Autor Tema: stavljanje crne trake iza titla  (Posjeta: 6837 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline majan

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
stavljanje crne trake iza titla
« : 25.06.2008. 15:14:55 »
Zdravo, ja sam novi clan i treba mi pomoc kada stavljam titl na neku epizodu. Neke epizode imaju zalepljen titl i jedino mogu da ga prekrijem ako stavim tu traku. Normalno, nije bitna boja, ali dali neko zna kojim programom moze to da se uradi. Napominjem da su epizode u DivX formatu i tako zelim i da ostane. Hvala Vam unapred

Offline genius

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 63
Odg: stavljanje crne trake iza titla
« Odgovor #1 : 25.06.2008. 17:52:53 »
VirtualDub

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: stavljanje crne trake iza titla
« Odgovor #2 : 27.06.2008. 12:27:05 »
(...) Napominjem da su epizode u DivX formatu i tako zelim i da ostane.
Da li su sa .divx?
Možda nisu nalijepljeni nego samo ubačeni za divx plejere. Pokreni epizodu, ubaci drugi titl, ako se prikazuju oba, onda su zalijepljeni. Sorry ako to već znaš.
Ovdje na forumu sam čuo za jedan program koji tako kači titlove na .avi i .divx gdje imaš opciju dodavanja crne pozadine ispod teksta. Tako ne vrši demultipleksovanje, ne mijenja se kvalitet slike i proces traje do dva minuta. Na računaru ga možeš gledati sa DiVX playerom, a ja ga koristim da pogledam seriju na dvd playeru na TV.
Program se zove AVIAddXSubs.
P.S. Ako mi ne treba crna pozadina, koristim AviSub jer je praktičniji za rad.
« Zadnja izmjena: 27.06.2008. 12:35:03 MilanRS »

Offline majan

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: stavljanje crne trake iza titla
« Odgovor #3 : 02.07.2008. 00:31:52 »
sa virtualdub-om ne moze, a ovaj drugi program, AVIAddXSubs, dali moze neko da mi kaze gde da ga nadjem, pa da probam sa njim?

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: stavljanje crne trake iza titla
« Odgovor #4 : 02.07.2008. 01:00:22 »
sa virtualdub-om ne moze, a ovaj drugi program, AVIAddXSubs, dali moze neko da mi kaze gde da ga nadjem, pa da probam sa njim?
Samo da si ovo: AVIAddXSubs kopirao i pastovao u google.com, dobio bi prvi link koji vodi na download. Google.com možeš pronaći na adresi: www.google.com ;D

Offline genius

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 63
Odg: stavljanje crne trake iza titla
« Odgovor #5 : 02.07.2008. 10:55:24 »
Koliko sam shvatio ti imaš film na kojem su zalijepljeni filmovi i ne možeš ih ukloniti i jedino rješenje je da staviš crnu sliku.
Odeš u photoshop ili sličan program, napraviš crnu sliku takvih dimenzija da pokriva titl. U virtual dubu učitaš film i tu crnu sliku i staviš je preko titla. Treba samo znati raditi s tim.

Iako je bolje rješenje cropirati video na tom mjestu gdje ti je titl.

Offline majan

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: stavljanje crne trake iza titla
« Odgovor #6 : 04.07.2008. 22:52:18 »
Nasla sam ovaj program AVIAddXSubs kako je MilanRS rekao ali kako da ga upotrebim?. u medjuvremenu pokusavam sa virtualdub-om i sad cekam da vidim sta ce da bude, ali i ako uspe to je za film dobro, a zamislite da treba da ovoliko cekam za svaku epizodu, na pr. ono sto sad radim Prison break S03?! To su 13 epizode.

Tags: