Autor Tema: Invasion  (Posjeta: 6541 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Invasion
« : 21.11.2009. 11:52:41 »

Opis:
Za čovječanstvom je sad već lijep broj stoljeća u kojima su ljudi na nebu tražili znakove inteligentnog života, ali bez ikakvih opipljivih rezultata i čvrstih tragova. No, što ako smo tražili na krivome mjestu? Što ako objašnjenje sumnje kako je nemoguće da nigdje drugdje u ogromnom svemiru nema života leži u činjenici kako su vanzemaljci već ovdje, među nama? I što ako su sve prirodne pojave i katastrofe samo krinka nečega mnogo zlokobnijeg? Uz produkcijsku pomoć slavnoga studija Warner Brothers, autor i izvršni producent Shaun Cassidy predstavlja nam 'Invaziju', uzbudljivu znanstveno-fantastičnu seriju koja pruža sasvim nov i originalan pristup uvijek intrigantnoj tematici susreta civilizacija.
Predani američki rendžer Russel Varon (Eddie Cibrian) otac je dvoje djece, Jesseja (Evan Peters) i Rose (Ariel Gade), od čije se majke, doktorice Mariel Underlay (Kari Matchett), razveo prije nekoliko godina, te upravo očekuje i treće dijete, sa svojom novom suprugom, mjesnom televizijskom novinarkom Larkin Groves (Lisa Sheridan). Za Russela i njegovu partnericu Monu Gomez (Aisha Hinds), veliki uragan koji je upravo poharao njihov kraj, bit će nešto mnogo više od još jedne strašne prirodne nepogode - početak dugog i opasnog puta u nepoznato. Uvijek skeptičan prema paranoidnim teorijama zavjere svoga zeta Davea (Tyler Labine), Russel će biti primoran preispitati svoje stavove kada se u maloj zajednici zbije cijela serija bizarnih događaja. Isprva odbacivši Roseinu tvrdnju da je vidjela stotine svjetala kako plutaju prema vodi za vrijeme oluje kao dječju maštariju, kada sutradan pronađe Mariel golu u vodi, i bez ikakvog sjećanja kako je dospjela u tu poziciju, Russel počinje sumnjati u sve što je do tada znao.
Dok se gradić Homestead oporavlja od posljedica, šerif Tom Underlay (William Fichtner), novi Marielin muž, vuče čudan potez naredbom da se cijelo područje stavi u karantenu. Russell na svoju ruku počinje istraživati prave uzroke, te se vremenom nenadano nađe u pravoj borbi za opstanak svoje zajednice, život svoje obitelji, te možda i cijele ljudske rase.
Napeta priča o obitelji koja se ni kriva ni dužna nađe u samom središtu urote kojoj je cilj sakriti vanzemaljske aktivnosti u floridskim močvarama Everglades, 'Invazija' je serija kojom će odani obožavatelji žanra znanstvene fantastike doći na svoje, jer je njen zaplet promišljen do najsitnijeg detalja, a rasplet je nemoguće odgonetnuti i unatoč brižno postavljenim signalima. Spajajući vječne misterije i neodgovorena pitanja čovječanstva s klasičnim formatom televizijske drame u čijem se fokusu nalaze punokrvni likovi od krvi i mesa, iskusni autor Shaun Cassidy ('Zaboravljeni slučaj', 'The Agency', 'American Gothic'…) još je jednom pokazao kako ima malo takmaca na polju prvorazrednoga televizijskog užitka. Namijenjena gledateljima dovoljno strpljivima za iščekivanje središnje tajne serije i kroz nekoliko sezona, 'Invazija' se izdvaja iz mora ostalih televizijskih naslova koji nude brzu zabavu, te svojim profilom zaslužuje i usporedbu sa cijenjenim 'Izgubljenima'.

Glumci: Kari Matchett, Evan Peters, Lisa Sheridan, Ariel Gade, Eddie Cibrian, Tyler Labine, Aisha Hinds, William Fichtner, Alexis Dziena

Žanr: znanstveno fantastična, drama


IMDb
TVDb
Wikipedia
TV.com

Titlovi

Pripremio: Gordon Freeman
« Zadnja izmjena: 28.06.2014. 14:23:48 maksi »
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Re: Invasion
« Odgovor #1 : 21.11.2009. 11:57:49 »
Pa najviše se priča o njoj u "serije od kojih ste odustali" ovih dana...
« Zadnja izmjena: 21.11.2009. 12:02:06 Wennen »

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Re: Invasion
« Odgovor #2 : 21.11.2009. 11:58:29 »
Pa najviše se priča o njoj u "serije od kojih ste odustali" ovih dana...
Pa tu sam je i primjetio. :)
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Re: Invasion
« Odgovor #3 : 21.11.2009. 12:03:02 »
Hahaha ;D

Ali dobro, ja razmišljam ozbiljno da je završim, kad sam već pogledao 6 epizoda,
ali mislio sam: em je razvlače em nije ni završena, pa čemu onda da se nadam...
Pogledaću ipak do kraja...
:)

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Re: Invasion
« Odgovor #4 : 21.11.2009. 14:05:31 »
išla serija na našem RTL-u, bila je ok.

Offline ToNY_VT

  • Never miss......a good chance......to shut up!
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • Svaka smjela ideja u početku izgleda kao ludost.
Re: Invasion
« Odgovor #5 : 21.11.2009. 14:48:06 »
Meni se svidjela serija, gledao sam je prošle godine, ali samo jedna sezona i kaputt  ;D

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Re: Invasion
« Odgovor #6 : 21.11.2009. 14:52:34 »
Meni je početak bio veoma obečavajuči ali kako je serija išla dosta su ju razvukli i radnja je postala monotona plus da na spominjem nedorečen završetak serije, to mi je skroz pokvarilo dojam  :o

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Re: Invasion
« Odgovor #7 : 21.11.2009. 15:04:02 »
Meni je početak bio veoma obečavajuči ali kako je serija išla dosta su ju razvukli i radnja je postala monotona plus da na spominjem nedorečen završetak serije, to mi je skroz pokvarilo dojam  :o

E upravo tako

Offline butterfly_741

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 397
  • Spol: Ženski
Re: Invasion
« Odgovor #8 : 21.11.2009. 16:38:36 »
Meni je početak bio veoma obečavajuči ali kako je serija išla dosta su ju razvukli i radnja je postala monotona plus da na spominjem nedorečen završetak serije, to mi je skroz pokvarilo dojam  :o

E upravo tako

verovatno su se nadali da ce biti 2. sezone, sreca pa nije  :)
medju top najgorim serijama koje sam ikada gledala, zao mi je tih, u vrh glave 10 sati svog zivota  ;D
}:I:{                   ''He doesn't need Saint Bridget,
                           he has Father Dexter''

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Invasion
« Odgovor #9 : 21.11.2009. 16:50:07 »
E pa sad ispade da je serija obicno smece, a uopste nije tako. Naravno da nije materijal za oskara, ali je  jedna solidna nepretenciozna serija. U si-fi serijama vise volim kada je ovako sve  malo uvijeno , nego kada otvoreno prikazuju vanzemaljce, vestice , cudovista i slicne gluposti.
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline butterfly_741

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 397
  • Spol: Ženski
Re: Invasion
« Odgovor #10 : 21.11.2009. 16:54:24 »
ukusi su razliciti  :)

mislim da u ovoj seriji nema nicega "uvijenog" ali definitivno ima nedorecenog
}:I:{                   ''He doesn't need Saint Bridget,
                           he has Father Dexter''

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Invasion
« Odgovor #11 : 26.06.2016. 15:01:15 »
Meni je bila zanimljiva. Šteta što su je na kraju tako "odrezali".

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Invasion
« Odgovor #12 : 26.06.2016. 15:03:56 »
Hah to je ono što je išlo na RTL-u isti dan kad i Zakon Braće. Da, da, i meni je tad bila zanimljiva.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Invasion
« Odgovor #13 : 26.06.2016. 16:07:52 »
Meni je bila sasvim dobra serija, i žao mi je što nema kakav-takav kraj.

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Invasion
« Odgovor #14 : 26.06.2016. 18:18:13 »
I meni se serija dopala, bila je napeta i uzbudljiva, i iznenadila sam se što je toliko ljudi napisalo da je odustalo od nje.
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Tags: