Autor Tema: A Young Doctor's Notebook  (Posjeta: 14086 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #30 : 21.11.2013. 16:02:02 »
Što se tiče postova...
Većina serija koje imaju topic od po 20-tak strana su uglavnom neke zahvale, pitanja kad će, obrade verzija itd. Eto, kad bi uzeli npr. aktulene teme: BrBa, Dexter, GoT, i kad mi makli ovo moje gore navedeno, i glupe - da dobro sam rekao - komentare, i ostavili samo one komentare koje dodiruju srž serije i gdje se vodi normalna raspava, kritikuju (kritika ide u oba smjera - dobrom ili lošem) dijele mišljenja, ideje, svaka od tih tema ne bi imala  nekih 20-30 strana max (a sada imaju preko 100). Druga stvar, stare serije, kakav god kvalitet ili su odgledane (pa je priča prepričana) ili se ne daje šansa, jer ima dosta novih. Malo čudna ali istinita logika. Šta bi tek rekli meni, pratim serije koje uopšte ne postoje ovdje na sajtu (čak ni tema, čak nisam ni vidio da su se barem jednom pomenule). Sve je to stvar ukusa, stava, logike. Jedna stvar je zasigurna, mene nikad neće odbit od serije mali broj stranica(postova).
A što se tiče drugog dijela, svakako da je jedan od faktora zrelost. Klinci više vole da prate stvari nabijene akcijom, čudovištima itd, nego da odgledaju neku dobru dramu, ali to nije nikakav pokazatelj. Ja volim npr. serije kroz koju se provlači filosofija, misterija. Volio sam ih kad sam  bio klinac, volim ih sad i voljeću ih kad budem imao 100 godina ( 8)). Sve je to stvar ukusa, a dao bog, svako ima drugačiji ukus, jer da nije toga ovo bi bila planeta ludaka. I sreća što postoje ljudi sa kojima možeš voditi kontstruktivne raspave, razmenjivati ideje itd. I to sve u granicama normale. Ima izreka: Gdje ljudi nisu divlji, ni kuća nije divlja.

Večeras u 10 izlazi nova epizoda.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #31 : 21.11.2013. 16:10:01 »
Eto. Ovo sto si ti Zmaje napisao , od rijeci do rijeci sam saglasan sa tobom. To je sva moja poenta price.  drinks

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #32 : 21.11.2013. 16:15:31 »
Dosta je tu faktora u pitanju.. nisu samo godine. Možeš mlad početi gledati nešto što tebi odgovara, nešto što ti je danas dostupno na svakom ćošku neta, e sad od osobe do osobe, kome šta odgovara, ne mora neko biti pametan, imati motherfucker IQ ako ne može da gleda nešto, jer jednostavno mu ne prija, ne vidi se u tome, mada je dosta i društvo, zajednica doprinela danas, ma nije to od danas, to je od pamtiveka, ako si samo malo drugačiji, ne gledaš što i ostatak društva, zajednica, ti si "crna" ovca. Dosta to i ljude ubija, da kažeš da gledaš Žicu, gledaš skandinavce.. ljudi te gledaju čudno, predmet si ismejavanja.. Ja sam ovu seriju furao na hdd&USB svima u društvu, svi su očekivali doktor Kuću, kojeg ja ne gledam, svi su me X puta sprdali sa time šta gledam, to traje pa traje, klinci bili, ja MASH oni BH, ja Homocide oni MP, pre toga ja Kriminalističke priče, oni Dalas/Kliniku Švarcvald.. To nema veze sa godinama, nema veze sa intelegencijom, potrebno je samo vreme i volja, u nečemu što uživamo. A vi se uhvatili statistike.. pa ona je kao bikini, više sakriva nego što otkriva.
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #33 : 21.11.2013. 16:18:27 »
Ne, nije darkić  ;D

Vrlo je jasno što si napisao. Tvrdnje koje nisi mogao dokazati. Generalizirao si previše i mislio si da ćeš se izvući. Nejde to tako miškec.

Sama logika ti govori da vjerojatnost kako većina ispod 25, 26 godina ne gledaju ozbiljne/kvalitetne serije je ravna nuli. To dok shvatiš, onda možemo dalje. Ovako samo zabijaš glavu u pijesak i sve odbacuješ. Govoriš za nešto da su notorne gluposti jer si ti tako rekao. Daj stari molim te. Ubuduće stavljaj dokaze za svoje tvrdnje.



Što se tiče postova...
Većina serija koje imaju topic od po 20-tak strana su uglavnom neke zahvale, pitanja kad će, obrade verzija itd. Eto, kad bi uzeli npr. aktulene teme: BrBa, Dexter, GoT, i kad mi makli ovo moje gore navedeno, i glupe - da dobro sam rekao - komentare, i ostavili samo one komentare koje dodiruju srž serije i gdje se vodi normalna raspava, kritikuju (kritika ide u oba smjera - dobrom ili lošem) dijele mišljenja, ideje, svaka od tih tema ne bi imala  nekih 20-30 strana max (a sada imaju preko 100). Druga stvar, stare serije, kakav god kvalitet ili su odgledane (pa je priča prepričana) ili se ne daje šansa, jer ima dosta novih. Malo čudna ali istinita logika. Šta bi tek rekli meni, pratim serije koje uopšte ne postoje ovdje na sajtu (čak ni tema, čak nisam ni vidio da su se barem jednom pomenule). Sve je to stvar ukusa, stava, logike. Jedna stvar je zasigurna, mene nikad neće odbit od serije mali broj stranica(postova).
A što se tiče drugog dijela, svakako da je jedan od faktora zrelost. Klinci više vole da prate stvari nabijene akcijom, čudovištima itd, nego da odgledaju neku dobru dramu, ali to nije nikakav pokazatelj. Ja volim npr. serije kroz koju se provlači filosofija, misterija. Volio sam ih kad sam  bio klinac, volim ih sad i voljeću ih kad budem imao 100 godina ( 8)). Sve je to stvar ukusa, a dao bog, svako ima drugačiji ukus, jer da nije toga ovo bi bila planeta ludaka. I sreća što postoje ljudi sa kojima možeš voditi kontstruktivne raspave, razmenjivati ideje itd. I to sve u granicama normale. Ima izreka: Gdje ljudi nisu divlji, ni kuća nije divlja.
Nisu svi klinci ispod 25, 26 godina. O tome se govori. Klinci nisu s 22, 23 godine. Što, većina pratitelja serija čekaju da napune 25, 26 godina da bi gledali ozbiljne/kvalitetne serije? Daj me nemojte jebat  ;D pa govorimo o ljudima koje zanimaju serije i normalno je da će gledati nešto kvalitetno. Nitko ne čeka 25, 26 godina za tako nešto.

Svako ispod 25,2 6 godina je barem pogledao nešto kvalitetno. Pa čak i oni koji samo gledaju gluposti ili neke teen serije. Koliko je takvih samo bilo na BrBa temi.


Večeras u 10 izlazi nova epizoda.
smileyNO1

Nenade, uhvatili smo se logike, a logika nam govori da je vjerojatnost kako većina ekipe ispod 25, 26 godina nije ništa pogledalo kvalitetno je ravna nuli. O tome se govori. Pogotovo danas kada je sve dostupno. Vi valjda shvaćate kolika se toga mora poklopit da netko ispod do 25, 26 godina nije pogledao ništa kvalitetno.
« Zadnja izmjena: 21.11.2013. 16:21:21 Mulder »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #34 : 21.11.2013. 16:27:35 »
Opet se vi uhvatili BB, pa ne može to biti merodavno, jer kad je krenulo koliko je bila praćena, koliko je trebalo da se razmaše da kupi TV konzumente, široke narodne mase. Tako i ova serija, doktor Kuća je u otišao u penziju, možda baš ovo donese svežinu na tržište, ljudi prepoznaju kvalitet.. BB nije kupljen posle prve sezone, kod raje.. možete pričati šta hoćete ali to nije došlo.
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #35 : 21.11.2013. 16:36:23 »
Ali može biti jedan od primjera jer se s tim počinje.

I sam znaš da ima dosta popularnih serija, a da su kvalitetne. Seinfeld, X-Files, Twin Peaks, to su svi gledali 90-ih i klinci od 15 godina pa sve do starijih ljudi. Lost iz prošlog desetljeća je bila iznimno popularna serija i svi su je gledali. Ima mnoštvo primjera koje pobijaju tu tezu kako većina konzumenata ispod 25, 26 godina nikad nisu pogledali ništa kvalitetno.

Upravo suprotno. I one puno manje popularne, a odlične serije poput Žice ili Deadwooda. Neki su pratili kako je išla na tv-u, a neki skinuli. Žica nikad nije dobivala neki marketing, ali su je normalni pratitelji serija konzumirali pa riječ ide dalje i tako to ide.

Pa običan konzument serija koji ima 20, 21 godinu je već izgrađen što se tiče serija. Pa neće čekat da napuni 26 godina kako bi gledao nešto kvalitetno. Svu kritiku može prepoznati u seriji kao što je Žica.


Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #36 : 21.11.2013. 16:51:25 »
Klinac je osoba do 14 godina ne 20-21. Stvar je zrelosti i ukusa, ne jel' neko odgledao neku kvalitetnu seriju prije 25-26 godine. Ali zasigurno nije isto sad i prije 20-tak godina. Sada je mnogo lakse pristupit nekoj seriji nego ranije (bilo da je kvalitetna ili ne). Necu se baviti brojkama i statistikama, jer to nije moj posao, cisto deduktivno zakljucivanje.


Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #37 : 21.11.2013. 17:36:19 »
Lisac ajde ti meni dokazi da mladji gledaju serije sa ozbiljnijom tematikom. Daj mi dokaze. To ti samo zakljucujes. Koji si ti dokaz dao? Ja sam ih dao makar nekoliko. I sto je ravna 0 mogucnost da neko nije odgledao neku ozbiljni seriju? Daj mi dokaz i za to. Ja iznosim neka svoja subjektivna misljenja i garantujem svojim rijecim uz ogradjivanje da sve sto sam rekao je subjektivno. A ti iznosis samo takve subjektivne konstrukcije i toliko prdis o dokazima , a nijedan nisi dao i namecs svoje subjektivno misljenje bezi ijednog dokaza koje toliko volis spominjati. Ja svoje misljenje ne namece , vec iznosim. Uzimam za razumno da je moje misljenje ispravno i istinito sa oborivom pretpostavkom istinitosti istog. Ali ne. Tvoje je ispravno (i moze biti da jeste) ali dok mi ne das nijedan ozbiljan argument , a ne svoje subjektivne tvrdnje neces mi ga namtetnuti. Mozda sam se glupo izrazio kada sam rekao klinci sa 25 , 26 g. Ja time nisam mislio nista pogrdno. Cak pohvalno. Ja imam 30 g. I osjecam se kao klinac od 18. Ne mogu da vjerujem da je vrijeme tako brzo proletilo. A sta je to generaliziranje? Imam sirok krug prijatelja. Od onih bez osnovne skole do doktora nauka. I vecini kad spomenem bilo koju od 90% serija koje ja gledam , gledaju me kao budalu. Pa covjece znas koliko znam ljudi koji su pogledali 20-tak epizoda Sopranosa i obozavaju je , a nikad ih nisu pogledali u komadu. Nemaju vremena. Ne da im se. Itd... Pa njima je lakse kad dodju sa poskla i pogledati TAaHM koji se stalno reprizira nego se ebavati sa torentima , racunarima i prevodima. Kakvo je to generaliziranje? Pa to je logicko zakljucivanje na osnovu dostupnih i poznatih cinjenica, Znaci nijedno (prema tebi) logicko zakljucivanje nije ispravno. Ma nemoj. Nema drustvene nauke bez logickog zakljucivanja. Jedni tvrde da ima boga , drugi da nema. I nijedni nisu dali dokaze za svoje tvrdnje. Oni koji misle da su samo oni u pravu i namecu svoje misljenje drugima su fundamentalisti (bilo na jednoj , bilo na drugoj strani). Imam kolegu motoristu koji obozava motore, Stalno ide na njihove skupove po cijeloj Evropi. Dao sam mu eksterni hard disk sa SoA ima 10 dana i jos nije prebaci na svoj racunar , a kamo li pogledao. Kakvog on vremena onda ima za Zicu. Dao sam drugom kolegi upravo Zicu. Ima godina dana i odusevio se. Znas li mkoliko je stigao sa njom. Nije zavrsio 1. sezonu. A to su isto ljudi koji vole serije i filmove. A sta je tek sa omladinom od 16-25. Pa on izadje u 8h ujutro i didje u 2h ujutro. On ima vremena za MM ili Zicu ili sta ja znam syta. Pa normalno da ce odgledati nesto zabavno i kratko. Nije ovaj forum reper za serije i ko sta gleda. Da je tako svi nacionalni servisi bi otkupljivali samo americku i britansku produkciju. Ovde dolaze izraziti ljubitelji serija i filmova uopsteno. Mislim na forum. Ja sticajem okolnosti bas imam vremena (pokidao sam ligamente) pa mogu po cijeli dan raditi sta mi je volja. I prije toga sam imao vise slobodnog vremena nego 90% mojih vrsnjaka pa sam mogao gledati i zabavu i ozbiljno i tres ... A i sad kad ne bih imao vremena kad bi me pitali sta bih prije gledao MM ili Kalifornikaciju , pa sekunde se ne bih dvoumio- Kalifornikaciju. Pa da se svi stalno "zamaramo" kvalitetom i ozbiljnim stvarima u zivotu u bilo kojoj sferi , pa bili bi tolerantniji , obrazovaniji i napredniji od Svajcarske. Ali na zalost to nije tako.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #38 : 21.11.2013. 17:43:44 »
Ovo sam sad vidio pa se izvinjavam na duplom postu. Tvin Piks sam i ja gledao kao klinac. E znas sto , zato sto je bio na drzavnoj televizij.i  A znas koliko je bilo privatnih tada? 0-nula. Tada nije bilo izbora sta da se gleda i to nije nikakvo mjerilo. A vidio sam i da Izgubljene stavljas u isti kos kao sa serijama ozbiljne tematike. Pa to je serija sa radnjom kao Kasandra ( inace jako volim Izgubljene). Serija kao droga puna nekih obrta i misterija koje te samo tjeraju da gledas dalje. Kakvo je ona crno mjerilo za bilo sta iz ove price?

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #39 : 21.11.2013. 18:10:31 »
Kad imaš volje naćeš i vremena. Ako nešto voliš, čini te sretnim, naćieš i vreme za to u svakoj sferi u životu. Ja volim ozbiljnu temu u serijama, volim humor, britanski, ne volim frendove, kako sam vam našao staru, i te gluposti.. stvarno ne mogu. Doktorske serije ne mogu da mi puškom pretiš, ali volim doktorske koje razbijaju taj neki stereotip o njima, koji je drKuća postavio.. džeki, ova serija, Monroe.. to mi je zabava, uživam u tome.. to je po meni kvalitet. Ne treba se zamarati kvalitetom treba ga samo želeti, hteti, voleti.. u svakoj sferi života, ne samo u serijama & filmovima. Neko se pronađe u tome neko ne, neko guta Žicu danas 10 ep. dnevno i kaže jbt al je dobro, hoću još jedan krug.. ali to nije materija da se otkidaš kao sa 2 ipo muškarca.. ja ne mogu da vas razumem, ja sam ovu seriju razvlačio, gledao kad mi je odgovaralo.. ne trčim da čim izađe, daj da se bacim na nju, da potrošim vreme i ne osećam ništa kad pogledam.. imaš potrebu ali nemaš osećaj.. kao u sexu, imam potrebu natego bih neku praćku ali.. šta prazan sam, nema osećaja koji treba da zatvori to koji posedujem kad ima sex sa osobom koju volim.. to il imaš ili nemaš u životu svom.. gledao seriju, film.. ili bilo koji drugi primer iz života.. Ljudi su postali inertni, sve ih mrzi, sve čekaju da dobiju na tanjiru, sažvakano, pripremljeno kako oni vole, to ih čini sretnim, bez obzira kojeg ste uzrasta.. ako je film ili serija van engleskog govornog područja, to je smeće.. a nije se dala prilika, neće da se jebavaju po torrentima, pa neće kad će platit cabal i u njemu Pink paket smeća i šrota, filmovi sa  neta, prevodi sa neta.. bitno da se nešto vrti.. lenji da mislimo, da tražimo bolje, da se borimo za bolje, prepišali bi i Švajz i zemlje Beneluksa, ugrozili bi i Skandinavišen. Primer sa GoT, ja ga ne gledam, jer knjige ne može da mi prenese nijedan scenarista, režiser, Holivud.. ali svi gledaju, guše se u tome, pitaj ih koliko je uzelo knjigu posle serije da čita.. procenat je ili mizeran ili ravan 0. Tako i sa ovom serijom, svi gledaju drKuću ali kad im daš ovo.. nema ćanse da se gleda.. sporo je, čudno je, pa on je HP kakav qrac doktor.. komentari mojih prijatelja..
iShare, noProfit


Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #40 : 21.11.2013. 18:23:36 »
@nenad.d
Pa upravo tako nesto pokusavam i da kazem. To nema veze sa formalnim obrazovanjem , godinama ili cim vec , vec jednostavno je hiljadu stvari koje uticu na to , a ti si naveo najvaznije , a ja sam otisao u siroko. Prica je i krenula oko broja stranica pojedinih serija. Pa i ima ih malo , jer se uopsteno ne gledaju , a Br BA ili neke druge su samo izuzetak koji potvrdjuje pravilo. PA da Br Ba ne obradjuje gudru i kriminal , a da je slicnog kvaliteta , broj stranica bi bio do 10.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #41 : 21.11.2013. 19:27:54 »
Klinac je osoba do 14 godina ne 20-21. Stvar je zrelosti i ukusa, ne jel' neko odgledao neku kvalitetnu seriju prije 25-26 godine. Ali zasigurno nije isto sad i prije 20-tak godina. Sada je mnogo lakse pristupit nekoj seriji nego ranije (bilo da je kvalitetna ili ne). Necu se baviti brojkama i statistikama, jer to nije moj posao, cisto deduktivno zakljucivanje.
Nisam ni rekao da je klinac neko ko ima 20, 21 godinu već da je osoba s 20, 21 godinu izgrađena jako dobro što se tiče serija.  :)

I opet, nema tu nikakve statistike već sama logika. Dao sam i primjere. Popularne, a kvalitetne serije. Pa logika ti govori da je jako malo onih ispod 25, 26 godina koji nikad nisu gledali nešto kvalitetno. Pa nitko ne čeka 26 godina da bi gledao nešto kvalitetno, lol.  ;D

Zato, te tvrdnje su neutemeljene i čisto generaliziranje. Ne može mi doći tu neka osoba i govoriti za nešto da su notorne gluposti bez ikakvog temelja. To je čista neupućenost nekoga ko zabija glavu u pijesak. I onda govori da većina ispod 25, 26 godina ne gleda ništa kvalitetno. Yea, right. Sve ideu u prilog tome da osobe koje imaju ispod 26 godina su gledale nešto kvalitetno. Svako negdje počinje u ranoj dobi gledati serije. 14, 15, 16 godina, nevažno. Ali to je jebenih 10 godina do 26 i vjerojatnost da u tih 10 godina ne pogleda ništa kvalitetno je ravna nuli. Jel vi shvaćate koliko to zvuči apsurdno.

Darkić, ubuduće tvrdiš - dokaži. Ovako nisi kompetentan za rasprave. A sve ti se lijepo objasni. Mislim, sve je vrlo jasno.

Opet, ukratko. Normalni konzumenti serija ih počnu pratiti s 14, 15, 16 godina. I koja je vjerojatnost da u tih 10, 11, 12 godina do 26 ne pogledaju nešto kvalitetno? Statistika je tu samo okvir. Glavna srž je logika. Logično zaključivanje. Sama vjerojatnost je nevjerojatno mala. O tome se radi.
« Zadnja izmjena: 21.11.2013. 19:34:07 Mulder »

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #42 : 21.11.2013. 20:24:27 »
Pustili smo vas i pustili ne bi li se vratili na temu mladog doktora, ali obračun anketara se nastavio...  :)

Mislim da bi stvarno trebalo biti dosta u ovoj temi, begajte u drugu...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #43 : 21.11.2013. 20:30:24 »
Slažem se, a sad odi gledat seriju ako nisi  :P

Danas u 22 nova epizoda

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: A Young Doctor's Notebook
« Odgovor #44 : 05.02.2014. 14:19:20 »
Čudne li serije, morbidni crni humor. Bila mi je zanimljiva i pored svih boleština  :) . Vađenje zuba i amputacija, kakve scene jbt  :o . Šteta što nema još epizoda.

Tags: