Autor Tema: Sta su pilot epizode?  (Posjeta: 4627 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kovinac

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Sta su pilot epizode?
« : 08.09.2009. 00:39:19 »
Voleo bih da mi neko objasni to... :) Hvala Vam unapred! clapp

Offline Ziledin

  • Pretender
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2751
  • Spol: Muški
  • GET TO DA CHOPPA!
Odg: Sta su pilot epizode?
« Odgovor #1 : 08.09.2009. 00:49:58 »

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Sta su pilot epizode?
« Odgovor #2 : 08.09.2009. 17:03:01 »
U najvećem broju slučaja, to ti je prva epizoda neke serije u kojoj se upoznaješ sa likovima i motivima. Pilot epizoda može, ali ne mora, da se razlikuje od ostalih po npr. trajanju, da bude duža ili kraća. U nekim serijama pilot je epizoda kao i svaka druga, jedino što je uvek prva koja je prikazana.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Sta su pilot epizode?
« Odgovor #3 : 08.09.2009. 21:42:31 »
Najjace je kada su mene neki ubedjivali, da ne postoji to, Pilot epizoda, nego da se u LOSTu prve dve ep zovu tako jer pronadju onog pilota ;) ;D ;D

 rofl rofl rofl rofl

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Odg: Sta su pilot epizode?
« Odgovor #4 : 08.09.2009. 21:49:27 »
Najjace je kada su mene neki ubedjivali, da ne postoji to, Pilot epizoda, nego da se u LOSTu prve dve ep zovu tako jer pronadju onog pilota ;) ;D ;D

 rofl rofl rofl rofl

Dobro objašnjenje  u_jeeeeeeeeee  rofl

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Sta su pilot epizode?
« Odgovor #5 : 08.09.2009. 22:36:04 »
Ja stvarno ne znam Jacobe šta je tu smiješno kada to za Lost jeste istina. Prve dvije epizode Losta jesu pilot, ali se i zovu "Pilot: Part 1"; "Pilot: Part 2".

Znaš, nekada je pametnije šutiti nego sam sebe provaljivati.
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Sta su pilot epizode?
« Odgovor #6 : 09.09.2009. 00:35:46 »
Ja stvarno ne znam Jacobe šta je tu smiješno kada to za Lost jeste istina. Prve dvije epizode Losta jesu pilot, ali se i zovu "Pilot: Part 1"; "Pilot: Part 2".

Znaš, nekada je pametnije šutiti nego sam sebe provaljivati.

Jesi li siguran? ;) Mislis da Pilot epizoda mora da bude samo jedna, da ne mogu 2 ili 3? ;)

evo ti JAG

http://www.imdb.com/title/tt0112022/episodes#season-1

Verovatno se i tu radi o nekom pilotu?

Zatim

Seven Days

http://www.imdb.com/title/tt0167720/episodes#season-1

Doc

http://www.imdb.com/title/tt0283724/episodes#season-1

Waking the Dead

http://www.imdb.com/title/tt0259733/episodes#season-1

I tako dalje i blize...

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Sta su pilot epizode?
« Odgovor #7 : 09.09.2009. 00:41:28 »

evo ti JAG

http://www.imdb.com/title/tt0112022/episodes#season-1

Verovatno se i tu radi o nekom pilotu?


Jao, ja bih se zakleo da su u JAG radi o nekom pilotu! rofl
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Sta su pilot epizode?
« Odgovor #8 : 09.09.2009. 00:51:59 »

Jao, ja bih se zakleo da su u JAG radi o nekom pilotu! rofl

A sto mislis zasto sam stavio bas JAG prvo ;) Da bi to neka pametnica rekla ;D :P Idi objasni PFCu kosi hitac ;)

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Sta su pilot epizode?
« Odgovor #9 : 09.09.2009. 01:06:33 »
Idi objasni PFCu kosi hitac ;)

E to je nemoguć zadatak! ;D
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Sta su pilot epizode?
« Odgovor #10 : 09.09.2009. 01:58:47 »
Ja samo znam da kada je Lost počeo, na prvom forumu o Izgubljenima, "http://losttv-forum.com/forum/", se uveliko vodila rasprava upravo o tome i jedan administrator je potvrdio da se prve dvije epizode baš i zovu Pilot. Mislim da je taj admin zaposlen u ABC, ako se dobro sjećam. Jacobe, nisu te džaba ljudi ubjeđivali u to, jer upravo je pilot što se tiče ljudskog faktora kriv za pad aviona na ostrvo. Mislio je da se vraća prema Fidžiju, ali su skrenuli sa kursa 1.600 kilometara. Uhvatile ih turbulencije i ostali su bez goriva. I nije on džaba prva žrtva ostrva, odnosno čudovišnog dima. Dim je došao i do Kate pa je nije ni pipnuo, nego je ubio samo pilota.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Sta su pilot epizode?
« Odgovor #11 : 09.09.2009. 02:01:49 »
Ja samo znam da kada je Lost počeo, na prvom forumu o Izgubljenima, "http://losttv-forum.com/forum/", se uveliko vodila rasprava upravo o tome i jedan administrator je potvrdio da se prve dvije epizode baš i zovu Pilot. Mislim da je taj admin zaposlen u ABC, ako se dobro sjećam. Jacobe, nisu te džaba ljudi ubjeđivali u to, jer upravo je pilot što se tiče ljudskog faktora kriv za pad aviona na ostrvo. Mislio je da se vraća prema Fidžiju, ali su skrenuli sa kursa 1.600 kilometara. Uhvatile ih turbulencije i ostali su bez goriva. I nije on džaba prva žrtva ostrva, odnosno čudovišnog dima. Dim je došao i do Kate pa je nije ni pipnuo, nego je ubio samo pilota.

POZDRAV

Jesi li ti gledao LOST ;) ?

Tags: