Autor Tema: The Darling Buds of May  (Posjeta: 8089 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline skalice.united

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1170
The Darling Buds of May
« : 26.06.2010. 21:07:47 »

Opis:
Dražesni pupoljci svibanjski omiljena je britanska serija koju je proizvela televizija Yorkshire za mrežu ITV. Izvorno prikazivana od travnja 1991. do travnja 1993. u 20 50-minutnih epizoda, za DVD je presložena u 9 epizoda od 100 minuta (regularne epizode) i dvije od 50 minuta (božićni specijali).
Serija prati obitelj Larkin koja živi na farmi Home Farm smještenoj u idiličnoj engleskoj grofoviji Kent tokom druge polovice pedesetih godina. Glava je obitelji Sidney Larkin koji s nevjenčanom suprugom Florence Daisy Parker ima sedmero djece: Mariette, Montgomeryja, Primrose, blizanke Zinniju i Petuniju, Victoriju i Oscara. Priča započinje dolaskom poreznika Cedrica Charltona koji od Sidneya želi naplatiti porez, a potom se posve neplanirano zaljubi u njegovu najstariju kćer Mariette, oženi je i ostane živjeti na selu. Ostatak serije prati raznorazne dogodovštine i avanturice cijele obitelji koje počinju i završavaju ponekad na komičan, a ponekad na dramatski način.
Osebujna obitelj Larkin, u kojoj je svaki obrok gozba, izrazito se optimistično i ponekad luckasto postavlja prema svim izazovima, a u kombinaciji sa sjajnim glumačkim izvedbama jednostavno je neodoljiva. U glavnoj je ulozi vjerojatno najbolji britanski televizijski glumac David Jason, kom je ova uloga opisana kao Delboy na selu (nezaboravni Delboy iz Mućki, Inspektor Frost), a za nju je dobio BAFTA-inu nagradu za najboljega glumca u televizijskoj komediji 1992. U ostalim su glavnim ulogama Pam Ferris, Philip Franks i Catherine Zeta-Jones.
U sporednim se ulogama pojavljuju Rachel Bell (Edith), Moray Watson (brigadir) i Kika Mirylees (Angela Snow).

Žanr: obiteljska, komedija

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi


Pripremio: Xenoborg
« Zadnja izmjena: 30.07.2014. 15:40:29 maksi »

Offline homsimpson

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: The Darling Buds of May (1991)
« Odgovor #1 : 28.03.2011. 12:36:59 »
Ima li igdje prevoda za ovu seriju?
Hvala.

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Odg: The Darling Buds of May (1991)
« Odgovor #2 : 28.03.2011. 12:42:36 »
Trenutno nema.
Ali radim na njima.  8)
I da, ne pitaj kad će biti gotovi.  ;)

Offline homsimpson

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: The Darling Buds of May (1991)
« Odgovor #3 : 28.03.2011. 19:58:59 »
ne pitam  clapp

Offline PeroPljuca

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: The Darling Buds of May (1991)
« Odgovor #4 : 19.04.2011. 22:15:48 »
Ali radim na njima.  8)
Ovo je prekrasno  clapp hvala puno na trudu.

Meni je to jedna od dražih serija jer volim Davida Jasona i britanski humor. Šteta što su prestali snimati.

Offline Rodney_McKay

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • glupost se ne moze izlijeciti!!
Odg: The Darling Buds of May (1991)
« Odgovor #5 : 11.08.2011. 21:11:38 »
Hm...hm...
ima li nade za titlove???

hvala

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
The Darling Buds of May (1991)
« Odgovor #6 : 12.08.2011. 17:16:20 »
Još jednom, nadam se zadnji put.  :dash
Serija ima 11 epizoda (DVDRip), 8 je gotovo.  :)
Stvar je u tome da seriju imam na kazetama, a nemam video. Moram je dati rođaku da sprži na DVD, a onda ja prekucavam u SW te potom sređujem tajming. Uz to radim i na još kojoj seriji te ljeto je, treba ić na more.
Titlove ću definitivno postaviti na sajt kad SVI budu gotovi. Do kraja godine definitivno hoću, sada kad, ne znam jer ne želim si zadavati rokove.
OK?

Offline Dena-XO1

  • Homme libre, toujours tu chériras la mer!
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 965
  • Spol: Muški
  • Homo sum, humani nihil a me alienum puto
Odg: The Darling Buds of May (1991)
« Odgovor #7 : 12.08.2011. 17:45:15 »
Hvala xenoborže što si se prihvatio tog posla, kad god da bude nek' bude. Unaprijed zahvaljujem na prijevodima. clapp clapp clapp smileyNO1
''Knowledge comes, but wisdom lingers.'' - Lord Tennyson
"Alle, die in Schönheit gehn, werden in Schönheit auferstehn." - R. M. Rilke

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Darling Buds of May (1991)
« Odgovor #8 : 12.08.2011. 20:12:16 »
Eto, kad ste već osvježili temu, samo da kažem da mi je ovo bila jedna od najdražih serija kao klincu. Kad su je drugi put reprizirali, više to nije bilo 'to'.

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Pupoljci
« Odgovor #9 : 22.12.2011. 21:25:06 »
Evo, titlovi su gotovi, još ih provjeravam pa bih molio da moderatori naprave stranicu za upload.  :)

Epizode idu ovako:

1x1 - The Darling Buds of May
1x2 - When the Green Woods Laugh
1x3 - A Breath of French Air
1x4 - Christmas Is Coming
2x1 - Oh! To Be in England
2x2 - Stranger at the Gates
2x3 - A Season of Heavenly Gifts
2x4 - Le Grand Weekend
3x1 - The Happiest Days of Your Life
3x2 - Cast Not Your Pearls Before Swine
3x3 - Climb the Greasy Pole

Pored toga, napravio sam širi opis serije pa bih volio da on stoji na stranici s titlovima.

Dražesni pupoljci svibanjski omiljena je britanska serija koju je proizvela televizija Yorkshire za mrežu ITV. Izvorno prikazivana od travnja 1991. do travnja 1993. u 20 50-minutnih epizoda, za DVD je presložena u 9 epizoda od 100 minuta (regularne epizode) i dvije od 50 minuta (božićni specijali).
Serija prati obitelj Larkin koja živi na farmi Home Farm smještenoj u idiličnoj engleskoj grofoviji Kent tokom druge polovice pedesetih godina. Glava je obitelji Sidney Larkin koji s nevjenčanom suprugom Florence Daisy Parker ima sedmero djece: Mariette, Montgomeryja, Primrose, blizanke Zinniju i Petuniju, Victoriju i Oscara. Priča započinje dolaskom poreznika Cedrica Charltona koji od Sidneya želi naplatiti porez, a potom se posve neplanirano zaljubi u njegovu najstariju kćer Mariette, oženi je i ostane živjeti na selu. Ostatak serije prati raznorazne dogodovštine i avanturice cijele obitelji koje počinju i završavaju ponekad na komičan, a ponekad na dramatski način.
Osebujna obitelj Larkin, u kojoj je svaki obrok gozba, izrazito se optimistično i ponekad luckasto postavlja prema svim izazovima, a u kombinaciji sa sjajnim glumačkim izvedbama jednostavno je neodoljiva. U glavnoj je ulozi vjerojatno najbolji britanski televizijski glumac David Jason, kom je ova uloga opisana kao Delboy na selu (nezaboravni Delboy iz Mućki, Inspektor Frost), a za nju je dobio BAFTA-inu nagradu za najboljega glumca u televizijskoj komediji 1992. U ostalim su glavnim ulogama Pam Ferris, Philip Franks i Catherine Zeta-Jones.
U sporednim se ulogama pojavljuju Rachel Bell (Edith), Moray Watson (brigadir) i Kika Mirylees (Angela Snow).

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: The Darling Buds of May
« Odgovor #10 : 22.12.2011. 21:58:47 »
Dodan je opis, epizode su upisane.

A ovo će biti odlična izlika za ponovno gledanje jedne fantastične serije.

 :)
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline Dena-XO1

  • Homme libre, toujours tu chériras la mer!
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 965
  • Spol: Muški
  • Homo sum, humani nihil a me alienum puto
Odg: The Darling Buds of May
« Odgovor #11 : 22.12.2011. 22:09:01 »
Hvala, Xenoborže, care!  clapp clapp clapp
''Knowledge comes, but wisdom lingers.'' - Lord Tennyson
"Alle, die in Schönheit gehn, werden in Schönheit auferstehn." - R. M. Rilke

Offline inamay

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 559
  • Spol: Ženski
Odg: The Darling Buds of May
« Odgovor #12 : 22.12.2011. 22:19:30 »
Svaka čast! clapp Veliko hvala na prijevodima! :)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Darling Buds of May
« Odgovor #13 : 22.12.2011. 23:55:33 »
Hvala Xenoborg
iShare, noProfit


Offline Dirty Harry

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 129
  • Spol: Muški
Odg: The Darling Buds of May
« Odgovor #14 : 23.12.2011. 08:03:44 »
I od mene hvala. Ovo bih rado opet pogledao.

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
The Darling Buds of May
« Odgovor #15 : 23.12.2011. 20:30:46 »
Titlovi su na uploadu, evo, uživajte.  :)

Još bih, samo za kraj, iznio par sitnica.
U odnosu na televizijske verzije, ove imaju izrezane dvije veoma kratke i nevažne scene: u 1x1 na približno 37.40 Sid pita Charleya bi li htio pomusti kravu, a on odbije te u 2x4 izrezan je kratak dio prilikom ždrijebljenja kobile, približno 36.06. Čisto sumnjam da koga zanima, ali eto.  :zzz
Par zanimljivosti u vezi glumačke postave.
- U 1x2 lik starijeg brata Sida Larkina, Percea Larkina, glumi - stariji brat Davida Jasona, Arthur White.
- U 2x3 lik pijanog trbuhozborca Esmonda glumi Derek Fowlds - nezaboravni Bernard iz Da, ministre i Da, premijeru.
- U 2x4 pojavljuje se Andy Serkis, danas puno poznatiji kao Golum. Ili King Kong.  ;D
- U 3x2 lik Georgea glumi Julian Glover (Igra prijestolja, Indiana Jones 3 i moj omiljeni, general Veers iz Ratova zvijezda).
- David Jason, poznatiji kao Delboy iz Mućki, i u Dražesnim pupoljcima glumi s kolegama iz Mućki: u 2x3 s Denisom Lillom (u Mućkama otac Cassandre, Rodneyeve žene) i u 3x1 i 3x3 s Michaelom Jaystonom (u Mućkama otac Delboyeve nevjenčane supruge Raquel).

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5747
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Darling Buds of May
« Odgovor #16 : 23.12.2011. 21:08:59 »
Bravo!

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline bossanova

  • Član
  • ***
  • Postova: 790
  • Spol: Ženski
Odg: The Darling Buds of May
« Odgovor #17 : 10.05.2012. 14:00:50 »
Hvala, hvala Xenoborg! :)
Koje oduševljenje kad sam napokon naletila na nju.
Nisam ni skužila da su postavljeni prijevodi. Svaka čast. smileyNO1

Offline Dragan.P

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
Odg: The Darling Buds of May
« Odgovor #18 : 22.12.2012. 21:07:40 »
Upravo odgledao seriju i samo cu reci PERFECT

Svaka cast na prevodima i jos jednom hvala na istima. Hvala vam sto ste mi omogucili da pogledam odlicnu seriju.

Tags: