Autor Tema: Bag of Bones  (Posjeta: 13034 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Bag of Bones
« Odgovor #30 : 13.12.2011. 13:13:32 »
Ne izlazi mi iz glave:


Offline arthur011

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: Bag of Bones
« Odgovor #31 : 13.12.2011. 17:13:08 »
Nema reci kojimz bih izrazio zahvalnost za brzi prevod....

Ostaje samo jedno pitanje.....Ukupna duzina trajanje ove dve episode je 162 minuta. Sta se desava sa onih 234 minuta sa IMDB-a ? A i ovde je bilo najavljeno cak i rezervisano prevodjenje cetiri dela serije a od danas su to samo ova dva. Sta se u stvari desilo i odakle je doslo do ovih nedoslednosti ?? Zahvaljujem na bilo kakvim odgovorima.

Jos jednom OGROMNO HVALA Drazenu !   clapp clapp clapp

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Bag of Bones
« Odgovor #32 : 13.12.2011. 21:07:16 »
Postavljen prijevod i za drugi (posljednji) dio:
Bag of Bones - 01x02 - Part 2.HDTV.XviD-FQM_720p.HDTV.x264-ORENJI

Nakon doista dugo vremena mi se svidjela jedna od ekranizacija romana Stephena Kinga, mog omiljenog pisca.
Po meni je ovaj mini serijal, tj film iz dva djela zaslužio čistu 10/10.
Gluma odlična, Brosnan me podsjetio na one njegove slavne dane.
Kamera fantastična.
Efekti također super izuzev
Spoiler for Hiden:
eksplozije vozila u ovom drugom dijelu
.

Po meni je ovo "obavezno štivo" za svakoga tko voli normalni, pismeni triler/horor bez prolijevanja hektolitara umjetne krvi........

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Bag of Bones
« Odgovor #33 : 14.12.2011. 00:22:20 »
Hvala i na drugom prevodu, gleda se u komadu 720p. clapp smileyNO1

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Bag of Bones
« Odgovor #34 : 14.12.2011. 14:42:52 »
Dražene legendo, hvala na prijevodima i brzini istih! :)  drinks
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline dragandza

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 107
  • Spol: Ženski
Odg: Bag of Bones
« Odgovor #35 : 14.12.2011. 18:11:46 »
Hvala za prevode, Dražene. clapp

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Bag of Bones
« Odgovor #36 : 15.12.2011. 09:53:27 »
solidna serija.hvala drazene za odlicne prevode drinks

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Bag of Bones
« Odgovor #37 : 15.12.2011. 13:34:41 »
Hvala za odlične prijevode Drazen ;)

A sada dam svoje utiske o ovoj seriji za koju sam mislio da bi mogla biti vrhunska iz razloga što je rađena po knjizi S. Kinga koju nisam čitao, a vidim da se govori kako je jako dobra...

Jučer sam je odgledao u komadu s time da kada je završila nisam znao što bi mislio o njoj :ne-zna , nekako mi se čini da su trebali staviti još minimalno dva nastavka da bi obuhvatili cijelu knjigu, ponavljam nisam je čitao, da bi ispala serija vrhunska, ovako ima mi jako puno nedorečenosti....  Prvi dio serije je protekao da se baš ništa nije dogodilo osim par situacija koje su bili jako dobro odrađene, i činilo mi se da je to kao uvod u tu cijelu misteriju koja se dešava u nastavku, što se i ispostavilo, ali mi nekako fale neki djelovi da se povežu ti silni događaju koji su se dogodili u prošlosti i zašto se to događa sada... malo glupo zvuči  :facepalm da ne otkrijem previše  8) te se odjednom u drugom dijelu sve razriješi u 15 min. ( s time da su izgubili cijelu tu misteriju jer pre brzo sve otkriješ sam što se ispostavi na kraju točno  :o) ;D sve u svemu nije me nimalo oduševila serija za koju sam imao velika očekivanja, Brosnan je odglumio odlično, njemu sve pohvale... ugođaj u cijeloj seriji vrhunski, krajolik prekrasan, mali gradić  smileyNO1, kuća prekrasna, ali ona baba fighter  ;D spoooooky da više nemre biti, baš mi je nekako bila grrrrrrrrrrr  ;D

Offline banalek

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
Odg: Bag of Bones
« Odgovor #38 : 19.12.2011. 19:12:20 »

Ostaje samo jedno pitanje.....Ukupna duzina trajanje ove dve episode je 162 minuta. Sta se desava sa onih 234 minuta sa IMDB-a ? A i ovde je bilo najavljeno cak i rezervisano prevodjenje cetiri dela serije a od danas su to samo ova dva. Sta se u stvari desilo i odakle je doslo do ovih nedoslednosti ?? Zahvaljujem na bilo kakvim odgovorima.


Serija je iz dva dela po 80 min.
Na IMDB pise da traje 234 minuta, ali to je zajedno sa reklamama. Prikazana je u 2 dana po 120 minuta ukljucujuci i reklame. 

Offline Zlatkohmmm

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 87
Odg: Bag of Bones
« Odgovor #39 : 25.12.2011. 13:02:21 »
nisam citao knjigu i ocekivao sma mnogo vise....po meni je ovo nista specijalno kao i mnog kingova dela, ali uglavnom ljudi na njega odlepe (iskreno da nije pisao king i da nije po njemu mislim da vecina ne bi imala ovako lepo misljenje o seriji) kao i za muziku, napravis jedan hit i posle sta god izdas ljudi hvale....znam da se necete sloziti ali tako je

Offline Dena-XO1

  • Homme libre, toujours tu chériras la mer!
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 965
  • Spol: Muški
  • Homo sum, humani nihil a me alienum puto
Odg: Bag of Bones
« Odgovor #40 : 25.12.2011. 13:33:04 »
nisam citao knjigu i ocekivao sma mnogo vise....po meni je ovo nista specijalno kao i mnog kingova dela, ali uglavnom ljudi na njega odlepe (iskreno da nije pisao king i da nije po njemu mislim da vecina ne bi imala ovako lepo misljenje o seriji) kao i za muziku, napravis jedan hit i posle sta god izdas ljudi hvale....znam da se necete sloziti ali tako je
Ne, to nije istina. Čovjek je u 90-im pisao knjige pod pseudonimom Richard Bachman kako bi dokazao da se knjige ne prodaju zbog imena Stephen King. I to je dokazao. Knjige su bile uspješne i pod tim pseudonimom. A što se tiče ove ekranizacije, možda i nije potpuno pokrila knjigu ali meni se sviđa. Danke, Drazene na prijevodu!  smileyNO1
''Knowledge comes, but wisdom lingers.'' - Lord Tennyson
"Alle, die in Schönheit gehn, werden in Schönheit auferstehn." - R. M. Rilke

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Bag of Bones
« Odgovor #41 : 25.12.2011. 14:25:07 »
S.King je za mene William Shakespeare, imam nekih 70tak njegovih knjiga što na engleskom a što na nekim od naših jezika i što god budu ekranizirali od njih tu sam za prevođenje. mislim da je naredna ekranizacija:
http://www.tvrage.com/shows/id-25987
krajem 2012

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Bag of Bones
« Odgovor #42 : 25.12.2011. 15:10:09 »
nisam citao knjigu i ocekivao sma mnogo vise....po meni je ovo nista specijalno kao i mnog kingova dela, ali uglavnom ljudi na njega odlepe (iskreno da nije pisao king i da nije po njemu mislim da vecina ne bi imala ovako lepo misljenje o seriji) kao i za muziku, napravis jedan hit i posle sta god izdas ljudi hvale....znam da se necete sloziti ali tako je
Ne, to nije istina. Čovjek je u 90-im pisao knjige pod pseudonimom Richard Bachman kako bi dokazao da se knjige ne prodaju zbog imena Stephen King. I to je dokazao. Knjige su bile uspješne i pod tim pseudonimom. A što se tiče ove ekranizacije, možda i nije potpuno pokrila knjigu ali meni se sviđa. Danke, Drazene na prijevodu!  smileyNO1
U 70-ima i 80-ima  smileyNO1

Inače, slažem se. King je Balzac našega doba. Oni koji govore da su mu većina loši filmovi ili serije, ne shvaćam ih ozbiljno zato što sam se mnogo puta uvjerivo da ti koji to govore, nisu ni gledali puno od njega. Nije King kriv za lošu ekranizaciju, kriv je redatelj i ostali koji rade na tome. Većina filmova, mini serija rađenih po njemu su zaista više manje dobre. Neki odlični, par remek djela. Naravno, ima i loših

S.King je za mene William Shakespeare, imam nekih 70tak njegovih knjiga što na engleskom a što na nekim od naših jezika i što god budu ekranizirali od njih tu sam za prevođenje. mislim da je naredna ekranizacija:
http://www.tvrage.com/shows/id-25987
krajem 2012
Također  ;D jedino mi fali ona njegova knjiga o bejzbolu, ostalo sve imam. Ljudi nažalost ne shvaćaju zašto ga toliko mnogo ljudi voli, zašto je najprodavaniji američki pisac ikada, zašto je dobio toliko nagrada od kojih se jedna posebno izdvaja. Ona koju primaju najveći književnici, a to bome ima težinu pošto se radi o horor piscu.

Što se tiče Talismana, nadam se da će prije napraviti ekranizaciju Crne Kuće, prequel Talismanu. Odlične knjige, prelijepa pustolovina  :)
« Zadnja izmjena: 25.12.2011. 15:13:19 Mulder »

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Bag of Bones
« Odgovor #43 : 25.12.2011. 17:01:52 »
Odgledao sam i onaj drugi deo, ali me mrzelo da pišem... Jbt koje je ovo đubre od serije. Smehotres. :dash
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Bag of Bones
« Odgovor #44 : 25.12.2011. 17:11:48 »
Da, drugi dio je nažalost loš. Sve zbrzano i dosta su toga izbacili. Trebalo je još najmanje dve epizode biti  :)

Offline Zlatkohmmm

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 87
Odg: Bag of Bones
« Odgovor #45 : 25.12.2011. 20:12:31 »
ja eto citam knjige bas ali za tog richarda nikad nisam eto cuo da je toliko poznat ako je to tacno

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Bag of Bones
« Odgovor #46 : 25.12.2011. 21:13:41 »
Da, drugi dio je nažalost loš. Sve zbrzano i dosta su toga izbacili. Trebalo je još najmanje dve epizode biti  :)

točno to sam i ja rekao, da su snimili još dvije epizode možda bi serija i bila bolja, ovako je ispalo sve nekako ubrzano....

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Bag of Bones
« Odgovor #47 : 25.02.2012. 13:36:42 »
Hvala, dražene. Pogledao sam prvi deo.. nije loše, kakvih sve ekranizacija ima, ovo je super.. videćemo još do kraja..
iShare, noProfit


Tags: