Autor Tema: Preporučite mi film  (Posjeta: 263605 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Prijevodi Online

  • Gost
Preporučite mi film
« : 04.06.2008. 17:30:25 »
Predložite film.
Tražite da vam neko predloži film koji bi mogao da vam se svidi.
« Zadnja izmjena: 02.01.2010. 19:57:53 MilanRS »

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #1 : 04.06.2008. 21:53:45 »
Svima koji nisu gledali od srca preporucujem koreanski film Tae Guk Gi (The Brotherhood of War), kod nas preveden kao Braca rata ili Zastava.

http://www.imdb.com/title/tt0386064/
http://www.youtube.com/watch?v=zS47Qwl9jnI

Ja sam ovaj film gledao tri puta i prvi put sam prosto ostao "bez daha", a sledeca dva puta sam se oduševljavao iznova i iznova! Rec je zaista o fenomenalnom filmu, koji na najbolji nacin pokazuje šta u stvari znaci "porodica", a i ratne scene u filmu su sjajno odradjene, za razliku od nekih americkih filmova gde se sve prepusti efektima, pa onda ispadne prebudženo.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #2 : 04.06.2008. 23:11:41 »
Svima koji nisu gledali od srca preporucujem koreanski film Tae Guk Gi (The Brotherhood of War), kod nas preveden kao Braca rata ili Zastava.


hm, mislim da to imam u planu već dugo.

Inače jako volim pogledati ponešto iz tih , za nas, neobičnih krajeva eto baš tipa Koreja, Tajvan, Vijetnam, Iran...

i onda gledam ono što redatelj niti ne pretpostavlja - što je uobičajeno, što rade obični ljudi na ulici, kafiću - oni iz pozadine, ono što nije dio scenarija nego standardnog života tamo gdje se radnja odvija.

primjer: 2 koreanca dolaze u birc i naručuju pivo, konobarica im donosi i otvara dvije boce na stolu i odmah prekriva vrhove salvetama. E to nećete vidjeti u zapadnoj kulturi,a to je njima nešto prirodno i normalno da su baš tako i prikazali, a meni jako zanimljivo.

Normalno, ponekad frustiran svim poskupljenjima benzina, struje, memorija i procesora uživam i u Holywood "ubij sve i vrati se sam" zbivanjima.

:)
May the Plasma be with you!

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #3 : 23.06.2008. 17:50:51 »
Joj Šimac! Sinoc mi ispade Italija sa EURA i ja se smorih, pa rekoh da gledam nešto od onogo što si mi preporucivao da se oraspoložim. Pocnem da gledam Burn Notice, i posle dve epizode još više sam se smorio, tako da definitvno bataljujem sa njom. Po meni serija previše ušminkana.
Preporuka za Traveler stoji, samo mi se ne svidja što ima malo epizoda, pogledao sam je za dva dana. The Kill Point sam pripremio za skidanje, pa pošto idem sutra u BG da gledam The Police, kad se vratim, verovatno ce biti skinuto, a onda cu i pogledat.
Što se tice filmova pogledao sam Street Kings :-X i definitivno mi nije ispunio ocekivanja (nije ni blizu The Black Dahlia , a pogotovu L.A. Confidential ), ali me zato oduševio film 21 (Kevin Spacey)  :D i svima savet za gledanje!

simac

  • Gost
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #4 : 23.06.2008. 22:00:23 »
Joj Šimac! Sinoc mi ispade Italija sa EURA i ja se smorih, pa rekoh da gledam nešto od onogo što si mi preporucivao da se oraspoložim. Pocnem da gledam Burn Notice, i posle dve epizode još više sam se smorio, tako da definitvno bataljujem sa njom. Po meni serija previše ušminkana.
Preporuka za Traveler stoji, samo mi se ne svidja što ima malo epizoda, pogledao sam je za dva dana. The Kill Point sam pripremio za skidanje, pa pošto idem sutra u BG da gledam The Police, kad se vratim, verovatno ce biti skinuto, a onda cu i pogledat.
Što se tice filmova pogledao sam Street Kings :-X i definitivno mi nije ispunio ocekivanja (nije ni blizu The Black Dahlia , a pogotovu L.A. Confidential ), ali me zato oduševio film 21 (Kevin Spacey)  :D i svima savet za gledanje!

Street Kings - meni fenomenalan film,
a 21 - da negovorin odlicno napravljen prica glumci sve totalno zanimljivo!!!

p.s. - ako imas priliku pogledaj malo vise od dvi epizode burn noticea serija je odlicna!

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #5 : 23.06.2008. 22:13:54 »
Joj Šimac! Sinoc mi ispade Italija sa EURA i ja se smorih, pa rekoh da gledam nešto od onogo što si mi preporucivao da se oraspoložim. Pocnem da gledam Burn Notice, i posle dve epizode još više sam se smorio, tako da definitvno bataljujem sa njom. Po meni serija previše ušminkana.
Preporuka za Traveler stoji, samo mi se ne svidja što ima malo epizoda, pogledao sam je za dva dana. The Kill Point sam pripremio za skidanje, pa pošto idem sutra u BG da gledam The Police, kad se vratim, verovatno ce biti skinuto, a onda cu i pogledat.
Što se tice filmova pogledao sam Street Kings :-X i definitivno mi nije ispunio ocekivanja (nije ni blizu The Black Dahlia , a pogotovu L.A. Confidential ), ali me zato oduševio film 21 (Kevin Spacey)  :D i svima savet za gledanje!

Street Kings - meni fenomenalan film,
a 21 - da negovorin odlicno napravljen prica glumci sve totalno zanimljivo!!!

p.s. - ako imas priliku pogledaj malo vise od dvi epizode burn noticea serija je odlicna!

Videcu kad se vratim sa koncerta, pa možda se nakanim da pogledam!

Što se tice Street Kings, nesklad izmedju scenarija i režije!

simac

  • Gost
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #6 : 26.06.2008. 22:39:17 »
Evo ja se taman vratija iz kina s premijere Wanted-a, film je ludnicaaa
a Angelina prejebena cak je i guzu pokazala!!!  8) :P 8) :P 8) :P

simac

  • Gost
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #7 : 03.07.2008. 23:02:25 »
Evo mene s premijere Hancocka!
Film - ludilo brale... pogledajte obavezno!!! 8)

Offline Goya

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 463
  • Spol: Muški
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #8 : 04.07.2008. 17:10:04 »
Film je ehtra svaki komentar je suvisan pogledajte trailer 8)http://www.youtube.com/watch?v=tbeOTivzvrA
Za mene ubjedljivo jedan od najboljih !!!
« Zadnja izmjena: 04.07.2008. 17:11:53 Goya »

simac

  • Gost
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #9 : 24.07.2008. 20:17:33 »
Novi Batman - Ludnica, samo malo glupasto vracaju stare likove (joker i dvolicni) sta ce sljedeci bit pingvin i ledeni! :D
Joker je fenomenalan tj. Heath Ledger - meni drag i odlican glumac (bia) - R.I.P.

Nekako mi je prica bila bolja u Batman Begins, al moze stat ajde ovaj je nadopunija specijalnin efektima i akcijon... :)

Offline 2 pac

  • Banned
  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #10 : 26.07.2008. 13:03:53 »
evo od serija prijatelji i stažist..........
a od filmova meni jedan od najboljih Apocalypto,into he wild

Offline 2 pac

  • Banned
  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #11 : 26.07.2008. 15:28:25 »
Evo sad sam odgledao film meet dave,film je ok,ima dosta dobrog humora i preporučujem ga

Offline 2 pac

  • Banned
  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #12 : 27.07.2008. 15:34:04 »
evo sad sam gledao film wanted,film je odličan...ma uživancija ga gledat

simac

  • Gost
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #13 : 27.07.2008. 17:17:54 »
evo sad sam gledao film wanted,film je odličan...ma uživancija ga gledat

A tek Angelina!  :D
Pogledaj Never Back Down!!!

Offline 2 pac

  • Banned
  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #14 : 27.07.2008. 22:10:31 »
ma gledao sam.....isto mi je super film...sad čekam Hancock da izađe bolja verzija.........jesi gledao Running Scared e taj film je perfektan,ako nisi moraš ga gledat

simac

  • Gost
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #15 : 28.07.2008. 00:34:18 »
ma gledao sam.....isto mi je super film...sad čekam Hancock da izađe bolja verzija.........jesi gledao Running Scared e taj film je perfektan,ako nisi moraš ga gledat

Da gleda... i to tri puta.
Dobro si reka - perfektan!

p.s. hancock je prelud

Offline 2 pac

  • Banned
  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #16 : 28.07.2008. 16:31:14 »
to su sve dobri filmovi koje s vremenom zaboravimo,ali film The Shawshank Redemption je najbolji film po mom mišljenju i nemogu shvatiti kako ga je novi batman prestigao na imdb top 250 filmova

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #17 : 28.07.2008. 21:06:43 »
to su sve dobri filmovi koje s vremenom zaboravimo,ali film The Shawshank Redemption je najbolji film po mom mišljenju i nemogu shvatiti kako ga je novi batman prestigao na imdb top 250 filmova

Vidi sta ti je propaganda...
No, ako novi Batman kojim slucajem zaista nesto vredi, videcemo ga na istom mestu top liste i kroz mesec dana ;)






I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

simac

  • Gost
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #18 : 01.08.2008. 18:45:59 »
Novi Batman - Ludnica, samo malo glupasto vracaju stare likove (joker i dvolicni) sta ce sljedeci bit pingvin i ledeni! :D


Lol evo kazu da ce u sljedecem nastavku bit pingvin. ;D

Kazu da ce sigurno bit I Am Legend prequel (odlicno)!

Offline Goya

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 463
  • Spol: Muški
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #19 : 02.08.2008. 16:40:57 »
Never Back Down je stvarno za cistu 10 !
Film je ludnica ! Extra tuce......
Dali im neki film nalik ovom sa dobrim tucama a i ovaj mi se cini kao remek nekog filma koji sam gled odavno film je dosta starije produkcije 80th god. bih reka.Sve u svemu film je ehtra !!!!!!!!!!!!!!!




Da pogledam film Simac privukla me je ova tvoja slika sto si postavio .
« Zadnja izmjena: 02.08.2008. 16:43:09 Goya »

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #20 : 02.08.2008. 20:06:12 »
Obavezno pogledati ova dva filma:
Oldboy http://www.imdb.com/title/tt0364569/
Salinui chueok (Memories of murderer) http://www.imdb.com/title/tt0353969/

Juznokoreanski filmovi, ZAJEBANI!!!!

Offline DaGuar

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #21 : 02.08.2008. 23:38:12 »
Oldboy sam gledo, a ovaj drugi cu pogledat sigurno. Odgledo sam i ovaj ratni film "Zastava" sto je ranije neko preporucio, isto korejski i stvarno razbija. Slazem se da Koreja ima jednu od boljih kinematografija.

simac

  • Gost
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #22 : 03.08.2008. 01:34:43 »
Da pogledam film Simac privukla me je ova tvoja slika sto si postavio .

Ozbiljno? Haha!
Pogledaj film Ong Bak, ove godine izlazi nastavak!

Ong Bak Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=nAYUv9wjV48

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #23 : 03.08.2008. 04:51:10 »
Oldboy sam gledo, a ovaj drugi cu pogledat sigurno. Odgledo sam i ovaj ratni film "Zastava" sto je ranije neko preporucio, isto korejski i stvarno razbija. Slazem se da Koreja ima jednu od boljih kinematografija.

Je l` taj zastava nesto u fazonu braca, rat, Severna Juzna Koreja????? Ako je to to, isto ODLICAN film, ali ova dva sto sam dao kao predlog za gledanje su veoma dobra. Ima tu jos njihovih filmova,
Chinjeolhan geumjassi iliti Sympathy for Lady Vengeance http://www.imdb.com/title/tt0451094/ koji je isto veoma dobar film. Ljudi, nemora samo da se gleda holivud. Ima nesto i u Francuskoj, Engleskoj,  Spaniji, Koreji...

Offline DaGuar

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #24 : 03.08.2008. 16:28:51 »
Oldboy sam gledo, a ovaj drugi cu pogledat sigurno. Odgledo sam i ovaj ratni film "Zastava" sto je ranije neko preporucio, isto korejski i stvarno razbija. Slazem se da Koreja ima jednu od boljih kinematografija.

Je l` taj zastava nesto u fazonu braca, rat, Severna Juzna Koreja????? Ako je to to, isto ODLICAN film, ali ova dva sto sam dao kao predlog za gledanje su veoma dobra. Ima tu jos njihovih filmova,
Chinjeolhan geumjassi iliti Sympathy for Lady Vengeance http://www.imdb.com/title/tt0451094/ koji je isto veoma dobar film. Ljudi, nemora samo da se gleda holivud. Ima nesto i u Francuskoj, Engleskoj,  Spaniji, Koreji...

Jeste. To je taj film.

Offline Goya

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 463
  • Spol: Muški
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #25 : 03.08.2008. 21:47:53 »
Ako neko zeli film koji se gleda jednom u godinu onda je to http://www.imdb.com/title/tt0393162/
Trener Carter !!!!

simac

  • Gost
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #26 : 03.08.2008. 23:07:26 »
Ako neko zeli film koji se gleda jednom u godinu onda je to http://www.imdb.com/title/tt0393162/
Trener Carter !!!!

Zakon film!

Ja trilogiju matrix pogledan jedanput u tri miseca u danu maraton! ;D

Offline Goya

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 463
  • Spol: Muški
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #27 : 04.08.2008. 17:22:21 »
Trener Carter je Stvarno vrh 8)! A sto se tice matrix prvi dio je neponovljiv :o takva akcija......... :o bez teksta on mi je bio vrh  :)

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #28 : 04.08.2008. 22:52:30 »
Novi Batman - Ludnica, samo malo glupasto vracaju stare likove (joker i dvolicni) sta ce sljedeci bit pingvin i ledeni! :D
Joker je fenomenalan tj. Heath Ledger - meni drag i odlican glumac (bia) - R.I.P.

Nekako mi je prica bila bolja u Batman Begins, al moze stat ajde ovaj je nadopunija specijalnin efektima i akcijon... :)

Šimi, meni je film babaroga! Ja sam bukvalno pao na dupe posle ta 2 i po sata projekcije! Sreca moja pa sam se zadesio u inostranstvu, pa sam i film posle ne znam ni sam koliko vremena gledao na miru u bioskopu, lišen naše balkanske nekulture (semenki, cigara, huke-buke, samo dobra stara vatacina), a tek sedišta u bioskopu, efekti su mi obili bubrege! ;D 8)

Možda ce ovo nekome delovat smešno i kriminalno, ali kada bih imao mašinu pomocu koje bi mogao otici u prošlost i popraviti neke stvari, jedna od prvih stvari bi mi bila da obrišem ona 4 stara Batmana, jer oni su živa smejurija prema Batman Begins i Dark Knight! 8) ;D

Što se tice Wanteda i Hancocka, to cu da gledam u kucnoj varijanti kad izadju dvd rip na netu. Ne znam da li su se pojavili, nisam proveravao? ???

simac

  • Gost
Odg: Preporučite mi film
« Odgovor #29 : 04.08.2008. 23:21:01 »
Možda ce ovo nekome delovat smešno i kriminalno, ali kada bih imao mašinu pomocu koje bi mogao otici u prošlost i popraviti neke stvari, jedna od prvih stvari bi mi bila da obrišem ona 4 stara Batmana, jer oni su živa smejurija prema Batman Begins i Dark Knight! 8) ;D

Ja san ih bas opet pogleda svih 5 prije nego sta san isa gledat ovoga zadnjeg, koja je to razlika stari moj... ;D

Što se tice Wanteda i Hancocka, to cu da gledam u kucnoj varijanti kad izadju dvd rip na netu. Ne znam da li su se pojavili, nisam proveravao? ???

Imaš r5, al ja to vise nista neskidam samo je u mene zadnjih pola godine 1080p! :D

Tags: