Autor Tema: Konvertovanje videa  (Posjeta: 4687 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Konvertovanje videa
« : 02.05.2010. 12:06:01 »
Treba mi pomoć pošto nisam baš u ovim vodama. Hoću da konvertujem neke epizode sa DVD-a u DivX ili XviD, pa mi treba preporuka odgovarajućeg softvera za to. Sad sam pokušao sa DivX Converterom, koji dolazi sa DivX Pro paketom, ali nisam zadovoljan kvalitetom slike. Valjalo bi da u softveru može da se podesi veličina konvertovanog fajla (npr. 350MB).

Šta od softvera koristiti?

Offline vladapetr

  • Ja sam svoje popušio!Sada se inhaliram e-cigaretama.
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 216
  • Spol: Muški
Re: Konvertovanje videa
« Odgovor #1 : 02.05.2010. 12:20:56 »
Iz mog iskustva:
Ova kombinacija(iz prvog posta) je jedna od prvih koje sam probao, daje video ekstra kvaliteta. Probao sam još neke, neke su brže, neke imaju lepši meni, ali je krajnji rezultat uvek bio slabiji.
     Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Re: Konvertovanje videa
« Odgovor #2 : 02.05.2010. 12:24:04 »
Treba mi pomoć pošto nisam baš u ovim vodama. Hoću da konvertujem neke epizode sa DVD-a u DivX ili XviD, pa mi treba preporuka odgovarajućeg softvera za to. Sad sam pokušao sa DivX Converterom, koji dolazi sa DivX Pro paketom, ali nisam zadovoljan kvalitetom slike. Valjalo bi da u softveru može da se podesi veličina konvertovanog fajla (npr. 350MB).

Šta od softvera koristiti?

Odličan i besplatan program autogk http://www.autogk.me.uk/

Citat:
Program features support of:
- DVD/VOBs(unencrypted from hdd), MPEG2, MPEG1, transport streams (including multi-program ones) and AVI/DV input sources
- XviD or DivX(5/6) output formats
- AC3, DTS, PCM, MPA input audio tracks
- AC3, DTS, MPA, CBR/VBR MP3 output audio tracks
- two audio tracks in AVI
- external (vobsub) or internal (burnt-in) subtitles (with support of forced subs)
- HDTV input/output resolutions(upto 1920x***) and frame rates (50/60fps)
- automatic crop and resize based on compressibility of the source to achieve best results
- automatic detection of input source: PAL, NTSC, FILM, HYBRID
- automatic deinterlacer and IVTC
- automatic split into CD-sized chunks for main video and external subs

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Re: Konvertovanje videa
« Odgovor #3 : 02.05.2010. 12:54:41 »
Hvala narode, sad ću da probam :)

Offline Marco

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 68
Re: Konvertovanje videa
« Odgovor #4 : 21.05.2010. 01:50:54 »
Ja imam problema, sa AutoGK!  ;) Pocnem da konvertujem sa dvd-a, u xvid i on zavrsi..., ali drugi deo filma..., kasni ili zuri zvuk 2-3 sekunde... i tako svaki film..., koristim windows 7. U cemu je problem!?  :)

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Re: Konvertovanje videa
« Odgovor #5 : 21.05.2010. 08:24:16 »
Ako nemaš nameru da to snimaš na CD, nemoj da deliš rip nego ga ostavi u komadu. Za ovo je dovoljno da staviš ciljnu veličinu malkice drugačiju od 1400mb, već 1401 završava posao ali razmisli o 1490 - tako ti ne bi preticalo praznog prostora na dvd.

:)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Marco

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 68
Re: Konvertovanje videa
« Odgovor #6 : 21.05.2010. 13:30:35 »
Ma ne delim ja! Recimo film traje oko 2 sata i ja namestim velicinu oko 2 gb..., i kada on zavrsi..., kada pustim film..., ponekad' i ceo film kasnizuri zvuk 2-3 sekunde..., a ponekad' samo drugi deo!  ;) Ne znam, u cemu je problem!?  ;) Ne znam, da nije fora oko podesavanja zvuka!? Ja uvek namestim auto!  ;)

Offline Kent

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • If Life Gives You Questions, Google Has Answers!
Re: Konvertovanje videa
« Odgovor #7 : 02.06.2010. 21:04:29 »
Postoji jedan izvrstan besplatan program za konvertiranje. Mozes ga skinuti na http://www.formatoz.com/
Radi pefektno i konvertira bez greske, stoga da postoji jos tisuce opcija za podesavanje izlaznih postavki, koja rezolucija, kvaliteta zvuka i sl. Format Factory je na mojoj listi broj jedan a drugi kojim se povremeno znam koristiti je OJOsoft converter, no on nije besplatan pa se moras snaci.
Jos jedan odlican program za prebaciti mpeg u recimo DVD format na nacin da si napravis menu, chaptere i sl je DVD Prolab.
Nadam se da ovo pomaze

Offline Marco

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 68
Re: Konvertovanje videa
« Odgovor #8 : 02.06.2010. 23:56:51 »
Ovaj prvi, ne pomaze!  ;) Treba mi, neki da je dobar i da ima opciju, za AC3 zvuk!!  :\)

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Re: Konvertovanje videa
« Odgovor #9 : 06.06.2010. 00:24:10 »
@-=QuadDamage=- - Kolega, jesi li probao sa Total Video Converterom? Ili jesi li probao sa ovim programom MeGUI iz mog tutorijala "Kratak tutorial za MeGUI i encodiranje HD r*pova i DVD r*pova" u kojem sam opisao kako se pravi mkv fajl? Nema veze što je mkv, isto to možeš koristiti i za pravljenje avi fajlova, samo što ćeš morati mijenjati postavke. http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,2996.0.html
A na ovoj stranici imaš sve do sitnica objašnjeno što se tiče prerade video fajlova: http://www.videohelp.com/

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Re: Konvertovanje videa
« Odgovor #10 : 06.06.2010. 00:36:13 »
Ili pogledajte ovaj Auto Gordian Knot (AutoGK) koji je potpuno besplatan. http://www.autogk.me.uk/modules.php?name=TutorialEN

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Re: Konvertovanje videa
« Odgovor #11 : 06.06.2010. 15:35:41 »
Moj postupak:

  • snimanje
  • seckanje preko MPEG Splitter-a
  • konvertovanja preko WinAviVideo Converter

za sve to treba jedno 15ak minuta i to je to, skrati recimo seriju na 340-360mb....

Offline Marco

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 68
Re: Konvertovanje videa
« Odgovor #12 : 06.06.2010. 17:28:58 »
Sve ste rekli, samo mi niko nije rekao, jedan "normalan" program, a da nije autogk..., a da ima opciju, za AC3 zvuk.  :) Naravno, sa DVD-a, u XViD format, mi treba.  ;)

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Re: Konvertovanje videa
« Odgovor #13 : 06.06.2010. 18:47:49 »
DvdRipper super je za to


Offline Marco

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 68
Re: Konvertovanje videa
« Odgovor #14 : 06.06.2010. 19:31:08 »
Znam, za njega..., probao sam ga, ali ne radi, kako treba!  :\)

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Re: Konvertovanje videa
« Odgovor #15 : 06.06.2010. 19:35:59 »
Ja mislim, da ti, treba da, promeniš nick, u CommaMan. ;D
« Zadnja izmjena: 06.06.2010. 20:04:36 MilanRS »

Offline Marco

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 68
Re: Konvertovanje videa
« Odgovor #16 : 06.06.2010. 20:04:24 »
Moze biti!  ;D  smileyNO1

Tags: