Autor Tema: The Walking Dead  (Posjeta: 537862 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline drazenm

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1740 : 02.12.2013. 20:02:41 »
*ebo ih midseason finale, sad budi normalan i čekaj do veljače  :facepalm
Spoiler for Hiden:
valjda su se svi ovi glavni izvukli, očekivao sam možda se Carol vrati i napravi save of the day. one klinke s pištoljima i ona baba zatečena kad ih je ugledala... e scena koja će se najviše pamtiti kroz ovu sezonu.

sve u svemu fin završetak, ali mi je predugo za čekanje do veljače. imam dojam da će se opet obarati neki rekordi što se gledanosti tiče.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1741 : 02.12.2013. 23:36:50 »
Dobar je kraj 1/2 sezone.
Spoiler for Hiden:
Guverner ih razvalio! Neneo je svima velike stete, kakva podla dzukela. Opasan je leder kao i onaj govor da se odluce da krenu na zatvor mu je bio veoma ubedljiv.
A Rik se pokazao, kada se dvoumio i na kraju je hteo da nadje kompromis ali bilo je jasno 101% namere Guvernera, deda i ovako vise nije zanimljiv lik za dalju pricu pa sam njega i ocekivao da ce njega ubiti.
Kako vidim sledi desavanja u veci broj podeljenih grupica pa cemo ti sigurno gledati u nastavku. Mislim da ce biti interesatno gledati gde ce naci novo staniste i ko ce koga traziti a zatvor je napokon definitivno izgubljen.
Hvala na prevodima kao i na brzini prevodjenja. Sada mozes iskljuciti tempomat  ;D .

Offline Konjokradica

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1742 : 03.12.2013. 09:23:23 »
malo pucnjave i odmah sve svima super   :P
Spoiler for Hiden:
- predzadnja epizoda, guverner ubije prvog brata, ostavi ga, pregovara pol sata s drugim, dogovore se, odu do mrtvog brata, odnesu ga do vode i bace i on se cijelo to vrijeme nije preobratio za potrebe one ok scene kad viri iz vode
- guverner je nakon što dekapitirao heršela, vidno ranjen u desnu ruku, ali to nije bio problem da s njom mlati po ricku
- štit trulog zombija darilu od metaka  :dash
Citat:
Kako vidim sledi desavanja u veci broj podeljenih grupica pa cemo ti sigurno gledati u nastavku. Mislim da ce biti interesatno gledati gde ce naci novo staniste i ko ce koga traziti a zatvor je napokon definitivno izgubljen.
jel dozvoljeno spojlanje onog što će se desiti, pa makar to bilo u najavi, neki ne gledaju najave  :vid-ga:

Offline Lihto

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 64
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1743 : 03.12.2013. 12:49:54 »
Ma odlična S04E08 epizoda :D baš sam tak i zamislio da će bit :D
Spoiler for Hiden:
Maknuli su se od zatvora,valjda će se konačno ubrzat radnja da pripreme seriju za kraj i završe sa 5 sezonom seriju kokicekola

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1744 : 03.12.2013. 17:21:38 »
Ja ću ipak da čekam kraj cele sezone, pa ću tek onda da se bacim na gledanje. Obožavam te maratone gledanja sezona

Sent from my LG G2


Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1745 : 03.12.2013. 17:39:24 »
Ma odlična S04E08 epizoda :D baš sam tak i zamislio da će bit :D
Spoiler for Hiden:
Maknuli su se od zatvora,valjda će se konačno ubrzat radnja da pripreme seriju za kraj i završe sa 5 sezonom seriju kokicekola

Spoiler for Hiden:
Serija je na 48. broju stripa, a strip trenutno ima 117 brojeva i nece se uskoro zavrsiti.
Toliko o tvom snu o 5 sezona.  ;D

Offline Nightmaster

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • No Sleep
    • Samo-opusteno
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1746 : 04.12.2013. 00:49:41 »
rale, ne mora da znači da će pratiti strip i snimati toliko dugo, mada obzirom na gledanost začudio bi se kada bi u skorije vreme prekinuli snimanje...

Anyway, odlična epizoda, jako zanimljiva
Spoiler for Hiden:
I ja sam očekivao Carol koja će doći i izvuci situaciju ali ništa od toga...
Nisam zapazio šta bi na kraju sa bebom, ona je sigurno okej, neko ju je poveo u bus?

Offline Adriano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1747 : 04.12.2013. 03:40:26 »
ovo se trazilo jos od finala 2. sezone!

Spoiler for Hiden:
dijete je vrisnulo.

rick je ispao glup i mislim da ce sebe kriviti za hershelovu smrt.

nevjerovatno je kako sa jednom dobrom epizodom odmah poprave dojam citave.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1748 : 04.12.2013. 11:44:22 »

nevjerovatno je kako sa jednom dobrom epizodom odmah poprave dojam citave.

I ja bih imao takav utisak, da sam sve epizode odgledao u cugu. Ovako mi nisu mnogo popravili utiske. U stvari, samo su me iziritirali. Sad treba dočekati februar.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1749 : 04.12.2013. 13:15:05 »
http://mojtv.hr/magazin/10262/zivi-mrtvaci-su-izgubljeni.aspx

nisam čitao da si slučajno ne spojlam ovu sezonu, ali ove dvije serije ne bih ni stavljao u istu rečenicu.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1750 : 04.12.2013. 15:59:28 »
http://mojtv.hr/magazin/10262/zivi-mrtvaci-su-izgubljeni.aspx

nisam čitao da si slučajno ne spojlam ovu sezonu, ali ove dvije serije ne bih ni stavljao u istu rečenicu.
Čitaj slobodno, nema nikakvih spojlera. Vest je stara, video ne otkriva ništa posebno. Inače, upoređivanje ove dve serije se odnosi na kolotečinu u koju su upale obe serije tokom četvrte sezone, usled nedostatka kreativnosti i ideja. Upoređene su jer se prepoznalo u obe serije, da im nedostaje ono malo, ideja i originalnosti, kako da se nastave, pa i privedu kraju.
« Zadnja izmjena: 04.12.2013. 18:07:23 dejaspo »

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1751 : 04.12.2013. 17:34:47 »
Lost je mnogo zanimljivija, uzbudljivija i  intrigantanija serija bila od samog pocetka dok TWD krivuda tamo vamo gde nije imala ni jednu veoma kvalitetnu sezonu od pocetka pa do kraja sem mozda prve dok za Lost to ne moze da se kaze bar ne za prve 3 a mozda i 4 sezone.


Spoiler for Hiden:
Zaboravio sam da spomen da je na Glenu samo radio 'magicni' napitak i ozdravio skoro u potpunosti. Mislim da nisu svi konzumirali isti ali svi su pomrli koga je zahvatila epidemija. Ali dobro ajde, ostali smo bez Hersela pa da ne bude svi u komadu u samo jednoj epizodi.


@ Konjokradica
Citat:
jel dozvoljeno spojlanje onog što će se desiti, pa makar to bilo u najavi, neki ne gledaju najave
Sta pokusavas da kazes? Kako nije spojler ako se najavi da ce biti to i to a ocigledno je za nekog ko je pogledao epizodu. Onaj ko nije gledao sa tim spojlerom moze da prepostavio sta se dogodilo a i sta me briga da razdvajam na posebno. Ne pecaj se na nepotrebne stvari.

Offline Konjokradica

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1752 : 04.12.2013. 20:08:23 »
Citat:
Sta pokusavas da kazes? Kako nije spojler ako se najavi da ce biti to i to a ocigledno je za nekog ko je pogledao epizodu. Onaj ko nije gledao sa tim spojlerom moze da prepostavio sta se dogodilo a i sta me briga da razdvajam na posebno. Ne pecaj se na nepotrebne stvari.
ma ništa, nesporazum. ja sam isto odgledao zadnju, al sam mislio da si gledao najave šta će biti sljedeće sezone, pa sam samo pitao dal je to u redu. ovo tvoje je očito bila pretpostavka tako da sam to krivo shvatio. inače spojlere shvaćam kao razgovore do onog trena što se zadnje desilo, pa zato pitam dal je u redu stavljati neke stvari koje će se desiti, a još nisu. pitanje i dalje stoji iako se očito ne odnosi na tebe, jer sam mislio na one najave za sljedeću epizodu

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1753 : 04.12.2013. 23:14:43 »
Onaj ko im osmišljava scene puškaranja treba da dobije otkaz

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1754 : 14.12.2013. 16:15:14 »
poslednja epizoda 4. sezone je 9 februara/veljaca ?
Cycling 4 life

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1755 : 14.12.2013. 16:36:37 »
poslednja epizoda 4. sezone je 9 februara/veljaca ?
Nole, tad ti počinje drugi deo četvrte sezone  smileyNO1

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1756 : 14.12.2013. 20:48:08 »
aham reko da skinem da pogledam ,znaci da zavrsava sezonu tamo oko maja , ipak cekam prolece pa skidam i gledam :D , hvala na info-uuuu ;D
Cycling 4 life

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški

Offline Marco18

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1758 : 21.12.2013. 00:51:42 »
Slazem se sa Perkoneom. Lost je mnogo bolja serija, mada i ova nije losa, ali nekako kod Lost te uvek iznenade sa necim. Cak mnogi ljudi ne mogu da skontaju sta se desilo na kraju serije, koliko su bili zamrsili.  ;D  Ali, dobro... ovo je ipak dobra serija, s obzirom kakav lom od serija se u zadnjih deset godina pusta.  :)

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1759 : 21.12.2013. 01:11:23 »
Kakav crni lom od serija  :facepalm :facepalm :facepalm Pa mi imamo srecu i veliku cast da zivimo i gledamo zlatno doba televizije. Pa nikad u istoriji tv-a nije bilo toliko kvantiteta , kvaliteta i raznolikosti serija.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1760 : 21.12.2013. 01:27:17 »
Bilo je. I ovo je treće zlatno doba.

Prvo zlatno doba je bilo 50-e na prijelazu u 60-e. Drugo zlatno doba su bile 90-e, a početak tog drugog je započeo Twin Peaks i nulte su treće zlatno doba. Dakle, u 60-ak godina imamo 3 zlatna doba i ovo treće je najduže što je i logično. Ali ima više sranja što je opet logično jer se snima znatno više serija. No, da moram birat, uvijek 90-e.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1761 : 21.12.2013. 01:50:45 »
Procitaj opet moj post , pa ces shvatiti da nije bilo. Ja ipak glasam za 3. Republiku  ;D Mada 90-te... To su neke posebne emocije. Ali o tome se da diskutovati. Ali da se zadnjih 10 godina pustaju "lom serije"  rofl  :facepalm

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1762 : 21.12.2013. 01:56:35 »
Kvantiteta, kvaliteta, raznolikost? Pa bilo je. Pogledaj prvo zlatno doba i 50-e te 60-e godine. Fantastične komedije (jedne od najboljih), odlične fantasy/sf serije - pogotovo originalna Zona Sumraka koja je jedna od najbljih serija samo što su ti tu svi žanrovi. Dakle, multižanrovska serija. O triler krimićima da ne pričam koliko su se snimali, a tek westerni. Zlatno doba western serija i sve odreda visoko kvalitetne. To samo pričam o 50-ima i 60-ima koje su unijele inovaciju u svemu. Bez Zone Sumraka možeš zaboraviti na pola toga danas upravo zato što je to najraznovrsnija serija...

Jedino slabo desetljeće za serije su mi 80-e. Imaju taj nostalgični štih, ali baš što se tiče serija su mi slabe. Dakako da ima odličnih, ali je previše tu trasha da bi ih shvaćao ozbiljno.

Što se tiče "lom"serije", tu se slažem s tobom  ;D

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1763 : 21.12.2013. 02:24:53 »
Ma bjezi Lisac. Na sta me sve podsjeti  :( Na Zoni sumraka sam odrastao , a Alf. Alf mi je  srcesmajli mogu slobodno reci , uz par stvari obiljezio moje djetinjstvo  ;D , tako da su i 80-te sjajne  bleh

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1764 : 21.12.2013. 13:31:31 »
Alf mi je  srcesmajli mogu slobodno reci , uz par stvari obiljezio moje djetinjstvo  ;D , tako da su i 80-te sjajne  bleh
Alf, jedan jedini i nezamenljivi. Ha! Njegovo čuveno... I ja odrastao uz Melmašanina. Kupovao sam stripove koji su u to vreme izlazili.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1765 : 21.12.2013. 13:43:54 »
Imam igračku Alfa obešenu na zid već 20 i kusur godina. Dođu deca igraju se, mole da im poklonim, al ne dam.  :P 


Ženinom bratancu sam naručio prošle nedelje igračku Alfa jer nisam više mogao da ga slušam kako me moli da mu poklonim.  ;D

Offline Marco18

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1766 : 21.12.2013. 14:47:22 »
Stvar ukusa, naravno, ali objektivno kada uzmete top 50-60 serija, tek onda se vidi da serije koje se snimaju u zadnjih 10 godina su lom, cast izuzetcima.  :)

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1767 : 21.12.2013. 16:28:46 »
Imam igračku Alfa obešenu na zid već 20 i kusur godina. Dođu deca igraju se, mole da im poklonim, al ne dam.  :P 
+1
Ista stvar, samo što su kod mene sestrići bili u pitanju, dok nisu poodrasli, a sad mali kumčići  ;D

Offline kobra

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 96
    • tvveb.com
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1768 : 21.12.2013. 20:41:22 »
Treba napomenuti da se televizija 50-60 i 90 drasticno razlikuje od danasnje televizije. U americi su tada ljudi prevashodno gledali 10-20 kanala te su serije imale veci auditorijum. U danasnjem modernom dobu imate izbor od preko 200-300 razlicitih televizija koje se bore za gledaoce. Sada imate slucaj da najgledanija serija the walking dead se emituje na kablovskoj televiziji a ne na nacionalnom kanalu sto je do pre par godina bilo nezamislivo.

Takodje serije se gledaju VOD, Itunse, Amazon, DVR,... tako da je sve teze odrediti sta je veiliki ih u danasnjem svetu.

The walking dead se emituje posredstvom FOX international gotovo u isto vreme u velikom broju zemalja sirom sveta. Secam se da je do pre par godina bilo nemoguce gledati zvanicno seriju  dan posle njene premiere u americi vec smo bili primorani da cekamo kraj sezone da bi neko kod nas otkupio seriju. Cak su i britanci morali da cekaju kraj polusezone da bi poceli sa emitovanjem.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21886
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #1769 : 04.02.2014. 16:48:26 »
Ni ovo više ne prevodim...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim