Autor Tema: Boardwalk Empire  (Posjeta: 130244 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #30 : 21.09.2010. 19:09:57 »
Ne kontam seriju, kakva prica moze da se razvije od ovakvog pilota  ;)

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #31 : 21.09.2010. 19:46:31 »
Hvala!

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #32 : 21.09.2010. 19:59:51 »
tnx za prevod.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #33 : 21.09.2010. 20:31:20 »
Ne kontam seriju, kakva prica moze da se razvije od ovakvog pilota  ;)
Nisam još pogledao, nemam vremena.. al tako sam ja rekao kad sam počeo gledat HBO "čedo" "The Wire".
Pogledao pilot i kpm.. Bože dragi šta je ovo.. pitao sam sebe jer ovo treba da bude čudo nad čudima koliko su mi ljudi pričali po mreži..
Još ja odmah srušio celu prvu sezonu na hdd i polepio Eng. titlove i idem ja gledat HBO "čedo" koje nije nikad jedne nagrade dobilo a kažu da je babaroga  u_jeeeeeeeeee.
Dobro nije vam "legla", jer ipak je ovo HBO, veliki sam poštovalac njihovog rada i nisam se nikad prevario što se tiče serija, samo nisam mogao one 4 kobile u NY gledati ostalo je sve što je došlo iz njihove kuhinje a imao sam vremena da pogledam imao sam pravi užitak, jer stvarno nemaju pardona prema produkciji il je sve kako treba ili ne počinju da rade, po meni su pored BBC-a u samom vrhu.
Ne rade što kažu ameri "pop-corn" produkciju..
Ako jednog prevodioca pratite kroz njegov rad (a i trud) i delite isti ukus povodom serija i onda on napiše da mu se ne sviđa serija posle pilota i zatim vi iznesete da ne kupujete pilot jer se njemu ne sviđa.. pa mislim malo je to.. evo primera ja delim ukus sa ivanom koji je radio Damages, Survivors, Nurse Jackie al nisam za NCIS(ni iz jedne franšize) i ER.. i za ovo ivan kaže da nije po njegovom guštu, daje joj još prilike.. tako sam ja otišao na temu Sanctuary i tamo cela prva strana, ljudi napisaše da to ne valja ništa.. a ja velik fan SF-a(a uhvatila me kriza za SF) i šta ću ajd da probam, počnem je gledat i vidim kakva je al opet kažem sebi čuj SF žanr je u velikoj krizi, smanji malo kriterijum, nema ideja i nema produkcije koja će to izneti a da ne kažem tržište koje će to kupit jer sad su aktuelne Ružne Betty, Tračare, Doktori, Kućanice.. :)
Da ne tupim dalje.. HVALA na prevodu, valjda će se pogledati ove nedelje taj famozni pilot.. :)
iShare, noProfit


Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #34 : 21.09.2010. 21:06:23 »


HBO je nakon samo jedne epizode odlučio obnoviti svoju najnoviju periodnu dramu, Boardwalk Empire, za drugu sezonu.

Potpuno očekivan potez od strane Home Box Officea, obzirom koliko je novca uloženo u produkciju i promidžbu. Boardwalk Empire jedna je od najskupljih serija ikada, a procjene koštanja samo pilota kreću se od 15 do 50 milijuna dolara, ovisno od izvora.

No, sve se to isplatilo jer je pilot u nedjelju navečer gledalo 4.8 milijuna gledatelja, odnosno više od 7 milijuna, kada se zbroje i gledatelji repriza istog dana. Zanimljivo je spomenuti da je to najgledaniji pilot HBO-a još od Deadwooda koji je svoju premijeru imao davne 2004.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #35 : 21.09.2010. 21:18:08 »
Jbg, neko je poslije pilota obriše sa harda a neko naruči drugu sezonu :P a ja ću da je turim u potpis :P

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #36 : 21.09.2010. 21:18:44 »
Odgledah pilot koji je opravdao pozitivne kritike.Radnja veoma zanimljiva ...

Gordon i Macondo hvala na prevodu  clapp

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #37 : 21.09.2010. 21:29:12 »
Ja sam mislio da ste vas dvoje isti forumaš zbog potpisa :) Jel ste pravili jedan drugom ili :)

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #38 : 21.09.2010. 21:30:11 »
Pravio nam treći

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #39 : 21.09.2010. 21:30:53 »
Još neko to ima, al vas brkaju ljudi onda :) Ne, stvarno dobri potpisi za ovakav tip foruma, mogli bi se i standardizovati.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #40 : 21.09.2010. 21:33:42 »
Još neko to ima, al vas brkaju ljudi onda :) Ne, stvarno dobri potpisi za ovakav tip foruma, mogli bi se i standardizovati.
Šalim se :P
Pravio ja oba. Sad ću sebi da dodam još Mad Men i ovu seriju.
Da ne bude da sam samo u off-topic-u:
Nisam još pogledo ovo, večeras ću :P

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #41 : 21.09.2010. 21:47:21 »
Hehe da moj je pravio Captain333 e sad za njegov ne znam  rofl
Možeš nas razlikovat po veličini sig-a tj slika koje se nalaze u sig  ;D

Offline The Game

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #42 : 21.09.2010. 22:49:40 »
Kad ocu da uploadujem svoj prevod pojavi mi se greska...Nedozvoljena ekstenzija srt.
Zbog cega nije dozvoljena ova ekstenzija???I kako da uploadujem svoj prevod???

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #43 : 21.09.2010. 22:50:41 »
Spakuj u .rar pa uploaduj.

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #44 : 21.09.2010. 22:52:10 »
Stvarno vrhunski pilot...no comment, bas me iznenadilo kada su ubacili
Spoiler for Hiden:
Al Kalponea u pricu...zar su svi poznati gangsteri poceli kao vozaci.
« Zadnja izmjena: 21.09.2010. 23:11:29 MilanRS »

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #45 : 21.09.2010. 23:04:41 »
Jaooo Mastere, jaooo jel moraju spojleri.


I da, stvarno glupo sa ovim prevodom, sad dva prevoda za jednu epizodu....
« Zadnja izmjena: 21.09.2010. 23:06:39 Dacia »

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #46 : 21.09.2010. 23:20:50 »
Pogledao pilot,meni se stvarno ovo nesviđa,razumem da je serija kvalitetna,al nije za mene...Kao što sam i mislio neću nastavljati sa gledanjem...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #47 : 21.09.2010. 23:43:01 »
Meni je od HBO samo True Blood dobra,a što se ove serije tiče neverujem da će mi se svideti al ću pogledati pilot...

Hehe, ti to ozbiljno  :P

A što je sa Sopranosima, The Wire, Six Feet Under, Carnivale, Deadwood...

Nisam još pogledao, ali vidim da glumi Omar  clapp jedan od najbolje osmišljenih likova ikada. Inače, tko ne zna, on je lik iz serije the Wire, a vidim da mnogi tu seriju nisu gledali, ne znate što propuštate.

Pričekat ću da se sakupi par epizoda i onda se skida

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #48 : 21.09.2010. 23:58:12 »
The Game, sad sam počeo da gledam, jedan mali savet samo za ubuduće - stavljaj razmak posle zareza i tačke.
Ja to ispravim za 20 sekundi, ali ima i ljudi koji to ne znaju, a dosta je ružno da sve bude onako "zbudženo".
E da, primetio sam i da nemaš č i ć u prevodu, ali to si verovatno nešto zajebao prilikom snimanja.

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #49 : 22.09.2010. 00:07:23 »
Možda vam se serija sviđa, možda vam se i ne sviđa. Možda je glupa, možda i nije.
Prevodi su možda dobri, možda i nisu.
Iako sam je preveo, još uvek je nisam odgledao, čak sam i prevod radio na "slepo".

U jedno sam siguran.
Ova serija nikoga nije ostavila ravnodušnim, inače ne bi već bilo 4 stranice komentara, više čak i od Eventa ;D

Offline The Game

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #50 : 22.09.2010. 00:17:32 »
Hvala za savjet...Ubuduce cu tako da radim...A to za ć i č sam zeznuo prilikom snimanja,nije mi bilo jasno dok nisam sad malo bolje pogledao i video ustvari da treba samo za Encoding da stavim Unicode.A maloprije kad sam snimio fajl nisam nista to dirao i zato je izbrisalo ć i č...

@Dacia...Jbg za 2 prevoda...Ja sam prvo provjerio da li je neko rezervisao i kad sam vidio da nije ja sam rezervisao.Dok sam stigao skoro do kraja sa prevodjenjem,kolega Gordon je rekao da je Macondo odradio prevod i da ce ga uskoro postaviti...Za ostale epizode cemo se dogovoriti ako ima jos zainteresovanih pored mene...

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #51 : 22.09.2010. 00:20:45 »
Hvala za savjet...Ubuduce cu tako da radim...A to za ć i č sam zeznuo prilikom snimanja,nije mi bilo jasno dok nisam sad malo bolje pogledao i video ustvari da treba samo za Encoding da stavim Unicode.A maloprije kad sam snimio fajl nisam nista to dirao i zato je izbrisalo ć i č...

@Dacia...Jbg za 2 prevoda...Ja sam prvo provjerio da li je neko rezervisao i kad sam vidio da nije ja sam rezervisao.Dok sam stigao skoro do kraja sa prevodjenjem,kolega Gordon je rekao da je Macondo odradio prevod i da ce ga uskoro postaviti...Za ostale epizode cemo se dogovoriti ako ima jos zainteresovanih pored mene...

Ja neću da radim. ;D
Samo sam pomogao, skratio redove i preveo par linija i ispravio rečenice kojima je bilo potrebno. :)

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #52 : 22.09.2010. 00:27:22 »
Pogledah pilot. Meni je bila solidna epizoda. Sasvim je razumljivo zašto su kritičari nahvalili pilot kad u njemu nema čega nema, dobra gluma, vjerodostojnost okoliša za 1920. godinu, golotinja, ubijanje, muljaže...

Uglavnom, tipično za HBO.

Nastavit ću dalje gledati, potencijala ima, moglo bi biti svega i svačega u nastavku, samo što ipak od ovog trajanja sat i deset minuta, tek me je nekoliko scena i dijaloga oduševilo, uglavnom je nekako dosadnjikavo.

U svakom slučaju, sljedeću ću epku gledati, a ovisnosti kakva će biti vidjet ćemo za dalje, nekako sumnjam da ću izdržati čitavu sezonu no budemo vidjeli. Ovisi i od ostalih novih serija :) Ako budem imao šta bolje gledati, neću se puno zamarati ovime.

I da, svakako hvala na prijevodima.

Offline The Game

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #53 : 22.09.2010. 01:01:52 »
Hvala za savjet...Ubuduce cu tako da radim...A to za ć i č sam zeznuo prilikom snimanja,nije mi bilo jasno dok nisam sad malo bolje pogledao i video ustvari da treba samo za Encoding da stavim Unicode.A maloprije kad sam snimio fajl nisam nista to dirao i zato je izbrisalo ć i č...

@Dacia...Jbg za 2 prevoda...Ja sam prvo provjerio da li je neko rezervisao i kad sam vidio da nije ja sam rezervisao.Dok sam stigao skoro do kraja sa prevodjenjem,kolega Gordon je rekao da je Macondo odradio prevod i da ce ga uskoro postaviti...Za ostale epizode cemo se dogovoriti ako ima jos zainteresovanih pored mene...

Ja neću da radim. ;D
Samo sam pomogao, skratio redove i preveo par linija i ispravio rečenice kojima je bilo potrebno. :)

Ne moras  :P  ;D
Uglavnom ja cu rezervisati i drugu epizodu kroz koji dan,prvo da vidimo ako neko oce jos da prevodi pa da podijelimo posao.

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #54 : 22.09.2010. 09:25:33 »
The Game: Titl mora biti u .zip ili .rar, ili .7z arhivi da bi se mogao postaviti na sajt.

Pogledao pilot. Meni je serija 10+  clapp

Offline Al Neri

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #55 : 23.09.2010. 16:20:03 »
Vrhunska serija!

Atmosfera, muzika, događaji zasnovani na činjenicama... Stiv Bušemi odličan.

Jedva čekam sledeću epizodu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #56 : 24.09.2010. 19:50:49 »
U ponedeljak bila prva epizoda Boardwalk Empire dostupna na HBOOD ( pod HBO orig. prod. ) naravno ovo je u korisnika MAX TV-a.
Ovo su uradili dosta brzo za tržište.
iShare, noProfit


Offline Zlatkohmmm

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 87
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #57 : 26.09.2010. 22:52:24 »
steta sto mark wahlberg i ne glumi :) vidim da se bas polemise oko hbo serija...moram da kazem da su meni njihove serije ok...carnivale mi je odlican mada je kraj po meni glup jer su ga zbrzali a wire je savrsenstvo :) dolazim u iskusenje da odlgedam pilot, mada bih radije sacekao da se pojavi jos par epizoda pa da zalegnem lepo jedan vikend i da odgledam ovo :)

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #58 : 26.09.2010. 23:05:03 »
Sačekaj još malo za pilot, radi se revizija titla koji će biti danas sutra;
Ja još uvek nisam odgledao celu epizodu, ali ovo što sam za sada video baš mi se svidelo.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Re: Boardwalk Empire
« Odgovor #59 : 27.09.2010. 00:25:19 »
Konačno sam i danas odgledao pilot. Nikako mi se nije dalo... Prvi put sam prepravljao titl, tako da nisam pohvatao sve konce, a drugi put sam bio toliko high da ne znam ni šta sam gledao! ;D

Tags: