Autor Tema: The Walking Dead  (Posjeta: 538126 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #660 : 24.11.2011. 13:56:58 »
 ;D ;D Nemam pojma, ovo sam u Googlu ukucao slanina sapunjara, pa je izaslo  ;D Inace znam da dosta ljudi iz mog okruzenja, pa i iz nekih prica, obozava ovakvu slaninu. 

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21889
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #661 : 24.11.2011. 13:59:23 »
Najbolja slan'na...  ;)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #662 : 25.11.2011. 23:58:29 »
Kontam da ce puno ljudi odustajati od ove serije kada budu gledali u komadu zbog ovako dosadnih epizoda kao zadnja.
Spoiler for Hiden:
U zadnjoj epizodi pre ove pauze ocekujem invaziju zombija na ranc. A to cemo da vidimo zadnjih 3min pre kraja a do tada ce se nastaviti sapunjara.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #663 : 26.11.2011. 17:08:01 »
Pogledao i ovu 6. epizodu i mogu samo reći da mi je malo falilo da bacim ključ, i to dvaput  thumb-down Brate, ovo više nije humano.
Spoiler for Hiden:
Hoću dijete, neću dijete, hoću da rodim, neću da rodim, hoću da mu dam, neću da mu dam, hoću da joj ga stavim, neću da joj ga stavim. S kakvim se samo teškim dilemama ljudi suočavaju u postapokaliptičnom svijetu  :dash Možda bi u sljedećoj sezoni trebali ubaciti nekog gay lika koji bi se mogao drapati sa Shaneom po američkim vrletima. Barem bi bilo neke dinamike pa bi se možda i radnja pokrenula sa mrtve tačke na kojoj stoji još od druge epizode. OK, shvatam jednu stvar, američka djeca su glupa kao i cijela nacija, ali zar su baš toliko glupa da pobjegnu nakon što im kažeš da te sačekaju dok ne dođeš po njih? Znaju pobjeći, ali Boga mi znaju i preživjeti danima bez ičije pomoći. Brate, šta su ti ta američka djeca, tupani i Rambo u jednom, doduše to ti dođe isto  :dash

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #664 : 26.11.2011. 19:10:51 »
Pogledao i ovu 6. epizodu i mogu samo reći da mi je malo falilo da bacim ključ, i to dvaput  thumb-down Brate, ovo više nije humano.
Spoiler for Hiden:
Hoću dijete, neću dijete, hoću da rodim, neću da rodim, hoću da mu dam, neću da mu dam, hoću da joj ga stavim, neću da joj ga stavim. S kakvim se samo teškim dilemama ljudi suočavaju u postapokaliptičnom svijetu  :dash Možda bi u sljedećoj sezoni trebali ubaciti nekog gay lika koji bi se mogao drapati sa Shaneom po američkim vrletima. Barem bi bilo neke dinamike pa bi se možda i radnja pokrenula sa mrtve tačke na kojoj stoji još od druge epizode. OK, shvatam jednu stvar, američka djeca su glupa kao i cijela nacija, ali zar su baš toliko glupa da pobjegnu nakon što im kažeš da te sačekaju dok ne dođeš po njih? Znaju pobjeći, ali Boga mi znaju i preživjeti danima bez ičije pomoći. Brate, šta su ti ta američka djeca, tupani i Rambo u jednom, doduše to ti dođe isto  :dash

  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Ja čekam #92.


Offline gemist

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #665 : 26.11.2011. 20:48:33 »
Serija je natukla ocjenu 8,7 na IMDB-u od skoro 70.000 glasova,naravno da možemo mi svi tražiti dlaku u jajetu,serija nije vrhunska,ali nije ni baš tako loša,očito je scenaristima bila namjera da se bave međuljudskim odnosima u apokaliptičnoj atmosferi,a ne akcijom i borbama zombija i ljudi.Nije da sam baš i ja super oduševljen,ali ne možete reći da nije gledljiva  ;)

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #666 : 26.11.2011. 21:00:26 »
Dok mi je svaka epizoda 1 sezone bila zanimljiva, za ovu 2 sezonu dovoljno je da pogledaš 1 i 2 epizodu i slobodno možeš da čeka poslednju čini mi se da je 13 i nećeš ništa propustiti, jer za sada nema nikakvu radnju.

Šta rade ameri sa ovim serijama, strašno  :dash

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #667 : 26.11.2011. 21:19:58 »
Jarane, jedno su međuljudski odnosi u postapokaliptičnom svijetu, a drugo je sapunjara  :dash Nije ni strip borba između ljudi i zombija i konstantna akcija već međuljudski odnosi o kojima ti pričaš. Darabont je otpustio scenariste prve sezone jer je vidio da su mu seriju odgurali negdje kamo on očigledno nije htio ići. Na kraju je i otišao iz serije "radi obaveza", ali mislim da je više nego jasno zašto je otišao  :facepalm Zašto su ostavili Shanea u životu? Čisto da bi postojala ta "napetost" između tog ljubavnog trougla  :dash Ma daj.
Spoiler for Hiden:
Kod one scene u 6. epizodi kad ga Andrea uhvati za kitu htio sam se izbljuvati koliko mi je isforsirano izgledalo jer hoće da ubace još te "napetosti"  :dash Ostavite tu "napetost" Očajnim kućanicama i ostalim serijama. Vratite se predlošku  :dash

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #668 : 26.11.2011. 21:44:50 »
najzanimljivije je
Spoiler for Hiden:
iscekivanje da kinez ponovo uvali onoj lepotici  ;D

Realno sem toga nikakve druge radnje ni nema.  :)

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #669 : 26.11.2011. 22:06:38 »
očito je scenaristima bila namjera da se bave međuljudskim odnosima u apokaliptičnoj atmosferi,a ne akcijom i borbama zombija i ljudi.
Zbog toga svi koji su i čitali strip govore da je serija smeće. Visoka ocijena na IMDB mi ne znači ništa pored mojih očiju. Neznam zašto se ljudi toliko boje reći "Car je gol."

Offline pirossi

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • You better take care of me, Lord...
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #670 : 26.11.2011. 22:32:09 »
visoka ocena na imdbu je svedočanstvo da većina ljudi pojma nema ni o čemu.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #671 : 26.11.2011. 22:35:01 »
očito je scenaristima bila namjera da se bave međuljudskim odnosima u apokaliptičnoj atmosferi,a ne akcijom i borbama zombija i ljudi.
Zbog toga svi koji su i čitali strip govore da je serija smeće. Visoka ocijena na IMDB mi ne znači ništa pored mojih očiju. Neznam zašto se ljudi toliko boje reći "Car je gol."
Vjerojatno zato sto ako prestane ici, zamijenit ce s jos jednim reality-jem o zalagaonicama, aukcijama, zaplijenjenim skladištima ili ko zna kakvim sličnim glupostima. Nece ubacit drugi horror show. A formule su jasne
los horror > najbolji reality
los Sci-Fi > najbolji nesto-rade-with-the-stars

Ljudi imaju zelju da se serija nastavi snimati (i ja zelim kad promislim o alternativama), pa to pobrkaju s time da je serija dobra i zasluzuje visoke ocjene.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline pirossi

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • You better take care of me, Lord...
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #672 : 26.11.2011. 22:38:27 »
onda bi trebalo otkupiti scenario Dinastije i samo ubaciti zombije.
ko ne bi voleo da se porvu zombi-Kristal i zombi-Aleksis ???

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #673 : 26.11.2011. 22:44:43 »
Odavno sam ja prestao da gledam koliko je neka serija (ili film) dobra samo na osnovu ocene na IMDB!
Uostalom koliko mi se cini, za ovu seriju ocena pre pocetka druge sezone je bila 8,9...znaci da pada.

Ja sam kod 2. epizode 2. sezone odustao od ove serije, pa reko ako se popravi, lako cu ja to posle pogledati...po ovim komentarima vidim da je sve gore...ali nakon odlaska Darabonta zar je neko ocekivao bolje od ovoga.

A Silvio je u pravu, kad se pogleda alternativa, ovo ipak ima prednost.
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #674 : 26.11.2011. 22:59:42 »
onda bi trebalo otkupiti scenario Dinastije i samo ubaciti zombije.
ko ne bi voleo da se porvu zombi-Kristal i zombi-Aleksis ???
Ma jasno. Danas puno serija rade kao miš-maš žanrova, pohlepni su, pokušavaju privuć što više publike različitih generacija i ukusa (vidi samo Terra Nova). A onda kako serija ide otpadaju elementi teži scenaristima, a ostaje ono šta je najlakše, sapunjara. Pa to bi i ja znao napisat:
Scena je u uredu zombi-Alexis
Ulazi zombi-Krystle (iako nema nikakve motivacije za takav postupak, niti radnja priče to bilo kako daje naslutiti)
zombi-Krystle ulazi energično, snažno odgurnuvši vrata
zombi-Alexis: Šta ti tu radiš?
zombi-Krystle: Šta ti nekome ono nešto radiš
zombi-Alexis: To se tebe ne tiče
Tiče - Ne tiče (ponavlja se x puta)
Ti si smeće - Nisam, ti si (ponavlja se x puta)
Potuku se: prvo mlataraju rukicama, onda se hrvaju



Treba znat ocijenit kad je ostao samo celofan horrora i/ili Sci-Fi, a sve se svelo na sapunjaru ... i onda prestat gledat. Kod ovih vampirskih serija je lako, vidiš najkasnije u pilotu da je to tinejdžerska sapunjara umotana u horror celofan. Ali nije kod svih serija tako lako.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #675 : 26.11.2011. 23:02:14 »
Zaboravih nešto reći, ova serija nije ni do koljena Dead Setu, u kojem ima i međuljudskih odnosa i akcije. Jedina mu je mana što je prekratko trajao  >:(

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #676 : 27.11.2011. 13:14:31 »
Što se tiče IMDB-a, Prison Break ima recimo 8.7 ocenu, iako je ta serija postala besmislena posle kraja prve sezone, eventualno na polovini druge. :-X

Offline ailtonrs

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #677 : 28.11.2011. 15:00:14 »
au...... :o  kakav kraj epizode ....
i sto sad da cekamo dva meseca da bi videli poslednju epizodu...
nije mi jasno...

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #678 : 28.11.2011. 15:04:39 »
au...... :o  kakav kraj epizode ....
i sto sad da cekamo dva meseca da bi videli poslednju epizodu...
nije mi jasno...

Pauza će biti 2 meseca, ali biće još epizoda, mislim da će ova sezona imati 12 ili 13 epizoda.

Offline svarto

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #679 : 28.11.2011. 17:29:02 »
bit ce 13 epizoda
pauza do 12.2.2012.  >:(

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #680 : 28.11.2011. 17:41:40 »
Netko je već postavio prijevod.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #681 : 28.11.2011. 23:38:06 »
S02E07

Spoiler for Hiden:
NAŠLI SU SOFIJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DO JAJA, SAD MOŽEMO DALJE!

Spoiler for Hiden:
:facepalm :facepalm :facepalm

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #682 : 28.11.2011. 23:39:51 »
S02E07

Spoiler for Hiden:
NAŠLI SU SOFIJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DO JAJA, SAD MOŽEMO DALJE!

Spoiler for Hiden:
:facepalm :facepalm :facepalm
rofl

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #683 : 29.11.2011. 00:31:21 »
 :dash :dash

Spoiler for Hiden:
Već 6 epizoda traže Sofiju, svađaju se ko je napunio Saru Tankredi, ubeđuju čileta veterinara da ih primi na gajbu, zombija više i nema ( poneki upadne u bunar ili se zaglavi u blatu). Šta je bre ovo, The Walking Dead ili The Boring Fucking Dead? Preteraše ga stvarno.

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #684 : 29.11.2011. 00:40:40 »
:dash :dash

Spoiler for Hiden:
svađaju se ko je napunio Saru Tankredi

Spoiler for Hiden:
Majkl Skofild ;D

Prvi deo epizode je bio najgori do sada u celoj seriji; ostatak je OK iako je ovo moglo da se reši već u drugoj epizodi.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #685 : 29.11.2011. 00:57:06 »
Spoiler for Hiden:
A ovi su ulovili neku devojčicu u blatu, ne znaju ko je, ali neće da kažu ovima koji traže neku devojčicu to 6 epizoda. Sva sreća pa je pauza.


I da, jedno pitanje, konkretno na primeru Sofije. Ili sam glup ili sam lud. Kad zombiji pojedu nekoga a kad ga samo zaraze. Realno ovu Sofiju bi u šumi raskomadali i pojeli za 2 minuta.

« Zadnja izmjena: 29.11.2011. 00:58:47 Dacia »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #686 : 29.11.2011. 04:19:43 »
Kakva epizoda!!!  thumb-down

Strašno!!!  ;D ma ni kraj ne spašava ovu sapunicu, a trebao bi. Yeaaa, Rick
Spoiler for Hiden:
na kraju dolazi kao pravi šerif i rješava sve na svoju ruku. Dale je bio, a i usavršio se kao stari mudrac. Već ga vidim u 8. epizodi sa plaštom i velikim štapom, nešto tipa Mojsije. Shane je def. postao najzanimljiviji, srednje ime mu je BIJES, aghhhhrrrr! Daryl, lik koji je rebao biti najzanimljiviji, upropastili ga u ove zadnje tri epizode. Sophia, ma kome se jebe za Sophiu, važno da je uživala u štali dok je mogla. Jebe se njoj...

Šta reći, koju posluku porati?  :(

Offline dalmatino

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #687 : 29.11.2011. 08:03:43 »
Stvarno ne shvaćam ljude, koji i dalje gledaju nešto, ako im već toliko ne valja :dash
Ovo nije serija o zombijima, već o "živim mrtvacima" tj. ljudima, koji pokušavaju preživjeti novonastalu apokalipsu. Ako vam je do slasher izdanja, odabrali ste krivu seriju.

Spoiler for Hiden:
Btw, Hershell je lipo rekao, kako se Otis bavio poslom privođenjem zalutalih "zaraženih" u štalu, dok drugi sa farme nisu imali veze sa time, tako da nisu ni mogli znati da je tamo i jadna Sophia. S obzirom sa je Shane ostavio Otisa na milost i nemilost zombijima, nije im nitko ni imao priliku kazati za Sophiu, jer do njegove smrti nije se ni spominjala ekipi sa farme. Bacite pogled na emisiju TALKING DEAD, ako želite imati bolji uvid u serijal.

Offline Discobobba

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #688 : 29.11.2011. 08:18:30 »
Stvarno ne shvaćam ljude, koji i dalje gledaju nešto, ako im već toliko ne valja :dash
Ovo nije serija o zombijima, već o "živim mrtvacima" tj. ljudima, koji pokušavaju preživjeti novonastalu apokalipsu. Ako vam je do slasher izdanja, odabrali ste krivu seriju.
Slazem se sa ovim komentarom.Zasto i dalje gledate ako vam ne valja?

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #689 : 29.11.2011. 10:08:54 »
Stvarno ne shvaćam ljude, koji i dalje gledaju nešto, ako im već toliko ne valja :dash
Ovo nije serija o zombijima, već o "živim mrtvacima" tj. ljudima, koji pokušavaju preživjeti novonastalu apokalipsu. Ako vam je do slasher izdanja, odabrali ste krivu seriju.

Živi mrtvaci, ljudi koji pokušavaju preživjeti apokalipsu? Probaj sa živi mrtvaci, ljudi koji su umrli od dosade gledajući ovu seriju čekajući da se pomakne sa mrtve tačke. Zašto je gledamo? Što bi dr. Arsla rek'o: "Mi smo prinuđeni ovo gledati."  rofl Meni je ovdje jedini čin čovjeka koji pokušava preživjeti bio onaj
Spoiler for Hiden:
kada Rick baci debelog zombijima. Zakon jačeg  >:dj
Ostalo je sve ko je kome stavio, ko je koga napunio, ko će kome staviti i ko će koga napuniti  :dash Jesi gledao Dead Set? Tu ima nekih genijalnih primjera kako ljudi pokušavaju preživjeti apokalipsu? Cijeli Living Dead serijal Romera? Osnove preživljavanja zombi apokalipse. Da su možda scenaristi pogledali makar jedan film iz Romerovog serijala, ne bi činili ovakve katastrofalne greške  :facepalm