Autor Tema: Fudbal, nogomet i još ponešto  (Posjeta: 659168 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #330 : 08.01.2009. 20:57:20 »
E tu je stvarno bio bezobrazan... :) I jos se on uvredio...

Offline Goya

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 463
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #331 : 09.01.2009. 11:41:18 »
Ja  tasmanijski_djavo

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #332 : 10.01.2009. 18:16:37 »
Arsenal - Bolton 1-0

N. Bendtner 84'
 :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(


Offline Goya

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 463
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #333 : 12.01.2009. 18:12:57 »

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #335 : 28.01.2009. 20:34:21 »
Coa... oduvek su bili čobani...

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #336 : 28.01.2009. 20:36:25 »
Coa... oduvek su bili čobani...

Tako je !!! Ovo su ovi Radradovi pajtosi :) Ali dobro, i jedni i drugi su takvi, strasno je sto tako roknu nekoga naduznog!!! Neka se medju sobom ubijaju, kolju...ali neka druge ostave..

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #337 : 28.01.2009. 20:39:25 »
BHM, a zašto bi se ubijali? Zar moramo sami sebi da budemo najveći neprijatelji? Ne razumem te... Ne mislim da trebamo da se volimo, kao suparnički navijači, ali uvek je moguće zakazati tuču na ruke.. Ili bar tome treba da težimo, kao što su Rusi uspeli da iskorene oružje iz navijačkih obračuna..
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #338 : 28.01.2009. 20:40:34 »
šta reći nego životinje, a to kod nas (ex-yu) neće prestati dok prvih 10 ne završi na par godina u zatvoru.
šta će ovim manijacima sad biti, apsolutno ništa, dobit će uvjetno 3 mjeseca (ako i toliko) i nikom ništa.
to me sve živcira, zato i nejdem na ni jedne domaće utakmice.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #339 : 28.01.2009. 20:45:41 »
Coa... oduvek su bili čobani...

Hm, ko o cemu kurva o postenju...

Da ne sirimo pricu. Ima debila i sa jedne i druge strane!

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #340 : 28.01.2009. 20:51:47 »
radrad, nismo mi cvećke, ali moraš priznati da u poslednje vreme prednjačite po ispadima. Nisam ovo stavio da bih se sad naslađivao. Po meni, ko koristi oružje u navijačkim obračunima, treba ga ubiti od batina i poslati na dugu robiju, jer je, za mene, dobra stara tuča keva.. A ovo ostalo, noževi, pištolji, mi je totalno debilno. U stvari, to koriste ljudi koji nemaju muda, pa ovako misle da su baje..

Jablane, a kako te nije strah da ideš na utakmicu kad igraju Dinamo - AC Milan (lupio sam, jer je Zvezda skoro igrala sa njima). Mislim, ne ide mi u glavu zašto se svi plaše da dođu na utakmicu Crvena Zvezda - Čukarički (kad ima 5000 gledalaca) a ne plaše se da dođu na utakmicu Crvena Zvezda - AC Milan/Roma/Bajern (a tada ima 55000 gledalaca). Da li je u pitanju strah ili ipak ono drugo? Nema šta da se vidi na domaćim utakmicama? ;)
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #341 : 28.01.2009. 20:56:57 »
Coa... oduvek su bili čobani...

Hm, ko o cemu kurva o postenju...

Da ne sirimo pricu. Ima debila i sa jedne i druge strane!

apsolutno se slažem samo što ima više debila sa crno bele strane jer kad ne bi bili debili bili bi na crveno beloj
heheheheheh


zajebavam se... nije sramota navijati za partizan... može to svakome da se desi hehehehehehe

Lepo kaže Coa brate ako imaš muda stani licem u lice pa udri... a ovo sad, nije počeo ni da se brije a ganja pištolj na tekmu.

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #342 : 28.01.2009. 21:02:04 »
Sad će neko doći da predloži da se postavi anketa: CZV, PAR ili ostali LOL

Ja sam protiv bilo kakvih obračuna navijača.
Navijam za Zvezdu,
ali kada Partizan igra u Evropi, navijam da pobijedi.
(Iako će on isto odigrati svejedno da li ja navij'o ili ne navij'o za njega)

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #343 : 28.01.2009. 21:04:00 »
Milane, obračuna mora da bude. To je sastavni deo navijanja.. To ti je isto kao da piješ bezalkoholno pivo.. Jednostavno ne ide.. LOL

A kad igra Partizan u Evropi ili bilo koji naš tim, meni je draže da pobedi naš tim, ali se ne potresam mnogo. Nisam ja kao Sima Srbija (radrad ako si to ti, izvini :D ) koji kaže da uvek navija protiv Zvezde, pa makar igrala i protiv šiptara..
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #344 : 28.01.2009. 21:06:11 »
Vazda je bilo picki i bice ih, protiv toga se ne moze. A ovo sto se tice odlazaka na utakmice, nikada mi to nije bilo jasno! Kada je nekome, konkretno u Srbiji, falilo nesto na utakmici a nije u navijackoj prici???

Uh, ja sam vazda navijao za cibonu protiv zvezde ;D

A sto se tice obracuna, koliko god vam se to objasnjavalo, zasto to, necete shvatiti tako da ne vredi o tome pricati...

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #345 : 28.01.2009. 21:30:28 »
http://www.mtsmondo.com/sport/vesti/text.php?vest=122741

Evo, ovo kačim ne da bih se svađao sa nekim, nego čisto da napomenem da kada bi se ovako nešto desilo Crvenoj Zvezdi ili Partizanu mi bi bili isključeni na 100 vekova iz svega što ima veze sa sportom.. Moje lično mišljenje je da UEFA ima dvostruke aršine i da mnogo jebe klubove iz Srbije, kao da to radi po nečijoj naredbi (iako se politika i sport ne mešaju).
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #346 : 28.01.2009. 21:33:19 »
(iako se politika i sport ne mešaju).

 rofl rofl rofl rofl rofl

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #347 : 28.01.2009. 21:34:16 »
Pa ne branim UEFU i imaju dvostruke arsine, ali, izbacivanje Partizana iz Evrope zbog Mostara je uradjeno zahvaljujuci ivanu curkovicu i zarku zecevicu! Ta dva govneta su to uradila da bi ispalo da su Grobari najgori neprijatelji kluba i da ne vole Partizan.... Mamu im jebem sta su sve radili...

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #348 : 28.01.2009. 21:49:06 »
najgore je što ovde postoje samo 2 kluba... liga nam je nula... klinci jure u zvezdu ili partizan samo da bi se prodali, jebe im se i za klub i za srbiju, koj će moj ovde kad bilo gde preko dobijaju nenormalne cifre...
ja bih da se uvede zakon da u jednom klubu može da ima samo npr. 10-15% stranih igrača a da svi ostali moraju biti iz zemlje čiji je klub i da se nenormalne svote ograniče... da postoji npr. nekoliko kategorija kvaliteta igrača i neko je na primer kat. I i on može biti plaćen... ne znam 10.000 evra mesečno, kat. II 8.000 evra i slično... i postoji neki odbor koji ocenjuje i kategorizuje igrače koji su za prodaju...

500.000 evra platiti nekog klinca od 17 godina je sumanuto...

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #349 : 28.01.2009. 21:52:50 »
Po meni je pravi zakon koji treba da se donese na nivou UEFE, da se ograniči broj stranih igrača u klubovima na 5 ili 6. Tako bi igrači koji su solidni, a ne toliko dobri igrali u domaćoj ligi. Npr, Janković, Žigić, Nenad Kovačević, Saša Ilić i ostali, koji su dobri igrači, ali ne toliko da bi ostali u klubu i posle uvođenja gore pomenutog pravila..
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #350 : 28.01.2009. 22:20:08 »
Po meni je pravi zakon koji treba da se donese na nivou UEFE, da se ograniči broj stranih igrača u klubovima na 5 ili 6. Tako bi igrači koji su solidni, a ne toliko dobri igrali u domaćoj ligi. Npr, Janković, Žigić, Nenad Kovačević, Saša Ilić i ostali, koji su dobri igrači, ali ne toliko da bi ostali u klubu i posle uvođenja gore pomenutog pravila..

zar nisam to upravo i rekao, samo što ja ne bih dozvolio ni 5-6

2 igrača u prvih 11 dosta je...
kakav je to holandski tim kad 9 igrača nije odatle

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #351 : 28.01.2009. 22:22:03 »
pa to je Platini htio uvesti, pa je EU rekla ne, jer je to diskriminacija ljudskih prava
i zabrana slobodnog rada, ako se dobro sjećam.
a što se tiće zarade igrača, nešto sam čitao da UEFA sad raspravlja da uvedu zakon
da se plaća igrača ograniči na 50% ukupnog prometa kluba. znači ako godišnje ima
promet 100.000 €, onda na plaću smije ići samo 50.000 €, i to ovisi o klubu koliko će
koji zaraditi.
po meni je to fina ideja, onda jedan Manchester City ne bi mogao ponuditi za Kaka-u
120 mil. €, već samo određenu svotu od ukupnog prometa.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #352 : 28.01.2009. 22:33:38 »
5-6
To nikada nece zaziveti. Valjda 2010. ili 2011. pocinje da se primenjuje to. Ali nece to raditi...


Treba prvo da svetska ekonomija skroz propadne i onda moze da se ocekuje neki napredak... Jebes ti sve to, svo unistavanje najvaznije sporedne stvari nasvetu je pocelo kada su uveli da moras da imas stolice, da stolice moraju da se greju... Ma neka se nose u pizdu materinu, smrt modernom fudbalu.


Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #353 : 28.01.2009. 22:55:27 »
Po meni je pravi zakon koji treba da se donese na nivou UEFE, da se ograniči broj stranih igrača u klubovima na 5 ili 6. Tako bi igrači koji su solidni, a ne toliko dobri igrali u domaćoj ligi. Npr, Janković, Žigić, Nenad Kovačević, Saša Ilić i ostali, koji su dobri igrači, ali ne toliko da bi ostali u klubu i posle uvođenja gore pomenutog pravila..

zar nisam to upravo i rekao, samo što ja ne bih dozvolio ni 5-6

2 igrača u prvih 11 dosta je...
kakav je to holandski tim kad 9 igrača nije odatle

Pa da, samo što sam ja tvoj model proširio sa još nekolicinom igrača. :)

pa to je Platini htio uvesti, pa je EU rekla ne, jer je to diskriminacija ljudskih prava
i zabrana slobodnog rada, ako se dobro sjećam.
...

Još jedan primer "sport nezavisno od politike".
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #354 : 31.01.2009. 16:04:25 »
Pojačanja od 300 miliona evra

Da je Brazilac Kaka iz Milana potvrdno odgovorio na ponudu Mančester sitija od 273 miliona evra (obeštećenje, plata, porez i posrednici) fudbal bi izgubio bitku sa tajkunima, ali bi ovaj zimski prelazni rok ostao upamćen kao termin kada je ostvaren najveći fudbalski transfer u istoriji.



Pisanje istorije Kaka je, međutim, ostavio za neku drugu priliku, pa je priča o kupovini igrača svedena u pristojnije okvire. Najveću cenu ovog januara dostigli su Lasan Dijara iz Portsmuta i Klas Jan Huntelar iz Ajaksa, za koje je madridski Real izdvojio po 20 miliona evra. Širom Evrope u ovom prelaznom roku, koji se završava večeras u ponoć, potrošeno je više od 300 miliona evra za dovođenje igrača.
U želji da ublaži dominaciju Barselone u Primeri, ekipa sa stadiona „Santijago Bernabeu“ učestvovala je najvećim obimom u ukupnoj potrošnji u španskoj ligi (42,25 miliona evra), jer su svi ostali klubovi izdvojili svega 2,25 miliona za pojačanja. Skroman pazar u Primeri, ne računajući naravno Real, odrazio se i u kupovini i u prodaji igrača, a jedini transfer vredan pažnje bio je prelazak Hozea Antonija Rejesa iz madridskog Atletika u Benfiku za osam miliona evra. To je ujedno i najveći prihod ostvaren na Pirinejima.
Najveće sume novca i u ovom prelaznom roku obrtale su se Engleskoj gde je za dovođenje pojačanja utrošeno skoro 130 miliona evra, a prodati su igrači u vrednosti od 97 miliona. Mančester siti je izvadio najviše novca iz kase, a za 48 miliona evra kupio je Vejna Bridža iz Čelsija, Krega Belamija iz Vest Hema i Najdžela de Jonga iz Hamburgera. Totenhem je takođe duboko zavukao ruku u džep i za 33,3 miliona doveo Defoa iz Portsmuta i Palasiosa iz Vigana. Portsmut je najbolje naplatio svoje igrače u ovom zimskom prelaznom roku jer je od njihove prodaje (Defo, Dijara) inkasirao 36,4 miliona. Od klubova „velike četvorke“, Mančester je kupio Zorana Tošića iz Partizana za sedam miliona, Čelsi je prodao Vejna Bridža za 13, dok Arsenal i Liverpul do juče nisu ni kupovali ni prodavali značajne igrače. Doduše, „tobdžije“ su izdejstvovale radnu dozvolu za Andreja Aršavina, ali Arsenal i Zenit iz Sankt Peterburga još uvek „zatežu“ oko visine transfera, koji će ukoliko se ostvari sigurno ući u pet najboljih ove zime (vrednost je između 16 i 20 miliona evra).
U nemačkoj Bundesligi nije bilo značajnijih transfera, a ruke zadovoljno trlja jedino Hamburger, kojem je Mančester siti uplatio na račun 19,5 miliona za Najdžela de Jonga. U prosečne transfere koji su se kretali između milion i dva miliona evra, ušao je i prelazak Nikole Petković iz Crvene zvezde u Ajntraht (1,2).
Slična situacija je bila i u Kalču, jer su Italijani bili sasvim skromni na fudbalskoj pijaci. Fjorentina je prodala Đanpaola Pacinija Sampdoriji i Pabla Danijela Osvalda Bolonji za 15 miliona evra i ostvarila je najznačajniji profit, a vredna pomena je još kupovina Milana koji je Tijaga Silvu iz Fluminensea doveo za 10 miliona evra. 



Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #355 : 01.02.2009. 18:56:43 »
Samo ću reći F. Tores! Iako u Engleskoj najviše gotivim ManUtd. drago mi je što je LFC dobio Čelzi.
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #356 : 01.02.2009. 20:07:38 »
Ja igrao dvojku na Celzi za hiljadarku. :(

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #357 : 01.02.2009. 20:19:10 »
Hahaha, sjebao si se u startu. Loš je Čelzi u poslednje vreme, a i meni bi bilo žao da dam soma kinti na kladionici. Osim ako kvota nije 10 i ako bih znao da ću da dobijem, pa da onda kupim Air Max. :)
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #358 : 13.02.2009. 18:58:58 »
radrad, ideš na derbi?
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Fudbal, nogomet i još ponešto
« Odgovor #359 : 13.02.2009. 19:01:19 »
Ne, vise me ne interesuju te stvari.... Mozda na istok ali cisto sumnjam u to...

Tags: