Filmovi > Općenito o filmovima

Preminuo Patrick Swayze

(1/5) > >>

Ziledin:
Čuveni holivudski glumac izgubio borbu sa rakom pankreasa
Preminuo Patrik Svejzi
Autor: Blic online | Foto:Reuters | 15.09.2009. - 08:00  09:43



Holivudski glumac Patrik Svejzi, najpoznatiji po ulogama u filmovima "Prljavi ples" i "Duh", preminuo je u 57. godini života od raka pankresa, objavio je njegov publicista, prenose američki mediji. Američki glumac se dve godine borio sa rakom pankreasa.

Svejzi je preminuo kod kuće u prisustvu svoje supruge Lise i ostalih članova porodice, saopštila je njegova portparolka Anet Vulf.
 
"Patrik Svejzi preminuo je danas u miru u prisustvu porodice posle suočavanja sa izazovima bolesti u poslednjih 20 meseci", navodi se u izjavi.

Dženifer Grej: Kauboj nežnog srca
Dženifer Grej, koja je glumila sa Svejzijem u "Prljavom plesu" rekla je u saopštenju: "Patrik je bio retka i prelepa kombinacija sirove muževnosti i savršene gracioznosti. Divan i jak, bio je pravi kauboj sa nežnim srcem.
"Bio je neustrašiv i uvek je insistirao da sa sam izvodi sve vratolomije u svojim filmovima, tako da nisam iznenađena što je rat koji je vodio protiv opake bolesti bio tako hrabar i dostojanstven".
"Kada razmišljam o njemu, prisećam se onih trenutaka kada smo bili mladi, plesali i vežbali u ledenom jezeru , kako smo se ludo zabavljali snimajući jedan mali film za koji smo mislili da niko neće gledati. Moje misli su uz njegovu ženu Lisu, njegovu majku i ostale članove porodice".


Filmska zvezda Rob Lou, koji se pojavljivao zajedno sa Svejzijem u nekoliko filmova, odao je počast preminulom kolegi. "Patrik je živeo hiljadu života u samo jednom koji je imao", rekao je Lou. "Bio je odličan igrač, pisao je pesme, glumio u hit filmovima i bio je odličan jahač. Ali, ono po čemu ću ga najbolje pamtiti jeste neverovatna ljubav između njega i njegove žene Lise".
Svejzi je mnogim generacijama postao romantični idol posle uloge instruktora plesa Džonija Kastla u filmu "Prljavi ples" iz 1987. godine, po kojoj će ga mnogi pamtiti. Tri godine posle "Prljavog plesa", on je postao još veća zvezda posle filma "Duh" u kojem je glumio sa Demi Mur.



Glumac je u januaru priznao da možda ima samo još dve godine života, ali je negirao da je blizu smrti. U intervjuu je priznao da je "uplašen i da prolazi kroz pakao".
"Da li umirem? Da li odustajem? Da li sam na samrtnoj postelji? Da li se opraštam od ljudi? Nema šansi", rekao je Svejzi američkoj novinarki Barbari Volters. "Nastavljam da sanjam o budućnosti i dugom i zdravom životu, neću živeti u senci raka, već ću živeti u svetlosti", rekao je on.
Nastavio je da radi uprkos dijagnozi. Sastavljao je memoare sa suprugom i snimao dramsku seriju "Zver". Svejzi je rekao da je odlučio da ne koristi lekove protiv bolova prilikom snimanja serije „Zver", jer bi smanjili kvalitet njegove glume.

Patrik Svejzi rođen je u Teksasu, a pored uspešne glumačke karijere, poznat je i kao odličan profesionalni plesač. Karijeru je upravo počeo u mjuziklu na Brodveju. Svoju najpoznatiju ulogu ostvario je u filmu "Prljavi ples", a velike pohvale kritičara dobio je i za ulogu u filmu "Duh".
Film "Prljavi ples" iz 1987. godine bio je veliki hit u to vreme i još ima odličan odjek kod publike, a do sada je osvojio nekoliko Zlatnih globusa, dok je muzika iz ovog filma više puta bila na vrhu top lista.

Izvor: Blic

Sjajan glumac... Slava mu! cry1 cry1 cry1

radrad:
Uvek me je nervirao. Ali nije zasluzio da tako umre...

Cata:
Nitko ne zaslužuje da tako umre.
Nešto najgore je gledati kako ti netko umire
od karcinoma. Meni je bio drag glumac,
a i njegova ljubav prema njegovoj ženi
mi je bila nešto fenomenalno i davalo vjeru
da takvo nešto nema samo u filmovima i žao mi je što se
toliko mučio, a Dirty Dancing je jedan od filmova moje lude
mladosti kojeg sam obožavala.

radrad:

--- Citat: Cata - 15.09.2009. 10:40:34 ---a i njegova ljubav prema njegovoj ženi
mi je bila nešto fenomenalno i davalo vjeru
da takvo nešto nema samo u filmovima

--- Kraj citata ---

Sta je to bilo?

chuckydrayman:
Sve u svemu R.I.P bio je odličan glumac i prava šteta
neznam šta da još kažem :'(

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju