Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 763491 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3660 : 15.05.2019. 20:56:11 »
nisam još gledao osmu sezonu, ali index.hr redovito objavljuje spojlere u naslovima pa sam dosta toga nenamjerno saznao i sviđa mi se kako ide radnja. ovo s daenerys mi je prilično zakon.

scenarij, doživljaj, plotholove i ostalo ću komentirat poslije.

mislim da će ovo biti win-win situacija: Martin fino napiše drugi kraj u knjizi pa nek si svatko bira koji mu je draži. bit će problem samo ako ne dovrši knjige :/

To sa Daenerys je mogla da bude tako fenomenalna priča... Kažu da je GRRM u idealnoj situaciji gde može da testira kako će publika reagovati, mada ne znam da li će on to ikad završiti... kao da nema više želju tu određenu priču da piše.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3661 : 16.05.2019. 16:56:40 »
Da, toliko je dobra osma sezona da hiljade i hiljade fanova bombarduje HBO besnim i ljutitim komentarima i peticijom da se ponovo uradi osma sezona. Već ima pola miliona potpisa.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3662 : 17.05.2019. 14:44:13 »
Da, toliko je dobra osma sezona da hiljade i hiljade fanova bombarduje HBO besnim i ljutitim komentarima i peticijom da se ponovo uradi osma sezona. Već ima pola miliona potpisa.

https://www.nezavisne.com/kultura/film/Vise-od-700000-ljudi-trazi-rimejk-Igre-prijestola/538682
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3663 : 18.05.2019. 10:27:05 »
Da biće preko milion. Nadam se samo da će Džordž R.R. Martin kraj priče kvalitetnije i bolje da obradi u svojim knjigama. Barem na nivou postojećih.

Offline NastyB

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 189
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3664 : 18.05.2019. 13:37:45 »
Da sam na mestu HBO napravio bih poseban sajt za žalbe sa ogromnim natpisom "READ THE DAMN BOOKS, DUMBASSES"

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3665 : 19.05.2019. 15:59:59 »
Da sam na mestu HBO napravio bih poseban sajt za žalbe sa ogromnim natpisom "READ THE DAMN BOOKS, DUMBASSES"
smileyNO1

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3666 : 20.05.2019. 05:57:29 »
Koje pateticno smece, braco moja mila.

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3667 : 20.05.2019. 10:33:06 »
Odlicna je zadnja epizoda, ali mi je sezona na kraju ipak ispala fail jer smo ostali uskraceni

Spoiler for Hiden:
oko svega vezanog za Hodace. A nije da se nisu ocekivala razna objasnjenja nakon seste i sedme sezone.

Sve to mi je i bilo najzanimljivije u seriji.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3668 : 20.05.2019. 12:06:49 »
Spoiler for Hiden:


Odličan kraj što se mene tiče  ;D ;D ;D

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3669 : 20.05.2019. 16:00:33 »
Finale dostojno zadnje epizode Losta, osim sto sam ovaj put bio ravnodusan

Vidjelo se jos prije par nedjelja kuda to sve ide

Spoiler for Hiden:
jedino mi krivo sto sam se do kraja nadao da ce u zadnjoj brann se probuditi sa plavim ocima ili barem na kraju kad Jon i njegov muzjak odlaze na pravi sjever da ce ih izmedju drveca gledati WW rofl
Jon nije zasluzio gay ending

ma u biti kad bolje promislim finale je 2/10 a cijela sezona isto tako.

Jedini koji je zadovoljan je GG martin

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3670 : 20.05.2019. 22:58:24 »

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3671 : 11.06.2019. 09:00:35 »
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3672 : 22.06.2019. 13:15:31 »
pogledao sam u prošla 4 mjeseca cijelu seriju ispočetka. jučer završio osmu sezonu. nekoliko dojmova:

frustrirajuće zbrzano. sedam sezona odugovlače radnju i onda se u osmoj likovi u istoj epizodi teleportiraju na daleka mjesta, vrijeme brzo prolazi.

Spoiler for Hiden:
pomalo razočaravajuća borba kod Oštrozimlja. taktički slaba i teško gledljiva zbog mraka (morao sam pojačati svjetlinu, a ni to nije pomoglo). a moglo je biti spektakularno. općenito je priča oko Branna i Noćnog kralja ispala sporedna stvar. to je ono čega sam se bojao od prve sezone: najavljivanje Bijelih hodača kao nešto ultraopasno i onda izvedu "Dan nezavisnosti" s Noćnim kraljem. sranje.

Borba za Oštrozimlje mi se ne može mjeriti s Bitkom za Helmovu klisuru i onu na poljanama Pelena.

prva, druga i treća epizoda su vrlo slabe i nisu mi se previše svidjele. međutoa, peta i šesta epizoda, i
Spoiler for Hiden:
daenerysino utonuće u (polu)ludilo i razaranje dubrovnika
je među spektakularnijim televizijskim doživljajima. čestitam scenaristima/GRRM-u na hrabrosti što su napravili takav preokret od njezinog lika. što zapravo i nije uopće nelogično (a i ima tu nasljednu crtu ludila), samo se prebrzo dogodilo. nažalost, sad sam uvjeren da Emilija nema pojma glumiti. jako mi je drago što je napokon jedan "pozitivan" lik u seriji zapravo završio s one strane ludila, jer to je realnost. jednima si pozitivac, a drugima njagori neprijatelj.

i još mi je fenomenalno
Spoiler for Hiden:
što je Daenerys napala Kraljev grudnjak, iako su se ovi predali. šora između Psa i Gorostasa također vrlo pamtljiva i krasno snimljena.

Da su bar išli na još jednu sezonu da bolje prikažu njezinu transformaciju. Ova sezona je trebala završiti borbom za Oštrozimlje i impotentnim nastupom Noćnog kralja, a sljedeća s onim što se desilo u zadnje tri epizode.

četvrta epizoda: ponovno ruganje nama gledateljima
Spoiler for Hiden:
zbog one pomorske bitke kad Tirion skoči u vodu pa zapravo ne vidiš borbu.

Lik kojeg su najviše usrali:
Spoiler for Hiden:
Bronn. zašto??? kakav je to razvoj lika? ili su ga trebali ubiti kad je zaprijetio Tyroneu i Jamieju ili ne dovoditi u Malo vijeće na kraju!

Serija mi je ukupno ipak odlična i nije ostavila gorak okus u mojim očima. bilo je fenomenalnih likova, fenomenalnih razvoja likova (i užasnih). Šteta što nije duže trajala.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Vatra i krv se vraća na HBO, s House Of The Dragon
« Odgovor #3673 : 30.10.2019. 17:26:14 »
Jučer je bio čudan dan za fanove Igre prijestolja. Prvo su stigle šokantne vijesti da tvorci ove megapopularne fantasy serije, David Benioff i D. B. Weiss više ne rade na Star Wars trilogiji, a potom je uslijedila objava HBO-a o otkazivanju prikvela „Bloodmoon“ showrunnerice Jane Goldman. Čini se da zvjezdana moć Naomi Watts nije uvjerila čelnike studija da je snimljeni pilot dovoljni razlog za daljnje investiranje u priču o Dugoj noći, i mitsko doba Westerosa.

Iako je ova objava neke razočarala, to ne znači da je HBO gotov sa svijetom Westerosa i Essosa. Upravo suprotno, jer samo nekoliko sati nakon vijesti o ukidanju jednog prikvela, šef HBO-a Casey Bloys objavio je da je studio odobrio drugi. House of the Dragon je prikvel fokusiran na kuću Targaryen, točnije na početke Kuće Zmajeva. Temeljen na izvornom materijalu Georgea R. R. Martina „Vatra i krv“, „House of the Dragon“ prikazat će uspon (ali i pad) Kuće Targaryen, od dolaska Aegona Osvajača na kontinent Westeros pa do Plesa zmajeva, građanskog, iliti obiteljskog rata, koji je naposljetku završio smrću većine zmajeva, i pripremio teren za Ludog kralja i pobunu Roberta Baratheona.

Za razliku od nesretnog „Bloodmoona“, HBO je unaprijed odobrio svih 10 epizoda prve sezone. Tvorci serije su George R. R. Martin i Ryan Condal (Colony). Condal je ujedno i scenarist te showrunner zajedno s Miguelom Sapochnikom, jednim od najboljih režisera „Igre prijestolja“ koji je režirao neke od najzahtjevnijih epizoda poput „Hardhome“ i „Battle of the Bastards“. Sapochnikova ekspertiza u stvaranju spektakularnih scena trebala bi uvelike pridonijeti u prikazu Aegonova krvavog osvajanja Westerosa, budući da je on zadužen ne samo za režiju pilota, već i za kasnije epizode. Izvršni producenti su Condal, Sapochnik te Martin i Vince Gerardis (Igra prijestolja). Originalno je projekt zamislio Bryan Cogman, scenarist i producent serije Igra prijestolja.

Ne zaboravimo, u ovom razdoblju, 300 godina prije događaja „Igre prijestolja“, Targaryeni su u posjedu gigantskih zmajeva, većih i od trojice koji su Daenerys doveli do koraka na Željezno prijestolje. „Igra prijestolja“ pomakla je granice tv formata, i uvela nas u prestižnu tv eru, tako da za sada nema razloga da ne budemo uzbuđeni.

Da HBO od “House of the Dragon” očekuje mnogo vidi se ne samo u izravnoj narudžbi cijele sezone, već i u najavi pokretanja vlastitog streaming servisa – HBO Max – koji kreće s radom u svibnju 2020. To znači da ćemo uspon kuće Targaryen vjerojatno imati priliku vidjeti godinu kasnije.

Mrzim lopatare i limune

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3674 : 30.10.2019. 21:07:09 »
dasta.. idemo oprobanim receptom i dobicemo isto go.. samo malo drugacije zapakovano.. umjesto price najboljeg dijela got-a dobicemo opet incestoidnu sapunicu..

Offline Josip Rakić-Rale

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • Prevoditelj SCI-FI serija/filmova
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3675 : 04.06.2020. 10:55:52 »
Uskoro ponovo na HRT-u daljnje/nove epizode... Koliko znam od ove subote ako se ne varam. Baš me zanima tko će raditi prijevod, jer koliko vidim u zadnje vrijeme sve više rade LINGUA GRUPA i Mediatranslations za HRT, ali ne sve, samo dio.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3676 : 10.11.2020. 19:28:24 »
Game Of Thrones S01-08 2160p izašlo na tržište, diskovi imaju HR titlove na sebi.
iShare, noProfit


Offline Maestro™

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3677 : 11.11.2020. 10:01:15 »
Game Of Thrones S01-08 2160p izašlo na tržište, diskovi imaju HR titlove na sebi.

Uhhhh!  :o Voleo bih da to nađem pa da seriju izbindžujem od početka!!!  :aha:

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3678 : 11.11.2020. 17:17:41 »
bd25 tačka eu tu ćeš je naći za skinuti ali samo Usenet i tu su samo oriđiđi diskovi, nema ripovanih verzija.
iShare, noProfit


Offline Maestro™

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3679 : 11.11.2020. 17:30:52 »
Hvala ti puno!  clapp smileyNO1 :naklon:

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3680 : 11.11.2020. 17:37:32 »
Ja ih teram preko Android Box, prebacim si preuzeto na eksterni hard, njega na AB i njega na TV. Ako nemaju titl na sebi, možeš uvek ubaciti titl koji si preuzeo ovde i čita ga bez problema. Usenet imaš povoljno za godinu dana, 17€ košta, imaš okačen link ka tome u temi Usenet ovde na forumu. Možda se zaletim pa skinem i počnem da gledam seriju, jer nisam je gledao, knjige čitao jesam ali seriju nikako da pogledam.
iShare, noProfit


Offline sanjaradovanovic

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 51
  • Spol: Ženski
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3681 : 18.11.2020. 11:36:51 »
Hvala na prevodima

Offline Dragan.P

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3682 : 08.04.2021. 14:12:33 »
https://www.youtube.com/watch?v=7IkREi2f6XM

Jel ce oni to da snime ponovo 8 sezonu ili je ovo samo neka zezancija? Samo ovo izgleda bolje od cele 8 sezone.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #3683 : 09.04.2021. 16:55:54 »
Nisam siguran da bi je ponovo snimali (iako bih ja to volio) sve da dođeš kod njih i kažeš ja ću sam finansirati sve troškove... :)
:murija: