Filmovi > Općenito o filmovima

Zvezda Tri - Srpski SF

<< < (2/3) > >>

radrad:
Pa sta kada je covek u pravu. Pa evo vam jedan primer. Dex koji je lupio opomenu osobi sa foruma koja se javno hvalila kako je bacio kroz prozor svog stana cd. I kao nismo stoka. Pa jesmo. Najvise me boli to sto jesmo i sto veoma veoma malo ljudi pokusava da se promeni. Pa koliko ljudi u konkretno Beogradu ne pljuje po ulici, a da ne pricam o necemu drugom. Sedim juce prekjuce u kolima na Mostaru i gledam tamo ka zeleznickoj i onom delu Beograda kod Kalemegdana. Pa ono je strasno. Ono je uzasno. Grad je veoma ruzan, prljav. Pola ljudi ide ulicom i cacka nos, cese dupe, pljuje, pusi, baca opuske gde stigne... Pisu moju moze neko da baci opusak negde u normalnom inostranstvu. Anniani, pokusaj da bacis opusak u Americi na ulicu da vidis sta ce da bude ako te vidi ker...
Ja se samo nadam da ce se to sve promeniti i da ce ovaj nekada lepi grad postati ono sto je bio pre i da ce se narod unormaliti. Da ce prestati da se nosi jebeni Air Max, ali cisto sumnjam.

anniani:
iskreno, bila sam u najmanje 3-4 evropske prestonice koje su mnogo prljavije od Beograda .. porazno je ako mislis da ljudi u Hagu, Helsinkiju, Parizu, Rimu - ne idu ulicom i cesu dupe i cackaju nos .. istina da kod nas mnogo ljudi zivi u nekom vremenu nakon II sv rata, ali to ne znaci da je vecina takva, a daleko od toga da to znaci da smo SVI takvi. To je ono o cemu ja pricam, ne mozes na osnovu jedne manjinske grupe (poput Roma i njihovog nacina zivota - molim da me Romi ne shvate u losem kontekstu, cast izuzecima) da zakljucujes o citavoj naciji, ej bre..
Ako je nosenje Air Max-a nepremostivi intelektualni ili razvojni problem vredan pominjanja, onda ova zemlja nema nikakav problem :)
A sto se tice pominjanja naseg moderatora Dex-a koji opominje nevaljalog decaka koji baca diskic kroz prozor, to je taj isti Dex koji je javno izjavio da voli nasilje (tim recima) pa nisam sigurna da ti je primer merodavan ;D (da oprosti Dex koji je ni kriv ni duzan spomenut u ovoj temi ;D )

globalizacija je jako kontra-produktivna, nismo jos naucili neke stvari ;) ja hocu da moj narod neko snimi u momentima kad je svetski, kad je kulturan, da snimi ono sto moj narod ima najbolje da pokaze, da pokaze normalne ljude, intelektualce i omladinu koja tezi da bude deo sveta .. to sto u 21. veku srpska kinematografija i dalje profitira na prikazivanju Srba kao stoke koja je ostala zarobljena u predratnom periodu, to se odrazava na ceo narod. Samo nekoliko ljudi profitira, a citava nacija gubi. Ja ne zivim u Kusturicinoj Srbiji sorry

radrad:
Kusturica je zlo.

A nije ostala zarobljena? E i da, ja ne mislim na Rome. Njih ne racunam u te ljude koji bacaju sve i svasta po ulici i tako to. Jadno je to sto se od njih to ocekuje, ali kada vidis osobu koja na sebi ima sat od 300e, odelo od 400e, nosi picotti cipele i pljuje po ulici, zeludac mi se okrece. Mislim da je narod donekle zaostao i da mu treba jos vremena da bi nadoknadio taj gubitak svesti. I moje misljenje je da treba praviti sto vise takvih filmova i serija gde ce on da vidi sta radi i kako se ponasa, pa mozda i promeni navike.

petko:

--- Citat: anniani - 31.07.2009. 16:25:30 ---ja hocu da moj narod neko snimi u momentima kad je svetski, kad je kulturan, da snimi ono sto moj narod ima najbolje da pokaze, da pokaze normalne ljude, intelektualce i omladinu koja tezi da bude deo sveta ..

--- Kraj citata ---

Padale su mi slične stvari na pamet i pokušavao sam da se setim bilo čega za šta bismo mogli celom svetu da kažemo "Evo, vidite kako smo mi to dobro uradili. Slobodno uradite isto kao mi zato što je stvarno sjajno."
Na svakom koraku vidim nešto što ne valja ali ni uz najbolju volju ne mogu da se setim ničega što je ovde urađeno baš kako treba.
Jednom prilikom sam to pomenuo kad sam sa društvom bio u kafani i jedan drugar je pomenuo da smo dobro uveli fiskalne kase... pfff
U takvom okruženju mislim da nije realno očekivati ni da nam filmovi daleko odskoče.
Neka im je srećno sa tim filmićem i budućom serijom, možda urade nešto extra kad namaknu kintu :)

anniani:
ma ti pricas o ekonomskom uspehu ili nekim soc-tehnoloskim dostignucima.. ja pricam o tome da postoji i druga tematika za kinematografiju od ciganskih vencanja, trudnica u ratu i srba koji piju mokracu u tunelu .. sta fali npr filmu "mi nismo andjeli" (prvi deo, ovi ostali su mi fuj) :)  nek snimimo i mi u 21. veku nesto savremeno a da tematika ne bude rat ili kako su srbi nazadni i jadni, mrznja medju pripadnicima bivsih jugoslovenskih republika i kackanje u blatu sa kokoskama :)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju