Autor Tema: Around the World in 80 days  (Posjeta: 6519 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Around the World in 80 days
« : 05.04.2009. 09:24:13 »

Info:
Put oko svijeta u 80 dana je trodijelna mini serija iz 1989. godine, nastala prema istoimenom romanu Julesa Vernea. U glavnoj ulozi Phileasa Fogga pojavljuje se tada mladi glumac u usponu Pierce Brosnan, a njegovog slugu Passpartouta glumi legendarni Eric Idle, princezu Aoudu glumi Julia Nickson-Soul, a detektiva Fixa Peter Ustinov. Patrick Macnee, Simon Ward i Christopher Lee se pojavljuju kao Foggovi kolege članovi kluba Reform, dok Robert Morley (koji se u sličnoj ulozi pojavio i u istoimenom filmu iz 1956.) i Roddy McDowall glume službenike Engleske banke.
Put kojim se kreću likovi u romanu je djelomice izmijenjen, a scenarij uključuje i neke tadašnje poznate osobe, koje se u romanu ne spominju, kao što su glumica Sarah Bernhart, kemičar i mikrobiolog Louis Pasteur, revolveraš Jesse James, bogati poduzetnik Cornelius Vanderbilt i kraljica Victoria.
Snimana je u nekoliko zemalja svijeta, pa i u tadašnjoj Jogoslaviji, a bila je nominirana i za tri nagrade Emmy.

Žanr: akcijska, pustolovina, komedija

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi


Pripremila: inamay
« Zadnja izmjena: 13.01.2023. 19:08:50 daxdavor »

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Around the world in 80 days
« Odgovor #1 : 05.04.2009. 22:03:46 »
obozavala sam ovu seriju :)
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline inamay

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 559
  • Spol: Ženski
Odg: Around the world in 80 days
« Odgovor #2 : 19.06.2011. 14:52:50 »
S obzirom da prevodim ovu seriju, napisala sam i prijevod opisa, pa vas molim da se doda. Hvala. :)

Info:
Put oko svijeta u 80 dana je trodijelna mini serija iz 1989. godine, nastala prema istoimenom romanu Julesa Vernea. U glavnoj ulozi Phileasa Fogga pojavljuje se tada mladi glumac u usponu Pierce Brosnan, a njegovog slugu Passpartouta glumi legendarni Eric Idle, princezu Aoudu glumi Julia Nickson-Soul, a detektiva Fixa Peter Ustinov. Patrick Macnee, Simon Ward i Christopher Lee se pojavljuju kao Foggovi kolege članovi Reform kluba, dok Robert Morley (koji se u sličnoj ulozi pojavio i u istoimenom filmu iz 1956.) i Roddy McDowall glume službenike Engleske banke.
Put kojim se kreću likovi u romanu je djelomice izmijenjen, a scenarij uključuje i neke tadašnje poznate osobe, koje se u romanu ne spominju, kao što su glumica Sarah Bernhart, kemičar i mikrobiolog Louis Pasteur, revolveraš Jesse James, bogati poduzetnik Cornelius Vanderbilt i kraljica Victoria.
Snimana je u nekoliko zemalja svijeta, pa i u tadašnjoj Jugoslaviji, a bila je nominirana i za tri nagrade Emmy.

Žanr: postolovina, komedija
« Zadnja izmjena: 19.06.2011. 17:38:10 inamay »

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Around the world in 80 days
« Odgovor #3 : 20.06.2011. 08:30:40 »
S obzirom da prevodim ovu seriju

 clapp clapp clapp

Offline inamay

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 559
  • Spol: Ženski
Odg: Around the World in 80 days
« Odgovor #4 : 20.06.2011. 12:15:57 »
 :) Serija mi je jedna od omiljenih iz djetinjstva. Nadam se završit prijevod ovo ljeto i da mi neće dugo trebati, s obzirom da koristim tajming iz rumunjskih titlova, a prevodim po sluhu.

Offline bossanova

  • Član
  • ***
  • Postova: 790
  • Spol: Ženski
Odg: Around the World in 80 days
« Odgovor #5 : 21.06.2011. 21:10:29 »
Ma ovo ne bih ni u ludilu ponovo pogledala ;D

S obzirom da prevodim ovu seriju

 clapp clapp clapp
Smajlicvece

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Around the World in 80 days
« Odgovor #6 : 21.06.2011. 21:25:46 »
Baš mi se gleda nešto ovakvo  :)

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Around the World in 80 days
« Odgovor #7 : 22.06.2011. 00:11:31 »
Ako je pitanje - Put oko Svijeta za 80 dana i Pierce Brosnan, onda mora biti dobro. Sjetimo se samo Jamesa Bonda...

Offline inamay

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 559
  • Spol: Ženski
Odg: Around the World in 80 days
« Odgovor #8 : 22.06.2011. 00:26:04 »
Ako je pitanje - Put oko Svijeta za 80 dana i Pierce Brosnan, onda mora biti dobro. Sjetimo se samo Jamesa Bonda...

O da, serija je dobra, ali Phileas Fogg je maca naspram Bonda. ;D  Inače mali off topic, Brosnan je snimio par vrlo dobrih serija prije nego je postao Bond, a jedna od njih je Remington Steele, tamo je bio pomalo Bondovski nastrojen. ;)  Ali rekoh to je za drugu temu...

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Around the World in 80 days
« Odgovor #9 : 22.06.2011. 23:46:28 »
Ako je pitanje - Put oko Svijeta za 80 dana i Pierce Brosnan, onda mora biti dobro. Sjetimo se samo Jamesa Bonda...

O da, serija je dobra, ali Phileas Fogg je maca naspram Bonda. ;D  Inače mali off topic, Brosnan je snimio par vrlo dobrih serija prije nego je postao Bond, a jedna od njih je Remington Steele, tamo je bio pomalo Bondovski nastrojen. ;)  Ali rekoh to je za drugu temu...

Jeste za drugu temu, ali meni je ostala u sećanju, ili da kažem ostavila utisak, ne sećam se detalja serije Noble House ;)

Offline Fonste

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Around the World in 80 days
« Odgovor #10 : 24.06.2011. 01:58:28 »
Nisam siguran da li je ova serija u pitanju, ali gledao sam ranije, dok sam bio mali, seriju sa istim nazivom, ali ne znam da li su isti glumci u pitanju. Secam se da je postojao patuljak koji je bio standardan clan posade Foga. Ako znate tu seriju (mozda bude i ova), napisite ovde. :)

Offline Trpimix

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Around the World in 80 days
« Odgovor #11 : 16.08.2011. 09:00:35 »
Ako je pitanje - Put oko Svijeta za 80 dana i Pierce Brosnan, onda mora biti dobro. Sjetimo se samo Jamesa Bonda...

O da, serija je dobra, ali Phileas Fogg je maca naspram Bonda. ;D  Inače mali off topic, Brosnan je snimio par vrlo dobrih serija prije nego je postao Bond, a jedna od njih je Remington Steele, tamo je bio pomalo Bondovski nastrojen. ;)  Ali rekoh to je za drugu temu...

Jeste za drugu temu, ali meni je ostala u sećanju, ili da kažem ostavila utisak, ne sećam se detalja serije Noble House ;)

Ne bih da budem off topic pa ću otvoriti novu temu, ali samo da dodam da je uistinu predivna mini serija Noble House, sa mnoštvom sjajnih glumaca i izvrsnim zapletom. Brosnan je zaista imao sjajnih filmova/serija i prije, ali je tek sa JB postao planetarna zvijezda.

EDIT:
Već otvorena tema:

http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,11016.0.html
« Zadnja izmjena: 16.08.2011. 14:25:56 MilanRS »

Offline inamay

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 559
  • Spol: Ženski
Odg: Around the World in 80 days
« Odgovor #12 : 25.10.2011. 12:40:44 »
S obzirom na nekoliko dobivenih upita vezanih za ovu seriju, želim i ovdje razjasniti neke stvari. Da, još uvijek prevodim ovu seriju i imam namjeru prevesti je u cijelosti. Prije sam mislila da ću imati dovoljno vremena pa je završit na ljeto, ali eto ipak sam odlučila napraviti predah i neke privatne obveze su dobile prednost. Nisam pronašla engleske titlove i ovaj poduhvat je time teži, a kao što sam spomenula koristim tajming iz rumunjskih titlova i prevodim po sluhu. Ne pomaže ni činjenica da je glazba u pozadini često preglasna i teže je razlučiti što govore. Uglavnom ja ne odustajem od prevođenja, nastavljam dalje polagano, da što kvalitetnije prevedem. Molim za malo strpljenja i razumijevanja. Hvala. :)

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Odg: Around the World in 80 days
« Odgovor #13 : 25.10.2011. 13:36:35 »
Inamay, za svako ispitivanje i traženje prijevoda od prevoditelja preko privatnih poruka
se isto tako dobija ban. Ako te netko gnjavi sa takvom vrstom pitanja, samo obavijesti nekoga iz staffa.
Mi ćemo se drage volje pozabaviti sa takvima.  :)
Samo ti polako, kad stigneš, postavit ćeš.  smileyNO1

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline inamay

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 559
  • Spol: Ženski
Odg: Around the World in 80 days
« Odgovor #14 : 25.10.2011. 13:55:23 »
Sve je ok. :) Nije bilo neugodnosti, nego nakon par znatiželjnih upita, rekoh idem stavit kakvu obavijest na forum, pa da ljudi znaju i ne moraju stiskat onaj gumb za privatnu poruku. ;) Hvala i na ukazanoj pomoći. smileyNO1