Autor Tema: Velicina fonta na DiVX  (Posjeta: 9396 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zoki1963

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • Shaken not stirred, Probie
Velicina fonta na DiVX
« : 07.07.2008. 10:44:35 »
Molim za pomoc. Izuzetno cenem ovaj sajt i trud koji ulazu svi. Iskreno, navuko sam se na serije zahvaljujuci vama jer imate titlove za one najbolje. A sad pomoc. Kupio sam DiVX Quart DX  99, ne radi lose ali je FONT UZASNO MALI. Nemam bas najbolji vid, pa mi ovo strasno smeta. Kupio sam ga kod nas u Skoplju i u radnji pojma nemaju sta je firmware (iskreno ni ja iako su mi prijatelji bas to preporucili). IMA LI SOFTVERSKO resenje ? Pokusao sam sa Subtitle workshop-om, stavljam veci font (ugadzanja-titlovi), ali opet je sve isto. Gde grjesim ? HELP, MOLIM VAS
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN !!!

Offline genius

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 63
Odg: Velicina fonta na DiVX
« Odgovor #1 : 07.07.2008. 11:16:59 »
LINK

Nisam se ubio od traženja, a i ne vjerujem da ima firmware za takve marke playera.

Trebao si kupiti neki od ovih. LINK

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Velicina fonta na DiVX
« Odgovor #2 : 07.07.2008. 20:49:38 »
DivX-uj titl na epizodu pomoću AviSub ili AviAddXSubs, podesiš veličinu titla koju želiš (može i 25), pogledaš na tv i dvd plejeru, kasnije obrišeš taj divixovani a na DVD čuvaš original avi i srt. Tako ja radim za ono što gledam preko dvd, a ne na kompu.
P.S. Kod mene dvd plejer ne može ni da prikaže pojedina slova. To je prvobitni razlog što koristim ova dva programa. A i sitna su slova.

Offline zoki1963

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • Shaken not stirred, Probie
Odg: Velicina fonta na DiVX
« Odgovor #3 : 08.07.2008. 14:27:44 »
Hvala Milanu RS. Ipak se slabo snalazim. Skinuo sam Avisub, ucitao avi i titl, podesio font i startovao Generate. Dobio sam dva nova fajla - avisub.divx i bmptosubx.log. Sta sad s njim ? Ne vidim razliku. Dali su mi parametri u Avisub dobro podeseni ? Do generate ljevo stoi FourCC - XVID ? Jel to u redu ? Dali treba podesavanje u settings ?
Milane - HELP!!!!
Smucila su mi se sitna slova.
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN !!!

Offline zoki1963

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • Shaken not stirred, Probie
Odg: Velicina fonta na DiVX
« Odgovor #4 : 11.07.2008. 09:38:18 »
Jos jedan put da se zna. Milanovo uputstvo je jako dobro. Resio sam problem sa AviAddXSubs, onaj drugi Avisub ne hvata svaki avi.
Ipak je veliko olaksanje gledati divx sa velikim slovima.
PS. Problem arhiviranja sam resio na taj nacin sto skinute serije pakujem sa po 5-6 epizoda na jednom DVD, i orginalni avi i onaj sa ekstenzijom .divx. Malo je skuplje, al ne mari.
Jos jedan put, hvala Milanu  :)
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN !!!

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: Velicina fonta na DiVX
« Odgovor #5 : 11.07.2008. 12:40:45 »

PS. Problem arhiviranja sam resio na taj nacin sto skinute serije pakujem sa po 5-6 epizoda na jednom DVD, i orginalni avi i onaj sa ekstenzijom .divx. Malo je skuplje, al ne mari.
Jos jedan put, hvala Milanu  :)

neznam zasto toradis. Pa taj novi .divx je isti ko i onaj stari samo ima i titl u sebi al titl uvjek mozes izbacit van ako bas zatreba. To nije zaljepljen titl na slici nego umetnut kao i audio u avi znaci video+audio+titl a i ne treba ti se zvat film.divx nego ga preimenujes u film.avi jer dosta playera nezna extenziju divx i ostavis obavezno orginal titl u srt formatu istog naziva pa ako player nezna playat xsub zna playat .srt
Opis avisub programa imas na livada.pondi u tutorijalima. Inace avisub da ubacit 3 razlicita titla znaci jedan cro jeda sr jedan engleski i svi mogu bit razlicitih velicina i boja.
I file koj idovbijas nije isti nego je veci cirka 500kb ako se radi o seriji od 40min

bok

Offline zoki1963

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • Shaken not stirred, Probie
Odg: Velicina fonta na DiVX
« Odgovor #6 : 03.03.2009. 10:30:45 »
Eto, koristim AVIAddxsubs vec duze vreme i sve je u redu. Milanova pomoc je bila dragocena  clapp. Ipak, zadnjih mesec dana imam mali problem i TO SAMO
AKO GLEDAM FILM (EPIZODU) convertiranu sa extenzijom .divx NA USB na mom PHILIPS kucnom plejeru. Naime, na kraju, kad zavrsi epizoda, slika se ne vraca u root, vec skroz zaglavi (stane) i ne mrda. Jedino resenje je resetovati plejer (izvaditi iz struje i ponovo ukljuciti) jer nijedno dugme ne radi (plejer ili daljinsko).
Sta se desilo. Nema bash puno stvari koje se mogu podesavati u AVIAddxsubs pa ne verujem da sam nesto pogresno namestio.
Napominjem da se ovo ne desava ako je fajl sa ekstenzijom .divx prvo sprzen pa pokrenut sa DVD-ja.
Probao sam isti fajl sa nekoliko razlicitih USB-a i sa svim je isti problem.
Dali i Milan ima vakav problem ?
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN !!!

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Velicina fonta na DiVX
« Odgovor #7 : 03.03.2009. 16:32:38 »
Milan ima drugačiji problem...
Kad napravim divx na računaru i prebacim ga na USB Memory Stick, uključim DVD/DivX player, u meniju prikaže taj fajl, ali neće da ga pokrene.
Onda lijepo isključim player, obrišem fajl sa USB Memory, ponovo ga prebacim (isti divx, ne muxujem titl ponovo) i onda hoće.
Znači, jednostavno moram dva puta prebacivati fajl.
Što se tiče prikazivanja sa DVD nakon narezivanja, za sada nema nikakvih problema.

Taj tvoj problem mi nije poznat i ne znam kako bi se mogao riješiti. Nažalost.
Edit: Možda da pokušaš kad napraviš divx na računaru, izmijeni mu ekstenziju u .avi (to neće spriječiti divx player da prikazuje titlove, a možda hoće spriječiti to blokiranje).
« Zadnja izmjena: 03.03.2009. 16:35:59 MilanRS »

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Velicina fonta na DiVX
« Odgovor #8 : 03.03.2009. 17:19:07 »
meni to miriše samo na konflikt sa formatom

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline zoki1963

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • Shaken not stirred, Probie
Odg: Velicina fonta na DiVX
« Odgovor #9 : 04.03.2009. 14:15:20 »
Ocigledno da USB sistem/prenos kod playera nije dobro resen. Da je problem samo u formatu (divx), ne bi funkcionirao ni kad je izrezan na DVD.
Ovako, ostaje mi da probam druge convertore osim AVIAddxsubs. Ranije sam probao sa Avisub ali ne hvata bas svaki avi. Skinuo sam i avi2divxNormal, probacu ga veceras...
U svakom slucaju hvala Milanu... Tvoj problem nemam. Do sada, svaki divx lepo pocne i odradi svoje, ali problem je na kraju. Pokusacu tvoj nacin, obrisi/snimi po drugi put...Nadam se da drugi forumasi mogu ti pomoci...
PS ako neko zna jos bolji program od gore navedenih za convertiranje "avi to divx", molim da javi. Gledati seriju u avi sa malim (mikro) subtajtlom je pravo mucenje.
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN !!!

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: Velicina fonta na DiVX
« Odgovor #10 : 04.03.2009. 23:09:04 »
Milan ima drugačiji problem...
Kad napravim divx na računaru i prebacim ga na USB Memory Stick, uključim DVD/DivX player, u meniju prikaže taj fajl, ali neće da ga pokrene.
Onda lijepo isključim player, obrišem fajl sa USB Memory, ponovo ga prebacim (isti divx, ne muxujem titl ponovo) i onda hoće.
Znači, jednostavno moram dva puta prebacivati fajl.
Što se tiče prikazivanja sa DVD nakon narezivanja, za sada nema nikakvih problema.

Taj tvoj problem mi nije poznat i ne znam kako bi se mogao riješiti. Nažalost.
Edit: Možda da pokušaš kad napraviš divx na računaru, izmijeni mu ekstenziju u .avi (to neće spriječiti divx player da prikazuje titlove, a možda hoće spriječiti to blokiranje).

Znalo mi se desit da sa xsubom play steka a kad ga ugasim play ide normalno cak i sa srt  isto ide ok al kad upalim xsub titl steka. Trebalo mi par mjeseci da skuzim sta je. Ne valja mi player definitivno. Ima problem pri citanju. Posto je xsub u biti bmp slika a ne obicni ttekst tu player oce imat problema kao sto mi ima problem i pro gledanju klasicnog dvd-a pa tit lstane zaljepljen i ne mrda se. To je ocito bug u playeru. Sa usb-a pogotov to meze bit problem jer ocito je to usb1 i to los kojem je problem prebacit odredjenu kolicinu podataka u kratkom vremenu.

Što se tic enekog drugog programa koji bi odradjivao ovo sto odradjuje AVIAdXSubs ja zna msamo jos z aspomenuti avisub al on ima problema sa divxima koji imaju ac3 zvuk u sebi a oce i stekat pri mpr vbr-u pa sam ga ostavio postrane jer nova verzija nikako da izadje i da poprave taj bug. Inace meni je to puno bolji program od AVIAdXSubs jer mogu ubacit 2 3 velicine titla pa danas sutra zavisi gdje to gledas ta jtit lupalis. nije isto gledat titl 22 na 72 crtu i na lcdu 50 pa imam konfor staviti 2-3 velicine titla unutra al kao sto sam rekao rad icesto probleme pa sam ga napustio. AVIAdXSubs odradjuje posao po seriji u par sekundi i ne trazim nista bolje:)

Misli mda i u samom programu AVIAdXSubs pise da je preporucljivo preimenovat film.divx u film.avi . Nikakve stete nemozes napravit al koristi bogami da, pogotovo na starijim playerima

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Velicina fonta na DiVX
« Odgovor #11 : 04.03.2009. 23:14:25 »
Citat: Inace meni je to puno bolji program od AVIAdXSubs jer mogu ubacit 2 3 velicine titla

Pa i u aviaddxsub se može dodati više veličina titla.
Ja kad imam 42 znaka u redu, zakačim titl veličine 24 a kao titl 2 stavim 23 znaka. Za svaki slučaj ako ne može da stane, uključim drugi titl i ide OK. Ponekad stavim kao treći titl da bude sa crnom podlogom jer se u nekim serijama u nekim scenama ne vidi titl najbolje. I onda promijenim.
Baš ima dosta opcija.
Onaj avisub više nikako ne koristim baš zbog tog problema što ne može svaki avi da odradi.

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: Velicina fonta na DiVX
« Odgovor #12 : 05.03.2009. 03:05:04 »
Citat: Inace meni je to puno bolji program od AVIAdXSubs jer mogu ubacit 2 3 velicine titla

Pa i u aviaddxsub se može dodati više veličina titla.
Ja kad imam 42 znaka u redu, zakačim titl veličine 24 a kao titl 2 stavim 23 znaka. Za svaki slučaj ako ne može da stane, uključim drugi titl i ide OK. Ponekad stavim kao treći titl da bude sa crnom podlogom jer se u nekim serijama u nekim scenama ne vidi titl najbolje. I onda promijenim.
Baš ima dosta opcija.
Onaj avisub više nikako ne koristim baš zbog tog problema što ne može svaki avi da odradi.

????
PA mogo si odma napisat kak da to napravim.
Kaj mora mmolit  :)
ili kak d aubacim 2 3 razlicita npr i engleski unutra.
« Zadnja izmjena: 05.03.2009. 03:07:05 livada »

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Velicina fonta na DiVX
« Odgovor #13 : 05.03.2009. 03:29:44 »

PA mogo si odma napisat kak da to napravim.
Kaj mora mmolit  :)

Ovo mi je baš smiješno!!  >:dj

Prvo pogledaj koju verziju programa imaš.
Ja imam v7.0 i v8.3
Nije isto u obje verzije.
Kad javiš koja ti je verzija, napraviću screenshotove (iako mislim da je prejednostavno tako da ne treba uputstvo).

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: Velicina fonta na DiVX
« Odgovor #14 : 05.03.2009. 13:02:34 »

PA mogo si odma napisat kak da to napravim.
Kaj mora mmolit  :)

Ovo mi je baš smiješno!!  >:dj

Prvo pogledaj koju verziju programa imaš.
Ja imam v7.0 i v8.3
Nije isto u obje verzije.
Kad javiš koja ti je verzija, napraviću screenshotove (iako mislim da je prejednostavno tako da ne treba uputstvo).

6.2
Al sad vidi md aima za 2 titl u sebi pa sam se sjeti ozasto ne stavljam drugi titl unutra. Zato jer nemam mjesta nikad na dvd-u :)
I ovak moram rezat ono vidjeli smo da mi stane 13 epizoda na dvd-e a svaki titl nodi oko 1mb i zat osam izbacio 2 titl. Al i dalje neznam kak ubacit drugi npr englesku unutra posto se tu nemoze birat koj ititl da stavi nego mi to radi automatski i titl se mora zvat kao i film a to moze samo jedan . Probao sam neke varijacie tipa titl.srt i titl eng.srt al ih ne lovi. Idem si povuc novu verziju. Ja sto radi ne dira mi ne mijenjam . Jos win95 koristim :)

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Velicina fonta na DiVX
« Odgovor #15 : 05.03.2009. 16:40:31 »
Probaj titl-2.srt
Tako je u najnovijoj verziji i onda u podešavanjima za drugi titl, gdje piše srt extension treba samo da piše 2.
U drugim po defaultu piše 3,4,5... ali oni neće biti dodati jer nemaš srt koji se zove titl-3.srt, titl-4.srt...
P.S. Mislim da dodatni titl ne zauzima puno više prostora.
A i nisu sve serije sa 13 ili 26 epizoda da se mora skraćivati. Većinom su 22,23,24 ep.

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
Odg: Velicina fonta na DiVX
« Odgovor #16 : 05.03.2009. 18:48:33 »
Probaj titl-2.srt
Tako je u najnovijoj verziji i onda u podešavanjima za drugi titl, gdje piše srt extension treba samo da piše 2.
U drugim po defaultu piše 3,4,5... ali oni neće biti dodati jer nemaš srt koji se zove titl-3.srt, titl-4.srt...
P.S. Mislim da dodatni titl ne zauzima puno više prostora.
A i nisu sve serije sa 13 ili 26 epizoda da se mora skraćivati. Većinom su 22,23,24 ep.
hvala na upustvu.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Velicina fonta na DiVX
« Odgovor #17 : 05.03.2009. 19:02:04 »
Jedan ovakav titl za jednu epizodu povećava avi (odnosno divx) fajl za 500-600 kb tako da u principu ne mora da se škrtari sa posebnim jezicima.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Tags: