Autor Tema: Better Call Saul  (Posjeta: 89948 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Better Call Saul
« Odgovor #390 : 21.04.2022. 00:43:01 »
Nakon 2 godine izbivanja vratili su se poznati decki iz Albuquerque-a i sire okoline drinks

Ova serija kakva god radnja bila jednostavno je ugodna oku za gledati

Najvece pitanje sta ce se desiti sa Kim, Nachom i Lalom
- Imam osjecaj da se nesto mora desiti sa Kim i da Saul postane ono sto je jeste u breaking bad, beskrupulozni, korumpirani odvjetnik, ocito mu vise nista nece biti sveto ni vazno. Kvota da ce Kim preziveti 4:1
- Za Nacha nisam siguran da li ce preseliti na onaj svijet, ali gledajuci Mikea u BrBa Gus ce morati nesto uciniti gdje ce dobiti Mikeovu odanost i zahvalnost. Kvota da ce Nacho prezivjeti 2:1
- Lalina sudbina je najzanimljivija ako se sjetimo prvog pojavljivanja Saul Goodmana on je bio uvjeren da je Lalo ziv. Ja ipak nisam siguran, cijenim da ce nestati uz pomoc Nacha (koji ce tako zaraditi zivot) uz pomoc Mikea, a mozda ga i Gus sam pokopa ispod laboratorija. Kvota da ce Lalo prezivjeti 10:1

Sudbine ostalih znamo svi, ali to je draz i BB i sad BCS od pocetka se zna ishod, ali je pitanje kako ce do tog ishoda doci :naklon:

Offline shagohod

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
Odg: Better Call Saul
« Odgovor #391 : 30.04.2022. 23:51:15 »
Nacho Vargas muda od bika ....... :naklon: :naklon:

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: Better Call Saul
« Odgovor #392 : 21.05.2022. 22:11:27 »
Interesantno

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Better Call Saul
« Odgovor #393 : 24.05.2022. 20:01:52 »
Nikad nisam bio dobar kladionicar pa nisam ni sad :D
Jedno je sigurno Saul je govnar i sve ono sto je Chuck govorio da jeste. BCS nije sunovrat Jimmy McGilla (oduvijek je bio takav) nego Kim Wrexler, ni prva ni posljednja lujka koja se zatreskala i slijepo vjerovala

WW i Jessy ce se pojaviti, pitanje je kada i kako.. cijenim da vec "kuhaju" u divljini

BCS mozda nije zanimljiviji, niti ima bolju premisu od BrBa, ali je sigurno zrelija serija. BrBa je idiotska serija i koliko god puta pogledao svaki put mi nisu jasni motivi glavnih protagonista, kad god su kreatori dosli do zida iskoristili su precicu sa glupim zapletom da poguraju narativ dalje (Jedino logicno objasnjenje da je dobro upakovana Gay Romansa, gdje se tuku, optuzuju, napadaju, a ne mogu jedan bez drugog - kod Turaka bi se zvalo -  Zabranjena Ljubav)

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Better Call Saul
« Odgovor #394 : 01.11.2023. 10:27:42 »
BB me nije oduševio pošto se samo ponavlja kuvanje meta i drama između glavnih likova, pa sam se jedva naterao da probam BCS. Dobra odluka! Serija je raznovrsna, uzbudljiva, zanimljiva, smešna. Bob je odličan glumac, veoma uverljiv. Jedino mi se nisu svidele zadnje epizode, prespore su, morao sam da premotavam.

Spoiler for Hiden:
Čak i Načo su mi bili zanimljivi dok su bili prisutni. Džimi je bio loš čovek, ali ponekad je činio i dobra dela, kao recimo dok je brinuo o bratu, o penzionerima itd. Nije mi se svidelo što je postao toliki smrad. Mada slično je i u stvarnosti, loši ljudi uglavnom vremenom postanu još gori, tako da bar to nisu omašili. Što reče Augment, Kim je baš razočarala.