Autor Tema: Fringe  (Posjeta: 530418 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #3120 : 07.03.2013. 17:56:39 »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Fringe
« Odgovor #3121 : 08.03.2013. 20:26:40 »
Zatvorio sam gledanje serije. Super mi je kako je završeno. Sad dok se ne nađe novi SF..
Hvala bajone, hvala svima koji ste učestovali prevođenju ovog serijala...
iShare, noProfit


Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Fringe
« Odgovor #3122 : 16.03.2013. 16:48:29 »
Čini se kako "Fringeovcima" ide odlično jer Seth Gabel i Georgina Haig su oboje na isti dan dobili uloge u novim projektima. Tako će se Gabel pojaviti u novoj suradnji producenta Marka Gordona ("Uvod u anatomiju") i televizijske kuće ABC "Gothica" u ulozi Rodericka Ushera, lokalnog odvjetnika, nasljednika jednom moćne i tajanstvene obitelji Usher. Podsjetimo se, "Gothica" je moderna gotička sapunica koja će između ostalih mitova spajati one o Drakuli, Frankensteinu (Tom Ellis) i Dorianu Grayu (Chris Egan). Istovremeno Gabelova bivša kolegica Georgina pridružit će se CBS-ovom pilotu "Reckless", vrućoj drami smještenu među svijet odvjetnika u Charlestonu gdje će se dvoje od njih strašno zapaliti jedno za drugo i morat će pronaći način kako to prikriti jer naime, tu je policijski seks skandal koji moraju rješiti. Haig će glumiti policajku Lee Anne.

 clapp clapp clapp
Cycling 4 life

Offline evanna

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #3123 : 06.04.2013. 15:51:59 »
Danas sam posle dužeg vremena konačno završila seriju! Definitivno ulazi u mojih top 10 i jako će mi nedostajati  :zbogom
Što se tiče kraja, slažem se da su mogli nešto da dodaju, da kažu šta se dešava dalje sa njima ali ne fali mu ništa i ovako. Dobili smo većinu odgovora koje smo hteli a i bolje je što ne znamo sve :D

Spoiler for Hiden:
Vidim da dosta vas raspravlja o tome zašto je Michael pokazao dva puta Oliviji da ćuti. Ja sam na kraju stekla utisak da se ona seća svega iz 2036, pa možda je Michael mislio na to, da nikome ne priča šta zna. Ona ga je zapravo pitala šta treba da radi a on je pokazivao da ćuti i verovatno da će tako sve biti u redu :)
Druga stvar, čitala sam vaše postove ali nije mi ništa jasno u vezi Petera ??? Pošto posmatrača više nema Walternate bi trebao da shvati da je napravio lek (nema Septembera da ga ometa) i onda bi izlečio Petera, naš Walter ne bi imao razloga da prelazi tamo. I još jedna stvar, zašto je Walter nestao baš u 2015? Nemoguće da je vreme poništeno baš tad jer ako su posmatrači prestali da postoje to bi trebalo da se odrazi i na prethodne događaje, zar ne?


Možda sam sad mnogo zakomplikovala ali svakako sam uživala na seriji :D
I veliko hvala za sve prevode  drinks

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Fringe
« Odgovor #3124 : 07.05.2013. 14:03:18 »

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #3125 : 07.05.2013. 15:47:16 »

Odlicna je ova pricica...

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3126 : 13.05.2013. 14:11:11 »
Jutros sam kaznio jednu curu (strankinja) sa 200 eura, koja je toliko licila na anu torv kao da su jednojajcane blizankinje.... a ova cura je cak i slicnog godista samo 2 godine mlađa.... Zaljubio sam se na prvi pogled (steta sto je udana i još gore, muz bio pored nje), tako da me srce boljelo dok sam joj naplacivao kaznu :)
:murija:

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3127 : 29.05.2013. 14:56:47 »
Druga sezona Fringe: Na rubu od 11.6. (od ponedjeljka do četvrtka) u 23:45 na HTV 2!
Ako se netko od fanova (poput mene) želi podsjetiti ili ste taman stali na kraju prve sezone - evo prilike!  :volim

Offline svarto

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3128 : 29.05.2013. 17:01:37 »
odlicno :D

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Fringe
« Odgovor #3129 : 10.06.2013. 16:22:16 »
može na PM neki link za sve sezone, a da nije po 20 gb svaka?

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3130 : 30.11.2013. 19:11:35 »
Završih sa gledanjem. Odlična serija, nema tu priče. Najbolja tačka je Volter i njegova gluma, jedna od boljih gluma koje sam gledao.

Hvala svima što su prevodili seriju: bajone, FTT...

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Fringe
« Odgovor #3131 : 03.03.2014. 10:15:19 »
Imao sam prevelika očekivanja od ovog i na kraju je ispala solidna serija. Prva i druga sezona su odlične, ali u trećoj i četvrtoj su mi počeli ići na živce. Previše nepotrebnih epizoda, previše sapunice. Moglo se ovo komotno srezati na 70 umjesto 100.
Najviše su mi smetali:
Spoiler for Hiden:
Walter, koji kasnije nije lud kao prije;
Karizmatične verzije iz druge dimenzije (većina glumaca se nije iskazala - posebno Anna Torv, ograničena glumica pa je ispala parodija sama sebi);
Sapuničarenje. Ne samo ljubavna priča, već i milijun preokreta. Te paralelni svemir, te paralelni vremenski tok. Pratiš jednu radnju i oni jednostavno u petoj sezoni sve promijene. Dobri likovi su sad loši i obratno.
Svidjelo mi se to
Spoiler for Hiden:
što u 100 epizoda nema nijedna erotska scena. Za to im svaka čast, malo tko danas ne pokuša prodati seks. Od sezona mi se dopadaju prva, druga i peta.
Mrzim lopatare i limune

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Fringe
« Odgovor #3132 : 14.04.2014. 23:13:57 »
Gledala sam ovu seriju pre,i sad skoro sam obnovila znanje...ovo je jedna od najboljih serija koje sam gledala,da mogu gledala bi je svaki dan...naravno postojale su epizode koje su bile dosadne,ali opet...Water mi je prirastao srcu kao retko koji lik iz serije  srcesmajli cak i Astrid,koju ovde nacrnise mi je nekako odgovarala i mislim da Walterov lik ne bi bio kompletan bez nje..Olivia me je polako ubijala prve dve sezone koliko me je nervirala,a onda sam se nekako i na nju navikla...Moram priznati da sem Waltera
Spoiler for Hiden:
paralelni svet mi je bio bolji,posebno Bolivia,njen lik me je odusevio i tako sam bila srecna sto su je prikazali u petoj sezoni  ;D
Kako su je zavrsili-zavrsili su je...ja sam zadovoljna! Nedostaje mi ova serija kad samo pogledam kakve sci fi serije se sada prikazuju..retko koja me osvoji pricom,a kamoli likovima koji su potpuno bezlicni... ponekad mi se cini da Gene ima vise harizme od njih... pozdrav za mog Waltera koji mi nedostaje  cry1
« Zadnja izmjena: 14.04.2014. 23:16:26 co2 »

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #3133 : 03.08.2015. 23:37:29 »

Offline loodilo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 150
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3134 : 14.06.2016. 20:54:16 »
Odgledao napokon sve sezone!Misljenja sam da su seriju mogli zavrsiti sa 4-om sezonom.Peta im uopste nije trebala. :nema:

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3135 : 19.05.2017. 23:56:13 »
jedna stvar mi nije jasna

stigo samo do 5 sezone, prva epizoda
Spoiler for Hiden:
pri kraju 4 je Volter "popio" svoj mozak , šta li je već napravio i postao jelte zajebani Volter i onda na početku 5 sezone opet se vraća na staro  ??? ??? ponovo ono izgubljeno ponašanje  :ceska:

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3136 : 19.03.2019. 01:47:55 »
A možda i pročita Sizif...  :)
Očito nije dovoljno pažljivo gledao, pa evo, jer sam skoro obnovio:

Spoiler for Hiden:
Nije popio mozak, nego su mu vratili te dijelove. Popio je samo neki anastetik ili nešto tako. To su isti oni dijelovi koje je u originalnoj vremenskoj liniji Newton uništio da bi došao do podataka o portalu.
Ta epizoda kad ih Etta pronalazi je zapravo probni balon za 5. sezonu. S04E19, ako se ne varam. Valjda su tad testirali publiku - vjerovatno je tad bilo neizvjesno hoće li 5. sezone biti uopšte. Poslije se nastavlja ono sa sprječavanjem smaka svijeta koji je pokušao izazvati Bell. Praktično je to mogla biti 1. epizoda 5. sezone.
Zbog blizine uređaju za raspršivanje jantara doživi takva oštećenja da je još u gorem stanju nego ranije. A bez njega ne mogu dalje.
Etta i Simon traže od Nine da im pomogne, pa ih ona šalje u "staru" zgradu Masive Dynamica, gdje su mu ih i usadili i Walter postaje skoro kao Walternate, ali se sjeća šta treba učiniti. Ne i potpunog plana, jer je kodiran u njegovom mozgu.
Kasnije, u 5. sezoni Walter (što je direktni nastavak te priče) zbog posljedica ispitivanja od strane Windmarka doživi takvu štetu da više liči na starog Waltera. Mada osjeća neke karakteristike koje je izgubio nakon Bellove operacije. Zato poslije i moli Petera da mu ne dopusti da postane takav, a onda i Ninu da mu ponovo ukloni dijelove mozga nakon što ispune plan.

Kad smo kod Waltera, ovo mi je jedna od najjačih završetaka epizode u 5. sezoni - kraj S05E07



Ali se ne smije zaboraviti ni ona kompletna epizoda s tripom - Crni podsjetnik (Black Blotter) - i ono prisjećanje u montypytonovskom stilu.

Online SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3137 : 06.04.2021. 20:16:13 »
Uhvatio skoro jednu epizodu na TV-u i morao da skinem da pogledam sve opet...  :)

Na sredini prve sezone sam i mislim da je kvalitet serija u poslednjih par godina neverovatno pao.

Kad se samo setim - Fringe, Breaking Bad, Homeland, Person of Interest, Lost i siguran sam da sam mnogo njih zaboravio... Nema više takvih serija nažalost.

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Fringe
« Odgovor #3138 : 20.06.2022. 09:12:56 »
U nedostatku novih kvalitetnih serija, naletjeh na Fringe na HBOMax, pa sam opet počeo da gledam, nakon toliko godina. I vidim šta je kvalitetna serija, a i dosta sam pozaboravljao, pa mi je opet superzanimljivo gledati.
Stvarno odlična serija.

Online SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3139 : 22.06.2022. 01:06:23 »
Da, i ja sam skoro uhvatio par epizoda, 99% današnjih serija je smešno u odnosu na Fringe u svakom pogledu.  :)

Mislim da je period od 2005. do 2015. na primer bio zlatno doba serija.