Autor Tema: Seinfeld  (Posjeta: 26499 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Seinfeld (1990)
« Odgovor #30 : 28.05.2011. 20:32:46 »
Ima i ona fora da se postavi prva i poslednja izgovorena recenica, moram naci ovde kako se to radi... Inace skinuo sam 5 razlicitih verzija i svuda isto...
Ctrl+B

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Seinfeld (1990)
« Odgovor #31 : 28.05.2011. 22:49:42 »
Ako stalno po malo bježi,
kad učitaš u SW,
polje inputFPS ako je na 23.976, prebaci na 25.


Milane sad pogledah, kod mene je 29,97. Treba li nesto da podesim tu ili?

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Seinfeld (1990)
« Odgovor #32 : 28.05.2011. 22:58:39 »
Ako koristiš ove sa sajta što su nesređeni dvdr-ovi, (. . . i razmak . razmak),
pretpostavljam da je zadržan i fps sa originala, tj. 25 fps.
Samo kad učitaš video u SW, InputFPS prebaci na 25, a polje FPS neka stoji koliko god da je.
Onda podesi početak ako ne odgovara, tj. emituj do izgovaranja prve rečenice,
pauziraj, select all, alt-m i trebalo bi da valja.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Seinfeld (1990)
« Odgovor #33 : 28.05.2011. 23:26:09 »
Ne vredi, tek je sad katasrtofa  :(

InputFPS stavio sam na 25, FPS ostavio na 29.97 (tako je kad ga ucitam), pustio do prve izgovorene recenice, pauzirao, selektovao sve i alt+m, medjutim samo ta prva recenica bude ok, a ostalo pocne da bezi kao blesavo...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Seinfeld (1990)
« Odgovor #34 : 29.05.2011. 01:23:14 »
Čudno kako malo stranica ima ova serija. Poslije mućki, meni najbolja hum. serija, a ovako mi je u top 10  :)

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Seinfeld
« Odgovor #35 : 29.07.2012. 13:37:14 »
Pozdrav Sejnfeldovcima!

 ;D
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Seinfeld
« Odgovor #36 : 29.07.2012. 15:24:36 »
Serija je vrh  rofl odgledao sam sve sezone po 5-6 puta  ;D svi su dobri, Krejmer, Dzordz, Elejn, Dzeri, njihove tate, mame (posebno Dzordzovi roditelji  rofl:pametnjakovic
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Seinfeld
« Odgovor #37 : 01.08.2012. 17:11:58 »

poseta bolesniku - Bubble Boy  :facepalm
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Seinfeld
« Odgovor #38 : 02.08.2012. 00:38:16 »
Jedna od boljih epizoda  :naklon: , Mada je meni ubjedljivo najbolja kad Krejmer vodi racuna o odrzavanju dijela autoceste rofl rofl rofl

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Seinfeld
« Odgovor #39 : 02.08.2012. 12:06:11 »
Ili kad Kramer i Newman analiziraju pljuvačku  rofl rofl

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Seinfeld
« Odgovor #40 : 02.08.2012. 12:42:25 »
Ma sigurno ima preko 30 epskih epizoda  :aha: npr. rijesavanje problema mafina bez klobuka, ako sam dobro napisao  ;D
« Zadnja izmjena: 02.08.2012. 12:44:39 dark horse »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Seinfeld
« Odgovor #41 : 02.08.2012. 12:50:55 »
Ili kad je George bio morski biolog rofl rofl rofl


Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Seinfeld
« Odgovor #42 : 02.08.2012. 17:31:09 »
 smileyNO1 vrhunska isto. Meni je i kraj serije legendaran. Uz Sopranose, najbolji.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Seinfeld
« Odgovor #43 : 05.08.2012. 13:05:59 »


Pantelija voleo moču!  :andjelak
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Seinfeld
« Odgovor #44 : 06.08.2012. 12:15:18 »
smileyNO1 vrhunska isto. Meni je i kraj serije legendaran. Uz Sopranose, najbolji.
A vidiš, meni je kraj serije razočaravajuć. Dok kod sopranosa mi je to najbolji kraj neke serije  :D


Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Seinfeld
« Odgovor #45 : 06.08.2012. 13:58:00 »
A vidiš, meni je kraj serije razočaravajuć. Dok kod sopranosa mi je to najbolji kraj neke serije  :D
Baš bih voleo da znam zašto, Mulderu.

Ja mislim da su dobili što su zaslužili i to baš njih troje, a ne Krejmer.
Takvim krajem su Lari Dejvid i Sajnfeld jasno rekli šta misle o tim likovima. Čak i više od toga.
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Seinfeld
« Odgovor #46 : 06.08.2012. 18:03:37 »
Meni je to jedan od najlošijih krajeva neke serije.
Spoiler for Hiden:
Zatvor i suđenje je prenategnuto, čak i za ovakvu seriju. Fore više nisu bile toliko smiješne. Čak i sve te likoe koje smo vidjeli me nisu razveselili.

Da me se krivo ne shvati, meni je Seinfeld u top 10 serija i poslije mućki najbolja hum. seriju, ali finale mi je stvarno bilo grozno.  ;D

Kad smo se već dotakli i sopranosa. Kao što sam rekao, meni oni imaju najbolji kraj neke serije i zanimljivo je kad se priča o najboljim krajevima sezona i najboljim krajevima serija. Sopranosov kraj može ući kao i jedan od najboljih krajeva sezona  ;D našao bi se na dvije liste.

A znam dosta ljudi kojima se uopće ne sviđa kraj sopranosa. Sto ljudi sto ćudi  ;D
« Zadnja izmjena: 06.08.2012. 18:06:17 Mulder »

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Seinfeld
« Odgovor #47 : 06.08.2012. 18:11:13 »
Pa na sta bi licilo kada bi svi voljeli iste stvari...
Spoiler for Hiden:
A Mulder-u , ne znam sto mislis da je sudjenje prenategnuto???

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Seinfeld
« Odgovor #48 : 06.08.2012. 18:20:01 »
Traljavo izvedeno  :)

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Seinfeld
« Odgovor #49 : 06.08.2012. 20:21:15 »
Sa tim "prenategnuto" mogu da se složim. Mislio sam da ćeš možda napisati nešto drugo.

Elem, na internetu sam slučajno naleteo na neka shvatanja i ocene kako je kraj zapravo šamar Lerija Dejvida i Sajnfelda publici. U stilu - "Evo koga ste voleli zadnjih deset godina. Ti ljudi su odvratni." - pa se tu publika našla u čudu, jer očito ima i takvih koji su obožavali tu četvorku. Ti komentatori su, maltene, bili uvređeni takvim završetkom, jer, eto - "Dejvid i Sajnfeld su zaradili milione, a sve vreme su se rugali svojoj publici!" Svašta. Svakome kome je Džordž Kostanca nekakav životni model i treba da bude predmet ruganja!

Mogu da shvatim da ljudi prepoznaju neke crte iz tih TV likova, ali nikako da se neko može identifikovati sa nekim od njih u celosti. To su ipak karikature, čija samoživost i bezosećajnost je terana do krajnosti.
Krejmer je drugačiji. Ako je učestvovao u nekom sranju, otišao je naknadno da se izvini. Za to ima više primera, kao slučaj polovnih invalidskih kolica.

Malo sam odužio, ali su me ti komentari baš iznenadili kad sam ranije nabasao na njih pa sam o tom i razmišljao pa se - eto - i raspisao.   8)

Niko me ne može sprečiti da uživam u Sajnfeldu!
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Seinfeld
« Odgovor #50 : 06.08.2012. 20:42:04 »
Tacno tako, za sve sto si rekao  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Seinfeld
« Odgovor #51 : 06.08.2012. 23:49:21 »
Sa tim "prenategnuto" mogu da se složim. Mislio sam da ćeš možda napisati nešto drugo.

Elem, na internetu sam slučajno naleteo na neka shvatanja i ocene kako je kraj zapravo šamar Lerija Dejvida i Sajnfelda publici. U stilu - "Evo koga ste voleli zadnjih deset godina. Ti ljudi su odvratni." - pa se tu publika našla u čudu, jer očito ima i takvih koji su obožavali tu četvorku. Ti komentatori su, maltene, bili uvređeni takvim završetkom, jer, eto - "Dejvid i Sajnfeld su zaradili milione, a sve vreme su se rugali svojoj publici!" Svašta. Svakome kome je Džordž Kostanca nekakav životni model i treba da bude predmet ruganja!

Mogu da shvatim da ljudi prepoznaju neke crte iz tih TV likova, ali nikako da se neko može identifikovati sa nekim od njih u celosti. To su ipak karikature, čija samoživost i bezosećajnost je terana do krajnosti.
Krejmer je drugačiji. Ako je učestvovao u nekom sranju, otišao je naknadno da se izvini. Za to ima više primera, kao slučaj polovnih invalidskih kolica.

Malo sam odužio, ali su me ti komentari baš iznenadili kad sam ranije nabasao na njih pa sam o tom i razmišljao pa se - eto - i raspisao.   8)

Niko me ne može sprečiti da uživam u Sajnfeldu!

Ovo je najbitnije u cijeloj ovoj priči  smileyNO1

A za ove koji su se uvrijedili nakon kraja serije  u_jeeeeeeeeee

Mene kraj razočarao, ali nimalo se nisam uvrijedio. Seinfeld se uvijek volio i voljet će se  clapp

Offline Bert

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 204
Odg: Seinfeld
« Odgovor #52 : 08.08.2012. 20:38:59 »
Meni je najbolja ona epizoda u kojoj ekipa ide na more nekim frendovima koji su dobili bebu. Ekstremni koncentrat genijalnih štoseva i zapleta.  rofl

Spoiler for Hiden:
Svi se moraju diviti bebi koja je najružnija beba na svijetu.
Elaine ne zna što pedijatar misli kad joj komplimentira da je zgodna (rekao je to i za bebu)
George užasnuto pokušava objasniti da se i ono na hladnoći skuplja.
Kramer ekipu časti rakovima koji...
A ne jedu svi rakove...

Ludilo od epizode.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Seinfeld
« Odgovor #53 : 09.08.2012. 22:21:02 »
 smileyNO1 Skoro sam gledao tu epizodu.... Ludilo  rofl rofl rofl

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Seinfeld
« Odgovor #54 : 15.08.2012. 14:07:01 »
Epizoda 120 - Gum.

Pravo je majstorstvo sve ovo uklopiti u 20 minuta.
Krejmer obnavlja bioskop. Krejmer pomaže Lojdu Bronu. Kineska veza za žvakaće gume. Kasirka i Džordž. Džeri nosi naočari. Ilejn gubi dugme. Ilejn i cvećar s crevom. Ćale popravlja Džordžova kola. Ćaletova kćerka pomaže Džordžu. Kasirka na konju. Gospodin Haharvud nalazi Ilejnino dugme. Kasirka u kolima. Kraj Džon Vojtovih kola. Ilejn isprskana crevom.
Džordž u kostimu Henrika VIII kupuje žvake od Lerija Dejvida.
 clapp
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Seinfeld
« Odgovor #55 : 15.08.2012. 15:08:53 »
Kad se sjetim ovoga  rofl rofl rofl rofl rofl




Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Seinfeld
« Odgovor #56 : 27.11.2012. 04:09:51 »
Gledam 9. sezonu moje omiljene serije po ko zna koji put. E sad 1. put je gledam na kompu. Imam neki DVDrip snimak koji se nikako ne poklapa sa ovim prevodima. Naravno to nije problem , pa sam sinhronizovao par epizoda i onda odustao. A razlog je sto je to najodvratniji prijevod koji sam nasao na bilo kome sajtu , a kamo li ovom. Pun je psovki i bespotrebnih vulgarnosti, Neko je htjeo da bas ispadne pametan. Uvijek sam zahvalan na prevodu ma koliko los bio , jer se neko potrudio. A ovo ko je prevodio sram i stid da ga bude , ako uopste ima obraza. E sad na drugom sajtu sam nasao sinhronizovan prevod za DVDrip i koliko sam vidio , posto ne znam da li je autorski ili ispravljen od ovog debila , djeluje jako pristojno. Hocu li ja sad aplovdovati ovaj prevod na nas sajt? I ako se aplouduje ovaj stari obavezno nek se izbrise da ne bude ruglo jednog normalnog sajta.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Seinfeld
« Odgovor #57 : 27.11.2012. 09:42:38 »
Postavi.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Seinfeld
« Odgovor #58 : 27.11.2012. 13:31:24 »
Imam ja DVD-R sa SR i HR prevodima, ako neko hoće da to sredi, mogu odraditi subrip.  :-[

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Seinfeld
« Odgovor #59 : 28.11.2012. 03:41:26 »
Po ko zna koji put sam pogledao seriju , pardon remek djelo televizije, i moram priznati da je uz Sopranose ovo najbolji kraj serije koji sam pogledao  :naklon:  ti_si_Bog  :juhu: (a bilo ih je poprilicno ).

Tags: