Autor Tema: Preporučite mi film  (Posjeta: 264179 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1200 : 19.02.2015. 02:05:45 »
Ljudi, jel neko možda otvarao do sada temu Time Travel filmova? Ako jeste, dajte link da mogu da bacim oko. Dajte neku preporuku, ali bez M.J.Foxa. Znate već na šta mislim  bleh

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1201 : 19.02.2015. 07:41:41 »
Los cronocrímenes je jako dobar, ako nekim slučajem nisi gledao. Jedino što sam skorije pogledao su još Donnie Darko i Safety Not Guaranteed, samo što oni nisu klasični time travel filmovi, a za njih znaš sigurno. Predestination mi se nije svideo, a Primer je nazahvalno preporučiti  :)

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1202 : 19.02.2015. 14:21:43 »
Gledao...  :facepalm Primer traži malo pažljivije gledanje i malo je "sporiji", ali se isplati odgledati ga do kraja. Film zahteva dobru analizu i više razmišljanja, ali mi je prijao. Hvala, Dersu, ako se setiš još kojeg na ovu temu sličnog sadržaja, javi  smileyNO1

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21889
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1203 : 19.02.2015. 15:22:54 »
12 Monkeys, The Time Machine (stara verzija), Looper, The Butterfly Effect, The Philadelphia Experiment, Groundhog Day (simpatično), Time Bandits (opičeno), Donnie Darko...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1204 : 19.02.2015. 15:46:28 »
Zoko, od nabrojanih dva sam ja preveo  ;D Gledao sve to. Oni se uglavnom i vrte na listama TT filmova. Iskopao sam ovo: http://www.imdb.com/title/tt1488594/ Meni odličan film i uopšte se ne bih složio sa ocenom na imdb-u. Film zaslužuje makar ocenu 7.5 Nije klasičan TT, više je drama, dok je osnova SF. Jel gledao neko? Problem je samo što nigde nisam iskopao titlove, a mislim da nema ni eng. tran.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21889
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1205 : 19.02.2015. 15:54:11 »
Jbg. teško je naći filmove te vrste a da valjaju...  :-\

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
« Zadnja izmjena: 19.02.2015. 17:59:29 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1207 : 19.02.2015. 18:01:34 »
 smileyNO1
Ima li gde titlova za Vasiljeviča, pošto mi ruski nije jača strana?
Ima  ;D Gaca legenda  clapp
« Zadnja izmjena: 19.02.2015. 18:05:02 dejaspo »

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1208 : 29.04.2015. 23:58:09 »
Molio bih sve članove da mi preporuče neke nemačke filmove, ali da imaju neki prevod :) Trenutno učim nemački, pa bih gledao par filmova u edukativne svrhe  kokicekola kokicekola
Već sam pogledao Das Experiment, Der Untergang i Das Leben der Anderen :)


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1210 : 30.04.2015. 01:04:58 »
Za njemački film ti je najbolje početi za njihovim novim valom koji je nastao pod utjecajem plemenitog francuskog novog vala. Njemački val im je trajao od kasnih 60-ih pa sve do ranih 80-ih iako su po meni to cijele 80-e.

REDATELJI: meni njihovi najbolji redatelj Werner Herzog. Od njega pogledati Auch Zwerge haben klein angefangen i cijeu njegovu eru sa legendarnim glumcem Klausom Kinskim. To je priča za anale. Njihovi filmovi su Aguirre, gnjev bozji - Nosferatu: Phantom der Nacht - Woyzeck i posebno Fitzcarraldo jer je filmčina i spada među najbolja ostvarenja 80-ih. I Cobra Verde   :)

Između njih imaš još dva odlična filma. Tajna Kaspara Hausera i Stroszek i kad to sve pogledaš, onda obavezno i Mein liebster Feind - Klaus Kinski te sve ostale njegove predivne dokumentarce.

Drugi kvalitetni predstavnih njemačkog filma je svakako Wim Wenders. On se posebno izdvaja po odličnim dramama kao što su Alice in den Städten i Im Lauf der Zeit i meni njegov osobno najbolji je Nebo nad Berlinom film koji daje odličan uvid u njihovu kulturu kroz različite ljude iz perspektive anđela. U tom filmu glumi Bruno Ganz, jedan od najboljih njemačkih glumaca.

Od redatelja koje bi trebao istražiti tu još imaš Margarethe von Trotta i Alexander Kluge. Od starijih imaš jedno od najvažnijih filmskih razdoblja u povijesti, a to je njemački ekspresionizam. Razdoblje koje je svoj vrhunac dostigao 20-ih godina prošlog stoljeća. Nijemi filmovi koji su bili posebni po korištenju jakih svjetla i sjene. Jedan od najboljih primjera je odlični Das Cabinet des Dr. Caligari ali za takve filmove treba posebno raspoloženje. Pogledaj jednostavno M od Fritz Langa.

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1211 : 30.04.2015. 01:48:31 »
http://www.imdb.com/title/tt1063669/
http://www.imdb.com/title/tt0130827/
http://www.imdb.com/title/tt0082096/
http://www.imdb.com/title/tt0365675/
http://www.imdb.com/title/tt1149362/

Super, hvala ti na predlozima, sada kada malo bolje pogledam, gledao sam i Das Boot, samo se nisam setio...  :-[

Za njemački film ti je najbolje početi za njihovim novim valom koji je nastao pod utjecajem plemenitog francuskog novog vala. Njemački val im je trajao od kasnih 60-ih pa sve do ranih 80-ih iako su po meni to cijele 80-e.

REDATELJI: meni njihovi najbolji redatelj Werner Herzog. Od njega pogledati Auch Zwerge haben klein angefangen i cijeu njegovu eru sa legendarnim glumcem Klausom Kinskim. To je priča za anale. Njihovi filmovi su Aguirre, gnjev bozji - Nosferatu: Phantom der Nacht - Woyzeck i posebno Fitzcarraldo jer je filmčina i spada među najbolja ostvarenja 80-ih. I Cobra Verde   :)

Između njih imaš još dva odlična filma. Tajna Kaspara Hausera i Stroszek i kad to sve pogledaš, onda obavezno i Mein liebster Feind - Klaus Kinski te sve ostale njegove predivne dokumentarce.

Drugi kvalitetni predstavnih njemačkog filma je svakako Wim Wenders. On se posebno izdvaja po odličnim dramama kao što su Alice in den Städten i Im Lauf der Zeit i meni njegov osobno najbolji je Nebo nad Berlinom film koji daje odličan uvid u njihovu kulturu kroz različite ljude iz perspektive anđela. U tom filmu glumi Bruno Ganz, jedan od najboljih njemačkih glumaca.

Od redatelja koje bi trebao istražiti tu još imaš Margarethe von Trotta i Alexander Kluge. Od starijih imaš jedno od najvažnijih filmskih razdoblja u povijesti, a to je njemački ekspresionizam. Razdoblje koje je svoj vrhunac dostigao 20-ih godina prošlog stoljeća. Nijemi filmovi koji su bili posebni po korištenju jakih svjetla i sjene. Jedan od najboljih primjera je odlični Das Cabinet des Dr. Caligari ali za takve filmove treba posebno raspoloženje. Pogledaj jednostavno M od Fritz Langa.

Vau, detaljna analiza, kao iz teme za Survivor  :) Šalim se malo, probaću da pohvatam sve ove filmove, pa lepo lagano da ih pregledam, valjda će malo jezika ući u glavu :)
Zaista hvala obojici od srca  clapp clapp clapp smileyNO1 smileyNO1 smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1212 : 30.04.2015. 01:56:59 »
Ništa  smileyNO1

Das Boot je fantastičan. Naravno, verzija od četiri sata. Najbolje stvorena klaustrofobija na nekom filmu. Trailer za blu ray je  ti_si_Bog



Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1215 : 30.04.2015. 13:05:40 »
Ništa  smileyNO1

Das Boot je fantastičan. Naravno, verzija od četiri sata. Najbolje stvorena klaustrofobija na nekom filmu. Trailer za blu ray je  ti_si_Bog



Kako mislis verzija od 4 sata?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1216 : 30.04.2015. 14:37:16 »
Više od četiri sata. Director's cut ti je 209 minuta, a mini serija je kao film director's cut, samo sa dodatnim minutama i traje puno više http://www.imdb.com/title/tt0081834/ dakle, mini seriju pogledati.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1217 : 30.04.2015. 23:33:36 »
Vazi, thx. Nisam ni znao za ovo. Dus boot mi stoji odavno na watch listi ali nikako da ga pogledam. Onda cu zaobici ovu verziju od 149 min pa cu gledati mini seriju.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1218 : 27.06.2015. 15:53:19 »
Evo vam još jedan švaba

Spoiler for Hiden:

Radnja filma odvija se u Nemačkoj 2020. godine. Globalnom politikom dominiraju katastrofalne posledice klimatskih promena i ratovi zbog vode i nafte. Zemlje Šengenskog sporazuma zabarikadirale su se severno od Alpa. Granice su hermetički zatvorene, a onima koji jednom napuste Šengensku zonu povratak se zabranjuje za sva vremena. Bulevari i parkovi glavnog grada Evrope, Berlina,prepuni su šatora u kojima žive beskućnici. U supermarketima kupci se bore za poslednje preostale namirnice. Država je izložena napadima sve radikalnijeg gerilskog pokreta, čiji članovi naizgled vode život uzornih građana, da ih ne bi razotkrili.
iShare, noProfit


Offline coask

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1220 : 09.02.2016. 16:03:18 »
Evo izašao je na youtube dugo iščekivani dokumentarac o Hitchu. O najvećem govore Friedkin, Scorsese, Carpenter, Del Toro i ostali.



Citat:
In the history of cinema, only a handful of filmmakers have so defined a style as to merit adding a word to our vocabulary. Discover what makes a Hitchcock film Hitchcockian. When it comes to thrillers and tales of suspense, there is no greater artist than Alfred Hitchcock. The British-American filmmaker carved out his place in annals of cinema and TV by creating a distinct style that is immediately recognizable and always memorable. "The Master's Touch: Hitchcock's Signature Style" consists of interviews, clips, storyboards and behind-the-scenes footage to reveal what defines the unmistakable Hitchcock style, with observations from additional commentators, including Martin Scorsese and John Carpenter.

Offline Nikolin univerzum

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • Too many questions. Too many questions.
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1221 : 12.02.2016. 20:17:56 »
Da preporucim nemacki film reditelja Christiana Petzolda, zove se Phoenix, iz 2014-te godine. Uglavnom, meni licno je to film godine i jedan od boljih filmova sa evropskog podrucja u poslednje vreme. Pogledajte ga, necete se pokajati.
imdb.com/title/tt2764784/

Petzoldovi filmovi su ludnica. Covek je ozbiljan car. Pa kome se dopadne Phoenix neka istrazi njegova ostala ostvarenja.
Partizane, Partizane, ti si sve što imam ja, i u sreći, i u bolu srce puno navija.

Offline nesreca696

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Ženski
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1222 : 24.02.2016. 17:40:37 »
Moja iskrena preporuka je film- How to Be Single .Svet je prepun usamljenih ljudi  koja tragaju za svojom drugom polovinom .Osobom , saputnikom  za ceo život ili bar jednu noć . Film govori o tom problemu modernog društva  ,kako iz ženske tako i muške persrektive.Poučna romantična komedija koju sigurno treba pogledati,
http://www.sveofilmu.com/filmovi/14146-kako-biti-solo--2016

Offline Zolala

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški
    • Artnit
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1223 : 27.02.2016. 18:49:23 »
Horori s prepad scenama? Mogu da budu i tupavi, ali mi trebaju prepad scene.. i da nisu pre Hrista, sve posle 2000 godina od Hrista je okej.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1224 : 27.02.2016. 18:54:46 »
To ti se službeno zove jump-scare i takvi horori su u pravilu lošiji jer se igra na tu kartu umjesto na stvaranje dobre atmosfere.

Paranormal Activity
Silent Hill
The Ring (ovdje ima i dobre atmosfere)
The Conjuring
1408
« Zadnja izmjena: 27.02.2016. 18:56:55 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline Zolala

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški
    • Artnit
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1225 : 27.02.2016. 19:23:15 »
Gledao sve osim poslednjeg, hvala. Znam da su lošiji, slažem se, ali me trenutno to zanima.
Sajlent Hil i Ring su teška sranja od filmova, a ovaj Ring sam video u mnogim preporukama. Ne znam zašto.
Hvala na tom izrazu, olakšaće mi gugl pretragu  ;)

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1226 : 27.02.2016. 19:26:38 »
Gledao sve osim poslednjeg, hvala. Znam da su lošiji, slažem se, ali me trenutno to zanima.
Sajlent Hil i Ring su teška sranja od filmova, a ovaj Ring sam video u mnogim preporukama. Ne znam zašto.
Hvala na tom izrazu, olakšaće mi gugl pretragu  ;)
Po mojem misljenju najbolji nisi gledao  ;D 1408 meni najbolji od navedenih gledao sam ga jedno 3 puta :D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1227 : 27.02.2016. 20:01:32 »
Gledao sve osim poslednjeg, hvala. Znam da su lošiji, slažem se, ali me trenutno to zanima.
Sajlent Hil i Ring su teška sranja od filmova, a ovaj Ring sam video u mnogim preporukama. Ne znam zašto.
Hvala na tom izrazu, olakšaće mi gugl pretragu  ;)
Kod mene je obratno. U ta dva je baš i ostvarena dobra atmosfera. Silent Hill je jedan od rijetkih rađeni po igricama u kojim sam uživao. A američki The Ring sam gledao sam u tri sata ujutro i to me toliko isprepadalo da me tjedan dana bilo strah mraka. Ne pada mi na pamet da ga opet gledam.
Mrzim lopatare i limune

Offline nesreca696

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Ženski
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1228 : 27.02.2016. 20:19:35 »
Iako  verujem da ste  ga već pogledali ,  preporučujem vam film The Revenant. Uzbudjiva priča o američkom istraživaču , koji se priključuje ekspediciji u neistražene delove američke divljine. Nakon napada  medveda  i pošto je  jedva ostao  živ , pada dogovor da neki članovi ekspericije  ostanu sa njim dok ne umre, a ostali nastave zacrtani put.Ali on nikako da umre .... ,,Povratnik" je između ostalog nominovan u kategorijama za najbolji  film, najbolju režiju i najboljeg glumca.Šta će od svega toga zaista i dobiti ostaje nam da vidimo sutra.
« Zadnja izmjena: 27.02.2016. 20:21:33 Goran88 »

Offline Zolala

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški
    • Artnit
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1229 : 27.02.2016. 23:12:05 »
Iako  verujem da ste  ga već pogledali ,  preporučujem vam film The Revenant. Uzbudjiva priča o američkom istraživaču , koji se priključuje ekspediciji u neistražene delove američke divljine. Nakon napada  medveda  i pošto je  jedva ostao  živ , pada dogovor da neki članovi ekspericije  ostanu sa njim dok ne umre, a ostali nastave zacrtani put.Ali on nikako da umre .... ,,Povratnik" je između ostalog nominovan u kategorijama za najbolji  film, najbolju režiju i najboljeg glumca.Šta će od svega toga zaista i dobiti ostaje nam da vidimo sutra.

A ujedno je i prokleto spor. Dobar je, ali stvarno me smara ta brzina kojom se sve odvija.
I brutalan je prilično.

Tags: