Autor Tema: Buffy the Vampire Slayer  (Posjeta: 23013 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doctor

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
    • Forum Filmovi
Buffy the Vampire Slayer
« : 24.02.2008. 17:32:06 »

Opis:
Priča prati glavnu junakinju, Buffy Anne Summers, “chosen by fate to battle against vampires, demons and the forces of darkness as the Slayer” od trenutka kada se sa majkom doseljava u Sunnydale, gradić koji, sticajem okolnosti, privlači vampire, demone, zombije i kojekakve onostrane aveti. Tu upoznaje nekoliko prijatelja, kasnije okupljenih u Scooby Gang, koji joj pomažu u njenim borbama. Svih vrsta. Buffy, koja bi, bar kad je zateknemo na početku serije, mnogo više volela da bude cheerleadersica i da održi svoj “valley girl” stav, nego da bude "the chosen one" i mlati se sa zlim silama, tokom cele serije (izmedju spasavanja sveta i ubijanja čudovista) ima jedan cilj:“to be like other girls”.
Kroz sliku sveta gde se vampiri, demoni i svakakve spodobe javljuju, a i ubijaju “za dobar dan”, a apokalipse su redovna pojava, ispričana je, preneseno, univerzalna životna prica: situacije i uloge u koje nas slučaj ili sudbina ubace, nisu uvek one koje smo želeli ili sami izabrali, škola je "Hellmouth", u borbama sa svojim demonima i vampirima smo na kraju sami u borbi 1:1, braca i sestre umeju da izgledaju kao strana, demonska bica ili bar toliko različita da ne znate odakle vam, a za ljude koje upoznate preko interneta se ispostavi da se uživo ponasaju kao pomahnitala stvorenja iz druge dimenzije.
Ako očekujete dobre maske, efekte i solidnu glumu, te ubedljive horor momente ili ćete cepidlačiti oko navika i ponašanja vampira, te njihove prirode, slobodno zaobiđite ovu seriju. Osim nekoliko momenata odlične glume, svega navedenog apsolutno nema. Ali ako ste ljubitelji dobrog jezičkog humora, odličnih dijaloga i duhovitih, satiričnih replika, dobro izabranih simbola i prenesenog značenja, bićete zagriženi fan.
TV serija ima sedam sezona, realizovanih od ’97. do 2003. godine, od kojih je prvih pet u potpunosti vodio Joss Whedon kao pisac, reditelj i scenarista (producent Firefly-a, što je bitna referenca za one koji su gledali ovu seriju, pošto istu vrstu jezičkog humora i atmosfere mogu da nađu u obe serije), dok se u poslednje dve sezone pojavljuje sporadično kao pisac i reditelj. Ova promena se dakako oseća u seriji. Uradjena je i spin-off serija “Angel” u 5 sezona, koja prati doživljaje nekoliko likova “glavne serije” posle njihovog odlaska iz Buffy priče, dakle od kraja 3. sezone. Radnje obe serije se na dalje nadopunjavaju i prepliću, mada za gledanje jedne, nije obavezno poznavanje događaja u drugoj seriji.
Od marta 2007. u okviru "Buffyverse"-a u obliku stripa, izlazi 8. sezona, nastavak glavne priče, koja se hronološki dešava godinu i po posle događaja kojima se završila TV serija.


Žanr: znanstveno-fantastična, komedija, horor, fantazija
Kanal: The WB
Godina: 1997.

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi



Pripremio: Alexis
« Zadnja izmjena: 09.05.2015. 13:04:58 maksi »
"When Google can't find something, it asks Jack Bauer for help!!!"

http://www.forumfilmovi.com

Offline ares

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #1 : 08.05.2008. 17:05:44 »
Gle, stari i ja se s tobom slažem, ali to ti vjerovatno nitko nikad neće prevest! Ja drugu sezonu tražim već godinu dana, ali uzaludno...... Ako nabaviš molim te javi se........
pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

simac

  • Gost
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #2 : 08.05.2008. 17:54:30 »
Premjesteno iz teme Buffy-SEZONA 2
Ares i Jablan su napisali:

Ares:
Citat:
Ej ljudi bok!
Ja znam da nigdi nema prijevod na hrvastki ili srpski Buffy-ubojica vampira za drugu sezonu..... A isto tako znam tj. vidim i čitam po forumima da se to traži pa bi bilo dobro kad bi se organizirali lipo i preveli i tu drugu sezonu......... Meni zbilja nije jasno zašto baš te druge nema nigdi na internetu.......... Šta kažete za dogovor?
I jel već možda neko ima taj prevod na računalu pa da pošalje........ Molim vas odgovorite...............
pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Jablan:
Citat:
mislim da ako itko ima prijevode, da bi ih vec stavio. ne vidim zasto bi netko preveo a nebi vec stavio ovde. nema nego se bas organizirati i prevesti.

Offline ares

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #3 : 08.05.2008. 21:51:43 »
Da! Pa ajmo, ja sam za akciju............
Jel jos netko zainteresiran jer cemo samo nas dvoje to sporo napravit.......? Provaj pronac jos nekoga...........
pozzzzzzzzzzzz

Offline ShadyKat

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Ženski
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #4 : 08.06.2008. 16:46:10 »
Ok, dok se ljudi dogovore... valjalo bi da neko i pocne. 2x01 je na uploadu, nastavljam dalje kako vreme dozvoli.

Pozz.

;)
"All this has happened before. And it will happen again."

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #5 : 29.09.2008. 00:16:19 »
I ja trazim vec dugo 2 i 7 sezonu od Baffy pa da kompletiram seriju...Ako neko bude prevodio svaka mu cast... :'(

Offline Goya

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 463
  • Spol: Muški
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #6 : 01.10.2008. 22:24:25 »
Napokon cu moci da odgledam cijelu seriju  :D znam da sam odgledao samo jednu sezonu prije nekih 10 godina na sky sat i posle nista, ma ima sam izludjet  >:(
Puno zahvaljujem ShadyKat na prevodjenju !

Offline ShadyKat

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Ženski
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #7 : 23.10.2008. 23:57:14 »
Nema na cemu. ;) Trebalo bi uskoro da ih bude jos nekoliko gotovo, ali iskreno... zapocnem jednu pa na trecini zapnem, pa predjem na drugu... pa ih imam vec nekoliko "prepolovljenih" i "pri kraju". Naime, dijalozi BtVS su poznati po komplikovanim dvosmislicama i trosmislicama, pop-culture referencama, tako da - ako se trudis da verno i profesionalno prevedes, nije nimalo lako. No... fortune favours the brave, so...

;D

"All this has happened before. And it will happen again."

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #8 : 24.02.2009. 23:06:06 »
Moze li neko da mi kaze da li su prevodi za ovu seriju za DVD ili HDTV rip?
BTW Hvala za ove nove prevode za 2 sezonu... clapp

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #9 : 24.02.2009. 23:13:25 »
Ja mislim da je dvd, ali neka neko jos to potvrdi jer nisam ni malo siguran u to svoje misljenje...

Offline ares

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #10 : 27.02.2009. 16:18:50 »
Puno, puno hvala onome ko prevodi drugu sezonu.................

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #11 : 27.02.2009. 20:11:45 »
Moze li neko da mi pomogne?
Prevodi svih epizoda iz 3,4,5 i 6 sezone Baffy ne rade,tj postoji samo tekst prevoda... A za neke epizode kad kliknem na prevod pise the page cannot be found (npr 3x16)... Da li neko zna sta se desava?

Offline james

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 383
  • Spol: Muški
  • Nekad sam bio neodlučan…. A možda i nisam?
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #12 : 27.02.2009. 21:12:17 »
Moze li neko da mi pomogne?
Prevodi svih epizoda iz 3,4,5 i 6 sezone Baffy ne rade,tj postoji samo tekst prevoda... A za neke epizode kad kliknem na prevod pise the page cannot be found (npr 3x16)... Da li neko zna sta se desava?

Pokušaj u Subtitle Workshopu otvoriti text neke epizode,zatim "save as" ,odaberi subrip pa ćeš imati ekstenziju srt. pa probaj.Možda pomogne.
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka.....

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #13 : 27.02.2009. 23:41:23 »
Jednostavno promeni .txt ekstenziju u .sub, jer ovo su .sub titlovi.

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #14 : 28.02.2009. 00:58:13 »
ma evo ja pokusavam u Subtitle Workshop,al nikako nece ni jedan program da mi ucita prevod... :(

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #15 : 28.02.2009. 12:59:28 »
Baš sam probao ovaj 3x16, kod mene je sve u redu. Otvara ga i Subtitle Workshop, i plejeri, i notepad.

Offline Dlaka

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #16 : 27.03.2009. 00:50:05 »
Ajde ako neko zna za koju su verziju ovi prevodi sezona 3. 4.
Jer ja imam DVD rip ali nisu standardni 350 Mb nego 400Mb i od 22 epizode recimo ne pase ni jedan titl.  :(

PS
Ako nije problem da nebi bilo sr.... moze na PM odakle se mogu i navedene skinuti

Offline kralj1970

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #17 : 07.04.2009. 17:16:21 »
I ja imam isti problem. Skinuo sam neke DVD Rip-ove serije i nisu sinhronizovani. Napatio sam se do 3-će sezone da prepravljam u SubtitleWorkshopu, ali mi je muka da i dalje to radim. Ako neko zna na osnovu kojih fajlova su rađeni prevodi mogao bi da nam kaže.

Hvala vam unapred na razumevanju.

Offline antaR

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • TSCC addict, Gleek
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #18 : 12.04.2009. 05:12:26 »
Ajde ako neko zna za koju su verziju ovi prevodi sezona 3. 4.
Jer ja imam DVD r*p ali nisu standardni 350 Mb nego 400Mb i od 22 epizode recimo ne pase ni jedan titl.  :(

PS
Ako nije problem da nebi bilo sr.... moze na PM odakle se mogu i navedene skinuti

ja imam isti problem sa sezonom 3. Isto epke po 400-njak MB. Mislio sam da to nije neki bed pošto imaju dual eng/ger audio, ali ispada da je sad to opet neka druga verzija...
“Bring it on, William. I’m reasonably confident you’ll be adding revenge to the long list of things you’re no good at. Next to being married, running a high school glee club, and finding a hairstyle that doesn’t make you look like a lesbian

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #19 : 12.04.2009. 09:19:58 »
Ne verujem da ćete naći negde podešene titlove, rešenje je Subtitle Workshop i malo slobodnog vremena. Uputstva imate na forumu.

Offline antaR

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • TSCC addict, Gleek
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #20 : 12.04.2009. 14:45:30 »
da, da... to sam si i mislio.. čudno da nema barem više verzija za skinut
“Bring it on, William. I’m reasonably confident you’ll be adding revenge to the long list of things you’re no good at. Next to being married, running a high school glee club, and finding a hairstyle that doesn’t make you look like a lesbian

Offline mrki

  • Novi član
  • *
  • Postova: 36
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #21 : 12.04.2009. 18:49:14 »
Ja sam popizdeo namestajuci titlove  :\)
I nikako mi ne ide od ruke (uvek do sada sam uspevao da podesem bilo sta)
Jedino jedan po jedan red a to mi ne pada na pamet pa sam lepo odustao :)
Skinuo sam sve verzije koje sam nasao i ni jedna ne odgovara.


Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #22 : 12.04.2009. 20:22:05 »
Onda je sigurno problem u Frameovima...

Offline duh sa kriglom

  • Novi član
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • Hiljadu mi pivskih krigli
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #23 : 05.06.2009. 23:35:12 »
uplodovao sam podesene prevode za dvd rip 2,3,4 i 5 sezonu,
znaci samo sam preradio vec postojane prevode sa sajta
koji nisu bili sinhronizovani za dvd rip...
Hiljadu mi pivskih krigli Daekwooda :)

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #24 : 05.06.2009. 23:38:57 »
Nešto si mi poznat duše ???

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #25 : 06.06.2009. 00:52:41 »
A sta je sa 12 epizodom 2 sezone,prevod te epizode je postojao?
I takodje me interesuje zna li neko mozda da li je 6 sezona podesena za DVD ili HDTV?

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #26 : 06.06.2009. 01:38:33 »
Verovatno hdtv i sredjen problem sa 2x12

Offline duh sa kriglom

  • Novi član
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • Hiljadu mi pivskih krigli
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #27 : 06.06.2009. 08:00:42 »
Nešto si mi poznat duše ???
od kud druze?  :)
Hiljadu mi pivskih krigli Daekwooda :)

Offline duh sa kriglom

  • Novi član
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • Hiljadu mi pivskih krigli
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #28 : 06.06.2009. 08:01:25 »
A sta je sa 12 epizodom 2 sezone,prevod te epizode je postojao?
I takodje me interesuje zna li neko mozda da li je 6 sezona podesena za DVD ili HDTV?
krenuo sam ispravljati i sestu sezonu,ova okacena je hdtv,pa ce biti uskoro..a ubacit cu i prvu za dvd.
jedino ostaje sedma da se prevede...
« Zadnja izmjena: 06.06.2009. 08:05:50 duh sa kriglom »
Hiljadu mi pivskih krigli Daekwooda :)

Offline LoGy

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
Odg: Buffy The Vampire Slayer
« Odgovor #29 : 23.07.2009. 21:37:02 »
uploadao sam gore sinkronizacije za 1,2 i 3 sezonu za 350MB DVDRip, ostalo ću uploadati kad ih sinkroniziram, a onda se bacam na prevođenje 7. sezone

Tags: