Autor Tema: The Walking Dead  (Posjeta: 537929 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #510 : 26.10.2011. 23:22:08 »
Pitanje za one koji su citali strip...ja sam na 20. broju (verovatno cela 2. sezona vec ^__^). Pitanje je u vezi Season 1 Finale...Naucnikov saptaj Riku...sta JA mislim da je rekao....

Spoiler for Hiden:
Mislim da mu je rekao nesto tipa "Svi smo zarazeni", jer u stripu (bar do 20. broja) ljudi ubijeni od necega drugog osim ujeda se dizu kao zombiji. Cak je Karl ubio Sejna i kasnije je Rik dosao do groba i ponovo ga ubio jer se digao kao zombi... Mislim da se na ovo odnosi i sam naziv stripa/serije...The Walking Dead > Hodajuci mrtvi...da su svi vec mrtvi i da nema spasa. Dali mislite da je to to?  :D

Offline Ivan787

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #511 : 27.10.2011. 11:24:16 »
Pitanje za one koji su citali strip...ja sam na 20. broju (verovatno cela 2. sezona vec ^__^). Pitanje je u vezi Season 1 Finale...Naucnikov saptaj Riku...sta JA mislim da je rekao....

Spoiler for Hiden:
Mislim da mu je rekao nesto tipa "Svi smo zarazeni", jer u stripu (bar do 20. broja) ljudi ubijeni od necega drugog osim ujeda se dizu kao zombiji. Cak je Karl ubio Sejna i kasnije je Rik dosao do groba i ponovo ga ubio jer se digao kao zombi... Mislim da se na ovo odnosi i sam naziv stripa/serije...The Walking Dead > Hodajuci mrtvi...da su svi vec mrtvi i da nema spasa. Dali mislite da je to to?  :D

Spoiler for Hiden:
Istina. Ta se zaraza kao prenosi zrakom i svi ljudi su zaraženi, bili mrtvi ili živi. Samo što "to" tek počne djelovati kad se umre. Ja sam pročitao sve stripove do sada, ali još nije ništa objašnjeno u vezi toga.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #512 : 28.10.2011. 03:05:34 »
Moram priznat da se serija za razliku od 1. sezone gdje je samo pilot epizoda bila odlična, naglo popravila. Ova epizoda je bila puna napetosti, dosta njih se raštrkalo. Onaj lovac sa samostrijelom mi je najbolji lik zasad.
Spoiler for Hiden:
Shane je zapeo sa Otisom, i to gadno. Moguće je da tamo jako dugo vremena ostanu. Sin će im preživjet, valjda. Jedva čekam da sve to riješe i onda krenu dalje  :)

Hvala na prijevodu  smileyNO1

Offline elys

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 277
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #513 : 28.10.2011. 22:01:06 »
Lovac j i meni najjaci,samo ne znam sta mu se dogodilo sa bratom?vala dugo su otegli sa njim...

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #514 : 28.10.2011. 22:27:35 »
Tek pogledah epizodu i za razliku od uberdosadne prve epizode, ova je već počela sa dinamikom (nećemo cjepidlačiti sa nepoštivanjem određenih pravila  ;D). Zapravo, moram reći da me ovi polubrzi zombiji užasno nerviraju. Zombiji su strašni zato što su spori i zato što im u biti ne možeš pobjeći zbog njihove brojnosti. Ovaj neki polutrk koji furaju u ovoj seriji nema nekog smisla, ali eto. Snyder ih je napravio brzima u remakeu Zore i to je upalilo. Kod ostalih ne baš. Što se tiče ovih likova na farmi
Spoiler for Hiden:
nisu vanzemaljci niti su zombiji. Hershell je religiozni fanatik koji je, kao i svi religiozni fanatici, malčice prolupao. Koliko se sjećam u stripu sa farme niko ne preživi osim njegove kćerke koja se zaljubi u onog malog žutaća.
Što više gledam ovu seriju shvatam da nema šanse da nadmaše strip. Kad se samo sjetim scena iz stripa npr.
Spoiler for Hiden:
kad Rick priča sa mrtvom ženom na telefon, kad Carl ubije onog drugog malca, Gradonačelnika koji čuva svoju zombi kćerku u sobi.
Šteta što se ni pola od toga neće naći ovdje, ali šta je tu je. Idemo dalje. Ovom su se epizodom iščupali.

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #515 : 29.10.2011. 00:42:08 »
Najgore od svega što oni nemaju ni budžeta ni uslova a ni vremena da naprave ceo taj story arc sa
Spoiler for Hiden:
zatvorom i ludim gradonačelnikom. 100% će narednih 5-6 epizoda životariti na Heršelovoj farmi, biće puno momenata "heavy" drame kad se Rik i Heršel budu svađali, biće par zombija iz ambara i to je to. Ukoliko priča bude odmakla na 100 metara od Heršelove farme, tu me seci.

Stvarno šteta. Cela prva sezona mi je bila odlična i mislio sam da je tako spora samo zato što je uvod, međutim ova druga epizoda je verovatno najdosadnija u celoj seriji do sada. Ako ništa drugo, novi broj stripa je izašao i barem tu priča ide super...

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #516 : 29.10.2011. 07:01:25 »
Najgore od svega što oni nemaju ni budžeta ni uslova a ni vremena da naprave ceo taj story arc sa
Spoiler for Hiden:
zatvorom i ludim gradonačelnikom. 100% će narednih 5-6 epizoda životariti na Heršelovoj farmi, biće puno momenata "heavy" drame kad se Rik i Heršel budu svađali, biće par zombija iz ambara i to je to. Ukoliko priča bude odmakla na 100 metara od Heršelove farme, tu me seci.

Stvarno šteta. Cela prva sezona mi je bila odlična i mislio sam da je tako spora samo zato što je uvod, međutim ova druga epizoda je verovatno najdosadnija u celoj seriji do sada. Ako ništa drugo, novi broj stripa je izašao i barem tu priča ide super...

Tu se slažem s tobom. Nema šanse da će
Spoiler for Hiden:
ubaciti zatvor i gradonačelnika, a to je odličan dio. Kao što ti reče, vjerovatno će se cijela sezona vrtiti oko ove farme i onda će se na kraju pojaviti Michonne i to je to. Ja sam sa stripom stao negdje oko 80. broja. Ono kad odu u onu ograđenu zajednicu. Moram početi ponovo čitati  ;D
« Zadnja izmjena: 29.10.2011. 09:21:02 NamelessOne »

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #517 : 29.10.2011. 07:15:00 »
Ja sam započeo sa stripom prije par dana i moram priznati strip je super.
Serija mu nije ni do koljena.
Koji je zadnji broj stripa? Ja sam nabavio do broja 88.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #518 : 29.10.2011. 09:22:01 »
Ja sam započeo sa stripom prije par dana i moram priznati strip je super.
Serija mu nije ni do koljena.
Koji je zadnji broj stripa? Ja sam nabavio do broja 88.

Welcome to the club  ;D Mislim da sam vidio da je izašao broj 90.

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #519 : 29.10.2011. 11:06:47 »
Najgore od svega što oni nemaju ni budžeta ni uslova a ni vremena da naprave ceo taj story arc sa
Spoiler for Hiden:
zatvorom i ludim gradonačelnikom. 100% će narednih 5-6 epizoda životariti na Heršelovoj farmi, biće puno momenata "heavy" drame kad se Rik i Heršel budu svađali, biće par zombija iz ambara i to je to. Ukoliko priča bude odmakla na 100 metara od Heršelove farme, tu me seci.

Stvarno šteta. Cela prva sezona mi je bila odlična i mislio sam da je tako spora samo zato što je uvod, međutim ova druga epizoda je verovatno najdosadnija u celoj seriji do sada. Ako ništa drugo, novi broj stripa je izašao i barem tu priča ide super...

Tu se slažem s tobom. Nema šanse da će
Spoiler for Hiden:
ubaciti zatvor i gradonačelnika, a to je odličan dio. Kao što ti reče, vjerovatno će se cijela sezona vrtiti oko ove farme i onda će se na kraju pojaviti Michonne i to je to. Ja sam sa stripom stao negdje oko 80. broja. Ono kad odu u onu ograđenu zajednicu. Moram početi ponovo čitati  ;D

Spoiler for Hiden:
Na nekom sajtu vezano za spoilere pisalo je da su našli glumca za Tyressa, e sad koliko je to istina...

Taj story arc sa fortifikovanom zajednicom je odličan, ima puno prave drame a ne ove dosadne iz serije, i dve tri horde zombija ;D

Zadnji broj stripa je br. 90.

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #520 : 30.10.2011. 10:15:59 »
OK, pročitao sve stripove do broja 90.
Strip je zakon, žalosno je koliko je serija lošija od stripa.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21889
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #521 : 30.10.2011. 10:24:04 »
A koji su to serija ili film bolji od bilo kojeg stripa?

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #522 : 30.10.2011. 13:43:26 »
To si u pravu. Zamisli seriju "Alan Ford". Ne bi to bilo to.

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #523 : 30.10.2011. 15:02:41 »
A koji su to serija ili film bolji od bilo kojeg stripa?


Pa, evo meni je npr. Batman Begins puno bolji film od Batman stripova.
Inače nisam ljubitelj američkih stripova, jer je većina neka superhero spika, odrastao sam uz talijansku školu stripa (Zagor, Tex, Blek stena, Komandant Mark i sl. i naravno Alan Forda).
Ali ovaj mi je strip stvarno odličan i mislim da bi i serija bila odlična kad bibila bukvalna ekranizacija stripa, bez izmjena na scenariju.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #524 : 30.10.2011. 18:04:25 »
Ja uvijek odvojim knjigu, strip od ekranizacije. Čitao sam i ja strip pa kužim što želi reći vrd, ali serija kao serija je jako kvalitetna. Znači, ne kao ekranizacija već kao obična serija. Tako recimo i film The Shining, kao ekranizacija knjige je prosjek zato što ima dosta izbačenih dijelova, ali film kao film je vrhunski.  :)

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #525 : 30.10.2011. 18:16:56 »
Ja uvijek odvojim knjigu, strip od ekranizacije. Čitao sam i ja strip pa kužim što želi reći vrd, ali serija kao serija je jako kvalitetna. Znači, ne kao ekranizacija već kao obična serija. Tako recimo i film The Shining, kao ekranizacija knjige je prosjek zato što ima dosta izbačenih dijelova, ali film kao film je vrhunski.  :)

Naravno da treba odvojiti literarni predložak od ekranizacije. Ima gomila dobrih filmova i serija, za koje ćemo reći da su odlični, bez obzira što su pobjegli od predloška (npr. Bourne trilogija). Nažalost, više je onih koji ne samo da bježe, već i ono što je snimljeno, nema veze za razumom. Mene u ovoj seriji nervira to američko preseravanje sa "dramskim" elementima koji se kod njih sastoje u tome da je onaj opalio njegovu ženu i sad je to najveća drama i ona njihova patetika. Ne mogu reći da sam u stripu naišao na istu.

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #526 : 30.10.2011. 18:55:19 »
Ja uvijek odvojim knjigu, strip od ekranizacije. Čitao sam i ja strip pa kužim što želi reći vrd, ali serija kao serija je jako kvalitetna. Znači, ne kao ekranizacija već kao obična serija. Tako recimo i film The Shining, kao ekranizacija knjige je prosjek zato što ima dosta izbačenih dijelova, ali film kao film je vrhunski.  :)

Naravno da treba odvojiti literarni predložak od ekranizacije. Ima gomila dobrih filmova i serija, za koje ćemo reći da su odlični, bez obzira što su pobjegli od predloška (npr. Bourne trilogija). Nažalost, više je onih koji ne samo da bježe, već i ono što je snimljeno, nema veze za razumom. Mene u ovoj seriji nervira to američko preseravanje sa "dramskim" elementima koji se kod njih sastoje u tome da je onaj opalio njegovu ženu i sad je to najveća drama i ona njihova patetika. Ne mogu reći da sam u stripu naišao na istu.

Svakako potpisujem, i dobro si se sjetio za Bourna, izvrsna trilogija.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #527 : 30.10.2011. 19:32:56 »
Izvrsna? Apsolutno  smileyNO1 Ima li veze sa knjigom? Osim prvog dijela, ali i to na kašičice, nikakve  ;D Pa ipak ću te filmove uvijek smatrati odličnom akcionom trilogijom  smileyNO1 Ima takvih primjera još. Recimo, Catch Me If You Can mi pada na pamet.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #528 : 31.10.2011. 23:58:34 »
Hvala, Ziledine, za prevod  smileyNO1

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #529 : 01.11.2011. 00:04:05 »
Hvala Zile  smileyNO1

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #530 : 01.11.2011. 00:20:01 »
Hvala.

Offline Ivan787

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #531 : 01.11.2011. 01:00:48 »
Stvarno sam iznenađen ovom trećom epizodom. Stvarno je bila dobra s odličnim krajem. Ovo me već jako podsjeća na strip. Same pohvale za ovu epizodu, po meni definitivno najbolja.

Hvala i na prijevodu, odma sam išao pogledati kad je došao prijevod.  :)

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #532 : 01.11.2011. 01:31:27 »
Hvala Žile i ljenčino... clapp

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #533 : 01.11.2011. 02:18:31 »
Mnogo me nervira jedna stvar, a realno ima toga i u drugim serijama:
Spoiler for Hiden:
pogadjaju bre u vugla sa 30 metara kao da su svi prošli kurs kod Jasne Šekarić.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #534 : 01.11.2011. 08:34:47 »
Meni su sve tri epizode bile dobre, posebno mi se svideo kraj ove treće.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #535 : 01.11.2011. 08:59:42 »
Ovo me već jako podsjeća na strip.
Mene na strip podsjeća samo naslov serije i imena glavnih likova, i to je otprilike sve.

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #536 : 01.11.2011. 11:33:06 »
Zile, legendo..Hvala na prijevodu clapp Odoh pogledati nastavak... :)

Offline Ivan787

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #537 : 01.11.2011. 13:37:10 »
Ovo me već jako podsjeća na strip.
Mene na strip podsjeća samo naslov serije i imena glavnih likova, i to je otprilike sve.

Spoiler for Hiden:
Meni se svidio onaj dio s likom obješenim i naravno zadnje scene. Podsjeća na strip, ali naravno daleko je to od stripa koji je puno brutalniji. Ipak meni se sviđa, nije loše za jednu seriju. Nadam se da će tako nastaviti. Na kraju se sve svodi na donošenje teških odluka u ključnim trenutcima, pa i ako to znači ubiti nekog čovjeka i tako.

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #538 : 01.11.2011. 17:50:04 »
Bila bi odlična.

Offline Discobobba

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: The Walking Dead
« Odgovor #539 : 01.11.2011. 20:59:50 »
 Nisam citao strip ali sam prezadovoljan sa serijom.Prva sezona je bila odlicna ali druga je nadmasila u samom startu.3 epizoda druge sezone je predobra ne mogu da docekam sledecu.E da moze se reci da imam samo jednu zamerku a to su prebrzi zombiji.Kao sto je Romero jednom rekao zombi moraju da budu spori jer se raspadaju.
« Zadnja izmjena: 01.11.2011. 21:01:32 Discobobba »