Serije > O serijama

Total Drama Island (2007)

(1/3) > >>

dakyorlando:

Opis:
Ako je Drawn Together prvi animirani riality show ikada, onda je Total Drama Island drugi.  :)
U ovoj kanadskoj crtanoj seriji akcenat je mnogo više na tome da sve izgleda kao jedan pravi rijaliti šou, za razliku od DT (koji je po meni svejedno mnogo bolji). Serija pozajmljuje motive iz mnogih rijaliti emisija kao što su "Veliki brat", "Stvaran svet" i još neki, ali najviše liči na "Survivor" (čak i voditelj podseća na Džefa Probsta).
Na jedno ostrvo u Ontariju dovedene su 22 osobe (kažem "dovedene", da ne kažem prevarene da dođu jer rečeno im je da će odsesti u smeštaju sa pet zvezdica), koje su podeljene u dve ekipe. U svakoj epizodi oni dobijaju određene zadatke koje treba da izvrše. Ekipa koja pobedi obično dobije neku beneficiju, ili je jednostavno "bezbedna" do kraja te epizode, dok se članovi poraženog tima skupe te večeri kraj logorske vatre gde im voditelj deli maršmeloue, čiji broj je uvek za jedan manji od broja takmičara. Ko ne dobije maršmelou - pogađate - mora da napusti ostrvo.
Naravno, između zadataka serija se bavi i međuljudskim odnosima. Podrazumeva se da se karakteri likova dosta likova razlikuju među sobom, a mnogi od njih predstavljaju stereotipe određenih tipova ljudi, te tako imamo glupu plavušu, maloletnog delikventa (u stvari, svi imaju po 16 godina), muškaraču, dve nerazdvojne drugarice, štrebera, darkerku (koja možda to i nije ali stav joj je otprilike takav), šmekera, spletkašicu koja predstavlja ono što se zove "bitch" u pravom smislu te reči, ali i sasvim obične, normalne ljude.

E sad, crtež i animacija jesu malo slabiji, ali bože moj. Ko voli rijaliti emisije iz ovog miljea, a spreman je da zažmuri na nešto slabiju animaciju, crtana vezija Survajvora bi mogla da mu se dopadne. Ne kažem sad da je fenomenalna serija koju nipošto ne treba propustiti, ali vredi barem baciti pogled.

Žanr: animirana, akcija

IMDb
TVDb
Tv.com
Wikipedia

Titlovi

dakyorlando:
Počeo sam da kačim prevode za seriju, možda će se neko zainteresovati za gledanje. U stvari, već sam čuo da ima ljudi koji su počeli s gledanjem. smileyNO1

Možda bi ova tema mogla da se prebaci na pdf "O serijama", s obzirom da sada ima prevoda za seriju?

Ziledin:

--- Citat: Dakyorlando - 23.11.2009. 17:13:26 ---Možda bi ova tema mogla da se prebaci na pdf "O serijama", s obzirom da sada ima prevoda za seriju?

--- Kraj citata ---

U pravu si... Preseljeno. ;)

scratysha:

--- Citat: Dakyorlando - 23.11.2009. 17:13:26 ---Počeo sam da kačim prevode za seriju, možda će se neko zainteresovati za gledanje. U stvari, već sam čuo da ima ljudi koji su počeli s gledanjem. smileyNO1


--- Kraj citata ---

 ;)   clapp  clapp

zkarlov:
Samo obavijest da je na sajt postavljen Total Drama Island - 01x26 - Season Recap pošto se preko 25. epizode u sezoni nijedan upload ne prikazuje u zadnjim prijevodima.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju