Autor Tema: Sh'at Neila  (Posjeta: 1896 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Sh'at Neila
« : 19.11.2020. 15:55:21 »

Opis:
Temeljena na stvarnim događajima, Dolina suza je miniserija od osam epizoda i prikazuje jomkipurski rat iz 1973. g. pogledom mladih sudionika. Serija priča tri emocionalne i jako osobne priče pojedinaca koji su uhvaćeni u ratne strahote, tri paralelne radnje, međusobno isprepletene kulminirajući u bitci.

Izvor: HBO Adria

Međunarodni naziv: Valley of Tears
Žanr: drama, ratna
Kanal: 11
Godina: 2020.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi

« Zadnja izmjena: 20.11.2020. 09:48:27 maksi »
iShare, noProfit


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Sh'at Neila
« Odgovor #1 : 19.11.2020. 15:56:15 »
Dostupna je na HBOGO Adria.
iShare, noProfit


Offline damir vuković

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 56
Odg: Sh'at Neila
« Odgovor #2 : 07.12.2020. 23:04:29 »
Čujem da je dobra serija. Nisam baš gledao nešto serija i filmova iz Izraela. I kakva je serija? Netko već gledao?   :pametnjakovic

Offline maleni777

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Odg: Sh'at Neila
« Odgovor #3 : 22.12.2020. 22:53:36 »
Odgledah prvu epizodu, tri Izraelska tenka uništila 40 Sirijskih, "realno" nema šta, razmišljam da li uopšte da gledam dalje. Liči mi na propagandu, i koliko vidim druga strana u ratu nema aktivnu ulogu u seriji. Gledat ću dalje, valjda ne uzalud

Offline maleni777

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Odg: Sh'at Neila
« Odgovor #4 : 29.12.2020. 19:59:43 »
Ipak , pogreših , istorijske činjenice ( Sirijske snage su za napad na Golansku visoravan tokom Yom Kippurskoga rata   koristile između 900 – 1.200 tenkova,pokrivalo ih je 1.000 komada raznoga artiljerijskoga oružja. Na Golanu je bilo svega 170 izraelskih tenkova, te 60 komada artiljerijskoga oružja ) - Za svaku pohvalu i preporuka za pogledati seriju. Moja ocena 8/10. Nažalost ne mogu da izbrišem svoj prethodni preuranjeni post. :-[
I najavljena je druga sezona, egipatski upad na Sinaj.

Offline damir vuković

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 56
Odg: Sh'at Neila
« Odgovor #5 : 04.01.2021. 22:24:33 »
Kada sam vidio seriju otišao sam na internet i malo istražio. Boga mu sve je istina stvarno su ih dobro razbili.  :aha:

Offline _Sen

  • Novi član
  • *
  • Postova: 46
Odg: Sh'at Neila
« Odgovor #6 : 17.01.2023. 15:20:35 »
Sve OK sa činjenicama na wikipediji...Elem... umetnička fikcija...
Obaveštajac botoksiranih usana, koji uzgred ne ume da puca... opsesivno nosi ježa... paničar...Komandir koji poubija svoje... i nikom ništa... tera po svome...Junaci koji ostanu da brane bunker, razbacaju mrtve i sakriju se u bunker  rofl Onda ih Sirijci pocepaju ručnim bombama i već u sledećoj epizodi glume junake...Da ne pričam o civilu koji šeta po operativnom centru vojske, cepa po radio uredjajima bajke svom sinu... krade džip sa municijom i voza se po ratištu...
Više vojničke istine ima u sva četri dela Ramboa...Iskreno... uraditi ovako lošu... ali stvarno... lošu seriju sa tako dobrom istorijskom tematikom je zločin...Dizni bi snimio bolji ratni film od ovog... sr..nja...

Tags: