Autor Tema: Engrenages  (Posjeta: 26990 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Diesel986

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1634
  • Spol: Muški
Odg: Engrenages
« Odgovor #60 : 05.03.2013. 17:07:25 »
 drinks
"We ride together, We die together, Bad Boys for life!"

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Engrenages
« Odgovor #61 : 06.03.2013. 21:46:26 »
Skidam i ja ovu seriju pa da krenem gledati  ;D zanima me je li neko skidao ovo

Engrenages.S01.FRENCH.720p.BluRay.x264-JMT i zna li da li prevodi odgovaraju? Cisto informacije radi me zanima. Snimak je po epizodi velicine 2.18 gb i nema nalepljen eng titl.
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Engrenages
« Odgovor #62 : 26.03.2013. 13:29:53 »
Dobra serija, bizarna, mračna, u stilu franzuca.  smileyNO1

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Engrenages
« Odgovor #63 : 12.04.2013. 14:28:05 »
Zapoceo sam sa gledanjem trece sezone (gledam one ep velicine 2.18gb) i u drugoj i trecoj epizodi imaju neke smetnje kad se emituje kao preskakanja neka  ??? desava li se to vama i na drugim snimcima koje ste gledali, posto vidim da su prevodi radjeni u skladu sa tim "smetnjama" ...
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Engrenages
« Odgovor #64 : 19.04.2013. 14:04:02 »
Trazio sam, trazio engleske titlove za Sur le Fil i nisam nasao. Izgleda da sam pobrkao sa nekom drugom francuskom serijom. Veliki aplauz Dieselu986 za prevod Engrenages. Cetvrtu sezonu Engrenages sam celu skinuo i strpljivo cekam prevod. Bice, bice. Evo treca je krenula.

Serija Sur le Fil kreće od sledećeg petka na RTS 1. Termin je posle trećeg dnevnika. Ceo serijal ide sa emitovanjem. 18 epizoda.
iShare, noProfit


Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Engrenages
« Odgovor #65 : 14.06.2013. 16:30:54 »
Odgledao sam i cetvrtu sezonu i sveukupno mogu reci da sam zadovoljan serijom  ;D na skali od 1-10, dajem joj 8, sa uzivanjem sam je gledao  smileyNO1
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Engrenages
« Odgovor #66 : 11.09.2013. 17:58:46 »
jel odgovaraju mozda prevodi za prvu sezonu za bluray?

Offline viktorvodnik

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Engrenages
« Odgovor #67 : 29.11.2013. 19:39:28 »
Snimanje 5. sezone će početi 2. decembra 2013., trajaće oko 8 meseci, a održaće se u Parizu i njegovoj okolini :)clapp ;D

http://www.canalplus.fr/c-series/c-news-series/cid980278-engrenages-saison-5-en-tournage-des-le-2-decembre.html

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Engrenages
« Odgovor #68 : 20.10.2014. 21:44:30 »
10.Novembra krece nova sezona..  :majstore

Offline bebapecic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 358
Odg: Engrenages
« Odgovor #69 : 04.12.2014. 02:54:12 »
Odlicna serija,spustila 5 sezonu i cekam...hvala za sve prevode dosad.Znam da nije bilo jednosavno clapp

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Engrenages
« Odgovor #70 : 23.08.2015. 02:43:56 »
Ja sam počeo da gledam ovu seriju. Posle sam otkrio da se emitovala početkom prošle godine u Srbiji na RTV-u i da su je preveli "Zaplet". Skinuo sam je još ko zna otkad jer treba da gledam francuske serije zbog jezika, a ova mi je delovala zanimljivo jer je pisalo da je krimi i misterija.

Prva sezona mi je baš držala pažnju, mada je produkcija zaista bila dno. Kvalitet slike i položaj kamera užasan u svakoj verziji, čak i HD, baš se vidi da im je budžet bio minimalan. Na stranu to, priča u prvoj sezoni je bila zanimljiva i očekivao sam da krajem sezone neće biti razrešena misterija ubistva Eline i Sofije Andresku nego da će priča da se razradi dalje, ali poslednja epizoda rešava celu misteriju. To mi se baš nije svidelo. 5 epizoda se polako otkriva, a onda u jednoj epizodi otkriju sve na brzaka.

Druga sezona mi je bila mnogo manje zanimljiva od druge. Skoncentrisali su se na prodaju droge u Parizu u arapskoj četvrti i njihovim malverzacijama, a meni je ta prodaja droge više došla glave. Valjda i zbog latino-američkih narko serija koje sam gledao, ali meni to više uopšte nije zanimljivo. Sve u svemu, razvili su dosta likova u drugoj sezoni, ponajviše Žozefinu, koju najviše volim. Tako okrutna, sebična, prevrtljiva, prosto najbolji lik u seriji koji uvek ima svojih 5 minuta. Sve u svemu, nije bila loša sezona, ali tematika mi je bila mnogo slabija u odnosu na prvu.

Treću sezonu sam počeo juče da gledam i odgledao sam 4 epizode. Zasad mi je mnogo zanimljivija od druge i pomalo vraća sjaj prve. Opet stravična ubistva, ali ovog puta jure naizgled serijskog ubicu. Sviđa mi se kako se odvija radnja polako, kako se neki likovi razvijaju i jedva čekam da vidim kako će Žozefina i Pjer otvoriti svoju advokatsku kancelariju. Ovog puta su se posvetili i sudiji Robanu i razvili priču oko njega, što je super. Sviđa mi se kako od svakog lika uvek otkrijem nešto neočekivano.

Očekujem da u nekoj od predstojećih sezona povežu priče iz prethodnih. Ne sviđa mi se baš što je svaka sezona donekle priča za sebe jer istražuju slučajeve koji nisu povezani. S obzirom da se serija zove engrenages (splet, spirala, zaplet), očekujem da će valjda nekako sve to da se poveže.

Glumci u seriji su zaista odlični.

Ovo je inače prvi put da gledam francusku seriju, te mi je sve nekako čudno. Ima onog njihovog humora koji ne razumem baš najbolje, ali planiram da nastavim da gledam francuske serije prvenstveno zbog jezika, a preporučujem svima ovu seriju koji vole zanimljivu seriju koja drži pažnju, ali ide malo sporijim tokom i polaže veliku pažnju ljudskim odnosima. Već sam našao neke francuske serije koje ću gledati nakon ove.

Čitao sam da je serija bila hit u Francuskoj i da im je postala najprodavanija serija za inostranstvo. Bilo bi dobro da neke od poznatijih, makar i kablovskih, televizija emituju seriju jer je zaista zanimljiva. Ovako, na RTV-u ne verujem da je dosta ljudi gledalo.

Hvala Dieselu na prevodima. Ja sam želeo da gledam seriju sa francuskim prevodom zato što sam počeo da je gledam zbog jezika pošto govorim francuski, a želim da ga usavršim, ali nigde nisam uspeo naći franvuske prevode. Ukoliko Diesel ne može da prevede 5. sezonu, rado ću uskočiti kad je odgledam. Video sam na netu da ima titlova na engleskom i španskom, a mogu prevoditi s oba + znam i francuski, te mi nije problem.

Offline PedjaCh

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 115
Odg: Engrenages
« Odgovor #71 : 23.08.2015. 21:14:21 »
Ako hoćeš još neku francusku a dobru seriju - pogledaj BRAQUO.
I meni je trebalo malo vremena da se "naštelujem" na to "nešto" što je tipično za njihove serije, ali vredi.

Što se tiče prevođenja - pozdravljam!  clapp

Offline STAFFORDDOG

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 88
Odg: Engrenages
« Odgovor #72 : 24.08.2015. 00:00:53 »
Meni je Braqo bolji samo u prvoj sezoni,medjutim svake naredne sezone mi je Engrenages boljia serija.

Inace mnogo mi zanimljiva situacija oko prevoda za 5. sezonu,cak je niko ziv nije preveo na engleski koliko mi je poznato a 5. izasla prije vise od godinu dana.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Engrenages
« Odgovor #73 : 24.08.2015. 00:11:29 »
Ja sam našao engleske prevode, a čini mi se da sam naleteo i na francuske. Zato kažem da mogu da preuzmem prevođenje, samo da mi Diesel javi.

Offline pklat

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • Boljeg nemamo, goreg nećemo naći.
Odg: Engrenages
« Odgovor #74 : 01.09.2015. 13:42:38 »
Nije mi jasno, u prvoj sezoni,zadnji kadar
Spoiler for Hiden:
Ko je u plasticnoj vreci,pomocnik ministra?

Offline markons15

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Engrenages
« Odgovor #75 : 27.10.2015. 18:05:05 »
Ja sam našao engleske prevode, a čini mi se da sam naleteo i na francuske. Zato kažem da mogu da preuzmem prevođenje, samo da mi Diesel javi.
Pozdrav Stefy, da li moze da se zna da li ti je Diesel odgovorio potvrdno za prevode? Znam da je protiv pravila pitati ili pozurivati, ne zelim to da radim nego cisto informativno da li je uopste nekome u planu 5 sezona :drugari

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Engrenages
« Odgovor #76 : 29.11.2015. 01:57:29 »
5 sezona kreće na HRT od ponedeljka sa emitovanjem.
iShare, noProfit


Offline darra

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
    • Flappy Birds
Odg: Engrenages
« Odgovor #77 : 29.11.2015. 18:25:02 »
5 sezona kreće na HRT od ponedeljka sa emitovanjem.
Thx za to, gledati će se!

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Engrenages
« Odgovor #78 : 19.01.2016. 16:03:45 »
Jel nasao neko hd torent za petu sezonu? Ja sve nailazim na ove epizode od 500-600 mb i kvalitet je los ... sve serije gledam u hd formatu pa zato kazem "los" ...
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Engrenages
« Odgovor #79 : 19.01.2016. 16:13:58 »
Do pre neki dan imali tri programa na TV i gledali divx i svi bili sretni sad ako nije HD ne gleda se..

Engrenages.S05E01.FRENCH.720p.HDTV.x264-AUTHORiTY na  zone telechargement tražiš.
iShare, noProfit


Offline JoxerTM

  • Novi član
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Odg: Engrenages
« Odgovor #80 : 26.01.2016. 22:39:06 »
Vidim peta je kompletirana, hvala Diesel!
Toka Koka

Offline bebapecic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 358
Odg: Engrenages
« Odgovor #81 : 27.01.2016. 04:13:56 »
Serija je u svih pet sezona zadrzala kvalitetan nivo glume,akcije,rezije.Hvala za prevode.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Engrenages
« Odgovor #82 : 18.09.2017. 19:45:44 »
Večeras je premijera 6. sezone u Francuskoj. clapp

Offline PedjaCh

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 115
Odg: Engrenages
« Odgovor #83 : 26.09.2017. 12:59:12 »
Jedna od mojih omiljenih serija.
Jel neko možda našao ovih nekoliko epizoda aktuelne sezone?

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Engrenages
« Odgovor #84 : 26.09.2017. 23:48:36 »
Ja sam sve našao. Emituju se nedeljno po dve epizode, a izgleda da su stavili na sajtu ili nekom on-demand serveru celu sezonu, pa je ima na netu. Našao sam 720p HDTV verziju.

Nigde ne nalazim prevode, čak ni francuske, tako da ću verovatno krenuti da gledam bez.

Offline bebapecic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 358
Odg: Engrenages
« Odgovor #85 : 09.02.2018. 03:28:54 »
Ja sam sve našao. Emituju se nedeljno po dve epizode, a izgleda da su stavili na sajtu ili nekom on-demand serveru celu sezonu, pa je ima na netu. Našao sam 720p HDTV verziju.

Nigde ne nalazim prevode, čak ni francuske, tako da ću verovatno krenuti da gledam bez.
Spoiler for Hiden:
Ima sada engleskih titlova

Offline LaoCe

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: Engrenages
« Odgovor #86 : 09.02.2018. 15:01:36 »
Interesuje me može li se početi od recimo 4-te sezone i da li je svaka epizoda slučaj za sebe ili je povezano.

Offline PedjaCh

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 115
Odg: Engrenages
« Odgovor #87 : 09.02.2018. 15:53:38 »
Sve može, to je serija i svako je može gledati po svojim preferencijama.
Moje je mišljenje da bi to bila šteta - ovo je baš francuska serija i prva sezona lepo uvodi u priču i upoznaje gledaoca sa likovima i njihovim odnosima kao i položajem u društvenoj hijerarhiji.
Bez obzira koliko glupavo ovo (gore napisano) izgleda dok se čita u seriji stvarno funkcioniše. To je značajan deo onog: "francuska serija".
Preporučujem da pogledaš prvih nekoliko epizoda prve sezone, pa ako ti se svidi - nastavi, a ako ne onda to sigurno nije za tvoj ukus

Offline bebapecic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 358
Odg: Engrenages
« Odgovor #88 : 10.02.2018. 00:41:25 »
Sve može, to je serija i svako je može gledati po svojim preferencijama.
Moje je mišljenje da bi to bila šteta - ovo je baš francuska serija i prva sezona lepo uvodi u priču i upoznaje gledaoca sa likovima i njihovim odnosima kao i položajem u društvenoj hijerarhiji.
Bez obzira koliko glupavo ovo (gore napisano) izgleda dok se čita u seriji stvarno funkcioniše. To je značajan deo onog: "francuska serija".
Preporučujem da pogledaš prvih nekoliko epizoda prve sezone, pa ako ti se svidi - nastavi, a ako ne onda to sigurno nije za tvoj ukus
Tako je.Steta ne poceti od pocetka,serija je kvalitetna u svim sezonama i medjusobni odnosi likova se razvijaju uporedo sa resavanjem pojedinih slucajeva.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Engrenages
« Odgovor #89 : 26.11.2018. 22:31:14 »
Titlovi za dvdrip prve sezone pašu i za 720p.BluRay.x264-JMT. Biće na Ulozu podeljena, kako je budem imao.
iShare, noProfit


Tags: