Autor Tema: Boardwalk Empire  (Posjeta: 130364 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #600 : 10.10.2014. 23:04:06 »
Pogledana peta  :)

Spoiler for Hiden:
Ode Capone u nekoj idućoj epizodi, ili možda u finalu. Nucky sad ide na Torria. Sviđa mi se napokon njegova odlučnost da krene. To je to, nema više kaj izgubit. Vidio je da dolaze mlade nade željni moći. Sad tu mogu dosta stvari mijenjat. Baš me zanima koliko će scenaristi biti hrabri i koliko će daleko ići.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #601 : 12.10.2014. 15:57:21 »
Odgledao sam cetiri epizode u ova dva dana...Po meni,najbolja je cetvrta epizoda...Muzika i dalje sjajna !
Spoiler for Hiden:
Scena sa Lucianom kod Caponea...kad su brojali do 30...jedna od boljih scena ikada koje sam video na filmu,tvu,ili gde vec...napetost do ludila

Do sad sto zameram,jeste prica sa Chalkijem...u onoj kuci..cela epizoda...for nothing ?! Ne kapiram poentu,osim da je on eto,drugaciji malo od obicnih ubica...ali to smo znali i ranije.
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Neozbiljni pesimista

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #602 : 13.10.2014. 22:01:24 »
Spoiler for Hiden:
Odose Calki i Van Alden, dva najgotivnija lika  :zbogom
Realno, i ocekivalo se da ovako zavrse, pogotovo Van Alden, koji je morao jednom da prokljuca

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #603 : 16.10.2014. 11:53:07 »
Spoiler for Hiden:
Odose Calki i Van Alden, dva najgotivnija lika  :zbogom
Realno, i ocekivalo se da ovako zavrse, pogotovo Van Alden, koji je morao jednom da prokljuca

Spoiler for Hiden:
Meni je Van Alden od nepodnošljivog u prvoj sezoni postao jedan od najgotivnijih likova  :). Sada me samo zanima šta će biti sa Nakijem, do ostalih mi i nije stalo. Sudeći po ovoj sezoni, ne miriše mi na srećan kraj za njega.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #604 : 16.10.2014. 14:41:36 »
hvala na prijevodu

Spoiler for Hiden:
lagano se riješavaju sporednih likova, ova sezona mi dostalošija od ostali, ali znam da će finale biti spektakl

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #605 : 18.10.2014. 14:11:10 »
Pogledana šesta  :)

Spoiler for Hiden:
Ode Chalky, bilo mu je i vrijeme jer su već počeli dosađivat s njim. Ode i Van Alden, bilo mu je isto vrijeme jer su počeli dosađivat s njim. Flashbackovi od Nuckya mogu poslužit kao metafora da će Nucky gotovo sigurno umrijeti jer ti flashbackovi mogu biti oni momenti koji ti kao prođu u sekundi prije nego što umreš.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #606 : 19.10.2014. 01:07:50 »
5x6

Spoiler for Hiden:

Opet mocna scena kod Kaponea...opet napetost,i preokreti u zadnjem momentu...taman kad sam pomislio da ce izaci njh trojica,kad ulazi Mr.Kapoun(da,tako kazu xD)

Na pocetku ove sezone mi je bio dosadan Nakijev flashback,ali sad sve to ima smisla..i izgleda bas kako treba...Kapiram da ce ona njegova zena..umreti ili tako nesto...

Ako vec posle cetvrte sezone nisam rekao,sad vec slobodno mogu da kazem da ova serija def.ulazi u mojih TOP 5 serija koje sam ikad gledao...Radnja je toliko opsirna i verno dokazuje ono vreme,svaki lik je prikazan iscrpno,svako ima svojih dosadnih momenata,ali svaki lik nosi neku svoju pouku...i to je ono sto neku seriju cini boljom od drugih...kad uspes da se uzivis u lika,kad razmisljas kako bi postupio na njegovom mestu,koje su ti opcije...a ova serija ja prepuna takvih likova...

Takve price sam video u The Wire,i ove godine u True Detective...A Boardwalk je iz sezone u sezonu bivao sve bolji..
Ne znam kakav ce biti kraj,mozda mi nije mnogo ni bitan,znam da ce mozda biti i njanjavo,nadam se ne previse...kao u True Detective...mislim da nece upropastiti sa nekom glupom recenicom na kraju..jer takvih suvisnih recenica u odlucnim momentina u ovoj seriji nije bilo do sada,sve je odradjeno bas kako treba...

Na kraju odlicna scena,krece pesma,Chulky pada,i onda ide pesma staje,tj cuje se pucketanje ploce,brutalna scena..
I mozda sam dosadan,ali mene je jednostavno i muzika iz ove serije kupila...Skinuo sam muziku iz prve dve sezone.

Kako se zove ona pesma na kraju ?



"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Neozbiljni pesimista

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #607 : 21.10.2014. 12:03:32 »

Spoiler for Hiden:
Ode Chalky, bilo mu je i vrijeme jer su već počeli dosađivat s njim. Ode i Van Alden, bilo mu je isto vrijeme jer su počeli dosađivat s njim. Flashbackovi od Nuckya mogu poslužit kao metafora da će Nucky gotovo sigurno umrijeti jer ti flashbackovi mogu biti oni momenti koji ti kao prođu u sekundi prije nego što umreš.

Iskreno, ovo sam i ja pomislio jos na pocetku sezone, mada:

Spoiler for Hiden:
posto je Nakijev lik baziran na liku Inoha Dzonsona (http://en.wikipedia.org/wiki/Enoch_L._Johnson), iz ovoga proizilazi da bi mogao i da prezivi. Zato sa velikim ushicenjem cekam finale.

Inace, pogledah i sedmu epizodu:

Spoiler for Hiden:
Mislio sam da ce da roknu Ilaja ili onog njegovog klinca, a na kraju ode Miki Dojl. Svidja mi se kako su se autori resili pojedinih likova u ovoj sezoni. Svako je otisao na nacin kako to i zasluzuje: Van Alden nakon sto mu je pukao film (sto se i dalo za ocekivati), Calki kao dzentlmen, Miki kao pohlepna jajara.
Mislim da se Naki nece pomiriti sa sudbinom, u skladu sa geslom ove sezone: "Niko ne odlazi tiho". Onaj klinac koji mu je donosio sendvice moze da ima znacajniju ulogu u finalu i ako ce neko da kokne Nakija, taj klinja je moj osumnjiceni broj 1.

Iskreno, ocekivao sam da Lucijano kidnapuje Margaret, pa da tu uslede neke komplikacije.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #608 : 22.10.2014. 00:22:13 »
hvala na prijevodu, evo skoro stigosmo do kraja šetališta, još jedna daska je preostala, epizoda vrh, nažalost bez Caponea

Spoiler for Hiden:
nekako mi ova epizoda ostavila dojam da je indirektno sjećanje na Jimmya, prvo Nucky žrtvuje sve za nećaka, pa otjera onog malog(gotovo sam siguran da ne nastrada) + priča o Gillian koja je započela sve o Jimmyu, mislim da je jasno da ovdje ima samo jedan kraj za Nuckya

jedva čekam finale  :mafija

Offline dulejr

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #609 : 22.10.2014. 01:20:17 »
Kako bi se preveo naziv ove serije na srpski?

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #610 : 22.10.2014. 05:53:58 »
HBO je službeno prveo kao u Hrvatskoj Carstvo Poroka

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #611 : 22.10.2014. 23:53:17 »
Ova epizoda je sezonu bacila u prosjek, nažalost. Kakav idiotski potez HBO-a. Zadnja sezona, nije puna sezona. Serija je morala imati još najmanje jednu sezonu.

Spoiler for Hiden:
A još idiotskiji potez Nuckya s tom razmjenom i sad izgubio sve. Scenaristi su rekli da neće biti sve kako je bilo u stvarnosti u uvijek me najviše zanimalo koliko će daleko ići. Enoch u stvarnosti je završio u zatvoru pa me zanima hoće li se toga držati ili će ga ubiti. Nadam se da će ga ubiti pa neka bude alternativna povijest kad se već toliko odmiču.

Radujem se samo Caponeu u finalu. Ostalo sve zbrzano, a i ne krivim ih. Krivim neke druge ljude tako da im to ne mogu previše zamjeriti.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #612 : 23.10.2014. 18:21:09 »
5x7
Spoiler for Hiden:
Nazalost,desilo se ono cega sam  se i pribojavao...ova epizoda mi je jako lose legla,mislim da je najlosija u ovoj sezoni...Koliko su sve prethodne bile dobre,odjednom kao da su se zbunili i ne znaju kako da zavrse seriju...Ali ja sam to ocekivao,i cak predosecam neki njanjav kraj,ali moje sveukupno misljenje je da je ovo jako jako dobra serija...

[
« Zadnja izmjena: 23.10.2014. 18:24:01 Srle »
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #613 : 27.10.2014. 11:47:41 »
Finale je odlično, posebice sami kraja koji pokazuje
Spoiler for Hiden:
kako je odvođenje Gillian komodoru dovelo do njegovog ustanak te na kraju i pada - Scorsese style

Sjajna paralela povučena s finalem
Spoiler for Hiden:
druge sezone, tu se Nucky ponaša kao Jimmy, i jedan i drugi znaju što ih čeka, znaju da su poraženi, mrtvi samo još nisu ubijeni

Narcisse je
Spoiler for Hiden:
doslovno u epizodi da bi bio ubijen :D što je dokaz kako je sve to odrađeno zbrzano

Za kraj citat:
Spoiler for Hiden:
"You tell yourself it's quick. But you don't know. You can't know until it's you"

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #614 : 27.10.2014. 12:43:15 »
Meni je ovo mlako finale, ne samo zato što je bila mirnija epizoda. Ne da mi se da komentarišem pojedine događaje
Spoiler for Hiden:
desilo se sve ono što se moglo očekivati.

Ne mogu još da saberem konačan utisak, u nekim trenucima odlična serija, nekada dobra do jedva iznadprosečne.
« Zadnja izmjena: 27.10.2014. 12:44:47 Dersu »

Offline Neozbiljni pesimista

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #615 : 27.10.2014. 16:16:27 »
Mlako finale, ali jbg, dalo se za ocekivati.
Jednostavno nije bilo vremena da se serija zavrsi u velikom stilu

Spoiler for Hiden:
Pogodio sam za klinca  ;D
Doduse, bilo je ocito...

Velika steta sto je sve ubrzano, jer je serija zaista kvalitetna i ovo je jos jedan veliki minus za HBO.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #616 : 27.10.2014. 18:59:45 »
Vrlo dobro finale.
Šteta što je sezona tako kratko trajala, a i sama serija.
Moglo je bar još pet sezona da se izgura.
Najviše će mi nedostajati Vincent Piazza, koji je bio maestralan u ulozi Luckya Luciana.

Offline kuky90

  • Novi član
  • *
  • Postova: 41
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #617 : 27.10.2014. 20:55:55 »
Ok finale iako se moglo malo nasputiti što će se desiti.
Spoiler for Hiden:
Najviše je slutilo na to jer su isto napravili i sa Jimmyijem u drugoj sezoni, prvo su mu posvetili dosta vremena u prošlosti da bi ga na kraju koknuli iako onda nisam očekivao onakav završetak druge sezone, ali ove malo jesam. E da i potpuno me iznenadilo da je onaj mali bio Tommy to nisam imao ni u mislima

Meni ok završetak serije, bolje da su ovoko završili nego da se desi kao u 3. sezoni di se sve nekako brzo desilo u zadnjoj epizodi. Jedini mali fail koji sam primjeti je da mladi Nucky ima smeđe oći, a stari neke plavo-sive, ali dobro to sitna greška. Inaće taj mali je dosta dobro skinuo starog, mislim na glumca.
« Zadnja izmjena: 27.10.2014. 20:59:20 kuky90 »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #618 : 28.10.2014. 04:19:53 »
Pogledano finale  :)

Osjeti se dosta toga da fali. Ne krivim ih, ali je ovo jedno prosječno finale s izvrsnim završetkom.
Spoiler for Hiden:
emotivni rollercoaster na kraju u flashbackovima. Nuckya je baš pregazilo vrijeme, ali on je to shvatio i zato nije izgubio rat kako je on mislio na kraju. Izgubio je od Luciana i same mafije, ali on je to SHVATIO. Nije si stvorio iluziju da ih može dobiti. I bez obzira što je poginuo na kraju i što se predao, uspio se i dalje prilagoditi novom vremenu u kojem bi živio.

Luciano izgovorio nova pravila, to je isto bio jak trenutak. Kao i Capone te njegov razgovor sa sinom i kasnije pred novinare kad je izašao u svojem poznatom bijelom odijelu kojeg mislim uopće nismo vidjeli da je nosio dosad. Povijesni trenutak.

Oko Margaret me ništa nije zanimalo, od samog početka mi je jedan od najbezveznijih ženskih likova u serijama. Mislim, ima gorih, ali ovo je visoko kvalitetna serija da bi bila upropaštena s takvim likom.

Burazer od Nuckya je još najbolje završio. Dobio novi početak, ali ne mislim da će se uspjeti dignuti na noge. Nešto će opet pogrešno napraviti.

Teško je sad izdvojiti najbolje likove, ali ću pokušati izdvojiti meni 5 najzanimljivijih likova u seriji.

Bonus likovi: Jimmy Darmody i Gyp Rosetti. Jimmy je bio tipičan primjer lika koji nikad nije imao potencijal postati Nucky. S druge strane Capone i Luciano su bili identični kao Jimmy, a to znači da su htjeli imati što veću moć i htjeli su biti prvi. Dok je Caponeu i Lucianu to uspjelo iz više razloga, Jimmy nije išao postepeno već je na jedan dobar korak, napravio dva loša. Nikad mi taj glumac nije legao, ali Jimmy je stvarno dobar zbog samih scenarista i zbog njihovih hrabrih poteza.

Gyp Rosetti je bio i ostao karikatura. Obožavam dobro napravljene karikature. Uglavnom su parodija samih sebe i čisti over the top. Nekad je to loše (vidi seriju Shameless, sve te likove i ta pretjerivanja), a nekad je to dobro. Kad je dobro, onda dobijemo lika kao što je bio Rosetti. Mislim da sam uživao u svakoj njegovoj sceni. Može se povući paralela sa Jimmyem jer su bili dosta slični. Samo za razliku od Darmodya, Rosetti je bio kao Darmody na speedu.

5. Lucky Luciano - o njemu sam jako puno pisao tijekom serije i nema šta, odlično prikazan uspon najvećeg mafijaša u povijesti. Vincent Piazza odlično obavio posao.

4. Van Alden - Alden je car! On je jedan od onih likova za koje čekaš da samo puknu. Isto kao kod Caponea, samo što kod Caponea znaš što će napraviti, ali ovaj je valjda bio najnepredvidljiviji lik u seriji. Izvrsni under the radar lik koji je plivao taman na granici.

3. Nucky Thompson - Nucky zaslužuje broncu. Prvo, radi izvrsnog Buscemia, a drugo radi toga što je glavni lik i znamo da će se vrtjeti sve oko njega. Možda je i tako bolje, što ga namjerno nisu napravili takvim likom da će većini biti najbolji, a znam da većini neće biti najbolji. Biti će odličan, ali će većina nas uvijek imati par likova za koje smatramo da su bolji od njega. Nucky je prije svega bio biznismen. Onda polugangster. A onda ta osoba koju smo pratili punih 5 sezona u njegovom Atlantic Cityiju i gledali koliko je njegov lik lukav i inteligentan u isto vrijeme.

2. Al Capone - dok je Luciano najveći mafijaš, Capone je najveći gangster u povijesti (velika je razlika između gangstera i mafijaša. Pisao dosta ranije). Stephen Graham je meni zapeo u oko još od vrlo dobro filma This Is England i tamo je uzeo cijeli film za sebe, kao što je ovdje uzeo ne cijelu seriju, ali svaku scenu u kojoj je bio radi toga što je Capone bio takav, i radi Grahama koji je u mogućnosti tako odglumiti nešto. Eksplozivnost i moć koja se vidjela u svakoj njegovoj sceni.

1. Richard Harrow - razmišljao sam malo i došao do zaključka da je Harrow imao najveću moralnu odgovornost od svih likova. On se borio za pravdu u kontekstu tog svijeta u kojem se nalazio. Znači, bitan je kontekst i stvarno je imao kao i Omar iz Žice, svoja pravila i cilj gdje treba stići. Ali nije zbog toga najbolji. Najbolji je zato što je on najdublji/najživotopisniji lik u seriji. On je grčka tragedija. Bio je veći od života i uglavnom je bio taj koji je nas gledatelje učio lekcijama koje smo znali, ali lekcije o kojima je potrebno govoriti. Kako je rekao Ferris Bueller, "Life moves pretty fast. If you don't stop and look around for a while, you could miss it."

Najbolji badass trenutak u seriji. Mogao sam staviti nešto od Caponea jer ih je imao najviše od one već sad legendarne pucnjave kad dolazi iz šumarka ili svih onih blackout trenutaka. Van Alden ih je isto imao dosta. Svi su ustvari imali, ali nitko nije imao ovakav BADASS trenutak. Zato je broj 1  :)

Najbolje sezone: 3, 4, 2, 1, 5



« Zadnja izmjena: 28.10.2014. 04:23:29 Mulder »

Offline kuky90

  • Novi član
  • *
  • Postova: 41
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #619 : 28.10.2014. 09:53:35 »
Meni Jimmy i dalje najbolji lik, kao i prve dvije sezone. Jednostavno je bilo prezanimljivo gledati sukoba protiv Nuckyija koji mu je bio kao neki striko. Nekako je Jimmy bio totalni badass, reagirao onako na brzinu ponekad nepredvidljivo.
Rosetti mi je previše kao neki lik iz crtića. Dok Van Alden isto tako jako dobar, njegovi usponi i padovi, preobrazbe su nešto fenomenalno. Capone me podsiječa na Jimmyija malo i zato mi dobar. Nucky mi nije na početku odmah sjeo, ali kasnije se prvikneš na njegov način riješavanja stvari. Luciano i onaj mali židov su mi nekako preslabo prikazivani s obzirom da su oni na kraju srušili sve ostale, trebali su im malo više vremena posvetiti.


E da i koja je razlika između gangstera i mafije? Mafija je više kao familija koja kontrolira jedno područije, a Gangsteri su organizirani kriminalci koji vuku lovu na nezakonit način, preko kockanja, prostitucije, opijatima ida, a i više su nasilni. Jel točno?
« Zadnja izmjena: 28.10.2014. 09:58:39 kuky90 »

Offline sardax

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #620 : 28.10.2014. 11:49:44 »
@Mulder, odlična revizija serije i glumaca. Slažem se sa večinom tvojih stavova i analiza u ovoj temi.

Ja osobno obožavam ovo razdoblje prve polovice 20. stolječa. Nisam opterećem bio povijesnim činjenicama i je li ova serija neke vjerno prikazala ili ne, već sam je gledao kao jednu krasnu dramsku seriju.
Iskreno, nisam ji očekivao neko bombastično finale, već upravo ovakvo, dramsko!
I da, uloga Luciana je odrađena maestralno, te se samo o njemu sad može serija napravit u 5-6 sezona :)
Nekako se osjećam tužno, falit će mi cijela ekipa BWE nakon ovih 5 godina. Ukupna ocjena je po meni 9/10.

Sent from my HTC One_M8


Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #621 : 28.10.2014. 14:56:13 »
Ja bi rekao da je razlika između mafijaša i gangstera ta da mafijaši sve vole potiho, da problemi nestanu u tišini, a gangsteri su ovi što se javno ubijaju, pogledajte samo Capoena i Luckya u seriji, Capone priča s novinarima i svima, i svi znaju tko vuče konce, dok Luciano nema kontakta s javnošću već izričito s drugim mafijašima, a sad šta je Mulder mislio neka vam on objasni

Meni najbolja scena jer sam seriju počeo gledati na preporuku prijatelja bez da sam znao puno o njoj, lik mi je rekao prohibicija i gangsteri i bilo mi dosta

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #622 : 28.10.2014. 15:25:05 »
Ne, on ti radi za Luciana - on ti je najvažniji mafijaš za mafiju općenito. Mnogi misle da je to Capone, ali to je posve netočno pošto Capone nije bio striktno mafijaš. On nije imao OBITELJ, a obitelj je mafija. Capone je imao par svojih vjernih ljudi kojima je vjerovao i ostatak brutalne ekipe i tako postao najvažniji gangster svih vremena. Dakle, u pop kulturi. Znači, Luciano - najvažniji za mafiju zato što je osnovao 5 glavnih mafijaških obitelji. Otac moderne mafije. Genovese family, jel  :)

Capone - najvažniji općenito. Imao je veći status nego tadašnji glumci, glazbenici. Svi su bili korumpirani pod njim.
I još da dodam kako mafija je samo sicilija i dolazi od tamo. Od tamo je i Luciano. Cosa Nostra, a tako su i došli u ameriku tijekom prohibicije i kasnije je Luciano osnovao tih 5 obitelji na temeljima Cosa Nostre i njihovim pravilima. Capone nije bio sa sicilije i nije imao mafijaška pravila. Išao je na njihove sastanke jer je naravno surađivao s njima, ali on je bio čista kriminalna organizacija. Kao i mafija uostalom, ali bez tih pravila. Pravila u mafiji su najvažnija i njihovi rituali. To je razlika između Luciana i Caponea.

Isto mafija koristi termine consigliere, vojnik, capo... Kao u Sopranosima recimo. Oni su dobar primjer američke mafije talijanske krvi.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #623 : 01.11.2014. 23:50:39 »
Zadovoljan sam poslednjom epizodom...Mnogo dobrih dijaloga,poucnih...Iako je peta sezona def.najlosija...Nekako se osecalo to da je poslednja,da se svode racuni...nisu mogli a da ne ubrzaju radnju...Narsisa su mogli sad da preskoce...iako smo svi ocekivali da ovako skonca.

Margaret me nervirala od samog pocetka...Dosta vremena su joj posvetili,a nije bila toliko bitna za pricu.Mrzim kada to rade pisci u knjigama,pa i ovde.

Najbolji lik mi je Chulky,bas zato sto je imao moralne nedoumice...znao je da je kriv kad zabrlja.

Jimmy je imao svojih momenata,od pocetne lose glume,kasnije se popravio...ali je u sustini takav lik i bio...falilo mu je samopouzdanja.

Dosta dobrih glumaca,ne mogu ih sve ni nabrojati,zaboravio sam im imena,ali lica pamtim...Mani Jevrejin,onaj Irac(valjda O Brajen) sto je radio za Nakija i tucao Maragret,pa su ga roknul...on je vrlo dobro odglumio...pa onaj crnja sto je radio za Chalkija,pa je valjao heroin sam...isto dobro odglumio...Arnold Rotstin odlican,i na kraju Luciano...Uzivancija je gledati takve glumce.Uzivao sam u svakoj sceni sa njima.

Kao sto rekoh,Nakijev flashback me smarao na pocetku,ali je na kraju sve ispalo dobro smisleno...pretpostavio sam sta ce uraditi na kraju da bi dobio mesto serifa...videlo se da je bio zeljan novca,slave,moci...tek u ovoj poslednjoj epizodi je video da to ne vredi previse.



"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Tags: