Autor Tema: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...  (Posjeta: 188433 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #30 : 16.03.2010. 18:56:15 »
dome...
A vidi li se na tome razlika između 720p i 1080p?

:)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #31 : 16.03.2010. 19:08:45 »
dome...
A vidi li se na tome razlika između 720p i 1080p?

:)
Ma ne, uopće :P
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline madness99

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 486
  • Spol: Muški
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #32 : 16.03.2010. 20:31:00 »
Ja sam imao kombinaciju da uzmem istu ovakvu braviu samo u beloj boji u Nemackoj za 800e. Kada je ta kombinacija propala  bio sam brzoplet i dam nasim derikozama 1400e. A zimus je bila 52W5500 za 190k na akciji (1900e). Hteo sam ziv da se pojedem :(
Tako da moj savet budite strpljivi.

Ja i na mom primetim razliku izmedju full hd-a i 720p, nije extremna razlika ali opet kada se covek zagleda moze da se primeti. Sve to zavisi i od samog ripa, nekad je 720p bolji od 1080p. Kao i kod divxa.
Cata 13.11.2009. 15:31:03

Šta sve žene rade zbog tipa...

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #33 : 16.03.2010. 22:53:10 »
Ja sam imao kombinaciju da uzmem istu ovakvu braviu samo u beloj boji u Nemackoj za 800e. Kada je ta kombinacija propala  bio sam brzoplet i dam nasim derikozama 1400e. A zimus je bila 52W5500 za 190k na akciji (1900e). Hteo sam ziv da se pojedem :(
Tako da moj savet budite strpljivi.

Ja i na mom primetim razliku izmedju full hd-a i 720p, nije extremna razlika ali opet kada se covek zagleda moze da se primeti. Sve to zavisi i od samog ripa, nekad je 720p bolji od 1080p. Kao i kod divxa.
ja kad sam kupovao TV teo sam uzeti taj 40W5500 i nije ga nigde bilo, čak je brat gledao po stranim zemljama i rekli su mu svi da je televizor prodat svuda i da ga nece biti
onda smo na kraju uzeli 40V5500, meni je extra slika sve pustam preko PS3 nema nikakvih problema.

Offline madness99

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 486
  • Spol: Muški
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #34 : 16.03.2010. 23:09:26 »
Ja sam ga uzeo u septembru a u Nemackoj sam gledao u avgustu i bio je oko 790e sa postarinom. A u Srbiji sam ga jedva nasao u Tehnomarketu u delti.

PS3 je super na njemu, samo su me u pocetku zezali losi HDMI Kablovi koji se kod nas prodaju pa sam na kraju uzeo u Grazu koji je odradjen stvarno extra i nema problema sa slikom, seckanjem itd. Mada nisam upalio PS3 9 meseci :D
Cata 13.11.2009. 15:31:03

Šta sve žene rade zbog tipa...

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #35 : 17.03.2010. 01:10:49 »
povezi komp i ps3 i na kompu instaliraj ps3 media server program pusta sve vrste fajlova mkv avi itd cak i cita titlove ako ti se zovu isto kao video fajl, ps3 ti dodje u tom slucaju kao bluray player

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #36 : 17.03.2010. 07:49:01 »
povezi komp i ps3 i na kompu instaliraj ps3 media server program pusta sve vrste fajlova mkv avi itd cak i cita titlove ako ti se zovu isto kao video fajl, ps3 ti dodje u tom slucaju kao bluray player
Daj mi objasni kako se spaja PS3 s PC-om Smajlicvece
Nije za mene, treba mi za jednog kolegu koji si je priuštio tricu, ja ću još pričekati za tu igračku cry1
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline madness99

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 486
  • Spol: Muški
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #37 : 17.03.2010. 10:45:28 »
povezi komp i ps3 i na kompu instaliraj ps3 media server program pusta sve vrste fajlova mkv avi itd cak i cita titlove ako ti se zovu isto kao video fajl, ps3 ti dodje u tom slucaju kao bluray player

Imam pored njega i WDTV Live tako da nemam potrebe za tim :). Koristio sam ga ranije ali od kada sam uzeo WD nema potrebe.
Cata 13.11.2009. 15:31:03

Šta sve žene rade zbog tipa...

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #38 : 17.03.2010. 12:09:14 »
povezi komp i ps3 i na kompu instaliraj ps3 media server program pusta sve vrste fajlova mkv avi itd cak i cita titlove ako ti se zovu isto kao video fajl, ps3 ti dodje u tom slucaju kao bluray player

Imam pored njega i WDTV Live tako da nemam potrebe za tim :). Koristio sam ga ranije ali od kada sam uzeo WD nema potrebe.
jel to ovo:
http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/OpisProizvoda.aspx?sifra=9023198
ili ovo:
http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/OpisProizvoda.aspx?sifra=9023032

ili ovo: http://www.wdtvlive.com/products/wdtv_live#overview
Da li kad pustis film+srt prevod dobijas mali prevod(sitna slova) na tv-u ili su krupna, normalna. Ja imam plazmu 42" Samsung PS-42E7S pa ne bih da kupim taj plejer i da na toliki ekran dobijem sitna slova rofl . Da li ima neka opcija ako su sitna slova da ih povecas? Da li ima 5.1 izlaz, da bi prikljucio taj wdtv player na saraund i kako preko kog kabla? Ako je kao na ovu sliku:
Spoiler for Hiden:
preko AV izlaz dobijam sigurno stereo, jedino preko optic ako bi dobio 5.1 samo ne znam kakav kabel ide tu :(  Hvala unapred ;D
« Zadnja izmjena: 17.03.2010. 12:15:36 icemaher »

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #39 : 17.03.2010. 14:29:15 »
Preko HDMI ti ide i zvuk, ne samo slika, a zvuk je naravno surround.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #40 : 17.03.2010. 15:05:25 »
icemaher, dobro pazi kod WD playera, ima hrpica modela, trgovci imaju i prastarih na zalihama pa se prave grbavi....


Uzmi samo WD TV Live, dobro pogledaj slike na WD siteu, obrati pažnju da Live ima mrežni ethernet priključak i samo njega uzmi , nikakav "mini" nikakav samo "wd tv" bez mreže...

Najstariji i prvi zvan samo WD TV nema ethernet i ne može dekodirati DTS zvuk samostalno, postoji i neka novija verzija koja ima DTS licencu no i dalje nema LAN, onaj "mini" opet ima manjak nekih formata.
May the Plasma be with you!

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #41 : 17.03.2010. 15:38:33 »
Ma samo uguras u komp i ps3 lan kabl ako moze posto ako preko wifi-a bacs onda cima jako. i instaliras na kompu program obelezis koje foldere ce da seruje upalis soni ides pod videos i onda imas tu media servers i tu nadjes taj i samo fajl koji ti treba pustis

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #42 : 17.03.2010. 16:14:29 »
Koliko čitam po ostalim portalima, Plazma je bolja od LCD-a.

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #43 : 17.03.2010. 16:27:56 »
Preko HDMI ti ide i zvuk, ne samo slika, a zvuk je naravno surround.
ako ukljucim hdmi kabel u wd i drugi kraj hdmi u Tv, kako cu zvuk dobiti na ove zvucnike: http://www.itsvet.com/proizvod/ms-industrial-ml-6015/comp_tehn_speakers/163/465 ???
Mora nekako od taj Wdtv live da ukljucim kabel koji ce imati 6 pinova(ulaza) da bi ukljucio u onaj woofer(koji u sebi ima pojacalo) i da daje zvuk 5.1.
krbo, hvala, samo se informiram, imam 2-3 hdd od WD i sam prezadovoljan, pa mi i ovaj WD TV Live izgleda odlicno. Vidim pise da dekodira DTS, a nigde ne vidim AC3? Sta ako ubacimo mkv fajl i on ima ac3 zvuk, ili ovi dvdripovi sa ac3 5.1?
Sto se tice plasma/lcd, kod mene na kablovsku na plazmu je odlicna slika, nikakve kockaste pixele, a za satelitske kanale ili dvdrip filmove, ili pa ove obicne hdtv(350mb) epizode, lepota, slika je ludnica, a da ne pricam za 720p/1080p, iako mi je 480p plazma , meni je slika fantasticna. ;D Skupo sam je platio maj 2007 1300eura=79000denara, ali ne zalim, zadovoljan sam. Sad da bi imao sansu, uzeo bih 52" full hd plazmu. ;D

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #44 : 17.03.2010. 16:53:23 »
Koliko čitam po ostalim portalima, Plazma je bolja od LCD-a.
oboje imaju svojih prednosti,al po meni je LCD bolji

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #45 : 17.03.2010. 17:12:56 »
Vidim pise da dekodira DTS, a nigde ne vidim AC3? Sta ako ubacimo mkv fajl i on ima ac3 zvuk, ili ovi dvdripovi sa ac3 5.1?

naravno da dekodira AC3 ili DD ili Dolby Digital (no ne mogu ti reći kako se točno snalazi sa divx stvarima, pretpostavljam da je sve OK.)

to se nikada niti ne navodi zato što je trik u DTS jer DTS firma traži između 30 i 50$ po uređaju za licencu, Dolby Labs nije tako gramziv pa ga svi imaju, a DTS samo neki koji uspiju prebaciti visoku cijenu licence u milijun prodanih uređaja.

May the Plasma be with you!

Offline madness99

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 486
  • Spol: Muški
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #46 : 17.03.2010. 21:10:28 »
E ovako, ja z5500 kacim preko optickog, preko HDMI nema DTS zvuka tj nema digitalnog izlaza nego samo analogni(problem sa pravima za DTS)  u_jeeeeeeeeee a to malo smara jer stalno prebacujem kablove. Na WDTV Live verziji mozes da nakacis i wifi kartu. Ja sam skoro povezivao po kuci sve moguce uredjaje i napravio konacno 1gbit mrezu.Iako fullhd radi super sa 100mbit, mogli su da ubace 1gbit mreznu.

Sto se tice fonta, on je na 40" odlican. Vidi nasa slova, mozes da "pomeras" prevod ako kasni.

To je ovaj model

http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/OpisProizvoda.aspx?sifra=9024645

Imas ga trenutno na akciji u BigBangu u TC Uscu za 13000din sa PDV-om.

Ja sam ga prvo uzeo matorcima i odusevio se koliko je praktican i jednostavan.
Cata 13.11.2009. 15:31:03

Šta sve žene rade zbog tipa...

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #47 : 17.03.2010. 21:18:35 »
Prednost LCD-a je što manje troši i možda je bolja slika kad se "ušteka" kompjuter - ostalo sve je na plazmi.

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #48 : 17.03.2010. 22:25:19 »
madness, hvala ;D
jel ovo dobijas u tom paketu:
Spoiler for Hiden:
Ja tu ne vidim taj opticki kabel koji bi povezao sa mojih 5.1 zvucnika?

Jbg, prvi put bih video takav kabel pa tako da nije mi mnogo jasno oko tog povezivanja optic audio... Postoji li negde slika optic audio kabla koji ima 6 konektora(levi, desni, centar, sub, zadnji levi/desni) ;D da znam kakav bi trebao da uzmem kad uzmem ovaj WDTV Live. To bi bilo kao sa jedne strane da ulazi taj optic u WDTV live, a sa druge strane da ima 6 rca konektora da bi ih ukljucio u pojacalo koje daje 5.1 zvuk. Trazio sam po google ali izgleda takvo nesto ne postoji. rofl
 Pusta li 1080p bez problema/seckanja i slicno?
« Zadnja izmjena: 17.03.2010. 22:41:43 icemaher »

Offline madness99

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 486
  • Spol: Muški
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #49 : 18.03.2010. 00:28:44 »
To dobijas u pakovanju wdtv-a, ali ocito se nismo razumeli. Mislio sam da ti imas opticki izlaz na zvucnicima. Na z5500 imam kao neki control panel preko kog idu svi kablovi i klasicni 3.5mm, opticki, koaksijalni itd.
Sada znam kakvu kombinaciju imas, takav tip sam imao ranije i nisam pametan kako to povezati. Mislim da nije moguce osim preko analognog.

Meni pusta savrseno 1080p, bez problema i 20gb preko mreze i nema problema kada se premotava. Za sada sve radi super.

Eh da, u pocetku sam kacio hdd rack i usb diskove i ugasi ih posle odredjenog vremena ili kada ga iskljucis preko daljinca.
Cata 13.11.2009. 15:31:03

Šta sve žene rade zbog tipa...

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #50 : 18.03.2010. 08:13:48 »
Ma samo uguras u komp i ps3 lan kabl ako moze posto ako preko wifi-a bacs onda cima jako. i instaliras na kompu program obelezis koje foldere ce da seruje upalis soni ides pod videos i onda imas tu media servers i tu nadjes taj i samo fajl koji ti treba pustis
Thx

Jbg, prvi put bih video takav kabel pa tako da nije mi mnogo jasno oko tog povezivanja optic audio... Postoji li negde slika optic audio kabla koji ima 6 konektora(levi, desni, centar, sub, zadnji levi/desni) ;D da znam kakav bi trebao da uzmem kad uzmem ovaj WDTV Live. To bi bilo kao sa jedne strane da ulazi taj optic u WDTV live, a sa druge strane da ima 6 rca konektora da bi ih ukljucio u pojacalo koje daje 5.1 zvuk. Trazio sam po google ali izgleda takvo nesto ne postoji. rofl

Optčki je zakon. Koristio sam ga, u biti još ga koristim, za povezivanje PS2 s pojačalom. Čim pojačalo prepozna DTS uključuje se pripadajuća lampica na istom i to je to. Optički kabel ne postoji sa 6 konektora i koliko vidim ovo tvoje pojačalo nema optički priključak već koristi 5+1 RCA konektore, znači da ga ne možeš direktno spojiti već bi trebao koristiti drugo pojačalo što nema smisla.
Spoiler for Hiden:
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #51 : 19.03.2010. 16:25:09 »
Ok, hvala madness i dome. Kad uzmem wdtv live, uzecu i neki dvdplayer ili samo pojacalo sa ozvucenjem a pripazicu da ima opticki ulaz ;D

Offline elys

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 277
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #52 : 06.04.2010. 00:03:51 »
Imal iko da je "sastavljo" pomocu ovog, ako jeste kakva je slika??



Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #53 : 06.04.2010. 01:08:00 »
ako je u pitanju DVI-D nema problema - slika mora biti ista kao i HDMI-HDMI jer je digitalija u pitanju.

jedino kada je DVI u igri možeš zaboraviti na zvuk putem HDMI (osim ako imaš ATI karticu i njihov DVI-HDMI konverter)

May the Plasma be with you!

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #54 : 12.06.2010. 17:00:09 »
Evo ovdje da odgovorim na one savjete za LCD/Plasma TV uređaj.


 iako ću ga pogledati još jednom kad kupim LCD

ne kupuj to...

pogledaj "Book of Eli" BD r*p na LCD pa onda na plazmi i bit će ti sve jasno :)

jako dobar primjer o (ne)sposobnostima LCD tehnologije.



iako ću ga pogledati još jednom kad kupim LCD

ne kupuj to...
pogledaj "Book of Eli" BD r*p na LCD pa onda na plazmi i bit će ti sve jasno :)
jako dobar primjer o (ne)sposobnostima LCD tehnologije.

A taman sam htio Milanu dati savjet da nikako ne kupuje plazmu, a obavezno LCD. Moje je mišljenje da je LCD bolji od plazme. Naročito ako ima love za LED Samsung LCD. Ali ima i tu jedna caka. Sjetimo se da je LCD televizore prvi počeo proizvoditi SONY pa kad su ih i ostali počeli izbacivati na tržište, pojavila se SONY serija BRAVIA koja je fenomenalna. Ni dan danas niko nema odlične performanse kontrasta, boje i oštrine slike kao SONY BRAVIA u svijetu LCD tehnologije. Moj savjet Milanu je da obavezno traži izradu za zapadno evropsko tržište, po mogućnosti špansko, francusko, holandsko, austrijsko... Ni slučajno se nemoj zaletiti na prvu i uzeti izradu za poljsko, češko i šta ti ja znam koje već istočno evropsko tržište.



Hvala vam za prijedloge i informacije.
Još uvijek nema ništa od kupovine. Možda će biti za mjesec, možda tek u 10. mjesecu, možda ne bude ove godine. Zavisi od više faktora.

U svakom slučaju, kad budem kupovao, budžet će biti između 500 i 650€, dijagonala vjerovatno 42''.
Postoje razne teorije šta je bolje - LCD ili Plazma. I jedna i druga vrsta imaju prednosti i nedostatke.
Mislim da će presuditi šta bude bolje odgovaralo cijenom i ponudom u vrijeme kupovanja.

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #55 : 25.07.2010. 21:56:07 »
Planiram kupiti Sony Bravia KDL-32EX402, košta 1000KM. Imali neko ovaj model da prenese utiske o njemu.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #56 : 25.07.2010. 23:29:29 »
Zar nije puno 1.000KM za 32'' ?
Moj rođak je kupio takav, nisam siguran u tip, ali isto je Sony Bravia KDL-32, za 800KM u Banjaluci.

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #57 : 25.07.2010. 23:45:04 »
I ja takođe kupujem u Banja Luci. Ne znam da li je skupo, iskreno nisam upućen u cijene, ali sada kada si mi rekao pogledaću još u nekoj drugoj radnji.
Prvenstveno me zanima da li će ovaj tv moći da pušta mkv sa usb-a.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #58 : 25.07.2010. 23:48:53 »
On je kupio u Techno Magu.
Kaže da ima tamo nekoliko proizvođača, sve po 800 KM pa samo pokažeš prstom koji ćeš. ;D
Danas je isprobao mp3 sa USB stika i radi.
Mogu ja sutra otići isprobati mkv. Svakako sam htio vidjeti da li ide divx sa titlom, avi + srt i ostale mogućnosti.

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Re: Full HD, HD Ready, LCD, Plasma...
« Odgovor #59 : 25.07.2010. 23:52:21 »
Ja sam ovaj gledao u EuroSplet-u i Centrumu. Znam gdje je TehnoMag, pogledaću tamo.
Hvala ti, baš me to zanima - ako ne može ne bih kupovao, jer u zadnje vrijeme većinom skidam WEB-DL snimke.

Tags: