Autor Tema: Dokumentarni filmovi  (Posjeta: 15135 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Dokumentarni filmovi
« : 29.04.2010. 18:01:46 »
Posto vidim da nema nigde posebno tema za dokumentarne fimove vec se pojave  tu i tamo sporadicno
rekoh da otvorim temu pa da vidimo kako ce da se razvija

Evo dva najsvezija koja sam odgledao

1. Esoteric agenda
Jos jedan u moru filmova o teoriji zavere, new age-u, medijskim manipulacijama... Sve u
svemu gomila slika spojena u power pointu pracena sa podatcima koji mogu a i ne moraju da budu
tacni. Dosta losije od zeitgiesta

2. Baraka
Stariji dokmentarac(1992) u kome nema ni minut razgovora samo video i muzika ali svejedno ostavlja bez daha. Ne znam u koji zanr da ga svrstam, ali definitivno pokazuje koliko je zemlja lepo ali i surovo mesto za zivot i koliko smo mi svi u sustini mali i nebitni.
Fenomenalna fotografija i muzika koja u pojedinim trenutcima tera coveka da se zamisli.
Gledati iskljucivo u hd rezoluciji..
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #1 : 30.04.2010. 16:34:49 »
Poceo sam neobavezno da pratim ruski dokumentarni serijal Secret Stories (Секретные Истории документальный ) koji se bavi pricama skrivenim temama koje su vezane za vazne dogadjaje u ljudskoij istoriji. Ovaj masivan serijal se emituje od 2006. a broji 115. 45minutnih epizoda. Slucajno sam naleteo na netu na ovo, a koliko sam cuo posle vec se emituje na tv kosavi. Na osnovu prve dve epizode ,"NLO-Nemacki_trag i Mesec-neka druga stvarnost" mogu samo da preporucim za gledanje.
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Re: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #2 : 03.05.2010. 11:27:01 »
Mislim da se ovo emituje na Košavi. Zanimljiv dokumentarac. Ima i snimaka na YouTube.

Tajanstvene priče: Mesec-Neka druga stvarnost
http://www.youtube.com/watch?v=mxuQk6T1IMQ
http://www.youtube.com/watch?v=C8zB6mXqj_U
http://www.youtube.com/watch?v=NzJj-s3og2A
http://www.youtube.com/watch?v=3BGr8GvzEGs


Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #3 : 04.05.2010. 21:14:46 »
Jeste to je to, cak i snimci na youtubu nisu uopste losi za gledanje.

Pogledah dva dokumentarca koji svaki na svoj(dijametralno suprotan) nacin gledaju na pitanje klimatskih promena.

An Inconvenient Truth (2006) - inace projekat  bivseg americkog podpredsednika Al Gora koji me podseca na neku predizbornu kampanju sa sve publikom i aplauzima. On nam pokusava dokazati da su ljudi krivci za globalno zagrevanje i da je opravdano sto se
ogromne kolicine novca slivaju u razne budzete koji trebaju da sacuvaju klimu na zemlji.

The Great Global Warming Swindle (2007) - druga verzija cele price koja podrzava tezu da su price o globalnom zagrevanju gomila vesto smisljenih gluposti, i da klima na zemlji zavisi iskljucivo od uticaja sunca.

Meni su licno mnogo blizi stavovi ovog drugog dokumentarca, pa mi je razumljivo on dosta gledljiviji. U svakom slucaju treba pogledati oba pa doneti sud.
Uzgred postoje titlovi za oba filma
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Re: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #4 : 05.05.2010. 17:27:10 »
Zeitgeist, fenomenalan dokumentarac.
http://www.imdb.com/title/tt1166827/
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Re: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #5 : 05.05.2010. 18:29:04 »
I nastavak Zeitgeist addendum još bolji

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Re: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #6 : 05.05.2010. 19:15:49 »
I nastavak Zeitgeist addendum još bolji
Nisam znao da ima  nastavak, down....
 smileyNO1
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Goya

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 463
  • Spol: Muški
Re: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #7 : 05.05.2010. 20:53:33 »
a

2. Baraka
Stariji dokmentarac(1992) u kome nema ni minut razgovora samo video i muzika ali svejedno ostavlja bez daha. Ne znam u koji zanr da ga svrstam, ali definitivno pokazuje koliko je zemlja lepo ali i surovo mesto za zivot i koliko smo mi svi u sustini mali i nebitni.

Druze pogledaj Arrivals imaces totalno drugacije misljenje  ;)

Zeitgeist, fenomenalan dokumentarac.
http://www.imdb.com/title/tt1166827/

Delrey jel ovo nesto tipa arrivals ?? Vidim ima slicnosti...

 

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #8 : 06.05.2010. 21:44:13 »
Prvi Zeitgeist je izazvao revoluciju u filmovima slicne tematike. Meni se licno nije svideo prvi segment filma koji me je podsecao na klasicno bogohuljenje. Posle su ljudi na netu nasli da je polovina podataka izmisljenja ili podesena tako da odgovara tvorcima filma. Ostali segmenti filma su mi veoma dobri.
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline cain

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
Re: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #9 : 15.05.2010. 17:06:25 »
http://www.imdb.com/title/tt0120926/
obrađuje najvažnije bitke 2. sv. rata. preporuka zaljubljenicima u tu tematiku.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #10 : 15.05.2010. 17:23:45 »
Baraka se često definira kao najljepši docu ikada napravljen...
Stvarno nešto što puni duh bez i jedne izgovorene riječi...

Autor već nekoliko godina radi sljedeće djelo Samsara http://en.wikipedia.org/wiki/Samsara_%282010_film%29

Treba pogledati i autorov raniji rad "Chronos"


Svakako pogledajte i "Quatsi" trilogiju...


HD je obvezan gdje god je moguće
May the Plasma be with you!

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #11 : 25.06.2010. 11:12:15 »
THE LOST TOMB OF JESUS

Dokumentarac u produkciji discoverija, u kome tim naucnika i arheologa pokusava da pronadje grobnicu Isusa i njegovih najblizih. Veoma interesantna prica potkovana naucnim dokazima, koja na kraju kao sto se i ocekivalo ne daje nikakav cvrst odgovor. Pomalo me podsetio na film "The Body" sa antoniom banderasom.
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Re: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #12 : 25.06.2010. 15:05:24 »
Preporuka za dok. Ancient Alliens, a oni koji vole malo istraživati o zavjerama, preporučujem ovaj kanal http://www.youtube.com/user/CowboyBebop2012#p/u/370/1XTx8hdLFs0

Zetigeist je ok. Arivals je isto dobar. Baš sm neki dan pogledao David Icke, megassesion u Londonu i sada moram ovo kada je bio u Zagrebu. Čovjek 7 sati stoji na nogama i priča, ni kap znoja se ne proljeva mu niz lice. I daje dobr dokaze, ali neki su očito preograničeni za prihvatiti takvo nešto

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #13 : 12.07.2010. 21:55:20 »
Virtual History - The Plot To Kill Hitler

Postoji zaista bezbroj dokumentaracu u vezi sa ww2 i hitlerom, medjutim ovaj zaista odskace od ostatka. Naime iz minuta u minut prati zivote 4 lidera(hitlera, cercila, staljina i ruzvelta) u danu kada se ww2 mogao biti okoncan da je uspeo atentat na nemackog diktatora. Film je specifican po tome sto je svaka scena verno rekonstruisana ali su umesto glava glumaca dodati kompijuterski generisani likove ucesnika u dogadjajima. To daje jos jednu verodostojniju verziju svega. Preroruka za sve ljubitelje istorije
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline cain

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
Re: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #14 : 10.08.2010. 22:30:26 »
Virtual History - The Plot To Kill Hitler

Postoji zaista bezbroj dokumentaracu u vezi sa ww2 i hitlerom, medjutim ovaj zaista odskace od ostatka. Naime iz minuta u minut prati zivote 4 lidera(hitlera, cercila, staljina i ruzvelta) u danu kada se ww2 mogao biti okoncan da je uspeo atentat na nemackog diktatora. Film je specifican po tome sto je svaka scena verno rekonstruisana ali su umesto glava glumaca dodati kompijuterski generisani likove ucesnika u dogadjajima. To daje jos jednu verodostojniju verziju svega. Preroruka za sve ljubitelje istorije
Apsolutno se slažem smileyNO1

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #15 : 12.08.2010. 13:28:21 »
Battle of Chernobyl

Discovery je ovoga puta napravio zaista jedno malo remek delo. 90 minuta prave istine o najvecoj nuklearnoj kkatastrofi koju je svet zapamtio. Film iz sata u sat belezi dogadjaje koji su poceli u zoru 26.4.1986 u mestu pripijat. U autenticne snimke( pojedine prvi put pokazane) i sve to popraceno sa pricom prezivelih kao i najvisih tadasnjih sovjetskih zvanicnika, dolazi se do jedne zaista zastrasujuce price koja je vrlo lako mogla da ima fatalan kraj za celu evropu.
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Re: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #16 : 12.08.2010. 16:20:40 »
Battle of Chernobil je stvarno vrhunski dokumentarac i secam se da mi je bio bas potresan kad sam ga gledao.

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #17 : 12.08.2010. 21:24:06 »
Ja pre gledanja  filma nisam imao pojma da je 500.000 ljudi(mahom vojnika) zrtvovano samo da bi se izbegla druga po nas sve katastrofalna eksplozija
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline cain

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
Re: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #18 : 13.08.2010. 12:48:46 »
Battle of Chernobyl

Discovery je ovoga puta napravio zaista jedno malo remek delo. 90 minuta prave istine o najvecoj nuklearnoj kkatastrofi koju je svet zapamtio. Film iz sata u sat belezi dogadjaje koji su poceli u zoru 26.4.1986 u mestu pripijat. U autenticne snimke( pojedine prvi put pokazane) i sve to popraceno sa pricom prezivelih kao i najvisih tadasnjih sovjetskih zvanicnika, dolazi se do jedne zaista zastrasujuce price koja je vrlo lako mogla da ima fatalan kraj za celu evropu.

Stvarno vrh. doku.
Ali saznanje da nam to još uvijek prijeti.
Gadno

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #19 : 09.11.2011. 00:30:16 »
Preporucujem Weight of chains http://www.imdb.com/title/tt1789083/ . Dodiruje sve ukratko ali veoma dobro i poucno vezi SFRJ, celekupno politike, EU itd.

Offline cain

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
Odg: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #20 : 26.11.2011. 18:57:45 »
Preporucujem Weight of chains http://www.imdb.com/title/tt1789083/ . Dodiruje sve ukratko ali veoma dobro i poucno vezi SFRJ, celekupno politike, EU itd.
+1

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #21 : 10.01.2012. 16:14:29 »

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21893
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #22 : 10.01.2012. 16:31:37 »
Zna sam da smo imali prste u svemu tome...  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #23 : 24.04.2012. 14:51:57 »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #24 : 04.06.2012. 12:09:13 »

Preporucujem Weight of chains http://www.imdb.com/title/tt1789083/ . Dodiruje sve ukratko ali veoma dobro i poucno vezi SFRJ, celekupno politike, EU itd.
gledao sam ovo nedavno. film je i više nego dobar, jedina mana mu je što je malo subjektivno urađen.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #25 : 29.11.2012. 03:32:08 »
Moze li preporuka za neke odlicne dokumentarce? I serije dolaze u obzir

Ima ih, ima ih.  :aha: staviti ću ti neke koji su mi među top 20 najbojlih, a za koje mislim da će ti se svidjeti.

The Thin Blue Line (1988) - jedan od najboljih dokumentaraca. Čisti krimić čija se radnja događa 70-ih godina kada je jedan tip optužen da je ubio policajca. U dokumentarcu je sve prikazano. Cijeli slučaj i svi propusti. Različiti intervjui od detektiva, svjedoka do tog osuđenika. Stvarno genijanlo nešto pogotovo što se saznaje na kraju prava istina.

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father (2008) - isto među najboljima. Za razliku od TTBL, ovaj je čisti triler. Kao da ga je Hitch režirao. Po istinitom o jednom preprepozitivnom mladiću i njegovoj obitelji koja je snimila ovaj dkumentarac za njega. Ne želim puno pričati jer ovo trebaš pogledati da bi doživio pravi šok koliko ima preokreta. Misliš da si sve vidio kad ono, opet se nešto uznemirujuće sazna. Kreni s ovim.

Capturing the Friedmans (2003) - obitelj luđaka. Pedofilija i kako se sve otkrilo.

Brother's Keeper (1992) - jedan sudski o troje braće od kojih je jedan osuđen da je ubio jednog brata. Pratimo njegovo suđenje i je li stvarno ubio.

Od istih redatelja dolazi dokumentarac koji je možda i digao najviše buke unazad 15-godina. Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills (1996) - isto sudski doks. Pogledaj i ostala dva dijela. Ne trebam ni govoriti kako je ovo odličan dokumenatac i odmah bih ga svrstao među najznačajnije dosad.

Ônibus 174 (2002) - traje dva i pol sata i prikazuje s arhivskim snimkama jednog "kriminalca" koji je uzeo bus i uzeo taoce. Ali ovo je više od toga. Pratimo i njegovo odrastanje na ulicama Brazila (nisu favele) već siročad i djeca koja su samo preživljavala, nisu ubijali, a na njima je počinjen poznati masakr od strane policije o kojem se rijetko priča, ali je prikazan u tom dokumentarcu. Uglavnom, cijelo to odrastanje pod takvim uvjetima je utjecalo da to učini, a kraj je više nego uzenimurujuć.

Deliver Us from Evil (2006) - hell yeaaaa. Vjerojatno najbolji dokumenatarac na temu pedofilije kod svećenika. Samo ću reći da ćeš biti ljut poslije doksa.

Hahaha, kako ti stavljam sve neke crime i šok dokumentarce. Doći ćemo i do lijepih  :aha:

The Cove (2009) - pa i nisu japanci tako drag narod, jel. Radi se o ubijanju dupina na malom području u Japanu. Ric O'Barry, koji inače ima i poznatu seriju o dupinima je ovdje glavni baja i želi pokazati svijetu kakvo se tamo zlo čini. Inače, samo malo informacije jer kad spominjem ovaj doks, želudac mi se okreće. Narod Japana ne zna da se ovo čini zbog MEDIJA. MEDIJI, ta bolesna mašinerija je učinila da je sve lijepo i krasno pa tako ne znaju da u školama Ž(obavezno jelo) su mesa od kita, dupina koja su puna žive. Taj mali gradič gdje se ubija nenormalan boj dupina godišnje (po ljeti) je pun spomenika dupina, kao, dive se njima, pišu pjesme o njima. Mole za njih, "vole" ih. Gledaš i ne vjeruješ.

Zato su dokumentarci blago i ljudi poput O'Barrya trebaju dobiti Nobela, a ne Obama zbog mira. Ha ha ha. Koja sprdnja.

Inside Job (2010) - vrhunski dokumentarac o eliti i kako naprave ekonomsku krizu. Pa kako se pokušavaju izvući iz svega toga.

America: Freedom to Fascism (2006) - zavjera + činjenice  :aha:

Grizzly Man (2005) - nisam do samoga kraja znao što da mislim o Treadwellu, ali na kraju se sve poklopilo. Govori o njemu i kako je živio s grizlijima sve dok nije ubijen. I ono što je bitno u cijeloj priči kako je ubijen i zbog čega. Vidjet ćeš. Inače, doks je od Wernera Herzoga koji ima odlične dokumentarce i filmove. Ovaj će ti biti najbliži pošto su mu ostali većinom art, a sumnjam da ćeš ih gledati. Tipa ovaj Lektionen in Finsternis (1992). Malo rečenica, samo kamera iz zraka i prekrasne slike.

Jedan od najboljih krajeva  :majstore



No End in Sight (2007) - sva zla koja je Bush napravio. Od Iraka do toga ko mu je birao sve ljude.

Why We Fight (2005) - ameri ne vole ovaj doks zato što misle da je čista propaganda. Govori se protiv njihove moći, protiv administracije, protiv atmoskih bombi i tako. Dosta dobar.

The Corporation (2003) - ovdje se vidi kako nas korporacije koriste zajedno sa resursima planeta na načine koji mogu biti često štetni za nas i okoliš. Odlično su pokazali kako su korporacije ustvari kao mentalno bolesne osobe koje stalno krše zakon. Sve programirano.

The Fog of War (2003) - prvi put kad sam čuo za tog divnog gospodina McNamara je u bilo u odličnoj knjizi Stoljeće Rata (svakako pročitati ako želite dobiti detaljni uvod u pravu zavjeru iza svih ratova unazad 100 godina). Ovdje se govori kako McNamara nio taj koji je stajao iza rata u Vijetnamu, iza svjetskih banaka, zločini američke vojske na Pacifiku i još mnogo toga.

Touching the Void (2003) - jedan prekrasan dokumentarac kad su dvoje prijatelja išli osvojiti jedan planinski vrh i sve je bilo divno i krasno dok se taj cilj nije pretvorio u borbu za život i smrt. Što je sve ovaj jedan preživio, strašno. Odličan za ovo doba.

The King of Kong (2007) - aaaaaaa, koji je ovo smijeh od dokumenataraca. Vjerujem da ljubitelji igrica su čuli za Billya Mitchella, po mnogima najboljeg u klasičnim igricama. Ovdje se pokušava srušiti njegov rekord koji je postavio davnih godina i to pratimo. A tip je teži egoist, ponaša se ko malo derište  rofl rofl i pojavi se jedan tip koji ga pokušava srušiti, tip koji je sasvim suprotan njemu. I kako pokušava srušiti njegov rekord, Billy je ostao doma, ali mu svi javljaju, svi ovi njegovi frendovi. I onda ga zvou kao neka tajna služba pa šapuću, skrivaju se da ih nitko ne vidi  rofl rofl ma joooj, debilizam.

Hoop Dreams (1994) - a gle, traje skoro tri sata  ;D al ti se isplati. Dokumenatarac za top 10  :aha: teško da postoji doks koji je tako inspirativan i snažan. Ima ih par, ali ovaj je pri vrhu. Samo nam NADA ostaje. Istina.

Tyson (2008) - dokumentarac po meni o najbolje boksaču svih vremena, Tysonu. Imam većinu njegovih mečeva  :P uglavnom. Kako je postao najmlađi šampion u povijesti boksa, zatvor, povratak, njegova psiho žena. Njegova ljubav prema golubima. Znao sam i prije kakav je Mike dobar čovjek, samo treba naći prave izvore.

Dark Days (2000) - meni je bio dosta impresivan doks i stvarno lijepo snimljen u crno bijeloj tehnici. Radi se o beskućnicima, o toj jednoj grupi od kojih neki žive na tom mjestu desetljećima, a neki tek 2, 3 godina pa ih vlada želi potjerat s tog mjesta. Ima ih stvarno svakakvih, čisto preživljavanje u podzemlju New Yorka.

Jesus Camp (2006) - uh, kakva bolest od dokumentarca. Radi se o tom kršćanskom kampu za klince i njih vode vjerski fanatici (ljudi koji su najviše ograničeni, uz znanstvenike i ne žele čuti za niti jedno mišljenje koje se prkosi s njihovima). Vidjet ćeš kako psihičko zlostavljaju klince u tom kampu i kako im nameču mišljenja.

Hahahah, koliko sam ti dokumentaraca nabrojao  ;D al gledaj, i treba tako. Stvarno ih treba gledati. Smatram ih blagom i treba dijeliti. Nego, kaj si mislio pod "serije"? Vjerojatno pod dokumentarne serije  :ne-zna

Ako da, onda kreni s dokumentarcima od Davida Attenborougha. Baš možeš sve, a ima ih. One njegove trilogije su sjajne. O životinjama (sisavci, kukci, morske životinje, ma sve) pa do prirode.

Onda svakako pogledaj i Cosmos (1980) od Carla Sagana. Ne samo da je najvažniji dokumentarni serijal o svemiru već i općenito, a vjerojatno i najbolja dokumentarna serija. Naravno, po mojem mišljenu, ne znam za druge  ;D

Eto  smileyNO1


Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #26 : 29.11.2012. 23:21:36 »
Mulderu, ogromno hvala za ovakav post  drinks drinks

Bas sam hteo da pogledam Inside job i Grizlija, a bacicu oko i na neke od ovih ostalih. Javljam ti utiske  smileyNO1

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #27 : 09.01.2013. 22:45:45 »
Velika preporuka za West Of Memphis.
Dokumentarac je  :majstore :majstore :majstore

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #28 : 09.01.2013. 23:59:21 »
Nesto i da ispricas o njemu?

Offline DreamOn

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 79
Odg: Dokumentarni filmovi
« Odgovor #29 : 06.02.2013. 17:25:50 »
http://www.imdb.com/title/tt2125608/



Priča o Sixt Rodiguezu, Američkom folk-rock muzičaru iz 70-ih godina prošlog veka. Kritika ga je odlično ocenila, upoređujući ga sa najvećima tog vremena. On izdaje 2 albuma, međutim doživljava komercijalni fijasko i producenti ga otpuštaju pred Božić 1971. Nakon toga Rodiguez kao muzičar nestaje...
Legenda kaže da je devojka, Amerikanka, donela na poklon svom dečku u Južnu Afriku LP.  Rodrigez postaje instantni uspeh među liberalnom belom omladinom. I više od toga.Uporedo kruže legende da se ubio, spalio usred nastupa...
Sredinom 90-ih Južnoafrički novinar se daje u potragu za pravom istinom...
Prvi favorit za oskara, apsolutna preporuka... Od mene 10/10  :mjuza

Tags: