Autor Tema: The Sopranos  (Posjeta: 37798 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Praetorian

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #60 : 08.03.2013. 22:16:24 »
Krenuo sam gledati seriju, predobra mi je serija  clapp
Likovi su full karizmatični, radnja mi je odlična, ima crnog humora. Ma savršeno nešto  :aha:
I hvala za prijevode  drinks
« Zadnja izmjena: 09.03.2013. 13:43:38 Praetorian »

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #61 : 08.03.2013. 23:56:36 »
Kum za filmove, Sopranosi za serije  :mafija :sef:

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: The Sopranos
« Odgovor #62 : 09.03.2013. 00:12:04 »
Kum za filmove, Sopranosi za serije  :mafija :sef:
+1

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #63 : 09.03.2013. 02:58:37 »
Upravo zavrsio sa gledanjem Sopranovih.

Spoiler for Hiden:
E jbm ti zivot...   cry1

Kakva serija i kakav kraj  :'( Poslednjih mjesec dana sam proveo gledajuci ovo i evo me sad na ivci suza.Vrti mi se "don't stop believing" i ne mogu prestati da razmisljam o kraju  :nema:

Definitivno necu nista gledati narednih...ne znam.Dok me ovo ne prodje.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #64 : 09.03.2013. 04:41:36 »
Meni licno , najbolja serija svih vremena , fenomenalno je sve odradjeno . Najvise mi se svidja sto je realisticna . Imao sam nekih dodira sa takvom vrstom ljudi pa je fascinantno koliko su neki detalji vjerno prikazani . Dvije scene koje su mi ostale duboko urezane i kad se sjetim Sopranosa , prvo mi one padnu na pamet
Spoiler for Hiden:
Kada se Toni i Kris vracaju sa puta i pljackaju one bajkere mafijase . Znaci kriju se od FBI-a i jedva su to zataskali .Vracaju se kuci i kradu par sanduka VINA , rizikujuci sve na ovome svijetu . Znaci nisu bitne pare , bitno je ono u njima . Toni vino sprema u podrum i cuva ga kao da je najvrjednije na svijetu i nosi ga sa sobom u restoran da pije i uziva u pobjedi i nadmoci . Fantasticno  clapp
I druga . Kada Kris postaje kapetan i kao najmladji sve mora da placa . Ona vecera od par hiljada dolara i prcanje od strane Polija , narucivanjem jastoga od 100 kila i kurvi na Krisov racun . I na kraju zatuku ciglom po glavi jadnog konobara i ukradu mu novcanik , zbog par stotina dolara razlike u napojnici .  :naklon:

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #65 : 09.03.2013. 11:39:49 »
Likovi su nevjerovatno detaljno prikazani.Jbt,pa u cijeloj seriji nemas dva,tri normalna lika.Svako vuce neki psiholoski problem.
Meni je posle Tonija Poli najbolji lik.Onaj covjek je nevjerovatan...psihopata i ludak..njegovi tikovi,koliko samo laze covjek  clapp
A Toni je jedan od najboljih likova koji su se ikada pojavili na TV-u.Istovremeno i ogranicen i kompleksan..koliko je samo sranja tom covjeku u glavi.Dijalozi u seriji su vrhunski.Niko nikoga ne slusa,svi mlate svoju pricu..vide nesto na tv-u i tu krece rasprava..te oko zmija,pa oko ispisanih vezica na patikama itd itd.Svi vole da pametuju.Savrseno je prikazan taj mafijaski sloj.
A.J. me ubjedljivo najvise nervira...i pojavom i ponasanjem.Rijetko odvratan momak..ne pamtim kad me je neki lik toliko nervirao.Toliko sam prizeljkivao da ga neko razbije od batina da bi ga vjerovatno odvalio ako bi ga nekad sreo na ulici.
Spoiler for Hiden:
ima dosta detalja kroz seriju koji se kasnije pretvore u nesto vece..odma mi pada na pamet Dzoni za kojeg mi je prva misao bila,kad god se pojavi,kako uvijek pusi..stalno mu je cigar bio u ruci i onda rak pluca na kraju  clapp
Zaista vrhunska serija i za mene najbolja koju sam gledao.Hvala svima koji su ucestvovali u prevodjenju  drinks

Offline Praetorian

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #66 : 09.03.2013. 13:44:18 »
Upravo sam pogledao S01 E05, koja epizoda  clapp

Offline anga

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Ženski
Odg: The Sopranos
« Odgovor #67 : 09.03.2013. 17:31:07 »
I ja ih gledam, počela sam s drugom sezonom. Zasad je odlično, karakterizacija likova je smileyNO1. Čekam da završim pa da mogu čitati spoilere, vidim da ima svašta. :D
Hvala na prijevodima  drinks

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #68 : 09.03.2013. 21:08:25 »
Spoiler for Hiden:
Ja vam ne mogu opisati koliko je mene pogodio onaj kraj.I smrt pojedinih likova prije toga..toliko sam se unio u seriju i vezao za one likove da to nije normalno  cry1 Tesko mi je bilo i kad sam gledao Shield..ali ovo je nekako vece.
Ali onih poslednjih 5 minuta.Nevjerovatno.Cijela ta atmosfera..i muzika..i Tonijev pogled kad god neko udje na vrata..I svjestan si da ce se nesto desiti cim mu se kcer onoliko parkira..sve je nekako cudno.Ide pjesma,oni pricaju i odjednom mrak  :zbogom

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Sopranos
« Odgovor #69 : 10.03.2013. 00:27:18 »
Likovi su nevjerovatno detaljno prikazani.Jbt,pa u cijeloj seriji nemas dva,tri normalna lika.Svako vuce neki psiholoski problem.
Meni je posle Tonija Poli najbolji lik.Onaj covjek je nevjerovatan...psihopata i ludak..njegovi tikovi,koliko samo laze covjek  clapp
A Toni je jedan od najboljih likova koji su se ikada pojavili na TV-u.Istovremeno i ogranicen i kompleksan..koliko je samo sranja tom covjeku u glavi.Dijalozi u seriji su vrhunski.Niko nikoga ne slusa,svi mlate svoju pricu..vide nesto na tv-u i tu krece rasprava..te oko zmija,pa oko ispisanih vezica na patikama itd itd.Svi vole da pametuju.Savrseno je prikazan taj mafijaski sloj.
A.J. me ubjedljivo najvise nervira...i pojavom i ponasanjem.Rijetko odvratan momak..ne pamtim kad me je neki lik toliko nervirao.Toliko sam prizeljkivao da ga neko razbije od batina da bi ga vjerovatno odvalio ako bi ga nekad sreo na ulici.
Spoiler for Hiden:
ima dosta detalja kroz seriju koji se kasnije pretvore u nesto vece..odma mi pada na pamet Dzoni za kojeg mi je prva misao bila,kad god se pojavi,kako uvijek pusi..stalno mu je cigar bio u ruci i onda rak pluca na kraju  clapp
Zaista vrhunska serija i za mene najbolja koju sam gledao.Hvala svima koji su ucestvovali u prevodjenju  drinks
Ne zaboravi na Edie Falco, jednu od najboljih televizijskih glumica unazad 15-ak godina. Te njezin lik koji je među najboljim ženskim likovima. Također nosi seriju.

Inače, ako ćeš biti u prilici, kupi dvd izdanje Sopranosa. Ja sam oduševljen. Imaš hrpu intervjua, specijanih dodataka, dokumentaraca o seriji, slika. Dokumentarac su najbolji. Jer Sopranosi su jedna velika obitelj i to je sama bit serije. Odnosi, obitelj. Sve ostalo je jedan okvir, površina, a ispod te površine je obitelj. Tako vidiš u tim dokumentarcima kako je svima teško palo kraj serije, koliko je samo suza bilo. Baš ono, jedna prelijepa bajka. Koja ironija  ;D

Jesi pročitao gore moje postove, imaš i na prijašnjoj stranici? Napisao sam nešto o kraju i sama značenja pojedinih scena. Pogledaj i tribute koji su vrhunski  :)

Offline DreamOn

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 79
Odg: The Sopranos
« Odgovor #70 : 10.03.2013. 03:55:49 »
Ja sam ih u više navrata gledao dok su išli na TV-u, ali nikad od početka do kraja sve epizode. Nedavno sam kupio sve sezone i sad lagano. Trenutno sam na 5. sezoni... Mislio da sam jedan od retkih koji nije ovo remek delo odgledao, ali pogrešio sam, vidim ima nas  ;D Vi ste sve rekli o seriji, ovde je obitelj bitna i njihovi međuljudski odnosi. Kriminalne aktivnosti su u dr planu, na posletku koliko ja razumem ovi likovi i nisu neke krupne zverke u tom mafijaškom svetu.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: The Sopranos
« Odgovor #71 : 10.03.2013. 09:52:22 »
Ja sam ih u više navrata gledao dok su išli na TV-u, ali nikad od početka do kraja sve epizode. Nedavno sam kupio sve sezone i sad lagano. Trenutno sam na 5. sezoni... Mislio da sam jedan od retkih koji nije ovo remek delo odgledao, ali pogrešio sam, vidim ima nas  ;D Vi ste sve rekli o seriji, ovde je obitelj bitna i njihovi međuljudski odnosi. Kriminalne aktivnosti su u dr planu, na posletku koliko ja razumem ovi likovi i nisu neke krupne zverke u tom mafijaškom svetu.
Kako nisu?
Spoiler for Hiden:
Entoni postao glavni mob bos u gradu, ova serija opisuje uspone i padove kriminalaca, od samih početaka do velikih stvari.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #72 : 10.03.2013. 13:59:40 »
Ne zaboravi na Edie Falco, jednu od najboljih televizijskih glumica unazad 15-ak godina. Te njezin lik koji je među najboljim ženskim likovima. Također nosi seriju.

Inače, ako ćeš biti u prilici, kupi dvd izdanje Sopranosa. Ja sam oduševljen. Imaš hrpu intervjua, specijanih dodataka, dokumentaraca o seriji, slika. Dokumentarac su najbolji. Jer Sopranosi su jedna velika obitelj i to je sama bit serije. Odnosi, obitelj. Sve ostalo je jedan okvir, površina, a ispod te površine je obitelj. Tako vidiš u tim dokumentarcima kako je svima teško palo kraj serije, koliko je samo suza bilo. Baš ono, jedna prelijepa bajka. Koja ironija  ;D

Jesi pročitao gore moje postove, imaš i na prijašnjoj stranici? Napisao sam nešto o kraju i sama značenja pojedinih scena. Pogledaj i tribute koji su vrhunski  :)

Nabavio sam "the complete series bonus + extras" tu ima svasta pa cu danas pogledati :) Tribute pogledao.Vrhunski odradjeni..onaj drugi posebno.  :'(
Vidio sam link koji si okacio.Ono cu procitati kad budem mogao jer ima previse teksta :D Ali ga sigurno vrijedi procitati :)

A sto se kraja tice
Spoiler for Hiden:
meni je sve bilo jasno,ne znam zasto se uopste raspravljalo o tome da li je ubijen ili ne.Jos od kako su Tony i Bacala pricali o umiranju i ono "You probably don't even hear it when it happens, right?" Ta je recenica bila bas upecatljiva..i isto tako ni Silvio nije bio svjestan kad su onog lika za njegovim stolom oladili.I Tony se posle prisjecao te recenice kad je Bobby ubijen.Vise puta u toku tih poslednjih 5 minuta dobijamo Tony pogled..ne znam kako da se izrazim :D iz njegove glave...tj svaki put kad neko udje u bar.I onda Meadow(vjerovatno ona) ulazi i odjednom se prekida pjesma i istovremeno stupa mrak..jer je Tony pogledao ka vratima i to je ono sto je on vidio.Kraj je savrsen  cry1
Zato i kazem da mi nije jasno zasto se raspravljalo o tome kad je sve uradjeno i predstavljeno onako kako su ti pojedine scene ranije nagovijestile da ce biti.Ubio ga je onaj lik sto je otisao da wc-a i tu je kraj...nema se sta raspravljati.

Moram procitati sve ono iz onog linka jer me zanima simbolika.Da dobro utvrdim sta,kako i zasto :) A onda cu seriju ponovo gledati za jedno 40 godina kad budem sve zaboravio..da bi mogao ponovo da uzivam :)

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Sopranos
« Odgovor #73 : 10.03.2013. 14:24:40 »
Spoiler for Hiden:
Ono kad su u prvoj sezoni ubili na brodu onog debelog prijatelja što ih je cinkao je nedavno stavljeno na spisak najbesmislenijih smrti u serijama. Ili je bilo ono kad Christopher Moltisanti ubije svoju ženu, ne sjećam se.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Sopranos
« Odgovor #74 : 10.03.2013. 16:06:47 »
Ne zaboravi na Edie Falco, jednu od najboljih televizijskih glumica unazad 15-ak godina. Te njezin lik koji je među najboljim ženskim likovima. Također nosi seriju.

Inače, ako ćeš biti u prilici, kupi dvd izdanje Sopranosa. Ja sam oduševljen. Imaš hrpu intervjua, specijanih dodataka, dokumentaraca o seriji, slika. Dokumentarac su najbolji. Jer Sopranosi su jedna velika obitelj i to je sama bit serije. Odnosi, obitelj. Sve ostalo je jedan okvir, površina, a ispod te površine je obitelj. Tako vidiš u tim dokumentarcima kako je svima teško palo kraj serije, koliko je samo suza bilo. Baš ono, jedna prelijepa bajka. Koja ironija  ;D

Jesi pročitao gore moje postove, imaš i na prijašnjoj stranici? Napisao sam nešto o kraju i sama značenja pojedinih scena. Pogledaj i tribute koji su vrhunski  :)

Nabavio sam "the complete series bonus + extras" tu ima svasta pa cu danas pogledati :) Tribute pogledao.Vrhunski odradjeni..onaj drugi posebno.  :'(
Vidio sam link koji si okacio.Ono cu procitati kad budem mogao jer ima previse teksta :D Ali ga sigurno vrijedi procitati :)

A sto se kraja tice
Spoiler for Hiden:
meni je sve bilo jasno,ne znam zasto se uopste raspravljalo o tome da li je ubijen ili ne.Jos od kako su Tony i Bacala pricali o umiranju i ono "You probably don't even hear it when it happens, right?" Ta je recenica bila bas upecatljiva..i isto tako ni Silvio nije bio svjestan kad su onog lika za njegovim stolom oladili.I Tony se posle prisjecao te recenice kad je Bobby ubijen.Vise puta u toku tih poslednjih 5 minuta dobijamo Tony pogled..ne znam kako da se izrazim :D iz njegove glave...tj svaki put kad neko udje u bar.I onda Meadow(vjerovatno ona) ulazi i odjednom se prekida pjesma i istovremeno stupa mrak..jer je Tony pogledao ka vratima i to je ono sto je on vidio.Kraj je savrsen  cry1
Zato i kazem da mi nije jasno zasto se raspravljalo o tome kad je sve uradjeno i predstavljeno onako kako su ti pojedine scene ranije nagovijestile da ce biti.Ubio ga je onaj lik sto je otisao da wc-a i tu je kraj...nema se sta raspravljati.

Moram procitati sve ono iz onog linka jer me zanima simbolika.Da dobro utvrdim sta,kako i zasto :) A onda cu seriju ponovo gledati za jedno 40 godina kad budem sve zaboravio..da bi mogao ponovo da uzivam :)
Spoiler for Hiden:
Raspravljalo se zato što nismo vidjeli da je ubijen, a mnogi su željeli da ne bude ubijen pa onakav kraj. Iako je očito da je, sama simbolika koja je došla do tog ubojstva je ogromna i zbog toga ta cijela rasprava. Sami hintovi kako je ubijen i od koga. Ustvari, ima toliko hintova i simboličnih scena od prve sezone pa sve do samoga kraja. Chase je znao svoj posao i dao nam je toliko simbolike u cijeloj seriji. Rekao je i sam da je znao kako će serija ići od početka do kraja. A pisao je za Northern Exposure, serija koja se bavila filozofskim pitanjima ;D tako da ne čudi ta simbolika u Sopranosima.

@limune

Spoiler for Hiden:
Kakve besmislene smrti? Zašto se ti uvijek obazireš na takve liste. Većina tih lista su BESMISLENA. Jedino njih par poštujem od relevantnih filmskih/TV časopisa. Od debelog nije nikako besmislena kada su ga morali ubiti, a još manje je besmislena od Chrisove žene koju je Silvio ubio. Sve cinkeri. Tako je kod njih i mora se gledati sa njihove strane. S tim da planiranje njihovih ubojstva je trajalo kroz više epizida. Nije da su saznali u jednoj epizodi i odmah ih ubili u toj epizodi već je trajalo. Gledali smo čisto propadanje tih cinkera i njihove laži, njihovu paranoju da će ih netko ubiti. Al nikad neću zaboraviti Adrianin izraz lica kad je shvatila da će ju Silvio ubiti  :(

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Sopranos
« Odgovor #75 : 10.03.2013. 16:13:27 »
Spoiler for Hiden:
Nije to meni besmisleno, samo sam to spomenuo. Njena je smrt baš bila nenadana, jer je do samog kraja mislila da će i on sa njom u bijeg. Valjda je bila čudna sastavljačima te liste jer su se njih dvoje baš voljeli.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Sopranos
« Odgovor #76 : 10.03.2013. 16:16:49 »
Spoiler for Hiden:
A čuj, Chris je uvijek bio vjeran Toniju. Zato je i rekao u jednoj sceni i to baš Adriani "to je moj ujak Toni, tip za kojeg ću ići i u pakao" on je bio toliko šokiran kad je saznao za Adrianu da mu je jedino logično u tom trenutku bilo da kaže svojima kako je sjebala stvar. Meni je Chrisova smrt bila najtužnija. Kad mu je Toni začepio nos. Rekao mu je da se više neće drogirati i baš kad će toni nazvati hitnu, odlučuje ugasiti mobitel i ubiti ga te mu tako skratiti muke. Ne samo njemu već i sebi.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Sopranos
« Odgovor #77 : 10.03.2013. 16:22:06 »
Spoiler for Hiden:
Za njegovu smrt sam već i zaboravio. To je i dobro u ovoj seriji jer nema romantike. Ovisno o vrijednosti, dobiješ određen broj prilika, ali nema preseravanja. Ne kao u sapunicama, milijun kompikacija.
Mrzim lopatare i limune

Offline Praetorian

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #78 : 11.03.2013. 16:05:36 »
Na polovici sam prve sezone, ajme kako je serija dobra  drinks
Najbolja serija koju sam gledao, baš sam se uživio u seriju kao nikad. Kad pogledam seriju, budem pročitao šta ste pisali u spojlere ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Sopranos
« Odgovor #79 : 11.03.2013. 16:58:22 »
Na polovici si prve i već ti je najbolja  ;D smileyNO1

Offline STAFFORDDOG

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 88
Odg: The Sopranos
« Odgovor #80 : 11.03.2013. 18:42:03 »
Ni sam ne znam zasto,kako i zbog cega sam odbijao da gledam ovu seriju (to isto vazi i za "WIRE")? Verovatno zbog Gandolfinija ali hvala Bogu pa sam se urazumio i poceo juce da gledam.Extra mi je sto je serija zavrsena pa ne moram da treperim i cekam po jednu sedmicno,ovako odvalim po dve-tri epizode dnevno i super.
Hvala svima na trudu i prevodima.

Offline Malie

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: The Sopranos
« Odgovor #81 : 11.03.2013. 19:15:18 »
Obožavam te 3 HBOeve serije ( The Wire, OZ i Sopranosi ). Sopranosi su mi definitivno u top 5.

Spoiler for Hiden:


Definitivno najjači kraj epizode. I scena prije pokazuje baš ono sociopatsko ponašanje. Nije mogao podnjeti kako se Janice riješila problema sa bijesom pa ju je morao isprovocirati.

Offline Praetorian

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #82 : 12.03.2013. 16:07:58 »
Na polovici si prve i već ti je najbolja  ;D smileyNO1

Da se vrlo rano prepoznat kad nešto valja  ;D
Čujem još od jednog prijatelja da je serija što ide dalje sve bolja  :)

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #83 : 13.03.2013. 13:10:09 »
jedna od serija koje bih opet vrlo rado odgledao...ali ne moze se stic,'ebi ga...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Sopranos
« Odgovor #84 : 14.03.2013. 05:22:29 »
Na polovici si prve i već ti je najbolja  ;D smileyNO1

Da se vrlo rano prepoznat kad nešto valja  ;D
Čujem još od jednog prijatelja da je serija što ide dalje sve bolja  :)
Da, sa svakom epizodom je bolja. A pogledaj samo koliko ima malo stranica. Dok neke loše serije imaju preko 100 stranica, ova ima jako malo. Jedan od razloga je što je serija završena, to je sigurno. No, ovo je stvarno premalo za ovakvu seriju. I da traje, sumnjam da bi bilo puno stranica. To je još jedan pokazatelj da popularnost kod nekih serija, kažem kod nekih (ne sve) ne znači kvaliteta.


Offline Praetorian

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #85 : 14.03.2013. 13:46:44 »
Da, stvarno ima malo stranica. Ja sam se iznenadio kako tako malo stranica ima. Dok neke lošije serijie imaju puno više stranica.
Ili svi gledaju seriju pa ne stignu komentirati  ;D
Npr. da se serija još snima vjerojatno bi se pisalo puno više, a ovako je većina odgledala i ne piše se toliko. Dok ove serije koje još izlaze piše se puno više itd.

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: The Sopranos
« Odgovor #86 : 14.03.2013. 13:56:13 »

Npr. da se serija još snima vjerojatno bi se pisalo puno više, a ovako je većina odgledala i ne piše se toliko. Dok ove serije koje još izlaze piše se puno više itd.
Baš tako, na mnogim temama o aktuelnim serijama dosta postova i "otpada" na to što prevodilac objavi da je prevod postavljan, pa mu se nekoliko članova zahvali itd... a i tamo se često komentarišu pojedinačne epizode, kad se gleda jedna nedeljno onda može da se razvuče priča ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Sopranos
« Odgovor #87 : 14.03.2013. 14:03:03 »
Sumnjam da bi bilo puno stranica. Pogledajte samo koliko neke CW serije imaju, a loše su. Sopranosi bi imali stranica, ali nije to takva serija koja bi išla preko 100 stranica kada bi bila aktivna. To se i vidi po nekim drugim odličnim serijama koje su aktivne, a malo su teže nego one lakše poput tih CW serija. Pa evo. Mad Man ima bijednih 5 stranica, a serija je vrhunska drama koja se jako slabo prati. Smiješno izgleda kad vidiš koliko se malo piše. Šteta. Louie ima četiri stranice  ti_si_Bog

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: The Sopranos
« Odgovor #88 : 14.03.2013. 14:54:19 »
Ljudi imaju malo vremena , a i lijeni su . Ja sam The Wire prvi put gledao prije godinu i jedini koji su komentarisali sa mnom ,  kada sam nesto postao , je bio Omar i ti Lisac . Eventualno se pojavi jos neko . Puno je lakse gledati neku trenutnu seriju koja ima eventualno 1 sezonu pa nastaviti praatiti po jednu epizodu sedmicno nego se odluciti za Sopranose od 100 epizoda po sat vremena . Evo ja priznajem da se zadnjih godinu dana pokusavam natjerati da po prvi put gledam The Shield i nikako da krenem . Znam da cu se navuci na seriju i da sve drugo staje i to mi pravi veliki zastoj i problem u zivotu .

Offline anga

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Ženski
Odg: The Sopranos
« Odgovor #89 : 14.03.2013. 16:03:16 »
The Wire čak ima dosta stranica. Inače mislim da ljudi baš ne komentiraju starije serije jer jednostavno nitko ništa ne odgovara, a nije baš zabavno ako komentiraš sam sa sobom. Eventualno se javi Mulder, ponekad još netko. Osobito ako si početnik pa imaš malo postova, ljudi nekako ne vole nepoznate  :D (ili mi se bar tako čini).
Zato recimo Dexter ima 100+, a seriju su uništili prije valjda 5 sezona. No to je tako, ono što je prihvatljivije širem krugu publike uvijek je komentiranije.

Tags: