Autor Tema: Umetanje slike u mail koja se odmah vidi?  (Posjeta: 17871 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Umetanje slike u mail koja se odmah vidi?
« : 22.12.2011. 11:55:00 »
Zanima me da li se u mail može staviti slika koja će odmah biti vidljiva, dakle da nije attachment i da se ne mora dodatno otvarati? Probao sam staviti sliku na imageshack pa kopirati u mail kod(ove), ali ne vidi se slika. Da li je uopće moguće? Ako je, kako? Hvala unaprijed.

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Umetanje slike u mail koja se odmah vidi?
« Odgovor #1 : 22.12.2011. 12:08:40 »
U Outlooku i Outlook expressu otvoriš novi mail, klikneš u polje gdje ide tekst i ideš na insert--<picture.

Tamo s browse odabereš sliku koju želiš ubaciti i voila!
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Umetanje slike u mail koja se odmah vidi?
« Odgovor #2 : 22.12.2011. 12:14:25 »
Probat ću. Svaka čast. Hvala.

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Umetanje slike u mail koja se odmah vidi?
« Odgovor #3 : 23.12.2011. 09:12:14 »
Kolege, da li je moguće tako staviti sliku u gmailu preko web preglednika (Chrome npr.) ili se može samo priložiti datoteka?

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Umetanje slike u mail koja se odmah vidi?
« Odgovor #4 : 23.12.2011. 18:52:53 »
Jok, bojim se da tako umetanje slika u mail funkcionira samo ako to napraviš u Outlooku ili sl. programima za e-mejlanje. Onako direkt iz webmaila - moš zaboravit. Neki attachmenti, npr. obične jpg slike, će se čitatelju otvoriti na kraju maila, a druge će morat otvarati posebno. Mislim da je to rezultat izdr*avanja oko sigurnosti, pa zbog pretjerane sigurnosti, jednostavno ne možeš ubaciti sliku u mail na mjestu gdje je želiš.
Dakle, ne preostaje ti nego složit mail u nekom od programa za mejlanje (osim ranije navedenih postoji sva sila raznih - i besplatnih - programa u tu svrhu) i poslat ga otale. Jbga.
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Umetanje slike u mail koja se odmah vidi?
« Odgovor #5 : 23.12.2011. 20:30:46 »
Kolege, da li je moguće tako staviti sliku u gmailu preko web preglednika (Chrome npr.) ili se može samo priložiti datoteka?
Može se dodati slika direktno. Klikneš kao da ćeš pisati tekst i onda klikneš na ikonu za umetanje slike. Izaberš ako fotku dodaješ sa svog kompa ili s neke web lokacije i potvrdiš izbor. Slike bude u mailu i outlook expres je isto dobije baš u mailu, ne kao privitak. To sam testirao prije par dana.

Offline delbajsi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 176
  • nisam ja odavde
Odg: Umetanje slike u mail koja se odmah vidi?
« Odgovor #6 : 24.12.2011. 16:29:04 »
U gmailu idi pod settings -> laboratorij i onda tamo imaš puno opcija. Jedna od njih, koja je po defaultu onemogučena je i umetanje slike direktno u mail.


Nemam kuću ... nemam brod ... nemam milione ... nemam avion ...   Ma ljudi, nema što nemam!

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Umetanje slike u mail koja se odmah vidi?
« Odgovor #7 : 02.01.2012. 04:15:41 »
U gmailu idi pod settings -> laboratorij i onda tamo imaš puno opcija. Jedna od njih, koja je po defaultu onemogučena je i umetanje slike direktno u mail.
E, bravo, hvala. (ko za peh su je stavili negdje pri dnu, a ima pun k**ac i 800 labova, promakne ko niš) Inače, bez te opcije uključene u Labsima, nema ni ikonice za umetanje slike u tekst. Prvo štalica, onda kravica princip.
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Tags: