Autor Tema: Oscar 2010.  (Posjeta: 13389 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #30 : 08.03.2010. 14:50:39 »
Ne sviđa mi se niti Avatar, niti Hurt Locker. Najpoštenije bi bilo da je Dictrict 9 pobedio. Iskereno, Hurt Locker je precenjen.
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #31 : 08.03.2010. 15:20:36 »
Znaci generalni zakljucak je da su filmovi  u godini koja je za nama bili dosta losi i prosecni
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #32 : 08.03.2010. 16:14:16 »
Nisam (još) gledao niti jedan od nomirniranih filmova, ali mislim da je Oscar za najbolji film trebao ići Avataru. (1.) Najviše zaradio, (2.) dignuo filmsku tehnologiju na novu razinu.

Avatar je dobio za ono za šta je i zaslužio.
Za tehniku i tehničke stvari.
To mu je dosta.
Ostalo ne bi bilo zasluženo.
Ovaj najbolji što je, nisam gledao, a i ne sviđa mi se ideja filmova o Iraku, nemam želje za gledanjem takvih filmova.

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #33 : 08.03.2010. 16:19:49 »
Upravo to, 2009. godina je bila jedan od siromasnijih sto se tice filmova.

Avatara nisam gledao, tako da ne znam, ostavim li njega po strani, glavni konkurent je bio Hurt Locker, film koji nema radnju, nema zaplet, nema rasplet, nego je kao polu-dokumentarac, i on dobije Oscara za najboljeg. Ne znam je li Avatar precijenjen, kazem, nisam ga gledao, ali Hurt Lockera sam gledao i to je jako jako precijenjen film, prosjecan film, nista vise od toga. Ne mogu vjerovati, film bez radnje dobije Oscara za najboljeg. Bilo je jos 8 ostalih, i od tih 8 sigurno je vecina bolja od Hurt Lockera, District 9, Ingloroious Basterds, njih sam gledao, oba bolja od Hurt Lockera.

Jbg, cim Hurt Locker prikazuje amere, njihove vojnike, ovo ono, vec je sve jasno.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #34 : 08.03.2010. 16:23:03 »
Evo i ja sad završio sa gledanjem dodjele Oskara (snimio sam na HRT-u), prvu put gledam i mogu reći da mi se baš sviđela. Alek i Stiv su bili fenomenalni, pogotovo šale na početku, i šale na račun Klunija i Kamerona! ;D

Uopšte mi nije milo što je Hurt Locker dobio onoliko nagrada, više bih volio da je Oskar za režiju i najbolji film pripao Kameroni i Avataru, ili Kventinu i Gadovima. Drago mi je što su Džef i Sandra (za nju sam navijao) dobili po Oskara, ali mislim da je Džordž Kluni trebao da dobije za glavnu mušku ulogu. Fino je što je i Star Trek dobio nagradu.

Ali najzabavnije je bilo vođenje programa od strane Aleka i Stiva, svaka čast! clapp A onog modnog dizajnera ili šta je već ću puknut šakom vidim li ga ikad, nije dao onoj drugoj dvojici da dođu ro riječi, ali je barem uspijevao nekako da začepi kad neko dođe na scenu, ali tek posle pola minuta!
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #35 : 08.03.2010. 16:25:36 »
Jbg, cim Hurt Locker prikazuje amere, njihove vojnike, ovo ono, vec je sve jasno.

I Full Metal Jacket prikazuje američke vojnike...
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #36 : 08.03.2010. 16:29:20 »
Tada je Amerika bila malo slobodnija zemlja. ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline madness99

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 486
  • Spol: Muški
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #37 : 08.03.2010. 16:45:32 »
Pokusao sam sinoc da gledam i odustao, one budale na RTS-u nisam mogao da podnesem a tek onog "modnog" kriticara na HRT ... Uhhh

Steta sto neko ne pusta bez prevoda tj cist snimak.


Gledao sam ovaj Hurt Locker i po meni nije zasluzio, bilo je mnogo boljih filmova. Ali, ipak je to Amerika. "Najplemenitija i najpametnija" zemlja na svetu.
Cata 13.11.2009. 15:31:03

Šta sve žene rade zbog tipa...

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #38 : 08.03.2010. 16:47:15 »
Do sada je na njemačkom satelitskom Pro7 programu bio prenos bez prevoda i komentara.
Sinoć nisam provjerio ali vjerujem da je opet tako bilo.
To je dobro za one koji znaju engleski i imaju satelitske programe.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #39 : 08.03.2010. 17:00:14 »
Do sada je na njemačkom satelitskom Pro7 programu bio prenos bez prevoda i komentara.
Sinoć nisam provjerio ali vjerujem da je opet tako bilo.
To je dobro za one koji znaju engleski i imaju satelitske programe.
Ihaa! Što ne kaza ranije!   >:(  :)

A bilo bi fino da je HBO  prenosio. Prenosio je i Emije i razna čuda (sve odgledao  :)), ali Zlatne Globuse i Oskara nije, a oni inače nemaju komentatora, no sve fino.
« Zadnja izmjena: 08.03.2010. 17:02:51 Šćepo »
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #40 : 08.03.2010. 18:01:28 »
Nisam (još) gledao niti jedan od nomirniranih filmova, ali mislim da je Oscar za najbolji film trebao ići Avataru. (1.) Najviše zaradio, (2.) dignuo filmsku tehnologiju na novu razinu.

Avatar je dobio za ono za šta je i zaslužio.
Za tehniku i tehničke stvari.
Znam, al i to je bitan faktor u odličivanju najboljeg filma. ;)

Anyhow, sad sam pogledao dodjelu. Voditelji su bili odlični, šale također, pogotovo ona zadnja za Avatar od Steve Martina.  rofl

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #41 : 08.03.2010. 20:57:35 »
Nisam (još) gledao niti jedan od nomirniranih filmova, ali mislim da je Oscar za najbolji film trebao ići Avataru. (1.) Najviše zaradio,

Znači... ko nema 500 miliona dolara da snimi film, bolje da ne počinje sa snimanjem


Citat:
(2.) dignuo filmsku tehnologiju na novu razinu.
Daj ti meni dobru priču, a ne tehnologiju!
I meni je žena uvela pre 15 godina kuvanje u AMC-u i Zepteru, ali ja i dalje imam holesterol i visok krvni pritisak!
« Zadnja izmjena: 08.03.2010. 21:32:48 pejafor3 »
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #42 : 08.03.2010. 21:48:10 »
Nisam (još) gledao niti jedan od nomirniranih filmova, ali mislim da je Oscar za najbolji film trebao ići Avataru. (1.) Najviše zaradio,
Znači... ko nema 500 miliona dolara da snimi film, bolje da ne počinje sa snimanjem
Citat:
(2.) dignuo filmsku tehnologiju na novu razinu.
Daj ti meni dobru priču, a ne tehnologiju!
I meni je žena uvela pre 15 godina kuvanje u AMC-u i Zepteru, ali ja i dalje imam holesterol i visok krvni pritisak!
Nisam baš skužio ovo sa novcima.

Možda nije problem u Zepteru, možda je problem u prehrani!? ???

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #43 : 08.03.2010. 22:23:30 »
Nije bas vezano za Oskara, ali da ne otvaram temu za ovo

Sandra Bulok najgora glumica

Za razliku od većine nominovanih, ona se pojavila na ceremoniji i donela i DVD izdanja svog filma....
Zlatne maline, koje se dodeljuju već 30 godina, dobili su i film „Transformersi 2“ kao najlošije ostvarenje, napisani scenario i režija, popularni muzičari braća Džonas su tu neslavnu titulu poneli za glumu, a Sijena Miler je za ulogu u filmu „G.I. Džo: Uspon kobre“ proglašena najgorom sporednom glumicom.



 „Nešto mi govori da uopšte niste pogledali film”, kroz osmeh je rekla Sandra Bulok primajući Zlatnu malinu za neslavnu titulu najgore glumice u protekloj godini. Nominovana za Oskara, koji je rano jutros dodeljen, Bulok je dobila Malinu koju je podelila sa Bredli Kuperom u filmu „Sve o Stivu“ za najgori filmski par.
« Zadnja izmjena: 08.03.2010. 22:25:21 MedoX »

Offline Ziledin

  • Pretender
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2751
  • Spol: Muški
  • GET TO DA CHOPPA!
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #44 : 08.03.2010. 22:56:08 »
Koje smeće od Oskara. Na šta ode 3h života. :-X
Hurt Locker i Precious... please, kill me. ruskirulet
Waltz i Bridges su jedini zaslužili Oskara... Basterdsi žešće oštećeni. :)

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #45 : 09.03.2010. 00:08:01 »
Basterdsi žešće oštećeni. :)
clapp

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #46 : 09.03.2010. 00:09:25 »
Basterdsi žešće oštećeni. :)
clapp
Slažem se. A i ako ste gledali mogli ste da vidite kako se Kventin bio naljutio kad je redom gubio Oskara. Nije mu bilo milo, ali su barem dobili jedan i to potpuno zasluženo. :)
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #47 : 09.03.2010. 01:09:17 »
Realno gledajući, u zadnje vrijeme teško ima koji film gdje je gluma dotjerana onako do savršenstva kao u Inglorious Basterdsima. Film je stvarno trebao dobiti još kipića. Ne znam kad sam zadnji put gledao neki film gdje je gluma onako dobra, svaka scena totalno pažljivo napravljena, svaka cast. A ništa, skinit HD verziju, pa jos jednom pogledat film :)

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #48 : 09.03.2010. 01:30:16 »
Realno gledajući, u zadnje vrijeme teško ima koji film gdje je gluma dotjerana onako do savršenstva kao u Inglorious Basterdsima. Film je stvarno trebao dobiti još kipića. Ne znam kad sam zadnji put gledao neki film gdje je gluma onako dobra, svaka scena totalno pažljivo napravljena, svaka cast. A ništa, skinit HD verziju, pa jos jednom pogledat film :)
sta ja da ti kazem film sam gledao 4ti puta,
jednom sam gledao obican avi sa dva diska na compu
pa onda sam gledao na projetkoru 720p od 6gb
onda jednom sa caletom na novom tveu sto smo uzeli
i sad opet 1080p od 13.7gb sa drugom dok smo iskcekivali oskar.
znam film napamet, zao mi je donekle sto nije dobio za originalni screenplay i best motion picture. al glupom amerima je svaki film o americkim vojnicima u iraku je bolji od bilo cega

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #49 : 09.03.2010. 03:22:12 »
zao mi je donekle sto nije dobio za originalni screenplay i best motion picture.

Zar taj film nije remake?

Offline Ziledin

  • Pretender
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2751
  • Spol: Muški
  • GET TO DA CHOPPA!
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #50 : 09.03.2010. 08:50:20 »
Zar taj film nije remake?

Jok... Nema veze sa italijanskim filmom. :)

A najveći greh je što Sherlock Holmes skoro uopšte nije nominovan... Sramota!

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Re: Oscar 2010.
« Odgovor #51 : 10.03.2010. 13:40:17 »
Dodjelu Oskara gledalo 41,3 miliona ljudi

Gledanost 82. dodjele Oskara u nedjelju uveče u Los Anđelesu bila je najveća u posljednjih pet godina i iznosila je 41,3 miliona gledalaca u Sjedinjenim Američkim Državama, pokazuju rezultati instituta Nilsen.



Ceremonija u Kodak teatru u Holivudu, koju su vodili glumci Stiv Martin i Alek Boldvin privukla je 14 odsto više gledalaca nego 2009.

To je najveća gledanost nekog zabavnog televizijskog programa od dodjele Oskara 2005, koja je imala 42,14 miliona gledalaca. Po podacima Nilsena, 70 miliona osoba gledalo je bar šest minuta prenosa iz Kodak teatra.

“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Tags: