Autor Tema: Android - Player za avi fileove  (Posjeta: 3725 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Android - Player za avi fileove
« : 07.07.2010. 19:05:12 »
Jeli zna tko kakvu android aplikaciju - player za avi fileove što podržava subtitlove?

Offline vladapetr

  • Ja sam svoje popušio!Sada se inhaliram e-cigaretama.
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 216
  • Spol: Muški
Re: Android - Player za avi fileove
« Odgovor #1 : 07.07.2010. 19:21:58 »
Ja sam se svojevremeno igrao sa plejerima za Symbian, pa posle toga sa .avi plejerom za iPhone... Ali najbolja varijanta ti je neki program tipa Format Factory (besplatan, brz, pouzdan) u kojem video klip koji želiš da gledaš, konvertuješ na kompjuteru u format koji odgovara tvom telefonu, a titl se "zalepi" na video... prebaciš u telefon i ne razmišljaš  ;)
     Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Re: Android - Player za avi fileove
« Odgovor #2 : 08.07.2010. 12:26:33 »
Probat ću se malo igrat s ovim tvojim savjetom.

Molio bih i druge da ovde postave ako znaju dobre android aplikacije

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Re: Android - Player za avi fileove
« Odgovor #3 : 20.08.2010. 04:28:50 »
Zanima me koji je najbolji program za konvertovanje filmova za telefon, po mogucstvu besplatan? U pitanju je Nokia 5530

Offline vladapetr

  • Ja sam svoje popušio!Sada se inhaliram e-cigaretama.
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 216
  • Spol: Muški
Re: Android - Player za avi fileove
« Odgovor #4 : 20.08.2010. 13:49:28 »
evo ti malo skraéna verzija tutoijala koji smo ThePhilosopher i ja napravili za jedan forum

Citat:
Gledanje filmova na telefonima sa integrisanim prevodom

Ovde će biti objašnjeno kako najlakše gledati filmove/serije na vašem mobilnom telefonu.
Da se ne bi zamarali sa instaliranjem raznih plejera i kodeka na telefon, u zavisnosti od formata videa koji želite da gledate, smatramo da je lakše na računaru izvršiti konverziju u format koji je "prirodno" podržan na telefonu. Prevod će se integrisati u video, a rezultujući video fajl će biti nekoliko puta manji od originalnog fajla (veličina rezultujuće video datoteke zavisi od postavljenih parametara).


I Potrebno:

1) program Format Factory, besplatan (tekuća verzija 2.50)
2) film i prevod za njega; da se nalaze u istom folderu i imaju identičan naziv (primera radi - video: film.avi i prevod: film.srt )

Važna napomena: iz greške u parsiranju imena datoteka, ubacivanje prevoda neće uspeti ako u nazivu fajla postoji zarez (ovo je empirijski potvrđeno). Dakle, neka naziv filma (i prevoda) budu bez zareza!


II Koraci:

1) Probajte da pustite film na računaru. Ukoliko se prevod vidi, (u ovom koraku je nebitno ako se vide neki nerazumljivi karakteri umesto naših slova)  i sinhronizovan je sa videom, spremni smo za sledeći korak.

2) Startovati program Format Factory i kliknuti na dugme: Option u glavnom toolbar-u
-->  Pod Options, u "Output Folder" navedete ime foldera u kome će se nalaziti konvertovana video datoteka.
--> Pod "Subtitle Font" promeniti taj koji stoji po defaultu. Tahoma daje dobar prikaz (izbor fonta je, naravno, proizvoljan), tako da stoji:
   Font: Tahoma
   File Name: C:\Windows\Fonts\tahoma.ttf

Napomena: Ukoliko imate Win7 ili Vistu, moguće je da nećete moći promeniti Font klikom na dugme "Browse" (nalazi se pored File Name), tj. neće vam prikazati folder Fonts. Rešenje je da ručno upišete ovu putanju gore, za File Name (dakle kucate ovo "C:\Windows\Fonts\tahoma.ttf").

Kliknućemo na dugme OK, i podesili smo osnovne parametre.

3) Pošto vršimo konverziju za mobilni telefon, biramo opciju "All to Mobile Device" sa leve strane.
--> Pojavljuje se meni, sa nekoliko različitih telefona i formata. Na osnovu podataka o vašem telefonu, biramo format u koji ćemo konvertovati video.
Recimo, za Samsung i5700, ekran je rezolucije 480x320, podržava .h264 video, pa zato biramo za ovaj primer:
-->Samsung -->Samsung MP4 320x240 AVC. Kada smo kliknuli na to, otvorio se u desnom prozoru meni, gde ćemo podesiti parametre:

Video Stream:
-  za Video Size staviti 480x320, (ne stavljati veći od toga koliki vam je displej, neki telefoni imaju problem sa resize-ovanjem klipa)
- Bitrate: npr 512,
- FPS: 23,976

//ostalo nema potrebe menjati.

u Additional Subtitle treba postaviti ANSI code-page na 1250 (ovim osiguravamo da će se naša slova pravilno interpretirati i ugraditi u video datoteku)

Sva podešavanja su promenjiva (vezana za određeni telefon), i u zavisnosti od toga za koji mobilni telefon ovo radite, parametri će biti drugačiji. Probali smo ovaj postupak za nekoliko različitih Nokia, iPhone i Samsung, HTC. Sve prolazi glatko, kada se pravilno izaberu format (rezolucija) i tip videa (3gp, mp4, ...).

3a) Kada nađete podešavanja koja vam odgovaraju, pametno je da ih sačuvate, klikom na "Save As" u meniju (da ne biste svaki put ponovo unosili parametre). Upišite neko prepoznatljivo ime i ona će posle toga stajati u meniju, pored postojećih, predefinisanih tipova (idealno za batch konverziju više filmova ili serijala).

Kliknemo na OK, i podesili smo kvalitet konvertovanog videa.  ;D

4) Biramo na "Add File", i u prozoru koji izađe označimo jedan ili više fajlova koje želimo da konvertujemo.

Kada ih ubacimo, treba kliknuti na OK; program nas vraća na početni prozor gde sada stoji fajl koji smo izabrali. Kliknućemo na dugme "Start", sačekamo da se proces konverzije završi i prebacićemo konvertovanu datoteku na telefon (kablom, čitačem kartica, WiFI-em ili bluetoothom) .


Generalni saveti:

Najbitniji deo je odrediti koji su parametri najbolji za vaš telefon. Zato preporučujem da prvo uzmete neku malu probnu video datoteku, filmić od 2-3 minuta (npr. isecite iz nekog već postojećeg), i na njemu probate (moguće je iskoristiti blagodeti softvera te postaviti START i END parametre dužine trajanja filma). Vidite da li je veličina videa odgovarajuća (Video Size), da li je slika dovoljno jasna (Bitrate i FPS), i da li se na PC-u vidi prevod koji je sinhronizovan sa videom. Kada izmenjate nekoliko kombinacija i pronađete onu koja vam odgovara, sačuvate je kako je to opisano u 3a). Nakon toga, ostaje samo da uz par klikova konvertujete filmove i serije, i uživate u njima na vašem mobilnom telefonu
     Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Re: Android - Player za avi fileove
« Odgovor #5 : 20.08.2010. 14:28:57 »
Hvala Vlado, pokusao sam i juce nesto da cackam po FF-u ali nisam uspeo da nadjem to za podesavanje vrsta telefona, doduse kod mene je neka verzija 1.5.  Sad skidam ovu noviju pa cu da probam.

Tags: