Autor Tema: Provjera ispravnosti linkova  (Posjeta: 10086 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Provjera ispravnosti linkova
« : 06.10.2008. 16:55:37 »
Vise ne morate rucno da proveravate da li su linkovi mrtvi ili ne, vec ce ova ekstenzija to raditi umesto vas.

Ekstenzija radi sa RapidShare.com, RapidShare.de, Megaupload i Filefactory linkovima !

A kako da je instalirate:
1. Idite na FireFox AddOn website i instalirajte Firefox Greasemonkey Addon:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/748

(restartujte firefox)

2. Idite na sajt:
http://userscripts.org/scripts/show/9467
i kliknite na 'Install this script ' dugme u gornjem desnom delu strane.
Kada se pojavi pop up prozor samo kliknite Install dugme i to bi bilo to.

Linkovi u code postaju aktivni linkovi i može se kliknuti na njih. Vidi se odma' da li su linkovi ispravvi.

Skripta ovako prikazuje dobre linkove:


A ovako izbrisane:


Ukoliko ne prikazuje ni zelene ni crvene kruzice, linkovi nisu dobri, odnosno nisu dobro napisani:
« Zadnja izmjena: 15.11.2008. 02:44:59 _Cox »

Offline _Cox

  • VIP
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
    • 24 Fan Site
Odg: Provjera ispravnosti linkova
« Odgovor #1 : 06.10.2008. 17:50:31 »
E super, je da nije ni rucno provjeravat problem, al sto ne ako more lakse!
thx  :'(

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Provjera ispravnosti linkova
« Odgovor #2 : 09.10.2008. 20:33:31 »
Do jaja. Hvala, Milane :)
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Provjera ispravnosti linkova
« Odgovor #3 : 09.10.2008. 20:51:16 »
Nema na čemu.
Drago mi je što vam se sviđa, i meni je odlično.
Posebno za surfanje po warez-forumima. Code linkovi postaju pravi click-able linkovi, a ne moraju se provjeravati, vidi se da li su "živi".

Offline vladasminjas

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 85
  • Spol: Muški
Odg: Provjera ispravnosti linkova
« Odgovor #4 : 29.05.2009. 21:04:33 »
Hvala MilanRS za ovo.

Preporucujem svim zainteresovanima.

Probao sam i radi perfektno sa Firefox verzijom 3.0.10?
dr. House rules

Offline Jole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • tko prizna pola mu se doda :D
    • Spalionica.com Portal
Odg: Provjera ispravnosti linkova
« Odgovor #5 : 13.06.2009. 13:10:36 »
odnedavno i ja to koristim...korisna stvar :)

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Provjera ispravnosti linkova
« Odgovor #6 : 04.09.2009. 13:03:18 »
Vise ne morate rucno da proveravate da li su linkovi mrtvi ili ne, vec ce ova ekstenzija to raditi umesto vas.

Ekstenzija radi sa RapidShare.com, RapidShare.de, Megaupload i Filefactory linkovima !

A kako da je instalirate:
1. Idite na FireFox AddOn website i instalirajte Firefox Greasemonkey Addon:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/748

(restartujte firefox)

2. Idite na sajt:
http://userscripts.org/scripts/show/9467
i kliknite na 'Install this script ' dugme u gornjem desnom delu strane.
Kada se pojavi pop up prozor samo kliknite Install dugme i to bi bilo to.


Ovo ne može da se instalira trenutno. Bar ne na mom računaru. A ovo piše kao razlog... ---> Klik na sliku
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Provjera ispravnosti linkova
« Odgovor #7 : 04.09.2009. 13:15:33 »
Vise ne morate rucno da proveravate da li su linkovi mrtvi ili ne, vec ce ova ekstenzija to raditi umesto vas.

Ekstenzija radi sa RapidShare.com, RapidShare.de, Megaupload i Filefactory linkovima !

A kako da je instalirate:
1. Idite na FireFox AddOn website i instalirajte Firefox Greasemonkey Addon:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/748

(restartujte firefox)

2. Idite na sajt:
http://userscripts.org/scripts/show/9467
i kliknite na 'Install this script ' dugme u gornjem desnom delu strane.
Kada se pojavi pop up prozor samo kliknite Install dugme i to bi bilo to.


Ovo ne može da se instalira trenutno. Bar ne na mom računaru. A ovo piše kao razlog... ---> Klik na sliku

Meni radi. Prije minut sam instalirao.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Provjera ispravnosti linkova
« Odgovor #8 : 04.09.2009. 13:28:56 »
Savetujem svima da koriste JDownloader.. I za proveru, i za skidanje... Program je i vise nego genijalan...
Samo ukljucis monitoring clipboard, i cim kliknes copy on ti izdvoji sve linkove koji se nalaze u kopiranom tekstu,
proveri sve dal je online, izlista ti velicine fajlova, grupise ti partove u zasebna pakovanja i ako si usput kopirao
i password, i njega ce da strpa negde i kasnije extractuje linkove sa tom sifrom... Imas opciju za ogranicavanje
brzine na zadati broj kbps, da ti ne bi ometalo protok dok surfujes. Ima cak i captcha recognition, ne moras da unosis text sa slike kad skidas na free. Ja sam ubacio Premium account u opcije i skida mi preko njega, samo mu
sutnem linkove i ne razmisljam puno. Ima cak i graficki prikaz preostalog saobracaja na premium accountima,
pise i kad istice, i koliko poena imas... Ima opcije Maximum simultaneous downloads,
kao i max. sim. downloads per host...

Ma da ga ne hvalim vise, jedino sto se tice najnovijeg update-a za ovaj program, malo su mu zeznuli izgled,
sad je veoma ruzan i tesko se snalazim sa novim interfejsom... Sreca da sam backupovao staru verziju...
Poslednji update pre promene interfejsa... Ako neko ne moze da nadje staru verziju na netu neka trazi...
« Zadnja izmjena: 04.09.2009. 13:34:32 Wennen »

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Provjera ispravnosti linkova
« Odgovor #9 : 04.09.2009. 13:32:09 »
Savetujem svima da koriste JDownloader.. I za proveru, i za skidanje... Program je i vise nego genijalan...
Samo ukljucis monitoring clipboard, i cim kliknes copy on ti izdvoji sve linkove koji se nalaze u kopiranom tekstu,
proveri sve dal je online, izlista ti velicine fajlova, grupise ti partove u zasebna pakovanja i ako si usput kopirao
i password, i njega ce da strpa negde i kasnije da extractuje linkove sa tom sifrom... Imas opciju za ogranicavanje
brzine na zadati broj kbps, da ti ne bi ometalo protok dok surfujes. Ima cak i captcha recognition, ne moras da unosis
text sa slike kad skidas na free... Ja sam ubacio Premium account u opcije i skida mi preko njega, samo mu sutnem
linkove i ne razmisljam puno... Ima cak i graficki prikaz preostalog saobracaja na premium accountima, pise i kad
istice, i koliko poena imas... Ima opcije Maximum simultaneous downloads, kao i max. sim. downloads per host...

Ma da ga ne hvalim vise, jedino sto se tice najnovijeg update-a za ovaj program, malo su mu zeznuli izgled,
sad je veoma ruzan i tesko se snalazim sa novim interfejsom... Sreca da sam backupovao staru verziju...
Poslednji update pre promene interfejsa... Ako neko ne moze da nadje staru verziju na netu neka trazi...
Slazem se sa tobom! Najbolji program, preko njega skidam sve.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Provjera ispravnosti linkova
« Odgovor #10 : 27.09.2016. 00:55:46 »
Može i MiPony... JDownloader sam koristio prije, ali je zbog jave prilično puno opterećivao PC (ne znam sad, bilo je to davno)... Čini se da je MiPony lakši...

Tags: