Autor Tema: Dexter  (Posjeta: 535903 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Dexter
« Odgovor #60 : 19.10.2008. 11:17:37 »
Da, da, prve sezone.. Vidim da je dosta hvale, pa rekoh da vidim o čemu se tu radi.

EDIT: Dobra je serija, bar ovaj pilot.. Nastaviću sa skidanjem, valjda neće početi da guši serija..
« Zadnja izmjena: 19.10.2008. 12:13:35 Цоа »
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Dexter
« Odgovor #61 : 19.10.2008. 12:13:01 »
Da, da, prve sezone.. Vidim da je dosta hvale, pa rekoh da vidim o čemu se tu radi.

meni je to najbolja serija,pogotovo je dobra 1 sezona..

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #62 : 19.10.2008. 13:22:09 »
meni je serija super ovu 3 sezonu cu gledati tek kad je skinem celu nemam zivaca da cekam iz nedelje u nedelju.

Offline piki81

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #63 : 19.10.2008. 21:43:41 »
meni je serija super ovu 3 sezonu cu gledati tek kad je skinem celu nemam zivaca da cekam iz nedelje u nedelju.

Najbolje je tako. Ja sam odgledao prvu epizodu, ali drugu i trecu nisam... Cekam celu sezonu.
Zajebao sam se sa Prison Breakom, ali sa Dexterom necu.

Inace, Dexter je najbolja serija koju sam do sada gledao.
Sweet!

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Dexter
« Odgovor #64 : 19.10.2008. 22:19:19 »
Hm, Dexter, prejaka je prva sezona, ali druga je malo smor! Treca, videcemo...

LOST RULES

Offline Goblin

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 200
  • Spol: Muški
  • GOBLIN_RULES
Odg: Dexter
« Odgovor #65 : 19.10.2008. 23:05:39 »
Druga sezona je ekstra, sve do posle trenutka
Spoiler for Hiden:
kada Lajla rokne crnju, posle mi je sve nekako zbrzano, ona otmica dece i pozar, mada ih je izvukao onakav kraj sa "you told me to except who I am, thank you"
, treca je jos bolja, ja ipak gledam iz nedelje u nedelju, tako mi je zabavnije, a i ako sacekam da sve izadje bice to jos jedna neprospavana noc, jer onda nema sanse da prekinem, dok sve ne pogledam. Tako sam se presao sa Kill Point-om, i sa nekoliko sezona Smallville-a, a o 24 i da ne pricam.
Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava...

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Dexter
« Odgovor #66 : 20.10.2008. 00:39:55 »
Nikako mi nije jasno sta je tako zanimljivo u 24h, serija je tako predvidiva da nije normalno, i sve se vrti oko toga, kako jedna lik spasava ceo svet, glupost obicna! Jedino sto im valjda je ta ideja da na neobica nacin naprave seriju, da kao svaka ep jedan h i tako za jedan dan, ostalo je sve ocaj!

npr Alias je za 24h Bog :) sad ce fanovi 24h da me napadnu, ali slobodno, istina boli : )))

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #67 : 20.10.2008. 10:53:37 »
Druga sezona je ekstra, sve do posle trenutka
Spoiler for Hiden:
kada Lajla rokne crnju, posle mi je sve nekako zbrzano, ona otmica dece i pozar, mada ih je izvukao onakav kraj sa "you told me to except who I am, thank you"
, treca je jos bolja, ja ipak gledam iz nedelje u nedelju, tako mi je zabavnije, a i ako sacekam da sve izadje bice to jos jedna neprospavana noc, jer onda nema sanse da prekinem, dok sve ne pogledam. Tako sam se presao sa Kill Point-om, i sa nekoliko sezona Smallville-a, a o 24 i da ne pricam.
da znam tako sam ja 1 sezonu progutao ali ipak u 2 dana,kad sam gledao lost 1 sezonu pogledao sam za redom 9 ep i mislio sam jbg nema sanse to da uradim opet a radio sam sutra ujutru ali 24h sam pogledao za redom 14 ep strasno i naravno opet zakasnio na posao hehehe.

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Dexter
« Odgovor #68 : 20.10.2008. 20:33:55 »
ja gledam My Name is Earl po 5-6 epizoda za redom

a najduže gledanje bez prekida bilo je gledanje band of brothers sve epizode jedna za drugom i Star Wars svih 6 epizoda jedna za drugom, ali tada sam bio mlađi... neoženjen... bez stalnog zapošljenja... heheh those were the days  8)

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Dexter
« Odgovor #69 : 20.10.2008. 21:04:36 »
Najduze gledanje LOST 42 ep, valjda oko 28h, BEZ HRANE, BEZ USTAJANJA, IDENJA u wc i sl..e to je bio dan : ))) da li ima neko jaci rekord? Aaa? :) i jos bi gledao nego nije bilo epizoda : ))) Ali zato narednih 2 meseca kad idem nocu po kuci i zakacim cvece, trzam se kao da me jure Benovi ljudi : )))

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Dexter
« Odgovor #70 : 20.10.2008. 21:54:44 »
Najduze gledanje LOST 42 ep, valjda oko 28h, BEZ HRANE, BEZ USTAJANJA, IDENJA u wc i sl..e to je bio dan : ))) da li ima neko jaci rekord? Aaa? :) i jos bi gledao nego nije bilo epizoda : ))) Ali zato narednih 2 meseca kad idem nocu po kuci i zakacim cvece, trzam se kao da me jure Benovi ljudi : )))

Ne znam da l' je rekord ili nije, ali sam sigurno mišljenja da nisi baš citav! :P
Ja takvo samouništavanje sebi nikad ne bih priredio, gledam 2-3, u nekom ekstremnom slucaju 4 i cao djaci. Jbg, ja sam zaljubljen covek, imam precih stvari. >:dj :)

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Dexter
« Odgovor #71 : 20.10.2008. 22:28:23 »
To vece, tj dan sam bio zaljubljen u LOST : ))) Ma da to je bolesno, ali bilo je super...znas kako je jako posle, sanjas lost, vidjas u nekoj prirodi likove, cak te i Black Smoke juri :) flashevi samo takvi :)

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #72 : 20.10.2008. 23:10:01 »
Ma istripovao si se, priznaj da si sisao neke cudne slicice...

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #73 : 21.10.2008. 11:28:13 »
stvarno ludo ja sam mislio da je mojih 14 od 24h mnogo. kad sam ja lost nabavio imalo je samo 1 zezonu i druga je bila u toku mozda neka 4 ep tako da sam je pogledao za 2 dana i za tri mi stigao brzi net pa sam onda ja skidao i gledao.

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #74 : 21.10.2008. 14:13:40 »
moj rekord je kad sam nabavio prvih 5 sezona stargate sg-1. u komadu sam odgledo prvu sezonu 22 epizode i onda nisam sebi mogao doci 2 dana. onda sam se skuliro i gledao ko normalan covjek 4-5 pa pauza :)

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #75 : 21.10.2008. 23:11:03 »
Narucene jos dve sezone od po 12 epizoda.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Dexter
« Odgovor #76 : 22.10.2008. 00:03:29 »
mislis da se snime? koja to 4 i 5?

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #77 : 22.10.2008. 11:36:47 »
pa da

Offline Sick Boi

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Dexter
« Odgovor #78 : 22.10.2008. 17:00:33 »
a zezash :D do jaja  O0
meni definitivno najjacha serija trenutno

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Dexter
« Odgovor #79 : 23.10.2008. 12:23:38 »
Poruka za Stiletto, i jos neke koji prevode!!! Prevod je dobar, ALI, kada zavrsavas recenicu, posle tacke, uzvicnika..znaka pitanja, stavlja se  razmak!!! To kao prvo, a kao drugo, hajde ljudi naucite malo pravopis, osnovne stvari, negacija uz glagol se pise ODVOJENO !!!! Osim za

necu, nemoj, nemam i nisam to se pise spojeno, a sve ostalo RAZDVOJENO, znachi kao u ovoj ep, npr

NE zelim
NE volim
NE mogu....

Nemoj se ljutis Stiletto, samo zelim da ako vec umes da prevedes dobro, onda i da napises to kako treba, da bi prevod bio bas dobar...

poz


I jos nesto samnom pola ljudi koji prevode pise spojeno, a to se isto pise odvojeno! Znaci SA MNOM, a ne samnom. i jos nesto u vezi Stiletto,imena pisi uvek velikim slovom, u sred recenice, pise ti astor rita...sve malo..

jos jedan detalj, posle zareza, naravno ide razmak, i to za imena nisi stavljao veliko slovo a npr posle zareza si stavljao, pa za sta ce ti tu?


npr napisao si

Ok,Dosta je.

a treba Ok, dosta je.

i jos jedna sitnica, a to je, kada nabrajas, lica, ljude..i spominjes sebe, sebe UVEK stavljas na kraj, tipa

Milos, Ana i ja idemo na more.

a ne Ja, Milos i Ana idemo na more!
« Zadnja izmjena: 23.10.2008. 13:03:37 blackholemix »

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #80 : 23.10.2008. 13:18:17 »
ala svašta, meni je uvijek drago bilo kakav prijevod nego da se patim na engleskom. svako ima pravo na svoje mišljenje ali ovo si mogao i na pm zamoliti a ne ovako :(

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Dexter
« Odgovor #81 : 23.10.2008. 13:27:05 »
Nije mu on ništa rekao što bi ga uvredilo. Ovo je kritika kako da poboljša prevode, mada niko ne kaže da su loši, već ima par tehničkih grešaka..
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Dexter
« Odgovor #82 : 23.10.2008. 13:30:13 »
Pa neka ga ovde, neka citaju jos neki koji grese : ) a ja sam lepo odmah rekao da je prevod dobar!

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #83 : 23.10.2008. 14:35:09 »
Pa neka ga ovde, neka citaju jos neki koji grese : ) a ja sam lepo odmah rekao da je prevod dobar!

nemoj ni ti mene krivo shvatiti, ali ipak mislim da bi bilo lijepse preko pm-a.

simac

  • Gost
Odg: Dexter
« Odgovor #84 : 23.10.2008. 19:08:51 »
Pa neka ga ovde, neka citaju jos neki koji grese : ) a ja sam lepo odmah rekao da je prevod dobar!

nemoj ni ti mene krivo shvatiti, ali ipak mislim da bi bilo lijepse preko pm-a.

Bolje ovako svi ce naucit!
Nek se ne uvrijedi, sljedeci put ce mu bit bolji prijevod kad popravi malo ove greskice,
i ja dosta pratin na njih dok prevodin Knight Ridera...

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Dexter
« Odgovor #85 : 23.10.2008. 20:24:12 »
Tako je   Šimac podrži me :)  Mislim nema tu nikakve ljutnje, to je samo za dobro svih nas, ovog, sajta, prevoda...neka se svako malo usavrsi...:)

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Dexter
« Odgovor #86 : 23.10.2008. 20:37:58 »
I ja te podržavam (inače se vodim kao neko ko mnogo brine o gramatici i pravopisu :) ). Čak sam preduzeo neke korake po tom pitanju, ali kontaktiraću te preko MSN kad sve to bude spremno, da čujem šta ti misliš o tome.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Dexter
« Odgovor #87 : 23.10.2008. 20:44:06 »
sta si mislio milane, da napravis kao neku kracu gramatiku, pravila, u cemu obichno grese, ili da ispravljas titlove : )?

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Dexter
« Odgovor #88 : 24.10.2008. 22:05:32 »
i ja te podržavam blackhole...

naročito nakon što su mi se umuvali u seriju i počeli da je prevode umesto mene, pošto nisam uspeo da se dogovorim ni sa kim ja sam se povukao iz prevođenja Dextera, radim ga za sebe samo, a fokusirao sam se na House MD.

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Dexter
« Odgovor #89 : 24.10.2008. 22:14:04 »
dexterslab, nemoj to ko Boga te molim :) Pusti ti njih, nisu ti oni ravni jedne tvoje kapljice krvi : )) Radi Dextera, tvoji prevodi su bili jakooo dobri !!!

Tags: