Autor Tema: Fudbal, nogomet i još ponešto  (Posjeta: 658818 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #930 : 11.10.2009. 11:41:50 »
@chuckydrayman ti si isto upučen ko i ja,,sve su to nagađanja,ja sam to rekao jer tako mislim da je bilo,,ti isto imaš svoju stranu priče,,mi pravu istinu ne znamo...tako da..iskreno me boli briga za huligane,,ma iz koje god oni države bili,to su ljudi koji uopće ne dolaze da gledaju nogomet već samo da izazovu nevolje,,...ovo si dobro rekao Pozdrav svim dobrim ljudima koji fudbal/nogomet gledaju radi fudbala/nogometa tu se slažemo...pozdrav

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #931 : 11.10.2009. 12:05:46 »
Dočekah i ja taj dan da ona smlata Pantelić da gol za reprezentaciju!  ;)

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #932 : 11.10.2009. 12:24:04 »
Sad se nešto razmišljam, da ovaj kreten (na slici dole) nije oterao Misimovića onda iz mlade reprezentacije, kakav bi to bio srednji red: Stanković, Krasić, Jovanović, Misimović!  :\)


Al' samo kod Pižona i Bata Đore (tih naših vajnih stručnjaka) trenutno jedna od pet najboljih svetskih "desetki" je debeo i nema mesta u ekipi!  ;)

No, možda je i bolje ovako, jer Bosna sad uz malo sreće na žrebu za baraž ima realne šanse za SP (samo da ih mimoiđu Francuzi, Portugalci i Rusi)! Realno uz Brazil, Bosanci po meni imaju trenutno najboilji napadački duo na svetu, Ibišević-Džeko, plus Misimović kao paker iza njih!  :)
« Zadnja izmjena: 11.10.2009. 12:28:08 PFC »

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #933 : 11.10.2009. 13:45:37 »
Ma šta će nam Misimović, imamo mi Kuzmu, Kačara, Milijaša.
« Zadnja izmjena: 11.10.2009. 13:48:49 SuperSerb »

Offline chuckydrayman

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 330
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #934 : 11.10.2009. 15:34:15 »
Nego da se vratim malo na ove veselije stvari.
Čestitam Srbiji na prolazu dalje i žao mi je što Hrvatska ne ide u baraž. Hvala Davoru Šukeru na podršci koju je našem selektoru i nama pružio u Talinu.Čestitam Sloveniji na velikom uspjehu i milsim da če na kraju biti prvi jer Slovaci sada moraju dobiti Poljake u gostima a Slovenija igra sa nekim autsajderom čini mi se San Marino ???
Puno sreće mojoj bosni u baražu pa možda bih i volio više Francuze nego li Ruse i prljave cigane Portugalce.Kad bi dobili Ruse valjalo bi igrati to u Novembru u rusiji po onoj zimi i zato mislim da bi najbolje možda bilo kad bi igrali protiv Grčke pa i francuske jer dobro igramo protiv jakih selekcija a protiv Francuza smo to pokazali u nekoliko navrata čak i kad smo bili mnogo slabiji.
Kako i sam naš selektor kaže "Ma jebe mi se nek dođe ko god" rofl
Ćiro legendo clapp



Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #935 : 11.10.2009. 18:09:29 »
ovo je u stvari fizika i mislim da i igniss može da potvrdi ovo moje izlaganje.

Mislim da te je BHM razumeo i bez moje asistencije, i on se pomalo razume u fiziku. ;D
Samo da te malo ispravim:

maksimalno ubrzanje koje telo može da postigne u slobodnom padu. to maksimalno ubrzanje u slobodnom padu...

Pogrešan izbor reči, radi se o maksimalnoj brzini, ubrzanje je nešto drugo... :)
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #936 : 11.10.2009. 18:32:44 »
cestitam srbiji i bosni na prolasku,jbg mozda se onih 0,001% (da andora uzme bod ukrajincima) ostvari pa se i mi hrvati prikljucimo...ali naravno ja sam se vec pomirio da necemo na SP..takoder se nadam da bosna nece dobiti francusku u dodatnim kvalifikacijama,a od ostalih reprezentacija kog dobije nadam se da ce ih pobjedit

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #937 : 11.10.2009. 18:59:02 »
cestitam srbiji i bosni na prolasku,jbg mozda se onih 0,001% (da andora uzme bod ukrajincima) ostvari pa se i mi hrvati prikljucimo...ali naravno ja sam se vec pomirio da necemo na SP..takoder se nadam da bosna nece dobiti francusku u dodatnim kvalifikacijama,a od ostalih reprezentacija kog dobije nadam se da ce ih pobjedit

pridružujem  se čestitkama :)

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #938 : 11.10.2009. 22:06:06 »
Ispadosmo! Weehaa!

Aj, barem se nada da će neki ljudi otić iz HR nogometa i da će doć neki koji će htjet radit.

cijeli vrh HNSa treba letit

Neće oni odletit, oni će se fino kulturno povući, kad počnu odlaziti sponzori,
konzum, žuja...
a onda brate mili položi račune, gdje je lova.

iskreno mi je nakon ovih kvalifikacija drago da smo ispali, jer nismo niti zaslužili ići na svjetsko prvenstvo
žao mi je samo Da Silve, Modrića,
i pomalo Bilića koji sastavlja momčad prema menadžerima.
koji sharbini čovječe.
kalinić neće u mladu repku, Marković mu je odmah trebao reći, mali, dođi da ti stisnem tri, četiri šamara,
pa onda trk mami da ti šmrklje obriše.

a novinari bi trebali konačno shvatiti da se kvaliteta ne mjeri (ne)zasluženim milijunima eura na računu.

 pionir

DD
Baš tako. Ne znam čemu sad forsiranje Šarbinija?! Pa prosječan igrač HNL-a. Ne bi ga htio u repki! Nikako! Ni Kalinića, nikako!

Moje osobno mišljenje je da bi Štimac trebao preuzeti klupu. Bilić definitivno nije neki izbornik!

EDIT: umalo zaboravih. Čestitke našim dragim susjedima na uspjesima.

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #939 : 11.10.2009. 22:28:16 »
znate čega me je samo strah...

sad su se ovi naši napržili kako su mnogo jaki, pocepali su kroz kvalifikacije... bla bla truć
da im se ne padnu u grupi Gabon ili tako neko pleme-država i da pocepaju ove naše k'o svinja masan džak

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #940 : 11.10.2009. 22:32:49 »
Zaboravio si da se Antiću takve stvari ne mogu desiti. Ipak je on mnoooogo ozbiljan trener. Kad si video da naši fudbaleri trče u 90. minutu da daju još koji gol? Ovo je reprezentacija koja nema ama baš ništa zajedničko ni se jednom prethodnom koje se ja sećam.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #941 : 11.10.2009. 22:34:29 »
Zaboravio si da se Antiću takve stvari ne mogu desiti. Ipak je on mnoooogo ozbiljan trener. Kad si video da naši fudbaleri trče u 90. minutu da daju još koji gol? Ovo je reprezentacija koja nema ama baš ništa zajedničko ni se jednom prethodnom koje se ja sećam.

možda zato što do sada nije ni postojala reprezentacija Srbije  ;)

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #942 : 11.10.2009. 22:35:37 »
Zaboravio si da se Antiću takve stvari ne mogu desiti. Ipak je on mnoooogo ozbiljan trener. Kad si video da naši fudbaleri trče u 90. minutu da daju još koji gol? Ovo je reprezentacija koja nema ama baš ništa zajedničko ni se jednom prethodnom koje se ja sećam.

možda zato što do sada nije ni postojala reprezentacija Srbije  ;)
To sam sad hteo da kazem.
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline slowrun

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #943 : 11.10.2009. 22:37:26 »
Ovo je reprezentacija koja nema ama baš ništa zajedničko ni se jednom prethodnom koje se ja sećam.
Ima. Pantelića   u_jeeeeeeeeee rofl rofl

In my body, where the shame gland SHOULD be, there's a second AWESOME gland.
True story

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #944 : 11.10.2009. 22:43:49 »
Ja bih Kacara gurnuo napred, bas umesto Pantelica.
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #945 : 11.10.2009. 22:44:56 »
Moje osobno mišljenje je da bi Štimac trebao preuzeti klupu. Bilić definitivno nije neki izbornik!
ma kakav stimac,taj smrad mi se gadi,dobar je bilic

evo jedan filmic novi
http://www.youtube.com/watch?v=zKGQKk9bFzQ

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #946 : 11.10.2009. 22:53:05 »
Prejako! clapp
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline chuckydrayman

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 330
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #947 : 11.10.2009. 23:14:28 »
znate čega me je samo strah...

sad su se ovi naši napržili kako su mnogo jaki, pocepali su kroz kvalifikacije... bla bla truć
da im se ne padnu u grupi Gabon ili tako neko pleme-država i da pocepaju ove naše k'o svinja masan džak
Mislim da se to teško može desiti.Po meni Srbija ima najjaču odbranu na svijetu i nije naivna kao što je to ranije bio slučaj a za ove što kažu da Bilić treba da ide možda su u pravu ( iako se ja ne slažem sa tim)ali Štimac sigurno nije adekvatna zamjena i samo bi nazadovali.Po meni problem nije Bilić već su problem zvijezde/igrači koji zbog pritiska javnosti moraju da igraju i onda je najlakše kriviti Bilića.



Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #948 : 12.10.2009. 01:57:07 »
Mislim da se to teško može desiti.Po meni Srbija ima najjaču odbranu na svijetu i nije naivna kao što je to ranije bio slučaj a za ove što kažu da Bilić treba da ide možda su u pravu ( iako se ja ne slažem sa tim)ali Štimac sigurno nije adekvatna zamjena i samo bi nazadovali.Po meni problem nije Bilić već su problem zvijezde/igrači koji zbog pritiska javnosti moraju da igraju i onda je najlakše kriviti Bilića.
OK, poštujem to. Štimac je pokazao da ima znanja i volio bi ga vidjeti za kormilom reprezentacije.
A Bilića nikako ne jer je totalno pogriješio sa svojim "prijateljskim" pristupom s igračima. Kad si vidio da je kod nekog drugog izbornika igrači rade ovo što rade? Bilo ih dupe, da budem pristojan. Uostalom krivac za ovo i jest sam Bilić - oba puta bodovi protiv Ukrajine, i 2 puta izgubili od Engleza (primili 9 golova!). Izbornik uvijek mora pokazati tko je gazda u reprezentaciji, a Bilić, čini mi se, to nije pokazao...

Kao novi kandidat nameće se Ivanković. Čovjek kojeg nimalo ne poštujem!

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #949 : 12.10.2009. 02:21:53 »
bilo ko moze samo ne Stimac

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #950 : 12.10.2009. 11:00:21 »
Ma šta će nam Misimović, imamo mi Kuzmu, Kačara, Milijaša.
Ma ok su oni, nego su svi od reda u osnovi defanzivni vezni, a Misimović je paker! Obrati pažnju na asistencije!

 

Ja sam samo hteo da skrenem pažnju na nestručnost pojedinih trenera, koji takvu igračinu kakva je Misimović proglase netalentovanim i kažu mu da je debeo! Ja sam prvi za to da svako igra za zemlju u kojoj je rođen, pa tako i Misimović za BIH!

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #951 : 12.10.2009. 11:12:34 »
Ja bih Kacara gurnuo napred, bas umesto Pantelica.
Ma ja bih zvao Kežmana pre svih njih! I dalje ne mogu da se pomirim sa tom činjenicom što zbog nečijeg hira naš najbolji napadač ne igra u reprezentaciji!  :(

Nema veze sa reprezentacijom, al' kad se samo setim te '98 i gola u poslednjoj minuti, naježim se! Tad me je kupio za čitav život!  ;)


Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #952 : 12.10.2009. 15:36:00 »
kežman je prs'o al bukvalno, dečko ima psihičkih problema

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #953 : 14.10.2009. 09:15:06 »
Ja njega volim vise nego ne znam sta. Mnogo puta je dao ganima gol.

A sto se tice njegovog ne igranja u reprezentaciji. Nece ni igrati dokle god je u njoj Vidic...

Offline EROS

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški
    • PFC
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #954 : 14.10.2009. 11:44:56 »
Ja njega volim vise nego ne znam sta. Mnogo puta je dao ganima gol.
Ja mislim da je on jedini igrač koji je dao gol u svakom derbiju koji je igrao... A za reprezentaciju, znam da je taj šamar koji je na treningu opalio Vidiću bio greška, ali da je ovaj i na mene tako ničim izazvan divljački startovao, ma skršio bih mu i noge i ruke!  :(

Offline zizu1109

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 146
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #955 : 14.10.2009. 13:31:41 »
Ne zamerite na licnom misljenju, ali...Kezman je omatoreli kurton (30 godina je dovoljna cifra godina da neko postavi klikere u tintari na pravo mesto) i samoreklamer, koji u svakom klubu u koji dodje napravi sranje (a stara narodna kaze "rdjavom k**** svaka dlaka smeta")...kada je i imao sansu u reprezentaciji, nije je iskoristio (zapravo i jeste, najcuveniji potez mu je iskljucenje na nekom prvenstvu posle cirka 15 sekundi od ulaska u igru), a zbog gluposti koju ste naveli je i doslo do svojevremenog stvaranja klanova u repki...
Da ostavimo klubastvo po strani, iako nam je samo to podjebavanje ostalo sa obzirom kakav fudbal igramo i kako nas deru svi od reda (i Zvezda i Partizan popise poprilican broj petardi u poslednjih desetak godina od kojekakvih sabana) --- realna slika je da Vidic igra u "zivotnoj formi" (ne bi ga dzaba strendzeri proglasavali clanom najboljih 11 u planetarnim razmerama ili ga kao defanzivca gurali u prvih 20-30 igraca na svetu), a Kezman...
Svaka njemu cast kao coveku, lokalpatrioti, verniku i sve ostalo po redu - ali, ako bez njega u reprezentaciji konacno pobedjujemo....hvala ti za sve, zbogom Kezmane i ne brini za manastir (citaj reprezentaciju)...iako sam siguran da bi on i dupe dao da samo jos jednom stane na centar sa ostatkom repke i odslusa intoniranje himne...

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #956 : 14.10.2009. 13:55:28 »
Ne mozes da verujes koliko bi on to zeleo.

Ja ga prosto obozavam, ali on je jedna veoma cudna licnost. Ima istetoviran hram na sebi, sta vise reci. On tripuje da je najbolji (za mene je blizu toga), ali realnost je drugacija. Ja kada bih bira, logicno razmisljajuci ne bih ga zvao. Razmisljajuci srcem, zvao bih ga. I to je to.

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #957 : 14.10.2009. 17:41:18 »
Dok se ne bi iznervirao i pljunuo nekog, pa posle dobio crveni karton.
I njega nikako u reprezentaciju, njega i Jestrovica i onog iz Zvezde, onog ,malog bradatog sto je bio po Italiji.
« Zadnja izmjena: 14.10.2009. 17:43:07 delrey »
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #959 : 16.10.2009. 16:34:19 »
Citat:
16. oktobar 2009. | 15:31    | Izvor: B92
Zbog zdravice prekršajne prijave
Beogradska policija podnela je zahtev za pokretanje prekršajnog postupka protiv predsednika Srbije Borisa Tadića zbog nedoličnog ponašanja na sportskoj priredbi

Kako je saopšteno, gradskom sudiji podnete su prijave i protiv predsednika Fudbalskog saveza Srbije Tomislava Karadžića, ministarke omladine i sporta Snežane Samardžić Marković, predsednika Skupštine Beograda Aleksandra Antića i protiv Fudbalskog saveza Srbije kao pravnog lica.
Tadić i Samardžić Marković rekli su ranije da će platiti kaznu ako su prekršili zakon, dok Karadžić nije bio dostupan za komentar.

Oni su su posle utakmice Srbija-Rumunija (5:0), koja je odigrana 10. oktobra u Beogradu, nazdravili šampanjcem na stadionu ’Marakana’, tokom proslave zbog plasmana reprezentacije na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi.

Prema odredbama Zakona o sprečavanju nasilja i nedoličnog ponašanja na sportskim priredbama, točenje i konzumiranje alkohola su zabranjeni na stadionima, kao i u krugu od jednog kilometra oko njih.

Da vidimo hoce li kazniti i fudbalere zbog piva u svlacionici...

Jocic se branio svojom delikvencijom kao greh iz mladosti, a kako li ce se predsednik braniti (ako ga uopste osude)...

Tags: