Općenito > Općenito

Obavezno imenovanje naziva ripa kod uploada

<< < (2/3) > >>

DJOXXXA:

--- Citat: zkarlov - 20.07.2010. 12:37:54 ---Rekao sam da se ovo odnosi samo na titlove koji su sinhronizacija već postojećeg titla.
Ako si preveo nešto po prvi put, a nema naziva ripa to možeš slobodno staviti na upload.

--- Kraj citata ---

E to sam mislio...Hvala clapp clapp clapp

Macondo:
U potpunosti se slažem sa obeležavanjem, samo bih ja nešto promenio
Zašto bi se uvek titl epizode zvao isto, odnosno, meni pokazuje neku drugu glupu šifru iza naziva
kada uploadujem novu verziju titla.
Zar nije bolje da sam naziv epizode bude (verzije) bude odmah vidljiv


Zašto ne bi odmah u nazivu fajla koji skidamo pisala verzija titla, a ne da verziju (tipa HDTV XviD-FQM) pišemo u opisu.

zkarlov:
Ne moraš u opisu stavljati za koju je verziju. Kod samog dodavanja imaš opciju da li je titl za hdtv, dvd, 720p itd.
U nazivu titla ostaviš za koju je točno verziju, bar ja tako radim.
Otvorio sam ovu temu zato jer pojedini članovi postavljaju sinhronizacije već postojećih prijevoda, a nisu naglasili za koji je rip. Napišu samo sinhronizirano, a u naslovu ripa stoji npr. 01x02 i ništa drugo.

Macondo:
Nismo se razumeli, evo da bude jasnije pogledaj:
http://www.prijevodi-online.org/serije/view/406/curb-your-enthusiasm

I sada recimo tebe interesuje 05x03
Super, nađeš gde je ta epizoda, kako se zove i klikneš strelicu za download.
I šta onda vidiš:
Oba titla su DVD Rip, oba su na hrvatskom (čak ih je radio isti čovek),
samo što recimo navedeni DVD Rip nije pasovao fajlu koji sam ja skinuo.
Ja sam podesio tajming i kada sam uploadovao dobio sam ovaj nastavak u nazivu (293fr), i da nisam stavio "Podešen tajming za DVDRip.XviD-TOPAZ" u opisu, niko ne bi znao koja je razlika u ova dva fajla.

Znam da nije pravo mesto, i da bi možda išlo u deo predlozi za poboljšanje sajta, ali zašto se ne bi druga verzija zvala onako kako se zove i moj rar fajl koji sam uploadovao:
Curb.Your.Enthusiasm.S05E03.DVDRip.XviD-TOPAZ

zkarlov:
Zato što to sad tehnički nije moguće, sorry. U takvim slučajevima ćeš stvarno morati dodati u opis za koju je verziju. :(

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju