Autor Tema: AviSubDetector  (Posjeta: 2261 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
AviSubDetector
« : 15.12.2009. 15:47:46 »
Nasao sam ovaj programcic koji radi ekstra za prepisivanje titla sa tv ripa sa nalepljenim prevodom. Sam dodeljuje vremena titlovima i potrebno je samo prepisati tekst kada zastane na mestu gde se pojavljuje prevod.

http://www.free-codecs.com/download_soft.php?d=4185&s=435

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: AviSubDetector
« Odgovor #1 : 15.12.2009. 19:54:45 »
Jesi li isprobao program? Koju epizodu si "odradio"?

Zadnja izmjena programa je napravljena 10.5.2006. što vjerovatno znači da se odustalo od projekta ili je fenomenalno napravljen da nije bilo potrebe da usavršavanjem istog ovih godina.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Re: AviSubDetector
« Odgovor #2 : 15.12.2009. 21:23:46 »
Nisam radio epizode jer ih nemam. Probao sam 50ak redova u 3 filma koja imam sa zalepljenim titlom. U jednom je zuti spanski, u drugom beli engleski, a u trecem neki kineski. Nije preskakao ni u jednom filmu. Nisam koristio OCR, samo dodje do mesta gde je titl, tu zakoci, da mu pocetno vreme, onda upisem text kliknem na accept text, on mu pukne zavrsno vreme i trazi sledeci. Na kraju pravi srt fajl koji savrseno  odgovara nalepljenom titlu. Nemam nista sto ima nalepljen prevod na ex-yu da vidim kako radi. Ako nadjem probacu.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Re: AviSubDetector
« Odgovor #3 : 29.05.2010. 12:13:34 »
Opet sam poceo da cackam ovo programce. Probao sam The Riches koje je Diesel snimao sa hrrt. Super radi i ne preskace redove osim posle spice kad prolaze imena glumaca i ekipe pa se ta slova mesaju sa titlom. OCR nisam uspeo da nateram da radi kako treba, ali ovako na manual modu radi super. Pravi srt titl koji ekstra pasuje i traje potpuno isto kao i zalepljeni titl. Uploadovao sam i kratki video kako radi. MilanRS ce opet da me zeza, ali stvarno nije lose i ubrzava proces bar za duplo.

http://www.youtube.com/watch?v=OZpnCviBu3g

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: AviSubDetector
« Odgovor #4 : 29.05.2010. 13:23:01 »
Sa snimka vidim da ide brzo (posebno jer je ubrzan snimak). ;D Šalim se.
Dobro je što je lako, samo nisam siguran da će taj titl odgovarati nekom snimku sa interneta.
Pošto se razlikuje broj frejmova u sekundi kod nas i u Americi, a i one praznine između reklama...
U svakom slučaju, mislim da je ovo odlično za serije koje nemaju engleski titl, a za ove druge treba izračunati da li je brže od zamjene teksta u SW (uz spajanje redova i ostala tehnička podešavanja).

Tags: