 : 07.01.2017. 19:43:31 »
Zbog marketinga ili čega god već odlučili su se napraviti "#SherlockReacts." Preporučam da ne gledate. Jako je dosadno, nije smiješno i doslovno su samo prikazani Tweetovi.

Ali, tko voli nek izvoli:
Spoiler for Hiden:

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #429 : 09.01.2017. 00:28:51 »
Ova epizoda onima koji nisu zadovoljni s prošlom to sve iskupljuje, a onima koji su zadovoljni s prošlom još više diže u nebo.

Nevjerojatna gluma, pametni dijalozi, jako napeto u trenutcima. Twistovi odrađeni fantastično, humor je onaj pravi, dobar na kakvog smo se naviknuli.

Što reći no BRAVO!

Spoiler for Hiden:
Ali ljudi... Nakon pogledanog Next Time trailera...
Spoiler for Hiden:
ona jebena eksplozija...

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Sherlock
« Odgovor #430 : 09.01.2017. 20:34:31 »
Zaista odlicna druga epizoda. Kao sto je gospodar vremena napisao, tvistovi, humor narocito, dijalozi, obracanje paznje na likove, sve je odlicno izgledalo.

Spoiler for Hiden:
Napisao sam nakon prethodne epizode da mi je devojka iz autobusa sumnjiva a sa time sam i poceo da gledam epizodu pokusavajuci da nadjem poveznice. Sad, verujte mi na rec ili ne, ali u jednom trenutku sam i pomislio da je devojka iz autobusa zapravo ona devojka koja je provela vece sa Serlokom. Ali to je bila samo sekunda, teorija kao svaka druga, tj jedna od milion koje ti prodju kroz glavu gledajuci Serloka. Palo mi je na pamet u trenutku kada su sedeli na klupi i hteo sam tada da ponovo pustim prvu epizodu, ali je nisam imao na kompu, mrzelo me da skidam i odustao sam. Kasnije, obracajuci paznju na novi slucaj, potpuno sam zanemario ovaj detalj. Cak nisam obratio paznju ni na Dzonovu terapeutkinju.

Na kraju krajeva, sve tri devojke su bile na ekranu, u krupnom kadru, i niko nije imao pojma da je to ista osoba. Brilijantan i veoma pametan tvist. Ocekujem spektakl u porodici Holms.

Sto se tice slucaja, jedan od razloga zasto mi se epizoda dopala je taj sto se Serlok potpuno posvetio jednom slucaju. Nije bilo vise stvari odjednom, tragajuci za necim vecim i slicno. Zasluge idu i Tobiju Dzonsu koji je bio fantastican u svojoj ulozi. Moram da napomenem da je slucaj bio predvidljiv, i da sam od pocetka verovao Serloku, ali to ne umanjuje cinjenicu da je bio zanimljiv.

Mofat se dobro pozabavio tim mocnicima i jednom strukturom ljudi koja je nedodirljiva. Konkretno, mi na ovim prostorima na primer imamo politicare i razlicite ljude iz senke za koje znamo kakvi su i da su konstantno tu, cine zlo i ne odgovaraju za svoje postupke. Jako dobro odradjena tema sa njegove strane.

I na kraju, gospodja Hadson u ferariju (ili neki drugi auto, neka bude ferari jer nisam strucan sa automobilima) je potpuno oduvala epizodu. Najbolji tvist ikada. Jedva cekam trecu epizodu.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Sherlock
« Odgovor #431 : 09.01.2017. 21:03:30 »
Pogledana prva i ovo je teško preseravanje. Prve dvije sezone dok su se držali literalnih predložaka su bile vrhunske, ali ovo sada je neki wannabe supercool Sherlock bez imalo šarma.

Priča je nezanimljiva, ne mogu se odmaknuti od Moriartija da mi dođe de pomislim da scenarist ima neke homoerotične sklonosti prema njemu.

Bolje da prestanu mlatiti praznu slamu.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #432 : 09.01.2017. 23:43:08 »
I na kraju, gospodja Hadson u ferariju (ili neki drugi auto, neka bude ferari jer nisam strucan sa automobilima) je potpuno oduvala epizodu. Najbolji tvist ikada. Jedva cekam trecu epizodu.[/Spoiler]
Aston Martin.

Offline Anyta Ko

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 54
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #433 : 11.01.2017. 19:11:02 »
po meni najbolja epiozoda do sad..... sve savrseno - BC briljira u par scena, MRS Hudston najopakija do sad (pregenijalno).... ne mogu vjerovat da su tako nesto snimili, pogotovo jer su specijal i 4x1 bile poprilicno lose...

kraj razvaljuje......to sigurno nitko nije očekivao!
I may disagree with what you have to say, but I shall defend, to the death, your  right to say it. - Voltaire

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #434 : 11.01.2017. 20:31:52 »
Ima scena iz druge ep (s04e02).. tako da spojleri..

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #435 : 11.01.2017. 20:49:28 »
Ima scena iz druge ep (s04e02).. tako da spojleri..

Jako lijepo prezentirano. Dobar video.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Sherlock
« Odgovor #436 : 16.01.2017. 17:57:16 »
Pogledana druga   rofl

Očekujem da se u trećoj pojavi Sherlockova čukunbaba.

Koji vratoloman pad serije.

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: Sherlock
« Odgovor #437 : 16.01.2017. 19:59:52 »
nakon odlične prve dvije sezone ovo se pretvorilo u jedno veliko sranje od serije. toplo se nadam da neće biti više sezona

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Sherlock
« Odgovor #438 : 16.01.2017. 20:45:32 »
Dopalo mi se finale serije/sezone. Veoma mi se dopala poruka koju je epizoda poslala, a nacin na koji je poslata je druga stvar. Nekome ce se dopasti, nekome nece, i to je to. Uglavnom, kako i sam volim psiholoske trilere uzivao sam u ovom poslednjem problemu. Serlok kao glavni protagonista i kao knjizevni lik kojeg obozava ogroman broj ljudi ima svoje neprijatelje. Kao i kod svakog protagoniste, opseg neprijatelja se proteze od glavnih do onih manje bitnih ali podjednako opasnih. I uvek se u toj prici postavlja pitanje ko je najveci neprijatelj tog lika? Ovo finale je uspelo u tome da nam prikaze ko je najveci Serlokov neprijatelj. To je sam Serlok. Serlok je u ovom lepom putovanju od cetiri sezone shvatio da su emocije veoma bitna stvar u njegovom zivotu. Bez njih, zavrsio bi poput svoje sestre. Sad, mozda je sestra i njeno pojavljivanje suvisno, ne sporim, ali na nju mozemo gledati kao na jedan odraz u ogledalu koji nam prikazuje kako bi Serlok izgledao da u svom zivotu nema prijatelje, ljude na koje moze da se osloni i ljude koje voli. Najbolji momenat finala je inspektor Greg koji kaze da je Serlok dobar covek. Ako premotamo film unazad, u prvoj epizodi prve sezone Greg Serloka naziva velikim covekom, a da li ce postati dobar to jos ne zna. Sa te strane, ovo je jedno putovanje koje je oslikalo Serloka i ucinilo ga onakvim kakvim bi trebao da izgleda Serlok 21. veka. Tu cinjenicu mnogi kriticari zapostavljaju. Ovo nije Serlok iz literature vec Serlok danasnjice, covek, sa svim svojim "obicnim" problemima i dogodovstinama. Na samom kraju, njegova slika je kompletirana, i moram reci da je ispao prilicno dobro.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #439 : 16.01.2017. 21:57:17 »
Ja sam zadovoljan.

Najluđa epizoda do sad. Neke stvari predvidive, neke ne, u nekima se jednostavno uživa, u nekima si na rubu sjedala.

Budući da se sad od serije opraštamo na malo duže, završio bih opravdavajući seriju, odnosno neke putove na koje se usudila poći. To će biti riječima Gatissa i Moffata koje dugo ponavljaju, a smatram kako su tek u posljednjoj epizodi skroz dobile značenje:
"It's not a detective show. It's a show about a detective."

Hvala.

Offline radici

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
Odg: Sherlock
« Odgovor #440 : 17.01.2017. 00:19:37 »
ovi novi šerlok rasturra,šteta što daju to na kapaljku-mislim broj epizoda-ali su zato mrak,te ga zato i obožavam,al dok nema prijevoda ,ne gledam,al nisam odolio pročitat vaše komentare njam-njam

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Sherlock
« Odgovor #441 : 18.01.2017. 00:59:32 »
Mislim da je ovo bilo svojevrsno finale serije i da je to bio cilj. Sumnjam nakon ovakvog kraja da ce snimati vise.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Sherlock
« Odgovor #442 : 18.01.2017. 08:04:09 »
Mislim da je ovo bilo svojevrsno finale serije i da je to bio cilj. Sumnjam nakon ovakvog kraja da ce snimati vise.

Iskreno se nadam jer ovo više nema nikakve veze sa šerlokom.

Offline sean

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #443 : 18.01.2017. 11:53:03 »
Sa jedne strane bi mi bilo drago da je kraj serije,jer su lepo zavrsili,zaokruzili radnju,a sa druge ne bi,jer mi se gleda i dalje..:D

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Sherlock
« Odgovor #444 : 18.01.2017. 12:18:36 »
Znate kako, ja bih voleo da godisnje prave po jednu epizodu, na primer bozicni specijal. I uvek bi to bili razliciti slucajevi i dogodovstine nasih junaka. Mislim da tako nesto ne bi iziskivalo previse vremena i novca.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline radici

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
Odg: Sherlock
« Odgovor #445 : 18.01.2017. 22:44:22 »
Znate kako, ja bih voleo da godisnje prave po jednu epizodu, na primer bozicni specijal. I uvek bi to bili razliciti slucajevi i dogodovstine nasih junaka. Mislim da tako nesto ne bi iziskivalo previse vremena i novca.

kontaktiraj ih.
-super ideja,a mi dobijemo poštenu epiz - film
bolje i jedan nego nijedan :majstore

Offline sean

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #446 : 18.01.2017. 22:45:22 »
E to bi bilo vrh

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Sherlock
« Odgovor #447 : 19.01.2017. 07:53:18 »
To su već napravili sa prošlogodišnjim special-om, pa je rezulatat bio na nivou 4. epizode, možda još i gori ako je ikako moguće.

Offline Better call me

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #448 : 20.01.2017. 20:44:38 »
Cudo niko ne prevodi trecu epizodu  ???


Offline Maestro™

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: Sherlock
« Odgovor #449 : 20.01.2017. 20:54:34 »
Cudo niko ne prevodi trecu epizodu  ???

Nije cudo prijatelju. Brdo serija je ostavljeno sa dve , tri poslednje epizode neprevedene.  :facepalm