Autor Tema: Matematika i fizika, pitanja  (Posjeta: 235798 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #810 : 07.05.2011. 23:34:55 »
12
1112 (kad se saberu cifre od prvog broja, tj. 12, dobije se tri, pa ovde idu tri jedinice i na kraju dvojka)
111112 (kad se saberu cifre od 1112, dobije se pet, pa ovde ide pet jedinica i na kraju dvojka)

And so on, and so on... Može objašnjenje?

Offline vladapetr

  • Ja sam svoje popušio!Sada se inhaliram e-cigaretama.
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 216
  • Spol: Muški
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #811 : 07.05.2011. 23:38:51 »
Odakle ti ideja da 2*(1+2) računaš prvo, pre nego što 6 podeliš sa 2? Jeste da nisi radio matematiku dugo, ali sigurno znaš bolje od matematičara  8)
Koliko je onda po tebi 6:2a?
                                                         6
6:2a je 3a. Ako je neko hteo da razlomak  ____  napiše kao 6:2a, nije moja nego njegova greška  ;)
                                                          2a


DD,
evo ovako. Dao si niz
12
1112

Probaću da budem što banalniji, da bih ti ukazao koliko je zadatak loš.
Moja rešenja su:

1) niz se formira tako što se polazeći od proizvoljnog prvog člana, svakom sledećem članu dopiše 11 sa leve strane.
Onda niz izgleda ovako:
12
1112
111112
11111112
.....
Da li je u formiranju niza ispoštovano navedeno pravilo? Jeste.
Da li je rešenje glupo? Jeste.

2) niz se formira tako što se, polazeći od proizvoljnog prvog člana, svakom parnom članu dopisuje 11 sa leve strane, a neparnom 11 sa desne strane.
Onda niz izgleda ovako:
12
1112
111211
11111211
1111121111
...
Da li je u formiranju niza ispoštovano navedeno pravilo? Jeste.
Da li je rešenje glupo? Jeste.
Da li je rešenje jednoznačno? Nije.


Itd, itd...
     Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.

Offline Debeloguzi Diktator

  • U mirovini...
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 575
  • mag.ing.silv
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #812 : 07.05.2011. 23:42:13 »
12
1112 (kad se saberu cifre od prvog broja, tj. 12, dobije se tri, pa ovde idu tri jedinice i na kraju dvojka)
111112 (kad se saberu cifre od 1112, dobije se pet, pa ovde ide pet jedinica i na kraju dvojka)

And so on, and so on... Može objašnjenje?

svaka ti čast na ovakvom razmišljanju, ali nažalost to nije točno.
jako si blizu, ali pričekat ću neka još netko pokuša riješiti,
a možeš pogledati treći broj koji sam napisao u prethodnom postu.

Pravilo:"Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje prijevoda sa sa stranice prijevodi-online. Ukoliko želite neki prijevod sa PO-a prenijeti na vašu stranicu, prvo se obratite autoru prijevoda i tražite dopuštenje. U slučaju obrade na neki drugi jezik ne smijete brisati ime originalnog prevoditelja. Vaš potpis smijete dodati iza linije imena prevoditelja s napomenom da je prijevod uređen.

Offline Debeloguzi Diktator

  • U mirovini...
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 575
  • mag.ing.silv
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #813 : 07.05.2011. 23:50:54 »
DD,
evo ovako. Dao si niz
12
1112

Probaću da budem što banalniji, da bih ti ukazao koliko je zadatak loš.


nije zadatak loš, koliko smo svi brzopleti. niti su rješenja glupa, ali postoji samo jedno,
s ozbirom na način na koji je zadatak postavljen.
zadatak glasi pročitajte što piše i nastavite niz.

dakle
prvi znak je 12
drugi znak je 1112
treći znak je 3112
sada ću vam pomoći još malo
četvrti znak je 132112


možda vam bude lakše ovako:
23
1213
11121113
dakle morate pročitati što piše...


sutra točno u podne bude točno rješenje zadatka
ako ga do tada ne riješite. Zadatak je vrlo jednostavan,
sve je lako i jednostavno kad znate kako se rješava.


Pravilo:"Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje prijevoda sa sa stranice prijevodi-online. Ukoliko želite neki prijevod sa PO-a prenijeti na vašu stranicu, prvo se obratite autoru prijevoda i tražite dopuštenje. U slučaju obrade na neki drugi jezik ne smijete brisati ime originalnog prevoditelja. Vaš potpis smijete dodati iza linije imena prevoditelja s napomenom da je prijevod uređen.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #814 : 08.05.2011. 00:00:55 »
Matlab neće da prihvati
x=6/2(1+2)

a za
x=6/2*(1+2)

daje 9.

Nismo ga puno koristili, ali mislim da se i mora stavljati znak * kod množenja u Matlabu.
Ali ako Matlab kaže da je 9, onda je 9.  ;D
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #815 : 08.05.2011. 00:01:14 »
Aaaaaaaaaaa, mislim da sam ukapirao. ;D
Treba da se broje cifre.

12 = jedna jedinica i jedna dvojka (1112)
1112 = tri jedinice i jedva dvojka (3112)
3112 = jedna trojka, dve jedinice i jedna dvojka (132112)
132112 = jedna jedinica, jedna trojka, jedna dvojka, dve jedinice i jedna dvojka (1113122112)
1113122112 = tri jedinice, jedna trojka, jedna jedinica, dve dvojke, dve jedinice, jedna dvojka (311311222112)
311311222112 = jedna trojka, dve jedinice, jedna trojka, dve jedinice, tri dvojke, dve jedinice, jedna dvojka (13211321322112)


I tako dalje, mrzi me više. ;D

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #816 : 08.05.2011. 00:03:46 »
Odakle ti ideja da 2*(1+2) računaš prvo, pre nego što 6 podeliš sa 2? Jeste da nisi radio matematiku dugo, ali sigurno znaš bolje od matematičara  8)
Koliko je onda po tebi 6:2a?
                                                         6
6:2a je 3a. Ako je neko hteo da razlomak  ____  napiše kao 6:2a, nije moja nego njegova greška  ;)
                                                          2a



Onda tom logikom da je

6:2a = 3a
valjda bi bilo logično da je 6 = 3a x 2a te je 6 = 6 a2 (na kvadrat naravno),   ali to nema logike.

Zato ću ostati u ubeđenju da je rešenje jedan, a i za ovo moje

6:2a ja bih rešio da je to 2 x (3:a)

No, nema veze. Neću se mešati u tuđu struku. Ostaću na nivou saradnika u matematičkim naukama ;)


Offline vladapetr

  • Ja sam svoje popušio!Sada se inhaliram e-cigaretama.
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 216
  • Spol: Muški
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #817 : 08.05.2011. 00:09:42 »
DD,
nisam dobio odgovor zašto nijedno od mojih rešenja (od kojih je prvo u stvari SS-ovo  ;D) nije tačno?
Između "nije tačno zato što ima grešku u računu/objašnjenju" i "nije tačno zato što sam ja zamislio drugačije" postoji ogromna razlika.

Svako rešenje jednačine 2*x=10 koje nije 5 je pogrešno.
Ali za jednačinu x*x=4 rešenje -2 nije pogrešno samo zato što sam ja zamislio rešenje 2.

Nastavljanje nizova je praktična primena teorije matematičke indukcije.
Za pravilno postavljenu matematičku indukciju su potrebna minimum 3 elementa.
Tvoj zadatak ima milion rešenja i sva su podjednako ispravna kao i ona moja 2 banalna, upravo zato što nije dobro postavljen.
Siguran sam (bez ikakve ironije) da je tvoje rešenje sa mnogo više duha, ali izvinjavam se - svođenje matematike na fore i fazone, lomljenje palidrvaca i ostale zezove je nešto na šta sam malo alergičan  :\)


Onda tom logikom da je
6:2a = 3a
valjda bi bilo logično da je 6 = 3a x 2a te je 6 = 6 a2 (na kvadrat naravno), ali to nema logike.

Macondo, ti čas 2a i 3a posmatraš kao celinu a čas kao proizvod (2 i a) i (3 i a) !? Nije 6 podeljeno sa 2a nego je 6 podeljeno sa 2 pa pomnoženo sa a.
Drugarski savet: drži se što je moguće dalje od matematike  ;D
     Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #818 : 08.05.2011. 00:15:58 »
a.... jebete li vi nešto?  :o

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #819 : 08.05.2011. 00:49:29 »
Ne čitaš dobro ono što sam napisao: množenje i deljenje su istog prioriteta, višeg od sabiranja i oduzimanja(koji su istog prioriteta). To znači da se npr. prvo množi pa onda oduzima ili prvo deli pa onda oduzima, ali kada su u izrazu operacije istog prioriteta(npr samo množenja i deljenja) onda se računa sa leva na desno. Množenje i deljenje, kao i sabiranje i oduzimanje, nisu međusobno asocijativni, ne može se birati šta će se prvo računati nego se računa jedno po jedno, sa leva u desno!

Čini mi se da sam to ukapirao otprilike pre 30 godina. ;D
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #820 : 08.05.2011. 01:20:12 »
Tačno sam znao šta će teletabis da kaže. ;D

Offline Debeloguzi Diktator

  • U mirovini...
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 575
  • mag.ing.silv
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #821 : 08.05.2011. 09:08:06 »
Aaaaaaaaaaa, mislim da sam ukapirao. ;D
Treba da se broje cifre.

12 = jedna jedinica i jedna dvojka (1112)
1112 = tri jedinice i jedva dvojka (3112)
3112 = jedna trojka, dve jedinice i jedna dvojka (132112)
132112 = jedna jedinica, jedna trojka, jedna dvojka, dve jedinice i jedna dvojka (1113122112)
1113122112 = tri jedinice, jedna trojka, jedna jedinica, dve dvojke, dve jedinice, jedna dvojka (311311222112)
311311222112 = jedna trojka, dve jedinice, jedna trojka, dve jedinice, tri dvojke, dve jedinice, jedna dvojka (13211321322112)

I tako dalje, mrzi me više. ;D

tako je to je točno rješenje. mora se čitati ono što piše.
da je postavljen samo jedan dvoznamenkasti broj možeš nastaviti niz.
imali smo nakon tog natjecanja zadatak u razredu nastaviti niz dok ne dođemo do dva ista broja na kraju :)

Pravilo:"Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje prijevoda sa sa stranice prijevodi-online. Ukoliko želite neki prijevod sa PO-a prenijeti na vašu stranicu, prvo se obratite autoru prijevoda i tražite dopuštenje. U slučaju obrade na neki drugi jezik ne smijete brisati ime originalnog prevoditelja. Vaš potpis smijete dodati iza linije imena prevoditelja s napomenom da je prijevod uređen.

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #822 : 08.05.2011. 11:47:19 »
i čekaj na kraju... čiji je veći? vladapetr ili ignisov?

nije valjda da odustajete?

niko nije dokazao da ovaj drugi nije u pravu

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #823 : 08.05.2011. 12:38:46 »
Pa ja odustajem, jer je Vlada počeo da mi objašnjava prioritet računskih operacija. Nisam dovoljno stručan za taj nivo rasprave. ;D
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline vladapetr

  • Ja sam svoje popušio!Sada se inhaliram e-cigaretama.
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 216
  • Spol: Muški
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #824 : 08.05.2011. 16:09:22 »
Rešenje jeste 1, jer to što nema znaka množenja ispred zagrade znači da je 2(1+2) jedan član, tj. 6. Kada bi pisalo 6/2*(1+2), onda bi rešenje bilo 9.

Ne čitaš dobro ono što sam napisao: množenje i deljenje su istog prioriteta, višeg od sabiranja i oduzimanja(koji su istog prioriteta). To znači da se npr. prvo množi pa onda oduzima ili prvo deli pa onda oduzima, ali kada su u izrazu operacije istog prioriteta(npr samo množenja i deljenja) onda se računa sa leva na desno. Množenje i deljenje, kao i sabiranje i oduzimanje, nisu međusobno asocijativni, ne može se birati šta će se prvo računati nego se računa jedno po jedno, sa leva u desno!
Čini mi se da sam to ukapirao otprilike pre 30 godina. ;D

@igniss
Nekako mi boldovan deo prvog posta i drugi deo drugog posta ne idu nikako zajedno. Pre 30 god si skapirao redosled kojim se računa, ali opet 2 množiš sa (1+2) pre nego što se prvo 6 podeli sa 2, jer je to neki novi, do sada u matematici nepoznat, "jedan član"  :o... Al dobro, ko sam ja da pričam nešto o matematici, time se bavim samo... 25 godina  :dash
Da si dovoljno stručan - nisi, al to ti opet ne daje pravo da budeš ironičan. Al to je na ovim prostorima već davno poznata strategija: genije sam za sve, osim za svoju struku. Ne znam samo zašto još uvek nisam u stanju da se na to naviknem...


@Dex
toliko si duhovit da se to graniči sa neverovatnim. Priznaj da ti je ponekad teško tako izvanrednom i mega zanimljivom među običnim, dosadnim, ubogim smrtnicima  rofl
     Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #825 : 08.05.2011. 16:15:01 »
Opusti se čoveče, što si toliko sujetan? :)
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Online daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5744
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #826 : 08.05.2011. 16:23:14 »
Onaj koji od vas dvojice nije u pravu,
mi je dužan vratiti 3 minute i 13 sekundi
koje sam izgubio čitajući zadnjih par stranica. ;D ;D ;D

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline vladapetr

  • Ja sam svoje popušio!Sada se inhaliram e-cigaretama.
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 216
  • Spol: Muški
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #827 : 08.05.2011. 16:33:14 »
Nisam sujetan nego mi užasno smeta kada neko daje sebi za pravo da ocenjuje i sudi nešto o čemu nema blage veze.
Još od svojih pubertetskih dana nisam dopustio sebi da tek tako dam zabetonirano mišljenje o nečemu što mi nije struka i u šta nisam sto posto siguran, a pogotovo da takav sud i svoj ego branim nekim igrama reči, ciničnim opaskama i gilipterskim forama na nivou 8. osnovne. Za to mi nije trebao neki naročit trud, samo mala kontrola sujete i trezveno razmišljanje, zato mislim da imam pravo da to tražim i od drugih.

Ti si završio fiziku i položio čitavih 5 ispita iz matematike, a "znaš" šta se uči i polaže na Matematičkom fakultetu.
Onda dođe drugi znalac, koji napiše "da se odavno nije bavio matematikom ali će da nam da tačno rešenje, hajde da se pojavi neki matematičar i da kaže da njegovo rešenje nije tačno"...
Onda dođe treći sa sindromom večnog giliptera, pa prodaje fore koje sam zadnji put čuo kada sam u 6. osnovne išao sa maturantima na ekskurziju  rofl

Elem, ja ne znam za taj "jedan član" kada se izostavi znak za množenje, i nisam čuo da to ima prednost u odnosu na množenje pri kojem je napisan znak. Hajde što nisam ja nego ni Matlab, čuveni usko specijalizovani softver za matematički račun i simulacije, nije za to čuo. Još uvek se ne pali lampica za samoispitivanje?
     Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #828 : 08.05.2011. 16:52:39 »
vlado.... kaži "maja"


 ;D

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline vladapetr

  • Ja sam svoje popušio!Sada se inhaliram e-cigaretama.
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 216
  • Spol: Muški
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #829 : 08.05.2011. 16:54:59 »
Dex, ne da si spadalo, čudo jedno - samo spadaš  :P
     Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #830 : 08.05.2011. 17:01:27 »
a jbg.... u ovu diskusiju ne mogu da se uključim ni sa čim pametnim... uvek sam bio na ratnoj nozi sa brojevima, a na kraju sam završio na poslu gde su brojevi najbitniji i to uglavnom sa preko 6 cifara....


ali ste mi baš slatki tako visoko obrazovani, a nadrkani...  ;)



Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline vladapetr

  • Ja sam svoje popušio!Sada se inhaliram e-cigaretama.
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 216
  • Spol: Muški
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #831 : 08.05.2011. 17:05:50 »
Jel ta potreba da se uvek i na svakoj temi, pa makar i na silu, spusti, omalovaži ili ismeje nešto što se uči ili se dobija rođenjem?  rofl
     Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #832 : 08.05.2011. 17:24:25 »
Prijatelju, počinješ pomalo da me nerviraš. Citiraj mi jedan jedini post, osim prvog, gde ja pričam nešto što se protivi onome što ti pričaš. Kada sam rekao da odustajem od rasprave, to sam stvarno i mislio, a to kako si ti shvatio... Pričaš kako "na ovim prostorima" ljudi rade ovo i ono, a ti si izgeda paranoičan i u mojim rečima vidiš neku ironiju, zaveru. Tačno je da sam bio ironičan, ali samo kad si počeo da mi pričaš o redosledu operacija. Kakv, bre, fakultet i ispiti. Pa nije ovde tema tangencijalna geometrija, Lijeve algebre ili topološki prostori pa da ti nekome pričaš da "nema blage veze". A i da jeste, teško da sam neko ko nema blage veze. Prema tome, saberi se i upristoji se.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline vladapetr

  • Ja sam svoje popušio!Sada se inhaliram e-cigaretama.
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 216
  • Spol: Muški
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #833 : 08.05.2011. 17:39:47 »
Pričao sam ti o redosledu operacija jer ih ne znaš, koliko god tebi bilo teško da to shvatiš. Ne znam da li će biti dovoljno da napišem samo to u redu i da boldujem, ili moram i da povećam font. Dakle:

ne postoji pravilo da je 2(1+2) jedan član, i da se to računa pre nego što bi se računalo da piše 2*(1+2)! Ta dva izraza su apsolutno ista!
 
Rekao si da se to ne uči na fakultetu, ja sam ti odgovorio da se uči i naveo gde. Dao sam ti i Wiki link gde jasno piše kada se može izostaviti znak za množenje.
Našao si se uvređen jer sam se usudio da ti ukažem da ne poznaješ dobro prioritete i redosled operacija. Boldovani deo je argument za takvu moju tvrdnju. Znaš ih bolje od mene, znaš ih bolje od Matlaba... ok, tvoje je pravo da tako misliš.

Nađi jednog matematičara koji će da potvrdi tvoju tvrdnju, i svečano i pod punom odgovornošću obećavam da ću da ti se javno izvinim, pojedem pred svima moju diplomu Matematičkog fakulteta i sve osvojene nagrade sa republičkih i saveznih takmičenja iz matematike, kao i da vratim do zadnjeg dinara sve pare koje sam za nastavu dobio od pojedinaca i školskih ustanova.
Kada to budeš našao, imaćeš pravo da budeš ironičan, ciničan, i kakav god smatraš da trebaš biti. Do tada, veliki pozdrav  :mjuza
     Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #834 : 08.05.2011. 18:12:19 »
'Ajde bre smirite se, šta se koj' moj bezveze svađate. ;D
Deks, evo jedan zadatak koji mislim da bi mogao da rešiš, ali nije sigurno... Nadam se da te nisam precenio. :\)

2 + 2 = ?

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #835 : 08.05.2011. 18:33:40 »
Ja više stvarno nemam reči... Ovaj ne čita šta pišem, a i dalje tvrdi da tvrdim nešto što ne tvrdim... Pristojnost me sprečava da napišem šta mislim o takvim tipovima, ali od sada ću ga ignorisati. Takođe predlažem da oni koji zađu na ovu temu ignorišu ove tri strane svađe između ove osobe i ne znam koga, jer nisam zaiteresovana strana.
Nemoj više da me pominješ.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #836 : 08.05.2011. 18:37:02 »
'Ajde bre smirite se, šta se koj' moj bezveze svađate. ;D
Deks, evo jedan zadatak koji mislim da bi mogao da rešiš, ali nije sigurno... Nadam se da te nisam precenio. :\)

2 + 2 = ?

2 + 2 = jebem te ja  ;D

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #837 : 08.05.2011. 18:38:01 »
sad znam zašto smo uvek maltretirali štrebere... 

bolje da budem glup nego debil....   rofl






Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #838 : 08.05.2011. 18:39:35 »
Ja više stvarno nemam reči... Ovaj ne čita šta pišem, a i dalje tvrdi da tvrdim nešto što ne tvrdim... Pristojnost me sprečava da napišem šta mislim o takvim tipovima, ali od sada ću ga ignorisati. Takođe predlažem da oni koji zađu na ovu temu ignorišu ove tri strane svađe između ove osobe i ne znam koga, jer nisam zaiteresovana strana.
Nemoj više da me pominješ.


probaj da pišeš u binarnom kodu, čoveku očigledno brojevi idu mnogo bolje nego svima nama....


vlado bre, čoveče... pa daj spusti lotu malo... smanji iq i opusti se... bar ovde...

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline vladapetr

  • Ja sam svoje popušio!Sada se inhaliram e-cigaretama.
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 216
  • Spol: Muški
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #839 : 08.05.2011. 18:55:28 »
Ovaj ne čita šta pišem, a i dalje tvrdi da tvrdim nešto što ne tvrdim...
Trla baba lan, da joj prođe dan...  rofl

Zbog ovog posta:
Rešenje jeste 1, jer to što nema znaka množenja ispred zagrade znači da je 2(1+2) jedan član, tj. 6. Kada bi pisalo 6/2*(1+2), onda bi rešenje bilo 9.

sam izrekao ovaj sud:
Pričao sam ti o redosledu operacija jer ih ne znaš, koliko god tebi bilo teško da to shvatiš. Ne znam da li će biti dovoljno da napišem samo to u redu i da boldujem, ili moram i da povećam font. Dakle:

ne postoji pravilo da je 2(1+2) jedan član, i da se to računa pre nego što bi se računalo da piše 2*(1+2)! Ta dva izraza su apsolutno ista!

i obećao ovo:
Nađi jednog matematičara koji će da potvrdi tvoju tvrdnju, i svečano i pod punom odgovornošću obećavam da ću da ti se javno izvinim, pojedem pred svima moju diplomu Matematičkog fakulteta i sve osvojene nagrade sa republičkih i saveznih takmičenja iz matematike, kao i da vratim do zadnjeg dinara sve pare koje sam za nastavu dobio od pojedinaca i školskih ustanova.

jer je:
Da skratim, rešenje je 9  ;)


A tebi Dex želim da konačno u stvarnom životu nađeš nekoga koga ćeš moći da maltretiraš, i tako pokušaš da zalečiš očigledne traume iz mladosti  ;D znam da ćeš uvideti da ta terapija nije baš tako lekovita kako ti se sada čini, ali dok ne probaš nećeš mi verovati na reč.
Uzgredbudi rečeno, binarni brojevi se pre koriste u računarstvu nego u matematici, ne ispaljuj se više molim te.   :-[

Da se ne zaboravi problem od koga se krenulo, a koji su "znalci" skrenuli u neke druge vode:
6:2(1+2) je 9 !
« Zadnja izmjena: 08.05.2011. 18:57:37 vladapetr »
     Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.

Tags: