Autor Tema: Stripovi  (Posjeta: 61631 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #150 : 22.06.2015. 22:29:25 »
Koliko god voleo Marvel, naspram ovog sto sam procitao iz Vertiga mi deluje detinjasto. Zato mi se Propovednik toliko i dopada, poseduje svu tu surovost, i vidis nesavrsenosti svakog aktera price. Nemas jednostavnu podelu na dobro i zlo. Tanka je linija izmedju. Pritom je i prica odlicna, odlicno napisani likovi.

Procitao sam Hellblazera prvu pricu, iz knjige Prvobitni gresi. Tu je bio onaj lik koji ga je posetio, sad sam vec zaboravio i kako se zove, koji je bio zarazen onim buba virusom. Samo mi nikako nije legao. Mozda mu dam jos jednu priliku, ne znam.

Uh, taj Hitman deluje dovoljno ludacki  ;D Moracu da bacim pogled na njega.

Sad u planu imam Walking Dead, Propovednika do kraja, Daredevil i Hellblazer-a, pa cu da pravim novi spisak za citanje.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #151 : 22.06.2015. 23:45:48 »
A jesi primijetio kako su najbolji Marvelovi i DC-ovi stripovi oni mračni. Jer se tu priča može stvarat. Punisher, Daredevil ili Batman. Ili serijali kao Civil War i House of M. Kingdom Come kod DC-a.

A Vertigo je stvarno posebna kategorija. Iznad Marvela i DC-a. Kažem DC-a bez obzira što su njihova podružnica, ali vidi se ta razlika između Vertiga i cijelog običnog DC-a.

Vjerujem da ćeš se iznenadit kako priča ide brzo u The Walking Deadu.

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Stripovi
« Odgovor #152 : 28.07.2015. 18:46:46 »
Kao prvo da pozdravim sve ljubitelje stripa i uopšteno ljubitelje umjetnosti.

Inače sam aktivan po strip forumima pa tako se odlučih da se i ovde javim  ;D

Pripadam malo starijoj generaciji ljubitelja stripa, kao i većina sigurno, i strip sam zavolio još kao klinac. Odrastao sam na Bonelli stripovima a prvi strip koji sam pročitao bio je Kit Teller - Crna Munja.
Iako je moj prvi dodir sa ovom umjetnošću bio upravo italijanski strip, sada sam više orjentiran na neke druge strip škole, ali Teller ima posebno mjesto pa tako zbog nostalgije ga skupljam u kolekciju.
Čitam, a ujedno i skupljam američke stripove, ali ne superheroje, a strip koji mi je broj jedan u kolekciji je The Walking Dead. Skupljam ga i čitam od srpskog izdavača Darkwood, Okružen Mrtvima, i imam i prvi omnibus od hrvatskog izdavača Fibra, Živi Mrtvaci.
Osim američkih stripova čitam i mange, trenutno čitam i skupljam Napad Titana od japanskog strip autora Hajime Isayama.
Ima tu još stripova ali ove sam izdvojio kao aktuelne i meni trenutno najbolje.
Gledajući malo zastupljenost žanra mogu reći da na odabir stripova koje čitam i skupljam utiče jako horror, postapokalipsa i misterija.

Osim što čitam i skupljam stripove okušao sam se i u pisanju scenarija za strip. Mogu reći da mi ide dobro a vidjet ću ako će šta od toga biti i da li će taj moj scenarij preći i u crtež u budućnosti.

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Stripovi
« Odgovor #153 : 30.08.2015. 20:21:43 »

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Stripovi
« Odgovor #154 : 26.09.2015. 17:05:49 »
Citat:
IZGUBLJENA GROBNICA ALEKSANDRA VELIKOG

Prvo izdanje nove biblioteke BOSANČICA u izdanju Agarthi Comicsa, od danas je u prodaji u Striparnici Agarthi Comicsa i webshopu http://www.stripovi.ba

Strip izdanje u koloru, na 52 stranice, mekih korica. Bosanskohercegovački crtač Damir Nikšić i scenarista Gilles Kraemer, su nam donijeli prvu priču o novinaru (i istraživaču) Omar Le-Cheryju.





Izdanje je štampano u dvije varijante korica, marine - plava i bež (sand).

Stranica iz ovog stripa je u periodu juni - septembar 2015. bila postavljena na krovu sarajevske pijace Markale. To je najveća stranica stripa na svijetu veličine 33 x 24 metra.

Preview stripa možete pogledati http://agarthicomics.ba/index.php?option=com_flippingbook&view=book&id=2.

Koje je Vaše mišljenje o ovome, da li je u pitanju bezobrazluk. Najavljivan je Valter i neki ljudi su pretplatili se na taj strip koji nikada nije izašao a sada onako kao dva na putu besramno izdaju i reklamiraju ovaj strip a ni riječi izvinjenja pretplatnicima.

 :neverovatno:

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Stripovi
« Odgovor #155 : 09.10.2015. 11:07:36 »
Je li netko u BiH-u primijetio da ima kupiti ovaj novi Bonellijev strip? Ja sam jučer u Mostaru pitao na dva mjesta, ali ništa. Ako nema za kupiti, ima li igdje za skinuti možda?

Mrzim lopatare i limune

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Stripovi
« Odgovor #156 : 14.10.2015. 23:10:19 »
Hvaljeni Maus ni da me takne.
Moram nastaviti Sandmana čim ga se dokopam, šesti deo je na redu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #157 : 14.10.2015. 23:16:00 »
Ni crtež?

Kad si zadnji put čitao Sandmana? Pitam jer je to jedan od onih stripova koji bi se trebali pročitati jedan za drugim.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Stripovi
« Odgovor #158 : 15.10.2015. 00:13:18 »
Nemam nikakvu primedbu, samo sam očekivao da mi prorade emocije, s obzirom na temu. Nisam pravi ljubitelj stripova, mnogo više pažnje posvetim tekstu. Ako me to ne kupi, teško da će i crtež. Mada, gledam sve kao celinu, naravno.


Vezano za Sandmana, u julu možda, gledajuću prema prethodnom komentaru ovde. Mislim da nisam puno toga zaboravio, ako bude potrebe tu je internet da se podsetim nekih detalja  :)

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #159 : 06.03.2016. 23:25:47 »
Procitao Old man Logan, Bleksad, Propovednika 4 i Ennisovog Punishera, deo Kingpin. Ne zna se sta je bolje  clapp

Sad na lageru imam Sendmena 2, Okruzen mrtvima 1, a jurim Povratak mracnog viteza i Sto metaka...  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #160 : 06.03.2016. 23:33:07 »
 clapp
Ipak si našao Bleksada  :D

Od ovog kaj si pročitao Ennisov Punisher mi je najbolji, a od ovih kaj nisi, Sandman je već sam rekao mnogo puta jedna od najboljih stvari ikad napisanih što se tiče stripova. Može biti konfuzno, ali je nešto najbliže perfekciji.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #161 : 06.03.2016. 23:55:44 »
Da, nasao sam u decijoj biblioteci  ;D Doduse, samo prva tri broja, ali sam opet zadovoljan.

Poceo sam da citam Sendmena 2, i jeste mi konfuzan bio, pa sam ga ponovo nabavio da procitam celog.

Punisher izuva  clapp

Ennis mi je prvoklasni ludak.  ;D  Poceo sam malo da pratim njegov rad, poskidao sam nesto sa neta na engleskom, ali ima nekih stripova gde bas tesko razumem, i zao mi je zbog toga.

Punisher i Crossed (prelistao na brzinu) citam bez problema, ali recimo 303 mi bas tesko ide

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #162 : 07.03.2016. 00:03:01 »
Crossed mi je čak bolji i u nekim stvarima od The Walking Deada. Ennis je jedan od najboljih. Njegov rad na Hellbazeru isto ne treba zaboravit. Upravo je njegov Dangerous Habits najbolji dio Hellblazera. Preacher isto. 303 nisam do kraja pročitao  ;D

Za tako mladog pisca već sad ima ogromnu ostavštinu. Samo da ne oslabi pod stare dani kao mnogi prije njega.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Stripovi
« Odgovor #163 : 07.03.2016. 22:07:34 »
Moj brat poceo da skplja stripove pre par godina pa se bas primio ima dosta, ovo su neki brojevi koji mu nedostaju ako neko u srbiji ima i zeli da proda ili pokloni  ;D neka mi javi u PM :D
Spoiler for Hiden:








Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #164 : 08.03.2016. 08:01:56 »
Crossed mi je čak bolji i u nekim stvarima od The Walking Deada. Ennis je jedan od najboljih. Njegov rad na Hellbazeru isto ne treba zaboravit. Upravo je njegov Dangerous Habits najbolji dio Hellblazera. Preacher isto. 303 nisam do kraja pročitao  ;D

Za tako mladog pisca već sad ima ogromnu ostavštinu. Samo da ne oslabi pod stare dani kao mnogi prije njega.

Crossed mi deluje odlicno, onako na prvu loptu, jedva cekam da mi padne u ruke. A Preachera cekam peti deo da izadje kod nas, rekli su da ce izaci 2 ili 3 dela ove godine  clapp Inace, Opasne navike su zaista odlicne kao celina.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #165 : 17.03.2016. 00:02:37 »
Procitao 100 metaka i Okruzen mrtvima, prve knjige...

100 metaka krenuo malo dosadno, posle se popravio. A Okruzen mrtvima je bas, vuce te da citas. Pritom citam posle odgledane 3 sezone serije, pa mi je radnja jos uvek poznata

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #166 : 10.04.2016. 00:42:33 »
Procitao Okruzen mrtvima prve 4 knjige (24 epizode)

Takodje sam zavrsio i Noc kad je umrla Gven Stejsi  smileyNO1

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #167 : 23.04.2016. 15:30:15 »
Procitani Jaguar, 100 metaka druga i treca knjiga, Dylan Dog, Hitman prva knjiga (Noci palog meseca, Dzek Trbosek i Zora zivih mrtvaca)  ;D

Krenuo sam malo ozbiljnije sa Bonelijem  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #168 : 23.04.2016. 15:45:08 »
Što si od Doga pročitao? Najbolja su ona Extra izdanja.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #169 : 23.04.2016. 16:57:45 »
Procitao sam ova tri broja sto sam naveo, dobio sam na disku od 1-62 broja, a ne znam kojoj ediciji pripadaju. Svaki strip je po cca 100 strana. Odlicno je ovo sto sam procitao, uglavnom

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #170 : 23.04.2016. 17:14:31 »
Extra izdanja su ti ona kaj piše na vrhu gore extra. To su ti prvi izdani brojevi i najbolji. Pa kreni po redu iako nije potrebno, ali pojavljuju se neki likovi s vremena na vrijeme.



Od ludensa ne čitaj jer je većinom smeće. Manje horor, više drama i filozofija. Makar su ti od veselog četvrtka dobri.

Jedva čekam kad dođeš do 26. broja, Poslije Ponoći. Najbolji Dylan, klasik.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Stripovi
« Odgovor #171 : 23.04.2016. 18:40:49 »
Eh, Dilan, da mi je da se vratim u prošlost i krenem da ga čitam nanovo. Neznajući šta će se dogodit.  njam-njam

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #172 : 23.04.2016. 18:43:06 »
Meni su najbolje posvete starim horor filmovima. Kao u ovoj gore naslovnici ružičasti zečevi ubijaju posveta slasher filmovima, TCM-u i ostalim klasicima.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #173 : 23.04.2016. 22:43:15 »
Pogledacu bas da li imam Posle ponoci, pa ti javljam kakvi su utisci  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #174 : 23.04.2016. 23:16:10 »
Možeš i skinut  ;)

Kada Sclavi piše scenarij, onda je Dylan najbolji.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #175 : 29.04.2016. 11:20:17 »
Au, Fibra je objavila listu izdanja za ovu i sledecu godinu. Ima sjajnih stvari, meni je najvise zapalo za oko :

100 Bullets Deluxe 1
100 Bullets Deluxe 2
KOLORKA SPECIJAL 19 Hawkeye omnibus
Absolute Preacher 1
Absolute Preacher 2
Punisher Max Deluxe 1
Punisher Max Deluxe 2
Punisher Max Deluxe 3
Punisher Max Deluxe 4
Punisher Max Deluxe 5
Scalped Deluxe 1
Scalped Deluxe 2
Scalped Deluxe 3
Scalped Deluxe 4
Scalped Deluxe 5
Živi mrtvaci 3


Ima jos nekih interesantnih stvari pa moze da pogleda koga zanima

http://www.fibra.hr/vijesti/fibrin-izdavacki-plan-2016-2017/35/

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #176 : 29.04.2016. 15:41:56 »
Sve ću im to uzet za kolekciju  ;D

Jesi vidio vijest za Punishera? Dobit će spin off seriju. Jon će biti odličan  clapp

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #177 : 29.04.2016. 16:28:18 »
Punishera i Preachera cu gotovo sigurno uzeti, ostalo bih voleo da procitam... Pitanje je koliko ce moj novcanik moci naslova da izdrzi  ;D

Uh, sad videh...  dobar-poso Bice to prejebena serija, samo ako uzmu Enissovog Punishera kao osnovu  clapp Mozda vidimo Bullseye-a  ;D

Svakako nas strip manijake ocekuje interesantan period... Marvel rapidno siri svoj filmski univerzum, DC mnogo zaostaje ali opet ima ponesto interesantno. Jos malo ce Preacher, Sandman, TWD je prisutan, procitao sam da se pominje i da ce Ennisov The Boys dobiti neku ekranizaciju, tako da ce biti kao sto kazu shut up and take my money  ;D

A za 6 dana idem na Kepa, jedva cekam ...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #178 : 29.04.2016. 16:46:45 »
Punishera i Preachera cu gotovo sigurno uzeti, ostalo bih voleo da procitam... Pitanje je koliko ce moj novcanik moci naslova da izdrzi  ;D

Uh, sad videh...  dobar-poso Bice to prejebena serija, samo ako uzmu Enissovog Punishera kao osnovu  clapp Mozda vidimo Bullseye-a  ;D
Aha, baš sam na Daredevil temi poželio da uzmu Ennisovog Punishera. Stvarno, ako idu po njemu, bit će gotovo sigurno fantastično.

Svakako nas strip manijake ocekuje interesantan period... Marvel rapidno siri svoj filmski univerzum, DC mnogo zaostaje ali opet ima ponesto interesantno. Jos malo ce Preacher, Sandman, TWD je prisutan, procitao sam da se pominje i da ce Ennisov The Boys dobiti neku ekranizaciju, tako da ce biti kao sto kazu shut up and take my money  ;D

A za 6 dana idem na Kepa, jedva cekam ...

Marvel radi godinama odličan posao jer idu korak po korak. DC je to prekasno shvatio i željeli su ubrzati taj postupak pa vidiš i sam da su odmah počeli sa Batmanom i Supermanom dok je MCU počeo sa jednim superherojom i tako nastavili sve do 2012. četiri godine nakon osnutka MCU-a su napravili film sa više superjunaka (Avengersi) dok DC je to napravio odmah. Sad i Justice League dolazi, ali sve sam nekako skeptičan. Vidjet ćemo kako će na kraju ispasti.

Preacher mi se ne sviđa ono što sam vidio. Stvarno ne mogu zamislit kako će to izgledat, ali pružit će se prilika. a Sandmana još manje ne znam kako oni to planiraju. Ajd, dobro da nije CW, to je barem plus  ;D

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #179 : 05.05.2016. 07:58:31 »
Slazem se i sa Preachera i za Sandmana  ;D Ne ocekujem gotovo nista od ta dva projekta...

Inace, Carobna knjiga izdaje prvi Secret Wars. Kakav je on Mulderu, vredi li to pazariti?

Tags: