Autor Tema: Preporučite mi film  (Posjeta: 264423 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #720 : 14.12.2011. 22:00:57 »
„Never let me go“, „21 Grams“.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #721 : 15.12.2011. 01:18:35 »
Ako zna neko neku tešku dramatiku, psihotičnu, realnu ... nešto popot "The Hours", "Gia" ili "Black Swan".
Imaš odlični švedski Ondskan. Privatna škola, nasilje, sve na psihološkoj bazi. One Flew Over the Cuckoo's Nest, meni osobno najbolji film ikada napravljen, i nema boljeg kraja od ovog filma. Kraj je nešto najbolje što sam vidio, i jako simbolično. Donnie Darko je odlično analizira stanje uma. Ikiru od Kurosawe je jedan od najinspirativnijih filmova. The Seventh Seal je od velikog Bergmana. Pun simbolike, dosta spor, ali jednostavno savršen. Imaš onda Gran Torino od Eastwooda, kraj rastura. Pa opet malo Bergman i odlični Persona. Pa malo frncuza, od Godarda imaš Breathless koji se odlično bavi odnosima između cure i dečka. Pa opet Bergman  ;D čovjek je genijalac, a pogotovo njegov najjači film Wild Strawberries. Teža depresija. Pa nešto malo veselije, The Station Agent. U glavnoj ulozi Peter Dinklage, patuljak. The Sweet Hereafter, po istinitom događaju. Prepričava više različitih priča, likova. Five Easy Pieces, odličan film sa Nicholsonom i njegovom pronalasku samoga sebe kroz različita prijateljstva i sa obitelji i sa prijateljima. Lolita od Kubricka. Notes on a Scandal, odlična drama o zabranjenoj ljubavi. Pa onda sa Bridgesom Fearless gdje je tip uvjeren kako ne može umrijeti. Imaš relativno nepoznati Of Mice and Men, redatelj ej Gary Sinise  ;D

Možda želiš više novijih naslova ili više američkih? Ovako sam stavio iz više država, različita razdoblja. Jako zanimljivo je gledati tako, pogotovo psihološke drame koje obožavam  smileyNO1
« Zadnja izmjena: 15.12.2011. 01:20:18 Mulder »

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #722 : 15.12.2011. 14:31:11 »
Hvala vam, momci  :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #723 : 24.12.2011. 03:22:03 »
Upravo pogledao The Legend of Hell House nakon 3, 4 godine. Još uvijek jeziv, atmosferičan horor. Pa sam se sjetio još jednog sjajnog ghost horora, The Haunting (1963). Dosta slični i po radnji, atmosferi. Onda sam se sjetio katastrofalnog remake to jest ekranizacije The Haunting (1999) sa Wilsonom i slatkom Caterine  ;D

I naišao na Nostalgiu Critic, on je recenzirao taj šugavi remake  rofl rofl ajmo se malo nasmijati




Offline psych^^

  • Banned
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #724 : 26.12.2011. 01:43:10 »
Neko za predloziti dobru komediju ?  2011 moze i 2010 :)

Offline neo

  • Član
  • ***
  • Postova: 891
  • Spol: Muški
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #725 : 26.12.2011. 11:25:51 »
Horrible Bosses, po meni najbolja komedija u 2011. :)

Offline psych^^

  • Banned
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #726 : 26.12.2011. 14:00:20 »
Horrible Bosses, po meni najbolja komedija u 2011. :)

eh de to predlozi samo sam to gledao :D  i jos 2 komada  ,  the hangover 2 i the change up, slabo pratim filmove inace :)
Pa reko ako ima neku preporuci neko komedijicu :D :P

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #727 : 26.12.2011. 14:24:13 »
Diary of a Wimpy Kid, Take Me Home Tonight, Crazy, Stupid, Love., Hall Pass,  Cop Out, Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Offline psych^^

  • Banned
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #728 : 27.12.2011. 23:20:40 »
Diary of a Wimpy Kid, Take Me Home Tonight, Crazy, Stupid, Love., Hall Pass,  Cop Out, Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

ty ty :D  jos nesto neko?, hvala :D

Offline elys

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 277
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #729 : 29.12.2011. 19:06:50 »
Treba mi sladunjava romanticna komedija,znaci da pregledam sa ljepsom cijelinom za novu,nije bitna godina proizvonje,samo da je malo kvalitetniji..pozzz

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #730 : 29.12.2011. 19:22:40 »
Treba mi sladunjava romanticna komedija,znaci da pregledam sa ljepsom cijelinom za novu,nije bitna godina proizvonje,samo da je malo kvalitetniji..pozzz

Evo par odličnih, u kojima će tvoja ljepša cijelina uživati, a ni tebi neće biti dosadno... 

http://www.imdb.com/title/tt1216492/
http://www.imdb.com/title/tt0098635/
http://www.imdb.com/title/tt0281358/

Offline elys

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 277
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #731 : 29.12.2011. 19:27:48 »
Hvala Vanjski,nikad nisam ni sumnjao u tebe  :)

Offline danny75

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1908
  • Spol: Ženski
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #732 : 29.12.2011. 23:36:34 »
Elys, na ove predloge koje je dao Vanjski, dodala bih i solidan i neobičan

http://www.imdb.com/title/tt0892318/

Pozdrav i uživajte  :).

Offline elys

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 277
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #733 : 31.12.2011. 00:23:50 »
Hvala koleginice,evo taman zavrsio ove od Outa,sad skidam tvoj,hvala hvala :)  Smajlicvece

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #734 : 03.01.2012. 13:21:31 »
Molio bih prijedlog ili više njih za neki dobar triler, misteriju, krimić... (francuski, danski, švedski, norveški, španjolski, njemački, južno američki itd.  ;D ), a da ima i prijevoda ;)

Hvala

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #735 : 03.01.2012. 14:24:47 »
Wallander...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #736 : 03.01.2012. 14:58:43 »
Thorne, dve jednoiposatne priče, prava uživancija :mjuza

btw, jeste da se vodi kao serija, ali na imdb-u stoji kao dva odvojena filma, tako da se nadam da nije greška što je u temi predložite mi film  :facepalm

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #737 : 04.01.2012. 05:34:43 »
Molio bih prijedlog ili više njih za neki dobar triler, misteriju, krimić... (francuski, danski, švedski, norveški, španjolski, njemački, južno američki itd.  ;D ), a da ima i prijevoda ;)

Hvala
Nueve reinas i El aura od Bielinskya. Umro je 2006.  :( to su mu jedina dva filma i to odlična. Ajmo prvo na francuze  :)

Diva, jedan od posljednjih francuskih trilera kakvi su se snimali u velikom francuskom razdoblju, 60-ima. Dosta likova, napet od samog početka. Pa imaš Hidden od Hanekea (baci pogled na sve od njega). The Beat That My Heart Skipped, noir u modernom vremenu. Jacques Audiard, vjerojatno najbolji francuski redatelj unazad 10 godina. Iza sebe ima još odlične Un prophete i Read My Lips. Također pogledaj. Monsieur Hire je brz film, kratko traje, pun misterije i napetosti u stilu Hitcha.

Jean-Pierre Melville: veliki francuski redatelj koji je surađivao sa legendarnim Alainom Delonom. Od njih obavezno pogledaj Le samourai, Le cercle rouge, Le doulos. To ti je taj francuski novi val kada je Francuska kinematografija bila najjača u svijetu. Fantastični filmovi kakvi se više ne snimaju. Ma pogledaj sve od Delona, Rocco e i suoi fratelli i pogotovo Mr. Klein.

Od Clouzota imaš The Wages of Fear, jedan od najboljih francuskih filmova. Pa poznati Les diaboliques, horor/triler.

Pa od malo novijih imaš Pour elle, Tarantino style. I za kraj meni najbolji francuski film, njigov Kum, Du rififi chez les hommes. Da ti sad dalje ne nabrajam, možeš bacit pogled na najbolje francuske redatelje: Godarda, Renoir i Truffauta  smileyNO1

Što se tiče skandinavije  :)

Imaš odlične Just Another Love Story i već kultni Nattevagten. Od ludog Triera imaš The Element of Crime, Dogville. Pripazi na ovaj zadnji pošto je skroz drugačiji od svakog filma. Meni osobno jedan od najboljih danskih filmova. Samo ću reći kazalište  :)

Terribly Happy, sve je tu što je potrebno za njihovu kinematografiju. Mali gradić, atmosfera, neprihvaćanje mještana novog policajca. Tipičan njihov film, jako zanimljiv.

The Man without a Past, Ariel od Akia, najboljeg finskog redatelja. Većinom snima dramedija, ali ima ova dva odlična krimića sa naravno, komedije  ;D

Malo na švedske akcione, šalim se  rofl rofl

Lilja 4-ever, prvoklasni švedski film o prijateljstvu, ali i o teškom odrastanju. Najnoviji En ganske snill mann nije razočarao. Ondskan, za taj baš velika preporuka. Nasilje u privatnoj školi.
A Njemačka  drinks

Ovako na brzinu, Run Lola Run, Das Experiment koji je rađen po istinitom događaju. Najbolji njemački film prošlog desetljeća. Klaustrofobičan, "zatvorenici" protiv "čuvara". 23, još jedan istiniti, pomalo šokantan. One Way, malo pretjeran u nekim stvarima, ali dobar. Sjajni The American Friend. M, ako želiš to gledat  ;D The Edukators o plsniranoj otmici od strane troje prijatelja. Uživaj  drinks


Offline inamay

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 559
  • Spol: Ženski
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #738 : 04.01.2012. 10:45:23 »
Može preporuka za koji dobar crnohumorni horor, nešto kao Shaun of the Dead, Zombieland, Fright Night? Hvala. :)

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #739 : 04.01.2012. 10:55:50 »
@ Mulder

Hvala za preporuke, nisam baš upoznat s tom kinomatografijom pa je svaka preporuka više nego dobrodošla  smileyNO1

El Aura nisam mogao nigdje naći :ne-zna

jučer krenuo s  ;D : A Quiet Life, Nueve reinas, Trade, The Skin I Live In, Love Crime, Irreversible, Eastern Promises, Corps a corps , Agents Secrets, Le Pacte des Loups

pa javim utiske ;)

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #740 : 04.01.2012. 11:04:49 »
jučer krenuo s  ;D : A Quiet Life, Nueve reinas, Trade, The Skin I Live In, Love Crime, Irreversible, Eastern Promises, Corps a corps , Agents Secrets, Le Pacte des Loups

pa javim utiske ;)

Ova tri podebljana su ti odlični... Overi još i ovaj španski i francuski sad su mi pali na pamet

Timecrimes (2007)
http://www.imdb.com/title/tt0480669/

Tell No One (2006)
http://www.imdb.com/title/tt0362225/


Može preporuka za koji dobar crnohumorni horor, nešto kao Shaun of the Dead, Zombieland, Fright Night? Hvala. :)

Probaj ovaj.

The Faculty
http://www.imdb.com/title/tt0133751/
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #741 : 04.01.2012. 18:11:58 »
@Posthuman

već sam prije tražio Tell No One aka Ne le dis à personne a da ima i prijevode ali ga nisam mogao naći :ne-zna

help ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #742 : 04.01.2012. 22:26:04 »
Može preporuka za koji dobar crnohumorni horor, nešto kao Shaun of the Dead, Zombieland, Fright Night? Hvala. :)

Evil Dead serijal  ;D pa imaš Feast, ali samo prvi dio. Tremors serijal pa Dead End koji ima odličnu atmosferu i dosta je jeziv te dosta smiješan. Slither, posveta Cronenbergovim hororima. Fright Night, ali original iz 80-ih. Vjerojatno si gledala ovaj noviji? Iz tog razdoblja imaš kultne Night of the Creeps i Night of the Demons. Imaš onaj novi iz 2010. Tucker and Dale vs Evil, skroz zabavan  ;D

Return of the Living Dead, mnogi ni ne znaju da je ovo horor komedija, a i jedan od najboljih zombie filmova. Hatchet, posveta slasherima, ali ti je užasno glup no i smiješan. Odlični Trick 'r Treat, omnibus od 4 priče koje se kasnije spajaju. Imaš onda mala čudovišta poput Gremlina i Crittersa. Severance sa Dyerom, birtanska horor komedija. Young Frankenstein od velikog Mela Brooksa. Najbolji werewolf film, An American Werewolf in London iz 80-ih. Kultni Re-Animator prema priči od Lovecrafta. Bubba Ho-tep, opet veliki Bruce.

I najbolji od svih nabrojanih zajedno sa Evil Dead serijalom, The Fearless Vampire Killersrofl rofl od Polanskog, prekrasan film, sam ugođaj, brda, doline, vampiri, saonice. Švedski Dead Snow sa nacističkim zombijima. Bad Taste i Braindead kada je Peter Jackson bio neiskvaren.

Imaš tu svačega, starijih, novijih. Evil Dead serijal i The Fearless Vampire Killers su mi sam vrh horor komedije  :)

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #743 : 04.01.2012. 23:49:00 »
Bad Taste i Braindead kada je Peter Jackson bio neiskvaren.

+1 smileyNO1

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #744 : 05.01.2012. 09:37:12 »
@Posthuman

već sam prije tražio Tell No One aka Ne le dis à personne a da ima i prijevode ali ga nisam mogao naći :ne-zna

help ;D

Poslao sam ti link na pm.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #745 : 10.01.2012. 14:33:16 »
Evo jedan lijepi popis stranih filmova (izvan amerika) koji su u izboru za najbolji strani film ove godine (Oscar). Samo će biti 4, 5 izabranih http://www.altfg.com/blog/movie/oscar-2012-best-foreign-language-film-submissions/

Preporuka za Le Havre, Pa negre, Sonny Boy, Breathing i Tilt. Tropa de Elite 2 ste sgurno gledali pa ne treba spominjat. Zanimljivo da se ne nalazi Almodovarov film. Po meni zasluženo pošto je Pa negre bolji  :)

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #746 : 10.01.2012. 15:20:26 »
Ne mogu da verujem da Rusiju predstavlja ono smeće od filma Утомленные Солнцем 2 (Burn by the Sun)... :facepalm Pa zar nisu imali neki bolji film ove godine, ili je to samo zbog Mihalkova...
Prvi deo je genijalan ali ovaj drugi je čista glupost :dash

Je l' neko gledao Šerbedžijin 72 dana, kakav je film?
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #747 : 10.01.2012. 15:40:58 »
Ni meni nije jasno. Prvi dio je odličan, a drugi stvarno loš. Mislim da je ipak zbog njega, ima kredita za prijašnje filmove pa su se za njega odlučili, ali ne mora značiti da će proći u finalni krug. Što se tiče drugih ruskih filmova koji su mogli biti prije ovog. Imaš puno bolji Generation P i Kray. Slabi su ove godine, nažalost.

Ovaj od Šerbedžije je previše rutinski odrađen film. Nije loš, ali sve nekako bezvoljno  :)

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #748 : 10.01.2012. 15:55:59 »
Nikako nije zaslužio da prođe u finalni krug, jer ima dosta filmova na listi koji su mnooogo bolji.
A ni Mihalkov nije zaslužio više toliki kredit, odavno već nije snimio ništa vredno pomena.  :-\
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #749 : 10.01.2012. 15:58:51 »
Predzadnji mu je bio 12, više nego dobar film. Remake remek djela 12 Angry Men od Lumeta  :)

Tags: