Autor Tema: The Walking Dead  (Posjeta: 537425 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #690 : 29.11.2011. 10:31:30 »
Zašto gledam i dalje? Bolje je pitanje, zašto sam pogledao sve žive sapunice i ostale katastrofalne serije? Zato što volim SVE, ali APSOLUTNO SVE gledat  smileyNO1 TWD nije loša serija, nipošto, ima tu kvalitete samo što ne znaju iskoristiti na pravi način. Ko želi, neka si nabavi ovo http://www.amazon.com/Zombie-Survival-Guide-Complete-Protection/dp/1400049628 genijalna knjiga o malo realnijem pogledu na zombie infestaciju.

A Romero, taj deda je osmislio čitav jedan podžanr, napravio je originalne zombije kakve poznajemo danas. Niti White Zombie, a ni I Walked with a Zombie nisu originalni zombie filmovi već upravo Night of the Living Dead.  :)

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #691 : 29.11.2011. 10:33:32 »
Amen to that, brother  clapp Scenaristi ove serije nisu ni u prolazu čuli za njega i njegove filmove  thumb-down

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #692 : 29.11.2011. 10:38:27 »
Zašto gledam i dalje? Bolje je pitanje, zašto sam pogledao sve žive sapunice i ostale katastrofalne serije? Zato što volim SVE, ali APSOLUTNO SVE gledat  smileyNO1

Ti očigledno onda imaš vremena na bacanje. Meni bi bilo žao da gubim dragoceno vreme na gledanje svega i svačega.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #693 : 29.11.2011. 10:48:58 »
Stvarno ne shvaćam ljude, koji i dalje gledaju nešto, ako im već toliko ne valja :dash
Ovo nije serija o zombijima, već o "živim mrtvacima" tj. ljudima, koji pokušavaju preživjeti novonastalu apokalipsu. Ako vam je do slasher izdanja, odabrali ste krivu seriju.

Ta fora je mogla da prođe u Lostu, gde su likovi i imali neku dubinu i smisao, ovde niko nije razrađen kako treba pa čak ni Rick. Odustajem od gledanja, pogledaću jednom celu kada budu izašle sve sezone

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #694 : 29.11.2011. 10:50:42 »
Imam vremena koliko hoću  ;D pa možda zato gledam sve i svašta, a možda i ne. Da si vrijeme moram dozirat, možda i ne bi gledao sve te serije, ali čisto sumnjam zato što jednostavno sve volim. Svakakve serije, filmove, samo mi daj, pogledat ću  ;D

Offline dalmatino

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #695 : 29.11.2011. 11:22:13 »
@NamelessOne

Očito si sa krivom pretpostavkom ušao u gledanje ovog serijala, koji je baziran na stripu glavnog scenariste R. KIRKMANA, tako da prati stil i tempo radnje, kako je on to zamislio, iako i on sam tvrdi kako ne negira životno djelo ROMERA.
Baci pogled i na strip, da shvatiš kako ovo nisu ROMEROVI zombiji, niti svijet koji je on stvorio. Ovdje vride neka druga pravila ;)

Sve navedene prijedloge nisam pogledao, jer mi zombie žanr nije omiljena tema. Jedino sam odgledao RESIDENT EVIL, a tu mu je crtani uradak najbolji od svega snimljenog, pa to dovoljno govori o mome ukusu rofl

OFF
Iako mi je LOST omiljena serija, ona je patila od velike mane, a to je masu statirajućih i neiskorištenih likova, kao i radnje, koja se konstantno vrtila u krug :dash

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #696 : 29.11.2011. 11:42:37 »
Strip sam počeo čitati davno prije nego je serija i najavljena tako da znam o čemu pričam. Serija, osim ponekog lika, nema nekog dodira sa stripom. Strip je dinamičan i ima određeni tempo, serija je sapunica, bez imalo života i tempa. I da, u stripu jesu Romerovi zombiji, oni fini, spori zombiji, a ne ovi atletski od Uwe Bolla koji prolaze ispod vrata, penju se preko ograde, izvaljuju parmake i zavlače se ispod auta  :dash Jedini brzi zombiji koje priznajem su u Snyderovom remakeu Zore  i to je to  ;D

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #697 : 29.11.2011. 14:07:38 »
Tu je i sedma, hvala  clapp

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #698 : 29.11.2011. 15:32:05 »
Već je neko pomenuo to ovde, ali posle sve više ,,dramskih'' momenata u ovoj seriji moram i ja da se setim jedne epske scene iz 2009....



Offline Paralelopiped

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #699 : 29.11.2011. 17:02:27 »

Spoiler for Hiden:
kada Rick baci debelog zombijima. Zakon jačeg  >:dj
[/quote] Nije Rick,vec Shane
Serija nije losa,samo malo je 6,7 epizoda po sezoni.

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #700 : 29.11.2011. 17:12:19 »
Strip sam počeo čitati davno prije nego je serija i najavljena tako da znam o čemu pričam. Serija, osim ponekog lika, nema nekog dodira sa stripom. Strip je dinamičan i ima određeni tempo, serija je sapunica, bez imalo života i tempa. I da, u stripu jesu Romerovi zombiji, oni fini, spori zombiji, a ne ovi atletski od Uwe Bolla koji prolaze ispod vrata, penju se preko ograde, izvaljuju parmake i zavlače se ispod auta  :dash Jedini brzi zombiji koje priznajem su u Snyderovom remakeu Zore  i to je to  ;D


Na tvoj prijedlog sam i počeo čitati strip, progutao sve brojeve u svega par dana (a moralo se i na posao i kuća, žena i 100 čuda).
Slažem se sa svim napisanim, a dobra je i usporedba s Uwe Bollom. Serija nikad neće dostići dubinu stripa jer nedostaju bitne radnje koje čine samu srž stripa (naprimjer razlog da Shane i dalje šeta), nema blizanaca itd.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #701 : 29.11.2011. 17:26:45 »

Spoiler for Hiden:
kada Rick baci debelog zombijima. Zakon jačeg  >:dj
Nije Rick,vec Shane
Pardon, moja greška  ;D

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #702 : 29.11.2011. 17:51:32 »
Au bre kakvih budala ovde ima. Pa, ako vam se ne svidja nemojte gledati. Ne znate kako jadno delujete kada tako smarate o tome kako je serija glupa.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #703 : 29.11.2011. 17:56:47 »
Vidim da se stvorila velika polemika oko ove serije  ;D

Pošto sam ljubitelj zombija ( Romero fan  ;) ) bacio sam se na gledanje ove serije zbog pozitivnih komentara i hvaljenja iste, pogledao sam prve dvije epizode i odustao na trećoj jer mi se nije svidio smjer u kojem serija ide, možda sam pogriješio jer sam očekivao više nešto kao Dawn of the Dead, Land of the Dead, Resident Evil ili 28 Days Later pa me je zato serija odbila jer mi je bila pre spora i u startu je vukla na neku dramu i falilo mi je malo više akcije ;D Vidim da se po komentarima serija i pretvorila u dramu tako da mi sad i nije krivo što sam odusto od gledanja...


Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #704 : 29.11.2011. 18:03:30 »
Au bre kakvih budala ovde ima.
Pozdravi kevu i zahvali joj što te tako fino odgojila.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #705 : 29.11.2011. 18:06:39 »
Au bre kakvih budala ovde ima. Pa, ako vam se ne svidja nemojte gledati. Ne znate kako jadno delujete kada tako smarate o tome kako je serija glupa.

Zato je nama majka rodila tebe da nam možeš ukazati na to  bleh

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #706 : 29.11.2011. 18:45:07 »
O, Bože, kakva epizoda  :dash
Spoiler for Hiden:
Htio sam ugasiti nakon što je ona hamša prišla Darrylu i srceparajuće mu izjavila ljubav, ali sam nastavio. 2 minute poslije sam pregledao epizodu na preskok nakon što je Dale došao da priča sa Andreom  :dash
Razmislit ću hoću li gledati nakon pauze  thumb-down

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #707 : 29.11.2011. 20:16:02 »
@NamelessOne
Nemoj da prestajes, jer onda nece biti toliko budala, pa cemo manje jadno izgledati kad budemo ovde smarali dragog nam Nemanju kako je serija glupa!  u_jeeeeeeeeee

HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #708 : 29.11.2011. 20:52:44 »
@NamelessOne
Nemoj da prestajes, jer onda nece biti toliko budala, pa cemo manje jadno izgledati kad budemo ovde smarali dragog nam Nemanju kako je serija glupa!  u_jeeeeeeeeee

E, tako treba!  clapp

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #709 : 29.11.2011. 22:15:12 »
Zile, hvala na prijevodu.... clapp

Kasnije se gleda nastavak... kokicekola

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #710 : 29.11.2011. 22:48:11 »
Već je neko pomenuo to ovde, ali posle sve više ,,dramskih'' momenata u ovoj seriji moram i ja da se setim jedne epske scene iz 2009....




E baš to, Rik je počeo tačno tako da glumi... Valjda se i njemu smučila silna melodrama

Au bre kakvih budala ovde ima. Pa, ako vam se ne svidja nemojte gledati. Ne znate kako jadno delujete kada tako smarate o tome kako je serija glupa.
Pa i nećemo, evo vidim da je i NamelessOne skoro odustao od gledanja ali zbog čega bi nas to sprečavalo da komentarišemo? bleh

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #711 : 30.11.2011. 07:44:18 »
Strip sam počeo čitati davno prije nego je serija i najavljena tako da znam o čemu pričam. Serija, osim ponekog lika, nema nekog dodira sa stripom. Strip je dinamičan i ima određeni tempo, serija je sapunica, bez imalo života i tempa. I da, u stripu jesu Romerovi zombiji, oni fini, spori zombiji, a ne ovi atletski od Uwe Bolla koji prolaze ispod vrata, penju se preko ograde, izvaljuju parmake i zavlače se ispod auta  :dash Jedini brzi zombiji koje priznajem su u Snyderovom remakeu Zore  i to je to  ;D


Na tvoj prijedlog sam i počeo čitati strip, progutao sve brojeve u svega par dana (a moralo se i na posao i kuća, žena i 100 čuda).
Slažem se sa svim napisanim, a dobra je i usporedba s Uwe Bollom. Serija nikad neće dostići dubinu stripa jer nedostaju bitne radnje koje čine samu srž stripa (naprimjer razlog da Shane i dalje šeta), nema blizanaca itd.
O čemu se tu radi u stripu?
Spoiler for Hiden:
Tamo je mrtav već?

NemanjaGranger, take it easy... Svi smo mi (bili) fanovi serije pa, ako smo razočarani, imamo pravo i komentirati. Tema nije "Hvalospjevi seriji The walking dead" nego samo "The walking dead". Živi i pusti druge da žive.

Meni je kraj ove zadnje epizode jedna od rijetkih stvari koja mi se svidjela u ovoj sezoni.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #712 : 30.11.2011. 11:12:28 »
Hvala Žile, biće WEB-DL obrade.  smileyNO1

Offline srki13

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #713 : 30.11.2011. 15:20:06 »
Spoiler for Hiden:
morate da priznate da je ova epizoda bila bolja nego ostale pogotovu ovo na kraju sto se desilo... samo mi je glupo za Sofiu oni se muce koliko je dugo  traze a ona sve vreme je bila u ambaru...  :dash ja sam ocekivao kad mu izadje zena da ce Hersel da uzme pistolj i da je ukoka mozda cak i poprica malo sa njom pre nego sto je ubije ali nista od toga   rofl  i sta mislite da li je Shane u pravu sto je ono uradio na kraju...?

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #714 : 30.11.2011. 18:56:34 »
 

O čemu se tu radi u stripu?
 
Spoiler for Hiden:
Tamo je mrtav već?


Spoiler for Hiden:
U stripu Shane nikad nije otišao s onog brdašca kraj Atlante. Carl ga je upucao u strahu da će mu Shane ozlijedit/ubit starog. To je prvi propust serije, valjda nisu željeli prikazat klinca koji ubija nekoga. Strip nema ovako plošne likove kao serija, nema tamo dobrih i loših, postoje samo ljudi koji pokušavaju preživjeti i čine loše i lošije stvari. Također sam leš Shanea je jako bitan za radnju stripa, ovdje će to pretpostavljam biti riješeno kroz onaj čuveni šapat.
 
Nema ljepote u tom svijetu i nije to samo pucačina po zombijima. Puno je tu nesigurnosti oko budućnosti (i to one kratke(za par sati, za par dana)) briga i pravih problema. Također zlo u takvom svijetu nisu zombiji (oni su samo katalizator koji izvlači na površinu pravo zlo), nego ljudi sami, prema sebi, prema drugima. Scena s blizancima kojih u seriji niti nema daje svu težinu njihove svakodnevnice, ludi guverner, i još puno dobrih, ali stvarno dobrih likova. Za sve smo to u ovoj seriji oštećeni, što je sramota.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #715 : 30.11.2011. 19:19:00 »

O čemu se tu radi u stripu?
 
Spoiler for Hiden:
Tamo je mrtav već?


Spoiler for Hiden:
U stripu Shane nikad nije otišao s onog brdašca kraj Atlante. Carl ga je upucao u strahu da će mu Shane ozlijedit/ubit starog. To je prvi propust serije, valjda nisu željeli prikazat klinca koji ubija nekoga. Strip nema ovako plošne likove kao serija, nema tamo dobrih i loših, postoje samo ljudi koji pokušavaju preživjeti i čine loše i lošije stvari. Također sam leš Shanea je jako bitan za radnju stripa, ovdje će to pretpostavljam biti riješeno kroz onaj čuveni šapat.
 
Nema ljepote u tom svijetu i nije to samo pucačina po zombijima. Puno je tu nesigurnosti oko budućnosti (i to one kratke(za par sati, za par dana)) briga i pravih problema. Također zlo u takvom svijetu nisu zombiji (oni su samo katalizator koji izvlači na površinu pravo zlo), nego ljudi sami, prema sebi, prema drugima. Scena s blizancima kojih u seriji niti nema daje svu težinu njihove svakodnevnice, ludi guverner, i još puno dobrih, ali stvarno dobrih likova. Za sve smo to u ovoj seriji oštećeni, što je sramota.

Kakvih je samo tamo story arcova bilo i ni u jednom nije bilo ovog srcedrapanja kao u seriji. Bruka i sramota. Vrd, potpisujem sve što si rekao.
Spoiler for Hiden:
Nisu zombiji ti koji su strašni, već ljudi i ono na šta su sve spremni. Ne znaš koji je lik bolji. Ako i ubace guvernera u trećoj sezoni, to će biti neka osakaćena PG-13 verzija, nezanimljiva i Bogu i narodu  :dash Onaj dio kad Rick priča sa mrtvom ženom na telefon koji nosi sa sobom  smileyNO1 Fenomenalno, ali nažalost, Kirkman prodao dupe za pare i dobili smo ovo što smo dobili. I u prvoj sezoni je bilo više nego dovoljno nebuloznih dijelova (ona latino banda  :facepalm)
Strašno, brate, ali fakat strašno kako iskasapiše seriju. HBO je svojevremeno odustao od ekranizacije Preachera(vrd, ako nisi čitao, obavezno. Garth Ennis autor  smileyNO1) jer su htjeli napraviti što vjerniju adaptaciju, ali su zbog straha od tužbi odustali. Sada se navodno šuška o filmu za koji je zainteresovan Sam Mendes, ali to neće biti to. Ne možeš 70 brojeva fenomenalnog stripa strpati u 2 sata filma, a da to valja. Jedino ako planiraš serijal, a čisto sumnjam da će i snimiti i prvi jer će ih razapeti u svijetu. Ali HBO je barem bio pošten, ako ne možemo praviti onako kako je i previđeno, nećemo nikako i gotovo.

Offline srki13

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #716 : 30.11.2011. 21:43:26 »
moracu da pocnem da citam strip kada ga toliko hvalite...  :)

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #717 : 01.12.2011. 00:37:22 »
 ;D ;D


Spoiler for Hiden:

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #718 : 01.12.2011. 08:44:40 »

O čemu se tu radi u stripu?
 
Spoiler for Hiden:
Tamo je mrtav već?


Spoiler for Hiden:
U stripu Shane nikad nije otišao s onog brdašca kraj Atlante. Carl ga je upucao u strahu da će mu Shane ozlijedit/ubit starog. To je prvi propust serije, valjda nisu željeli prikazat klinca koji ubija nekoga. Strip nema ovako plošne likove kao serija, nema tamo dobrih i loših, postoje samo ljudi koji pokušavaju preživjeti i čine loše i lošije stvari. Također sam leš Shanea je jako bitan za radnju stripa, ovdje će to pretpostavljam biti riješeno kroz onaj čuveni šapat.
 
Nema ljepote u tom svijetu i nije to samo pucačina po zombijima. Puno je tu nesigurnosti oko budućnosti (i to one kratke(za par sati, za par dana)) briga i pravih problema. Također zlo u takvom svijetu nisu zombiji (oni su samo katalizator koji izvlači na površinu pravo zlo), nego ljudi sami, prema sebi, prema drugima. Scena s blizancima kojih u seriji niti nema daje svu težinu njihove svakodnevnice, ludi guverner, i još puno dobrih, ali stvarno dobrih likova. Za sve smo to u ovoj seriji oštećeni, što je sramota.

Kakvih je samo tamo story arcova bilo i ni u jednom nije bilo ovog srcedrapanja kao u seriji. Bruka i sramota. Vrd, potpisujem sve što si rekao.
Spoiler for Hiden:
Nisu zombiji ti koji su strašni, već ljudi i ono na šta su sve spremni. Ne znaš koji je lik bolji. Ako i ubace guvernera u trećoj sezoni, to će biti neka osakaćena PG-13 verzija, nezanimljiva i Bogu i narodu  :dash Onaj dio kad Rick priča sa mrtvom ženom na telefon koji nosi sa sobom  smileyNO1 Fenomenalno, ali nažalost, Kirkman prodao dupe za pare i dobili smo ovo što smo dobili. I u prvoj sezoni je bilo više nego dovoljno nebuloznih dijelova (ona latino banda  :facepalm)
Strašno, brate, ali fakat strašno kako iskasapiše seriju. HBO je svojevremeno odustao od ekranizacije Preachera(vrd, ako nisi čitao, obavezno. Garth Ennis autor  smileyNO1) jer su htjeli napraviti što vjerniju adaptaciju, ali su zbog straha od tužbi odustali. Sada se navodno šuška o filmu za koji je zainteresovan Sam Mendes, ali to neće biti to. Ne možeš 70 brojeva fenomenalnog stripa strpati u 2 sata filma, a da to valja. Jedino ako planiraš serijal, a čisto sumnjam da će i snimiti i prvi jer će ih razapeti u svijetu. Ali HBO je barem bio pošten, ako ne možemo praviti onako kako je i previđeno, nećemo nikako i gotovo.

Mali off...

Preacher je jedan od najboljih stripova, pun sodomije, krvi, seksa, nasilja i crnog humora. Di ćeš bolje  ;D pri kraj gubi onu žestinu, ali i dalje je odličan. John custer je najbolji svećenik ikad. Ali što se tiče stripova, nema boljeg od Berserka, a Crows Zero manga zaslužuje zasebnu temu  :)

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #719 : 01.12.2011. 12:38:16 »
Zadnja epizoda prepuna glupih dijaloga, ne znaju više ni sami o čemu bi blebetali... :facepalm rofl