Autor Tema: Blackadder  (Posjeta: 12426 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline genius

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 63
Blackadder
« : 23.05.2008. 18:23:18 »

Opis:
Crna Guja (eng. Blackadder) je BBC-jeva humoristična serija u četiri sezone i više zasebnih epizoda govori o životu Edmunda Crne Guje. Svaka se sezona bavi drugim povijesnim razdobljem i shodno tomu i drugom Crnom Gujom koji je uvijek reinkarnacija onoga prijašnjega. U svakoj inkarnaciji Rowan Atkinson glumi glavni lik, Crnu Guju. Uz njega još se samo njegov ne prepametni pratitelj Baldrick pojavljuje u sve četiri sezone, a glumi ga Tony Robinson. Svaka od četiri sezone ima svoju osobitu kvalitetu, a istodobno se uklapa u cjelinu. I drugi se glumci pojavljuju tijekom cijele serije, ali ne glume uvijek isti lik (Hugh Laurie, Stephen Fry, Rik Mayall...).

1. sezona: Crna Guja
Serija počinje 1485. godine dok Engleskom vlada Richard III. i završava 1498. vladavinom kralja Richarda IV. Serija prati događaje vezane uz njegova drugoga sina Edmunda Crnu Guju, vojvodu od Edinburgha, koji je na kraju razriješen svih dužnosti.

2. sezona: Crna Guja II.
Druga sezona Crne Guje smještena je u doba kraljice Elizabete I. Kraljica je prikazana kao ekscentrična vladarica sklona čudnim snovima koji uključuju konje. Crna Guja u ovoj je sezoni jedan od najbližih kraljičinih prijatelja. U ovoj se sezoni već prepoznaje specifičan humor tipičan za ovu popularnu seriju. Uz Crnu Guju pojavljuje se i Baldrick, kao jedini lik koji se konstantno pojavljuje u sve četiri sezone.

3. sezona: Crna Guja Treći
U ovoj je sezoni Crna Guja batler princa Georgea u vrijeme vladavine kralja Georgea III. Princ George čovjek je s mnogo čarapa. Ima čak 432.507 pari, a Crna Guja tvrdi da ne poznaje nikoga s manjim mozgom od njegova. Ovo je jedina sezona u kojoj Crna Guja ne umire na kraju.

4. sezona: Crna Guja stupa naprijed
Četvrta sezona ove popularne serije smještena je u razdoblje prvoga svjetskog rata. Crna Guja sada je satnik u britanskoj vojsci koji se nalazi na frontu i koji se neprestano svađa, kako s nadređenima, tako i s podređenima. Zadnja epizoda sezone toliko je dirljiva i osobita da je ušla u svjetske televizijske anale. Na kraju te epizode umiru svi glavni likovi osim generala Melchetta.

Žanr: komedija
Kanal: BBC One
Godina: 1983.

IMDb
TVDb
Wikipedia
TV.com

Titlovi


Pripremio: hajo0309
« Zadnja izmjena: 12.05.2015. 11:52:50 maksi »

Offline Mrena

  • Old staff
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
Odg: Crna guja
« Odgovor #1 : 23.05.2008. 18:37:34 »
hmmm, a sječam se da su bili prijevodi za tu seriju več na sajtu a sad ih nema.
Al mogo bi se ti zaletiti do kioska kad si već vidio najavu da izlaze, nije teško izripati titl.  ;D


EDIT: našao sam seriju na popisu. nemam pojma kam sam gledao prvi put da ju nisam skužio.
« Zadnja izmjena: 23.05.2008. 20:18:04 Mrena »



Offline tsoG

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: Crna guja
« Odgovor #2 : 23.05.2008. 19:22:13 »
hmmm, a sječam se da su bili prijevodi za tu seriju več na sajtu a sad ih nema.
Al mogo bi se ti zaletiti do kioska kad si već vidio najavu da izlaze, nije teško izripati titl.  ;D

Da titlovi jesu tu, ali su dosta losi.  :-X

Offline genius

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 63
Odg: Crna guja
« Odgovor #3 : 23.05.2008. 20:03:30 »
hmmm, a sječam se da su bili prijevodi za tu seriju več na sajtu a sad ih nema.
Al mogo bi se ti zaletiti do kioska kad si već vidio najavu da izlaze, nije teško izripati titl.  ;D

Stvar je u tome što ja posjedujem sve epizode dvdripove tako da mi se ne isplati kupovat. A ima sigurno ljudi koji će to kupovati na kioscima.... pa neka izripaju.

Offline Nenek

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Crna guja
« Odgovor #4 : 24.05.2008. 15:27:02 »
pa valjda netko pozna neku tetu na kiosku pa nek ide i preprzi!!  ;D

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Crna guja
« Odgovor #5 : 26.05.2008. 18:17:47 »
EDIT: našao sam seriju na popisu. nemam pojma kam sam gledao prvi put da ju nisam skužio.
Ja sam gledao pod B, kad sam vidio da nema, tražio sam pod T.
The Black Adder.
;)

Offline verade5

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Ženski
Odg: Crna guja
« Odgovor #6 : 18.06.2008. 00:14:40 »
Moj glas za ovu super seriju  :D

Offline bokimoscow

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 126
Odg: Crna guja
« Odgovor #7 : 07.12.2008. 23:20:11 »
da li neko moze da mi posalje na pm ako zna gde mogu da nabavim special A Royal Birthday Celebration

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Crna guja
« Odgovor #8 : 10.04.2009. 23:00:41 »
Super dobra smijesna serija! Odgledao sam sve epizode na ATLAS TV i na B92.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Blackadder
« Odgovor #9 : 01.10.2011. 21:35:05 »
Citat:
Humoristička serija "Crna guja" sa Rouanom Atkinsonom u glavnoj ulozi, mogla bi da doživi svoju petu sezonu, i to 22 godine nakon kraja serije.
Rouan Atkinson s ekipom legendarne serije

Glumac koji trenutno promoviše nastavak filma o agentu Džoniju Inglišu, izjavio je kako postoji mogućnost da se serija nastavi.

Serija bi mogla ponovo da se prikazuje, na ovaj ili onaj način. A postoji i verovatnoća da se snimi peta sezona - izjavio je pedesetšestogodišnji glumac koji je u seriji "Crna guja" glumio Edmunda Crnu Guju.

Sa njim su u seriji glumili i Stiven Fraj, Hju Lori, Miranda Ričardson i Toni Robinson.

Svi smo pomalo stari da glumimo likove onako kako smo to radili pre 22 godine. Sada imamo drugačije karaktere, ali bilo bi lepo da se ponovo okupimo - rekao je Atkinson koji se proslavio ulogom Mister Bina.
izvor: Blic
 

Offline Dena-XO1

  • Homme libre, toujours tu chériras la mer!
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 965
  • Spol: Muški
  • Homo sum, humani nihil a me alienum puto
Odg: Blackadder
« Odgovor #10 : 01.10.2011. 22:14:13 »
Ma ovo je vijest koja se proteže medijima već dosta vremena, svako malo kažu ''mogli bi'', prije godinu dana su rekli da imaju ideju za scenarij te da će Crna Guja bit smješten u 60-e godine 20. stoljeća ako se dobro sjećam. Dok nešto ne snime, ovo ostaje samo brljanje.
''Knowledge comes, but wisdom lingers.'' - Lord Tennyson
"Alle, die in Schönheit gehn, werden in Schönheit auferstehn." - R. M. Rilke

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Blackadder
« Odgovor #11 : 11.11.2013. 17:06:17 »
Opet najava o mogućoj novoj sezoni  ;D

Citat:
Tvorci "Crne guje" nagovestili su da rade na nastavku popularne serije jer ona, prema rečima scenariste Bena Eliota, "nije završena".

"Serija 'Crna guja' nije završena. Nikada ga nismo zvanično završili", rekao je Eliot britanskim medijima.

Producent Džon Lojd dodao je da je postojala ideja da poslednja epizoda bude tragična ali da nikada nije dogovoreno da to bude i poslednja sezona.

"Pretpostavljam da, na mnogo načina, još uvek to nismo odlučili", dodao je on.

Njihovi komentari magazinu "Event" podgrejali su nade obožavalaca da će se serija biti nastavljena 30 godina posle prvog emitovanja,
a Lojd je tome dodatno doprineo rekavši da se tokom avgusta o tome razgovarao i sa Rouanom Atkinsonom - zvezdom serije.

izvor:Blic

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Blackadder
« Odgovor #12 : 11.11.2013. 18:54:25 »
Ma ovo je vijest koja se proteže medijima već dosta vremena, svako malo kažu ''mogli bi'', prije godinu dana su rekli da imaju ideju za scenarij te da će Crna Guja bit smješten u 60-e godine 20. stoljeća ako se dobro sjećam. Dok nešto ne snime, ovo ostaje samo brljanje.
:P

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Blackadder
« Odgovor #13 : 11.11.2013. 19:49:06 »
Na svake dvije godine se izgleda aktivira ova prica i na kraju nista. :D
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Blackadder
« Odgovor #14 : 23.01.2014. 10:47:54 »
Odgledao sam citavu seriju bar 5, 6 puta i nikada ne dosadi :)
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Blackadder
« Odgovor #15 : 27.02.2014. 19:58:02 »
Zar ne bi trebalo da je ime serije Black Adder a ne spojeno kako jeste?
:murija:

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Blackadder
« Odgovor #16 : 27.02.2014. 22:42:04 »
I na Wikipediji je spojeno, kao i na zvaničnom sajtu http://www.bbc.co.uk/programmes/b006xxw3.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Blackadder
« Odgovor #17 : 28.02.2014. 09:55:26 »
Sada se osjećam kao Trol foruma :) jer sam mogao i sam da pogledam a da ne pitam :)

Hvala u svakom slučaju
:murija:

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Blackadder
« Odgovor #19 : 10.06.2015. 01:24:54 »
Uz Mućke, ovo mi je najgenijalnije što sam gledao od britanskog humora.

Nije prva sezona loša, ali tek od druge kreće ono najbolje, i do kraja je vrhunski. Druga i treća sezona su mi najdraže, ne mogu da se odlučim. Onaj poslednji specijal sa putovanjem kroz vreme mi je slab, za zaborav.

Sada čitam neke citate iz serije, puno dobrih.

We've been sitting here since Christmas 1914, during which millions of men have died, and we've advanced no further than an asthmatic ant with some heavy shopping.

Baldrick, you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced naked on top of a harpsichord, singing "Subtle plans are here again!"

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Blackadder
« Odgovor #20 : 10.06.2015. 01:36:41 »
Poslije Mućki i Pajtonovaca najbolja britanska humoristična serija. Blackadder Goes Forth uvrstio na visoko mjesto.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Blackadder
« Odgovor #21 : 10.06.2015. 02:01:03 »
Nisam baš za skeč komedije, gledao sam vrlo malo Letećeg Cirkusa. Dugujem im da pokušam jednom celu seriju da pogledam, možda mi legne.
Mislim da najviše što sam se smejao nekoj seriji je bilo zbog jednog njihovog članu, u Fawlty Towers. Sećam se da me je oko 3 noću uhvatio smeh i nisam mogao da se zaustavim dugo vremena, John Cleese  ;D


Četvrta sezona Blackaddera mi je isto odlična, samo sam u ove dve malo više uživao.




Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Blackadder
« Odgovor #22 : 10.06.2015. 13:58:14 »
Cleese i Gilliam su najbolji, ali Cleese je baš pojava i u knjizi o biografiji Pajtonovaca svi govore da je Cleese uvijek bio najsmješniji.

Nisam ni ja neki ljubitelj skeč komedije jer uglavnom na jednu dobru dolaze 5 slabih, ali u slučaju Pajtonovaca to nije slučaj. Nevjerojatno je kako su čitavu komediju kao žanr promijenili. Kao i Chaplin 50 godina prije.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Blackadder
« Odgovor #23 : 23.08.2015. 16:49:34 »
Izgleda da ćemo možda uživati u novim epizodama ove serije, ako se sve kockice poklope.  :)

Blackadder set to return with new series, says Baldrick star Tony Robinson

Offline pklat

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • Boljeg nemamo, goreg nećemo naći.
Odg: Blackadder
« Odgovor #24 : 06.01.2016. 20:53:50 »
Divna epizoda.Uvek prija.
http://www.imdb.com/title/tt0094754/

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Blackadder
« Odgovor #25 : 02.04.2023. 16:04:45 »
Baldrick's Video Diary & A Blackadder in the Making | Blackadder Back & Forth Extra