Autor Tema: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena  (Posjeta: 163712 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #60 : 10.02.2010. 16:17:34 »
evo baš pogledao prvi nastavak,očekivanja su bila velika,pošto sam čuo da je serija ista kao film 300,,ali razočarao sam se,velika je razlika filma 300 i ove serije,efekti u seriji su blago rečeno užasni,ono prskanje krvi je smješno,gluma isto preloša,tako da ne nastavljam gledati ovu seriju...
kralju ako si od ove serije ocekivao da bude dobra kao film 300 sa tobom sigurno nesto nije u redu...


OPROSTI ŠTO MI SE NIJE SVIDJELA SERIJA,I ŠTO NEMAM ISTI UKUS KAO TI.....jbg neki kao ja vole da serija ima dobru glumačku postavu,da ima dobru priču itd....i točno sam znao kada sam pisao post da ćeš se ti naći i prvi odgovoriti,jer skužio sam da ne možeš prihvatiti tuđe mišljenje i odmah vrijeđaš,ali to sve govori o tebi..tako da neću se spuštati na tvoju razinu kralju... smileyNO1
Aj dobro kad si to sve znao, ali zasto si uopste gledao prvu epizodu kad se zna "za neke kao sto si ti" da ce ovo za tebe biti nula od glumacke poslave, a od price tu tek ne znam sta si ocekivao pa ne mozes od jedne epizode da utvrdis da je losa...prica ce se sigurno poboljsati kada dodje do pobune gladiatora.

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #61 : 10.02.2010. 16:29:24 »
evo baš pogledao prvi nastavak,očekivanja su bila velika,pošto sam čuo da je serija ista kao film 300,,ali razočarao sam se,velika je razlika filma 300 i ove serije,efekti u seriji su blago rečeno užasni,ono prskanje krvi je smješno,gluma isto preloša,tako da ne nastavljam gledati ovu seriju...
kralju ako si od ove serije ocekivao da bude dobra kao film 300 sa tobom sigurno nesto nije u redu...


OPROSTI ŠTO MI SE NIJE SVIDJELA SERIJA,I ŠTO NEMAM ISTI UKUS KAO TI.....jbg neki kao ja vole da serija ima dobru glumačku postavu,da ima dobru priču itd....i točno sam znao kada sam pisao post da ćeš se ti naći i prvi odgovoriti,jer skužio sam da ne možeš prihvatiti tuđe mišljenje i odmah vrijeđaš,ali to sve govori o tebi..tako da neću se spuštati na tvoju razinu kralju... smileyNO1
Aj dobro kad si to sve znao, ali zasto si uopste gledao prvu epizodu kad se zna "za neke kao sto si ti" da ce ovo za tebe biti nula od glumacke poslave, a od price tu tek ne znam sta si ocekivao pa ne mozes od jedne epizode da utvrdis da je losa...prica ce se sigurno poboljsati kada dodje do pobune gladiatora.

nisam ja ništa znao prije gledanja serije,pročitao sam na dosta mjesta da će serija biti jako slična filmu 300 i zato sam i odlučio pogledati..a što se tiče glumačke postave ne moraju neki poznati glumci glumiti da bi serija bila dobra,ima dosta serija u kojima ni jednog glumca/glumicu nisam od prije znao a pokazali su se odlični,kužiš šta hoću reći...npr serija dexter,prije početka gledanja serija možda sam znao 2 glumca tamo,a glumačka postava je odlična...ovdje u ovoj seriji gluma je očajna,i samo furaju te efekte koji su jako loši..ali to je SAMO MOJE MIŠLJENJE,ok?... smileyNO1

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #62 : 10.02.2010. 16:40:07 »
E si ti mozda gledao film Spartak http://www.imdb.com/title/tt0361240/

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #63 : 10.02.2010. 16:40:23 »
.ali to je SAMO MOJE MIŠLJENJE,ok?... smileyNO1
Nije samo tvoje :)

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #64 : 10.02.2010. 16:49:28 »

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #65 : 10.02.2010. 16:52:42 »
E si ti mozda gledao film Spartak http://www.imdb.com/title/tt0361240/

nisam..




E odgledaj pa ako ti ni to ne odgovara onda stvarno batali...

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #66 : 10.02.2010. 20:21:25 »
Ja sam sve tri, ne mogu dočekati dalje  ;)
Prekrati vreme sa knjigom "Gladiatrix"
Spoiler for Hiden:
Opis: U doba drevnih rimskih careva, glad publike za borbama gladijatora beše potpuno neutoljiva. Strast cara Domicijana ka novotarijama u areni dovela je do uspona nove vrste ratnika: u borilištima se prvi put pojaviše gladijatorke.
Kao jedina koja je preživela brodolom pokraj obala Male Azije, Lisandra dospeva u ruke vlasnika najudaljenijeg vežbališta za ženske gladijatore Istočnoga Carstva. Lisandra, pripadnica drevne spartanske sekte ratničkih sveštenica, odbija da prihvati svoju novu ulogu robinje. Kada bude primorana da se bori za sopstveni opstanak, njene smrtonosne borilačke veštine osvojiće obožavanje publike, poštovanje gospodara i divljenje guvernera provincije.
Međutim, spartanski ponos Lisandri će doneti i moćne neprijatelje: dakijsku ratnicu Sorinu, vrhunsku gladijatorku i predvodnicu jedne od varvarskih skupina, kao i Nastasena, opakog nubijskog trenera. Kada budu skovani planovi za najveći borilački spektakl u čast dolaska novog i veoma moćnog carevog izaslanika Trajana, Lisandra će se suočiti sa svojim najvećim i najopasnijim izazovom u životu.
od Rasel Vitfild, ja je dobio na poklon kao i "Metro 2033" od Dmitrij Gluhovski, knjiga me "odvaljuje", čim je sprašim probaću "Gladiatrix".. inače serija mi je O.K. pogledah 2 ep. hvala autoru prevoda.
iShare, noProfit


Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #67 : 10.02.2010. 21:21:42 »
Dobro zvuči, hvala na preporuci  :)
 ionako davno nisam ništa čitala, otkad sam počela gledati serije baš sam se zaljenila  ;D

Offline *

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 179
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #68 : 10.02.2010. 21:45:38 »


Kontam da gledam...al hocel biti vise od 13 epizoda ili je ovo tip serije kao Band of Brothers?? :P

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #69 : 10.02.2010. 21:51:25 »


Kontam da gledam...al hocel biti vise od 13 epizoda ili je ovo tip serije kao Band of Brothers?? :P

Bice 13 epizoda, koje traju po 55min!

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #70 : 10.02.2010. 23:18:19 »
Odgledao i treću epizodu, reči su suvišne.
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Politikolog

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #71 : 12.02.2010. 17:59:02 »
Poceo sam da gledam seriju posto volim istorijske ali nije me fascinirala, mada nije losa radnja ali preteruju u efektima koljaze - on sam pobije vise Rimljana nego Bata nemaca i uz to krv na sve strane leti...
Spoiler for Hiden:
ono kada mu u areni (prva epizoda) rascopa lobanju sekirom (Spartaku) izgubi litar krvi a on nosalantno ustaje i svima im se na... cestita drage mile majke
:P
Nastavicu da gledam ali ne ocekujem previse
« Zadnja izmjena: 12.02.2010. 18:00:33 Politikolog »
Barney Stinson RULES!

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #72 : 13.02.2010. 13:18:18 »
Jel ima neko novu epizodu, ja nigde ne mogu da je nadjem!

Ako imate linkove rs saljite na pm!  :P

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #73 : 13.02.2010. 13:47:42 »
izašla ti je ova verzija..

Spartacus.Blood.and.Sand.S01E04.720p.HDTV.x264-RED

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #74 : 16.02.2010. 21:11:58 »
Hvala na prevodu!  clapp smileyNO1  Smajlicvece

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #75 : 16.02.2010. 21:22:21 »
Hvala na prevodu!  clapp smileyNO1  Smajlicvece
+1 i od mene smileyNO1
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #76 : 16.02.2010. 21:24:42 »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #77 : 16.02.2010. 21:36:56 »
SEAN 12 autor prevoda ja preuzeo sa drugog sajta i nariktao za HDTV verziju, jer SEAN 12 je radio za 720p. a taj prevod nisam UP ovde, prevucite ga sebi sa titlova vi koji ovo peglate u 720p. i da ne zaboravim HVALA SEAN 12 za prevod 4 epizode..
iShare, noProfit


Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #78 : 16.02.2010. 22:24:27 »
Joj, kakva epizoda. Hvala sean12, za prevod smileyNO1
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #79 : 17.02.2010. 00:40:20 »
Joj, kakva epizoda. Hvala sean12, za prevod smileyNO1

Delimo misljenje, sve bolje i bolje!

Offline mad_smile

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
    • MSfG
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #80 : 17.02.2010. 16:00:05 »
Joj, kakva epizoda. Hvala sean12, za prevod smileyNO1

Delimo misljenje, sve bolje i bolje!

+1

iznenadilo me, ili smo se naviknuli na S ili je sve bolje :))))))

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #81 : 17.02.2010. 17:23:35 »
Evo i gledanost serije na Starzu:
S01E01: 0.659
S01E02: 0.773
S01E03: 0.858
S01E04: 0.662

Moram priznati da je ovo jedna od vrlo, vrlo rijetkih serija gdje gledanost raste iz epizode u epizodu. Jeste da je gledanost 4. epizode pala, ali ne treba se brinuti, to je samo zbog ZOI. Svim serijama je pala gledanost otkako su pocele.

Mogu bez problema potvrditi i 3. sezonu :D

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #82 : 20.02.2010. 12:48:18 »
Izasla je 5 epizoda, iscekujemo prevod!  :P :)

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #83 : 20.02.2010. 14:36:28 »
Preterano se vidi da je kompletna serija snimana u nekom studiju. Njih dvoje pričaju a pozadina kao u Windows-u, čak i list koji pada se drveta je CGI. Ili npr na planini veje sneg, minus 50, a para im ne izlazi na usta.  ;D
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #84 : 20.02.2010. 15:24:41 »
Šta ti je umetničko oko..
Mora da je bio student generacije na odseku za dramsku režiju..
Šalim se..
Pa ljudi ne živimo u '70/'80-tim, živimo u dobu i vremenu kad je tehnologija toliko napredovala da danas ljudi ne žele da gledaju glumce već da je sve digitalizovano.. Pa pogledaj "Avatar", film je babaroga a otkinuše od efekata i niko nije rekao daj na šta ovo liči, jer ovo film, gde su glumci, ne želim 3D/6D produkcije.. želim glumca da vidim, a ne da mi danas neki cyber freek pravi film u sobi 2 sa 2 sa nekim "dragon"-om od PC-ija.. i još će se do leta na FB otvoriti "Club 100" za film "Avatar"..
Neki kažu preteruju sa efektima, ima istine, ali jednostavno danas to tržište traži i to prolazi, neko kaže preteruju sa scenama gde je krv.. pa zar tad nije bilo vreme kad su ljudi uživali u tome, pa nisu odlazili tamo porodično/obiteljski da gledaju NBA meč, već su tražili da vide krv.. pa zašto danas ljudi idu na K1,Box turnire/mečeve.. ne verujem da imaju svi ljubav prema tom "sportu"..
Ja je gledam i dođe mi kao zabava.. odmorim se malo od cyber čuda i super doktora, forezničara, mentalista, criminalnih umova, LOST-ova.. kojih gledam, pa ova serija kad stignem pogledam, nisam od druge gledao, treću sam ep. samo malo pogledao dok sam podešavao titl..
iShare, noProfit


Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #85 : 20.02.2010. 15:35:45 »
Šta ti je umetničko oko..
Mora da je bio student generacije na odseku za dramsku režiju..
Šalim se..
Pa ljudi ne živimo u '70/'80-tim, živimo u dobu i vremenu kad je tehnologija toliko napredovala da danas ljudi ne žele da gledaju glumce već da je sve digitalizovano.. Pa pogledaj "Avatar", film je babaroga a otkinuše od efekata i niko nije rekao daj na šta ovo liči, jer ovo film, gde su glumci, ne želim 3D/6D produkcije.. želim glumca da vidim, a ne da mi danas neki cyber freek pravi film u sobi 2 sa 2 sa nekim "dragon"-om od PC-ija.. i još će se do leta na FB otvoriti "Club 100" za film "Avatar"..
Neki kažu preteruju sa efektima, ima istine, ali jednostavno danas to tržište traži i to prolazi, neko kaže preteruju sa scenama gde je krv.. pa zar tad nije bilo vreme kad su ljudi uživali u tome, pa nisu odlazili tamo porodično/obiteljski da gledaju NBA meč, već su tražili da vide krv.. pa zašto danas ljudi idu na K1,Box turnire/mečeve.. ne verujem da imaju svi ljubav prema tom "sportu"..
Ja je gledam i dođe mi kao zabava.. odmorim se malo od cyber čuda i super doktora, forezničara, mentalista, criminalnih umova, LOST-ova.. kojih gledam, pa ova serija kad stignem pogledam, nisam od druge gledao, treću sam ep. samo malo pogledao dok sam podešavao titl..

Jeste da su preterali za neke stvari, ali serija ima dobru pricu i dobre glumce!!!

Barem tako ja mislism!  ;D

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #86 : 20.02.2010. 15:54:49 »
Uvijek ista priča, serija ovakva, serija onakva. u_jeeeeeeeeee
Pa, ljudovi ako vam se serija ne sviđa nemojte je gledati i točka, bar ja tako radim, a ne sad pljuvati po istoj.
O tome smo raspravljali već X puta :P
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #87 : 20.02.2010. 17:02:54 »
Nenade nema potrebe da budeš sarkastičan. Odgledao sam pilot i ovde napisao svoje mišljenje o njemu jer je ovo forum i zato služi. Ako se nekome nije svidelo šta da mu radim...
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline sardax

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #88 : 20.02.2010. 17:20:18 »
Avatar nije racunalno animirani film, vec je motion captured film =)

sry na OT. =)

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: Spartacus: Blood and Sand & Gods of the Arena
« Odgovor #89 : 20.02.2010. 17:59:00 »
Da, upravo tako, sorry i od mene na off-topicu ali moram napomenuti da oni izvanzemaljci u filmu Avatar nisu naknadno ubaceni u film nego su to pravi ljudi, samo napravljeno da izgledaju kao izvanzemaljci, kao sto rece kolega iznad, motion captured, evo i video - http://www.youtube.com/watch?v=1wK1Ixr-UmM&feature=related

E sad, sto se Spartacusa tice, ne znam jesam li napisao vec komentar, ja sam pogledao prve dvije epizode i odustao, meni nije nesto posebno. Svida mi se zbog efekata i toga, premda se vidi da su efekti daleko od vrhunskog, i ima zgodnih stvari ali nije mi nesto sto bi me privuklo za dalje. Ne kazem da mi je losa, nego mi je onako osrednja a trenutno imam puno toga za gledati tako da nemam bas vremena za osrednje stvari.

No da je serija uspjesna, jeste.
Cini se da ameri vole Spartacus.
Svaka nova epizoda donosi novu publiku.

Tags: