Autor Tema: Buffy the Vampire Slayer  (Posjeta: 23067 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Levine

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 124
Odg: Buffy the Vampire Slayer
« Odgovor #60 : 20.09.2013. 21:46:53 »
Samo napred :D

taj period serije do 4. sezone je najkultniji, od 4. sezone je sve drugacije, mada u 4. jos i podseca malo na starije sezone, kad budes gledala sestu sezonu neces verovati da je to ta serija ;)

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Buffy the Vampire Slayer
« Odgovor #61 : 13.10.2013. 15:39:10 »
Odgledala sve i dobra mi je bila serija skroz, Spajka sam obožavala, kralj  ;D smileyNO1

Spoiler for Hiden:
Samo mi je žao što je onako završio

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Buffy the Vampire Slayer
« Odgovor #62 : 07.12.2013. 16:45:02 »
Intervju sa SMG negdje oko završetka serije: http://www.blog.hr/print/?id=1621380969
« Zadnja izmjena: 07.12.2013. 16:48:14 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Buffy the Vampire Slayer
« Odgovor #63 : 10.03.2017. 09:25:16 »
Ove nedelje se u svetu proslavlja, obelezava, pominje, ili sta god u toj konotaciji, 20 godina od pocetka emitovanja Buffy the Vampire Slayer. Serija je obelezila jedan period. Buffy i Whedon su inovacijom, kreativnoscu i idejom imali veliki uticaj na modernu televiziju i u mnogome doprineli njenom razvoju. Whedon sam voli da kaze da su tri stvari uticale na stvaranje Buffy u smislu kazivanja, naracije, strukture
 i vodilje, tacnije putanje koju je sledio. To su "X-Files", onda tada popularna policijska drama "Wiseguy", i Marvelovi stripovi. Ono po cemu ja pamtim Buffy je avanturizam koji je u sebi nosila i koji je za mene tada bio nesto novo i nesto divno.

Izdvojio bih, eto, pet epizoda koje najvise volim i u kojima sam najvise uzivao.
"Dopplegangland" je verovatno moja najdraza Buffy epizoda. Citava ta treca sezona mi je najdraza i u njoj sam najvise uzivao. Raznolikost epizoda, povezanost, napetost i najludji, najsarmantniji negativac u seriji, Mayor.
"Selfless", epizoda iz sedme sezone.
"Villains", iz seste sezone.
"Fear, Itself", klasika. Iz cetvrte sezone.
"Normal Again", iz seste sezone, koja za sobom vuce dosta polemike, kod nekih razocarenja, kod drugih pozitivne reakcije. Meni se dopala.

Srecan rodjendan, Buffy.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Tags: