Autor Tema: Stripovi  (Posjeta: 61475 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #120 : 31.08.2014. 21:01:47 »
Procitao Srebrnog letaca, u izdanju Darkwooda. Prvi strip me nije kupio, puno patetike, dosadnjikav i razvucen. Drugi strip je Mebijusovo remek delo, Parabola. Parabola je odlican strip i moja preporuka svima da ga procitaju. Inace, Srebrni letac mi ne lezi nikako, tako da cu ga, bar neko vreme, zaobilaziti.

House of M --- Sta reci osim  ti_si_Bog  ;D

Ostalo mi je jos pola mozda, ali ovo do sad - odlicno...

Skinuo i Avengers Disassemled, tako da cu njih posle HoM. Jeste da su oni pre, ali nece smetati.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #121 : 31.08.2014. 21:12:02 »
Ne odustaj od srebrnog letača. Najbolji serijali su The Galactus Trilogy i The Infinity Gauntlet sa Thanosom. Prije njih možeš pročitat Annihilation. Barem si zapiši da ne zaboraviš  ;)

House of M  smileyNO1

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #122 : 31.08.2014. 22:24:47 »
Ovo sto si naveo sam svakako planirao procitati, narocito The Infinity Gauntlet. Ali letaca samog, onih prvih 20 i nesto brojeva, pa posle one druge pokusaje ozivljavanja lika, nemam u planu, bar ne za sad. Mozda i promenim misljenje, ali mi je nekako pun patetike, pa mi sad ne lezi uopste.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #123 : 31.08.2014. 22:28:06 »
On ti je puno više bolji u serijalima nego zasebno. A što se tiče patetike, to ti je zbog toga što je on jedan od najtužnijih Marvelovih likova. Morao je ostaviti svoju ženu i planet da bi služio Galactusu, a po moćima je jedan od najjačih. Samo serijali znači  :)

The Infinity Gauntlet -  Infinity War - Infinity Crusade. Tim redoslijedom.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Stripovi
« Odgovor #124 : 11.09.2014. 15:54:18 »
zanimljiv članak i odlična karta o DC-jevom Multiversu. možda će i filmovi u tom smjeru (za 10-20 godina?).

http://www.vox.com/2014/9/9/6111263/dc-comics-multiverse-multiversity-recap-explained

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #125 : 11.09.2014. 17:24:36 »
Skinuo sam si prije koji tjedan prvi dio, a kad sve izađe, kupuje se. Inače, ono sranje od Arrowa je smješteno u 52. svijet.

Marvel ih ima još više.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #126 : 14.09.2014. 23:49:18 »
Ostao jos osmi deo House of M, i jos par onih sporednih.  dobar-poso

Nego juce sam pronasao jedan fenomenalni torent. Obradovao sam se kao malo dete kad je poceo sa skidanjem. 135 gb Marvelovih stripova i zovu se Marvel ''616'' Universe since Avengers Disassembled. Ljudi moji, sta sve tu ima  :o Red SheHulk, Iron Fist, Nova, Deadpool, Daredevil, Punisher, Wolverine, X Men, Spiderman, Guardiansi, Winter soldier, ma svasta nesto. Ja sam morao da ostavim "samo" 35 gb jer sam toliko mesta imao na hardu...  ;D

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Stripovi
« Odgovor #127 : 15.09.2014. 01:07:31 »
Ajd ako mozes, posalji link u inbox! :)
Hvala.. drinks

Tapatalk - Moto G

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Jura666

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 89
Odg: Stripovi
« Odgovor #128 : 16.09.2014. 00:40:24 »
Ostao jos osmi deo House of M, i jos par onih sporednih.  dobar-poso

Nego juce sam pronasao jedan fenomenalni torent. Obradovao sam se kao malo dete kad je poceo sa skidanjem. 135 gb Marvelovih stripova i zovu se Marvel ''616'' Universe since Avengers Disassembled. Ljudi moji, sta sve tu ima  :o Red SheHulk, Iron Fist, Nova, Deadpool, Daredevil, Punisher, Wolverine, X Men, Spiderman, Guardiansi, Winter soldier, ma svasta nesto. Ja sam morao da ostavim "samo" 35 gb jer sam toliko mesta imao na hardu...  ;D

Ne bih se niti ja ljutio da mi pošalješ link na taj torrent :)

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Stripovi
« Odgovor #129 : 16.09.2014. 09:23:29 »


Vidio sam da je jučer ovo izašlo..
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Stripovi
« Odgovor #130 : 16.09.2014. 21:16:33 »
Ovo mi je odavno privuklo pažnju, a tek mi se sad našlo na dnevnom redu: Saga.



Odlična SF/fantasy mešavina.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #131 : 17.09.2014. 03:57:00 »


Vidio sam da je jučer ovo izašlo..
Naručeno malo prije. 10 dolara + možda izbjegnem poštarinu. Al sam naručio uz još nekoliko stvari tako da sumnjam  ;D

Spoiler for Hiden:



Po ovim slikama, a i kako čitam se vidi da su to američki stripovi. Uglavnom DC i Marvel. Dakle, trebali su promijeniti naslov i staviti američki stripovi jer je inače jako blesavo zaboraviti sve izvrsne europske/azijske naslove.

Ali je sigurno odličan početak ne samo za nas stare fanove već i za nove. Vidim da ima i dosta intervjua sa Mooreom, Morrisonom i ostalima kao i dosta trivija pa me to više zanima nego lista. Samo se nadam da je Sandman pri vrhu.

Ovo mi je odavno privuklo pažnju, a tek mi se sad našlo na dnevnom redu: Saga.



Odlična SF/fantasy mešavina.

Izvrstan strip sa dosta različitih žanrova (posebno space opera). Crtež čini razliku što ni ne čudi kad dolazi od Vaughana koji je puno jači strip pisac nego televizijski pisac.

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Stripovi
« Odgovor #132 : 14.11.2014. 03:16:00 »
jeli tko citao Orlovi Rima? Mislim se da krenem...

http://www.makondo.rs/izdanja/2/orlovi-rima
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #133 : 31.01.2015. 14:59:35 »
Posto je tema malo zapostavljena, mogli smo da je ozivimo temom o Phase 3, o predstojecim filmovima, sta ko ocekuje, i sta bi voleo da se desi.



Age of Ultron nam se priblizava, kao i AntMan, DareDevil i Defendersi, ali sta mislite da ce biti dalje?



Trenutno vruca tema je Civil War. Na koju ce ko stranu? Sta vi mislite?



Po meni ce na Kepovoj strani biti Black Panther, Hawkeye, Falcon, Winter soldier...

Na strani IronMan-a ce sigurno AntMan, War Mashine, Vision...

Ali sta je sa ostalima? Black Widow mi je vise za Kepovu stranu, Thor ce verovatno
Spoiler for Hiden:
umreti u Ragnaroku
, a sta li  ce biti sa Hulkom i blizancima?

Da li ce se jos neko iz MCU-a pridruziti ovoj borbi?



Bas me interesuju vasa misljenja



Inace, od novih likova za koje bih volei da se pojave, pored najavljenih, bih voleo da vidim Blade-a, Ghost Ridera, Punishera sa nekim novi glumcima, restartovanih od pocetka, kao i MoonKnight-a.
« Zadnja izmjena: 31.01.2015. 15:10:44 Maddox »

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #134 : 10.02.2015. 07:36:44 »
Sony i Marvel postigli dogovor za Spajdija. Dogovoreno prvo pojavljivanje u Marvel univerzumu, pa onda novi Spiderman film 2017.godine. Takodje ce naci i novog glumca za Spajdija  clapp clapp

http://variety.com/2015/film/news/spider-man-marvel-sony-movies-1201429508/
« Zadnja izmjena: 10.02.2015. 08:15:18 Maddox »

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Stripovi
« Odgovor #135 : 09.06.2015. 23:54:21 »
Uzeo da probam Sandmana, prvi deo, tačnije brojevi od 1-8. Kako je ovo uvrnuto. Sviđa mi se.
Prva otišla, devet ostalo. Za koji dan nastavljam. U međuvremenu čitam Watchmen. Ozbiljna stvar. Više teksta i više stranica, pa ide lagano. Za sada sam oduševljen.

Dajem malo šansu i devetoj umetnosti, barem nekim proverenim stvarima  :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #136 : 10.06.2015. 00:05:07 »
Sve od Vertiga je provjereno. Za Sandmana sam već napisao kako se radi o top 10 stripu. Ti grafički stripovi su remek djela. Od Vertiga je teško reći što je najbolje. The Sandman je Neil Gaiman, ali Alan Moore je još veći vrh. Watchemni, V for Vendeta i meni omiljeni Saga of the Swamp Thing. To ti je 6 knjiga, ali isključivo se mora pročitati ta Saga jer ostalo nije na toj razini.

U tim stripovima se po prvi puta pojavljuje John Constantine koji će kasnije dobiti svoj strip Hellblazer, meni najdraži od Vertiga. I tu je još onda fenomenalni Preacher od Gartha Ennisa, a on je jedan od pisaca i na Hellbalzeru.

Gledajući neku konstantu kvalitete, The Sandman je najbolji. Alli zasebno Saga of the Swamp Thing je odmah tu. Ostali isto. Nevjerojatna kvaliteta.

Nažalost, sad će Preacher biti ekraniziran od onog konja Setha Rogena. Stvarno ne znam kako će to napraviti.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Stripovi
« Odgovor #137 : 10.06.2015. 00:33:19 »
Istraživao sam malo i video šta može biti za mene. Naravno, Vertigo se sam nametnuo, pa sam uzeo šta mi je prvo palo pod ruku. Čuo sam da je Moore majstor i odmah se uverio. Posle Watchmena ću videti šta dalje od tih koje spominješ.
John Constantine je bio na kratko i u Sandmanu. Veoma maštovito delo, a tek sam počeo.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #138 : 14.06.2015. 11:10:51 »
I ja se posle Marvela bacio na Vertigo. Kupio sam prvu knjigu Swamp Thing i u njoj su objavljeni brojevi pre Mura, ali su meni i ti prvi brojevi jako interesantni, a u jednom broju se pojavljuje i Batman. Doduse, svi kazu da je od Murovog Casa Anatomije sve istorija i da tu Swampy postaje ono sto jeste u punom sjaju. Razmisljam se da pocnem i sa Preacherom, deluje mi kao nesto sto bi mi se dopalo.

Inace procitao sam Bonelijevu Sirocad, prvih 6 delova i nije lose, mada mi strip nekako nema dovoljno teksta, i onda 6 brojeva procitas za sat, sat i po. A to mi je jako malo uzivanja u necemu.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Stripovi
« Odgovor #139 : 17.06.2015. 21:52:43 »
Opalo mi je interesovanje za ovag Sandmana posle druge i treće knjige dok mi je prva bila baš dobra. Najviše zbog nedostatka kontinuiteta, ajde da tako kažem. Brzo ide sa čitanjem i verujem da se sklapaju kockice u nastavku pa se ne dam obeshrabriti.

Merkam From Hell pa ću i to da ubacim između, dostupan mi je na papiru dok bih za Stvorenje iz močvare morao da ćoravim ispred ekrana, ostavljam ga za kasnije. Watchmen mi je ostao dobar do kraja, ima misterije, brdo detalja, strip u stripu (odlično) i pre svega kvalitetno napisano, bogatim jezikom.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #140 : 17.06.2015. 22:06:29 »
I ja se posle Marvela bacio na Vertigo. Kupio sam prvu knjigu Swamp Thing i u njoj su objavljeni brojevi pre Mura, ali su meni i ti prvi brojevi jako interesantni, a u jednom broju se pojavljuje i Batman. Doduse, svi kazu da je od Murovog Casa Anatomije sve istorija i da tu Swampy postaje ono sto jeste u punom sjaju. Razmisljam se da pocnem i sa Preacherom, deluje mi kao nesto sto bi mi se dopalo.

Inace procitao sam Bonelijevu Sirocad, prvih 6 delova i nije lose, mada mi strip nekako nema dovoljno teksta, i onda 6 brojeva procitas za sat, sat i po. A to mi je jako malo uzivanja u necemu.
Meni je Bonelli jedan od dražih pisaca. Zagor mi još uvijek ostaje među najboljim europskim stripovima. Na Dogu je isto radio dosta.

Opalo mi je interesovanje za ovag Sandmana posle druge i treće knjige dok mi je prva bila baš dobra. Najviše zbog nedostatka kontinuiteta, ajde da tako kažem. Brzo ide sa čitanjem i verujem da se sklapaju kockice u nastavku pa se ne dam obeshrabriti.

Merkam From Hell pa ću i to da ubacim između, dostupan mi je na papiru dok bih za Stvorenje iz močvare morao da ćoravim ispred ekrana, ostavljam ga za kasnije. Watchmen mi je ostao dobar do kraja, ima misterije, brdo detalja, strip u stripu (odlično) i pre svega kvalitetno napisano, bogatim jezikom.

Šteta za Sandmana.

Swamp Thing po meni samo sagu od Moorea. Watchmeni se moraju gledati sa društvenog aspekta gdje daju svu tu kritiku koju film nije uspio tako dobro prenijeti kao strip. Znači, od Vertiga još Preacher i Hellblazer. Hellblazer ima jako puno brojeva, ali tamo je Constantine. Jedan od dražih fikcijskih likova. Serija potpuno uništila strip. Tu je još veća društvena kritika nego u Watchmenima, pogotovo ako se zna u kojem je razdoblju nastao. Na tom stripu su ti pisali samo najbolji američki/britanski pisci tako da baci pogled.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Stripovi
« Odgovor #141 : 17.06.2015. 22:37:17 »
Tako sam i mislio, video sam da kreće da piše od broja 21 pa na dalje, šest knjiga kao što si gore napisao. Broj 20 ne računam, time valjda završava ono što je ostalo prethodnom piscu.

Nov sam u stripovima (neću računati Zagora, Komadanta Marka i ostale iz detinjstva) i odmah sam zaključio šta tražim od njih, ozbiljnost i pisanje kao kod Moora, znači kao da čitaš dobar roman, takve su rečenice. Sandman je skroz drugi svet, vidi se da Gaiman ima znanja o svemu i svačemu, koliko sam za sada video tu ima i raznih mitologija i bajki i Šekspira i ko zna čega još. Nije isključeno da mi se nastavak svidi, ako bude utisak kao posle prvog dela, biću više nego zadovoljan.

Watchmeni su mi dobri čak i ogoljeni od svega (hladni rat i sl.), a teme kojima se bavi u pozadini dižu ga na viši nivo i verujem da je to razlog za reputaciju koju ima. Nisam gledao film, jednom sigurno hoću barem iz radoznalosti.
« Zadnja izmjena: 17.06.2015. 22:38:48 Dersu »

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #142 : 18.06.2015. 00:20:01 »


Meni je Bonelli jedan od dražih pisaca. Zagor mi još uvijek ostaje među najboljim europskim stripovima. Na Dogu je isto radio dosta.

Daleko od toga da je los, samo ga brzo prelazis, jer teksta ima bas malo. Bar po mom ukusu.

Inace

Swamp Thing ostale jos tri price prve knjige, posle prelazim na Mura.

U medjuvremenu, uskocio Punisher Max, prvi volume. Na pocetku se zove, mislim. Fenomenalan strip. Enis je majstor za stvaranje onako mracne atmosfere. Nastavljam dalje ubrzo.

Danas kupio Milerovog Daredevila, Covek bez straha i prvi deo Propovednika. Daredevila ostavljam zaa degustiranje, a poceo sam sa Propovednikom. Kako mi on dobrooo izgleda.  :o Vidim da cu posetiti striparnicu pre nego sto sam ocekivao, za nastavke  ;D Inace i ovde Enis dominira, kao i odlican crtez Stiva Dilona.

A imaju li negde Watchmen, Sandman i Liga izuzetnih dzentlmena da se citaju ili skinu, na nekom od nasih jezika?



Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #143 : 18.06.2015. 00:38:08 »

Daleko od toga da je los, samo ga brzo prelazis, jer teksta ima bas malo. Bar po mom ukusu.

Nemoj mi protiv Zagora  ;D  Svih mi Darkwoodskih bubnjeva! Ima ti Zagor dosta spojenih stripova. Ustvari, velik dio je njih upravo spojen pa tako često dobiješ trilogiju što znači sveukupno 288 stranica. Dylan Dog recimo nema, on uglavnom ima zasebne. Zagora gutam i danas ko na traci. Više ni ne znam koliko ih imam. Zadnje kad sam brojao bilo je blizu 900 brojeva  ;D  ne bi ih za ništa dao.

Inace

Swamp Thing ostale jos tri price prve knjige, posle prelazim na Mura.

U medjuvremenu, uskocio Punisher Max, prvi volume. Na pocetku se zove, mislim. Fenomenalan strip. Enis je majstor za stvaranje onako mracne atmosfere. Nastavljam dalje ubrzo.

Ennis je stvarno odličan. Punisher mi je među tri najdraža Marvelova lika. Sad dolazi u drugoj sezoni Daredevila  :)


Danas kupio Milerovog Daredevila, Covek bez straha i prvi deo Propovednika. Daredevila ostavljam zaa degustiranje, a poceo sam sa Propovednikom. Kako mi on dobrooo izgleda.  :o Vidim da cu posetiti striparnicu pre nego sto sam ocekivao, za nastavke  ;D Inace i ovde Enis dominira, kao i odlican crtez Stiva Dilona.

Kombinaca Dillona i Ennisa nezaustavljiva. Prvi dio si uzeo? To je Gone to Texas? Ok, nadam se da si uzeo i dodatke ako ih ima ta stripovnica. Dodaci su ti o liku Saint of Killers. Imaš od 1 do 4 broja. I još neki, ali to možeš pročitati poslije Preachera.

Jesse, Cassidy i Saint of Killers najbolji likovi. SoK-a ćep odmah upoznati  ;D



A imaju li negde Watchmen, Sandman i Liga izuzetnih dzentlmena da se citaju ili skinu, na nekom od nasih jezika?
Ne bih znao. Ja to sve uzimam na engleskom ili Amazon ili aukcije na stripovima http://www.stripovi.com/
« Zadnja izmjena: 18.06.2015. 00:40:08 Mulder »

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Stripovi
« Odgovor #144 : 18.06.2015. 00:55:41 »
Sumnjam da imaju. Tražio sam nešto od Alana Moora da uporedim prevod i original, bezuspešno. Mada se nisam nešto preterano trudio da nađem pa me nemoj držati za reč. Na nekim sajtovima može da se vidi preview na našem jeziku koji ume da bude i preko 50 stranica, ali opet ne znači puno.

Sandman ima odličan prevod na srpski, teško da može bolje, sudeći po onome što sam video. Goran Skrobonja, koji je preveo dosta horora/fantastike i meni drag Kingov It između ostalog, skidam mu kapu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #145 : 18.06.2015. 01:00:54 »
Kinga i još neke pisce samo čitam u originalu osim ako nije prevela Božica Jakovlev. Dosta toga se gubi u prijevodu, pogotovo kod nekih njegovih knjiga. Original je puno veći doživljaj i to se osjeti.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Stripovi
« Odgovor #146 : 18.06.2015. 01:29:42 »
Slažem se, nije uvek moguće preneti duh originala. Konkretno kod Kinga u srpkom prevodu ima svega, više različitih ljudi prevode i primeti se razlika. Par njegovih knjiga koje smatram vrednim ponovnog čitanja ću sledeći put na engleskom, a za neke to imam u planu i za prvo čitanje, jer većinu prevedenog sam već završio.
Već mi postaje smešno kako priča o nekim drugim temama često ode na dragog nam horor pisca  ;D




Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #147 : 19.06.2015. 08:18:16 »

Nemoj mi protiv Zagora  ;D  Svih mi Darkwoodskih bubnjeva! Ima ti Zagor dosta spojenih stripova. Ustvari, velik dio je njih upravo spojen pa tako često dobiješ trilogiju što znači sveukupno 288 stranica. Dylan Dog recimo nema, on uglavnom ima zasebne. Zagora gutam i danas ko na traci. Više ni ne znam koliko ih imam. Zadnje kad sam brojao bilo je blizu 900 brojeva  ;D  ne bi ih za ništa dao.

Moram odmah da se ogradim, nisam nista lose rekao o Zagoru  ;D Ono za Bonelija i malo teksta se odnosilo na Sirocad, tacnije prvih 6 delova.



Ennis je stvarno odličan. Punisher mi je među tri najdraža Marvelova lika. Sad dolazi u drugoj sezoni Daredevila  :)

Uhh, znam i jedva cekam. Nisam siguran bas zbog izbora glumca, ali i za Cox-a sam imao istu nedoumicu, tako da mozda je to i dobro.  ;D Citao sam da ce se mozda pojaviti i Elektra i Bullseye, tako da to moze da bude bas njami...  kokicekola


Kombinaca Dillona i Ennisa nezaustavljiva. Prvi dio si uzeo? To je Gone to Texas? Ok, nadam se da si uzeo i dodatke ako ih ima ta stripovnica. Dodaci su ti o liku Saint of Killers. Imaš od 1 do 4 broja. I još neki, ali to možeš pročitati poslije Preachera.


Jesse, Cassidy i Saint of Killers najbolji likovi. SoK-a ćep odmah upoznati  ;D


Da, Gone to Texas sam uzeo. Ima kod nas preveden i taj dodatak, on se vodi kao cetvrti deo. Pasce mi svakako u ruke, samo da se novcanik oporavi malo :D

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Stripovi
« Odgovor #148 : 22.06.2015. 21:51:14 »
Pao Gone to Texas i popeo se na visoko mesto najboljih stripova koje sam procitao  :o clapp

Danas kupio drugu knjigu koja sadrzi dve price, Sve u krugu porodice i Lovci.

Kupio sam i Hellblazera, Enisovog, jer mi onaj drugi nekako nije legao.

Inace Enis je ludaaaak. Totalno me je kupio u Punisheru, a u Propovedniku me odvalio.

Ima li jos sta njegovo za preporuku, pored Hellblazera?

Video sam da ima neki Hitman, ali ne znam sta je i kakvo je to.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stripovi
« Odgovor #149 : 22.06.2015. 22:07:42 »
Drago mi je da si tako oduševljen sa Preacherom.

Ali Hellblazer  :( obavezno je čitat od početka. Iako je Dangerous Habits od Ennisa najbolji Hellblazer i jedan od najboljih stripova uopće, mora se od početka čitat da vidiš kako je do toga došlo. Ili Constantineova Newcastle grupa. Ima jako puno referenci da bivše događaje, stari i novi likovi, slučajevi isto. Sve se nadovezuje. Prva dva volumena pogotovo gdje upoznaješ najvećeg Constantineovog neprijatelja, Nergala.

Al dobro, možeš samo pročitato od Ennisa volumene, ima ih. Makar je puno bolje kad ideš po redu, ali ima sjajnih pisaca koji su radili na stripu. Brian Azzarello je isto jedan od njih. I sveukupno volumeni od Azzarella su mi bolji nego Ennisovi, ali pojedinačno Ennisov Dangerous Habits je sami vrh Hellblazera.

Hitman mi je bio zakon. Samo nije za svakoga. To ti je over the top parodija na superjunake s puno krvi i može u splatter podžanr. Znači, lik koji ti ubija superheroje i villaine ako previše koriste svoje moći  ;D luda ideja, ali djeluje. Uglavnom, ismijavanje svakog superheroja. Kako je samo Batmana ismijao  rofl rofl

Uzmi i Crossed. Zombiji, samo su tu ljudi puno veća čudovišta. Još preporuka za njegov Judge Dredd (vrhunski) i Chronicles of Wormwood. CoW ti je jako kratak, ali odličan.

Tags: