Autor Tema: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...  (Posjeta: 23679 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #30 : 06.07.2009. 18:00:32 »
Da, lepsi je. I to mnogo. Pokusao sam par puta da ga koristim samo zbog izgleda, ali nisam mogao.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #31 : 06.07.2009. 18:02:08 »
Fuck the look ;D
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #32 : 06.07.2009. 18:10:50 »
IE ima dobar izgled?!  ???
mislim da je bilo dovoljno argumenata o tome da Opera ima najoriginalnije i najkorisnije opcije
meni je i estetski najbolja, a i prilicno uproscena za razliku od FF...

Ali Šćepo me је vala bas nasmejao, kod mene bas obrnuto ide redosled  ;D
« Zadnja izmjena: 06.07.2009. 18:25:40 Wennen »

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #33 : 07.07.2009. 01:48:26 »
zkarlov, krivo mi je što ne prihvatih onu opkladu u pivce... ;D
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #34 : 07.07.2009. 02:13:04 »
opera je najkompletniji browser
za njim FF pa K-Meleon
 
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #35 : 07.07.2009. 02:24:06 »
Opera ftw  ;D  clapp

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #36 : 07.07.2009. 09:30:27 »
@igniss: Total Commander Power Pack 6.54 . Nije "prost" kao obični TC, a nije ni pretrpan glupostima kao onaj TC Ultima Prime. Ima puno plugina, ja u njemu sve živo radim :) 15 MB instalacija.

@Wennen: Nisam znao da su već ukrali speed dial... To potvrđuje sve što sam rekao.

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #37 : 07.07.2009. 17:42:50 »
E sad sam tek probao onu foru za flv video u cache-u, super fazon...
A ja se mlatim s raznim programima i sajtovima za to ko budala...
tnx 4 hint Quad...  ;D

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #38 : 08.07.2009. 12:07:42 »
Napravio sam anketu pa izvolite glasajte

http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php?topic=4740.0

Nesto zaostaje opera pa reko mozda nisu svi videli temu :)

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #39 : 08.07.2009. 23:32:50 »
zaostaje jer smo glasali za ono što valja


Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #40 : 09.07.2009. 11:01:52 »
Da kažem nešto i u korist Opere. Opciju kartica/tabova prvi put sam video još 2002. kod opere, davno pre postojanja FF i priznajem da su to posle preuzeli svi drugi. Priznajem da većina inovacija potiče od nje (ne znam samo da li je neko preuzeo mouse gestures)... Zbog toga sam je koristio sve dok nisam otkrio FF. Posle toga... ;)
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #41 : 09.07.2009. 11:06:20 »
Da kažem nešto i u korist Opere. Opciju kartica/tabova prvi put sam video još 2002. kod opere
Ta je opcija još 2000. g. postojala u MyIE (kasnije preimenovanome u Maxthon) i to je bio glavni razlog zašto sam ga počeo koristiti.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #42 : 09.07.2009. 21:30:51 »
Malopre sam ins. Operu i mogu da kazem da nimalo nije losa. Mada Mozila malo brze otvara strane
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #43 : 10.07.2009. 09:26:17 »
sto se tice brzine otvaranja strane, treba da se podesi, ja sam je podesio i meni otvara fatalno brzo.
Mada kad sam instalirao, po default settings je otvaralo sporo jer verovatno misle da je vaznije
arhiviranje nego brzina, iskljucio sam cache i history i podesio jos neke stvari na opera: config
imas tutorijale razne na youtube-u kako da ubrzas browsere...


Hocu da kazem da brzina otvaranja nije merilo kvaliteta browsera, svaki moze da se podesi da otvara brzo,
najbitniji su izgled, jednostavnost,  prakticnost, Opera ima najoriginalnije opcije i najmanje polja za razne
opcije i pretrazivanja koja u FF, kako mi se cini, zauzimaju dobar deo gornje povrsine prozora... U Operi cak
mogu da se iskljuce svi nepotrebni paneli i da ostane samo tab i address bar sa refresh, stop i back opcijama i search box sa strane koji ukljucuje brz pristup googleu, wikipediji i jos nekim bitnijim sajtovima a zauzima
najmanje moguce prostora tako da ostaje vise za pregled stranice... Paneli mogu da se iskljuce ili prilagode
na bilo koji nacin, mogu se postaviti bukvalno na bilo kom mestu, kada se udje u podesavanja mogu se misem
selektovati pojedinacni toolbarovi i podesavati opcije samo za selektovano...

ima cak i malu kanticu sa strane u kojoj se nalaze zatvoreni tabovi, desava mi se cesto da zatvorim nesto
i shvatim da mi je to trebalo, npr nisam video da postoji password za neki rar fajl koji sam skinuo...

Takodje mi se mnogo svidja izgleda transfera tj. prozora u kom se prikazuje download fajlova, i bookmarks
je jako pregledan, gomila koja obicno napravi haos se moze jako lepo rasporediti po folderima i moze im se
pristupiti preko "expanding" menija.. Moguce da neke od ovih opcija imaju i drugi browseri ali ne verujem da
jos neki ima sve a jednom mestu...

A za razliku od SVIH drugih browsera, Opera nema nijednu opciju vidljivu u glavnom prozoru koja mi je beskorisna
a to je glavni razlog zasto mi je najbolja... Svi drugi browseri imaju dosta vidljivih stvari koje uopste ne koristim.


Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #44 : 10.07.2009. 11:01:06 »
lol, ovaj screenshot se razlikuje odo onoga sto sada vidim na mom firefoxu samo po tome sto gore levo pise opera  ;D

svaki browser ima bookmarks/favorites .... daj nesto originalno

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #45 : 10.07.2009. 11:27:46 »
Opera ima najoriginalnije opcije i najmanje polja za razne
opcije i pretrazivanja koja u FF, kako mi se cini, zauzimaju dobar deo gornje povrsine prozora...

To nije bitno, ako ti smeta, uvek možeš da pritisneš F11 i da imaš full screen pregled. Prinošenjem miša gornjoj ivici ekrana spušta ti se toolbar. Dakle, ceo ekran, ako hoćeš možeš da koristiš. Ova opcija postoji i kod Opere.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #46 : 10.07.2009. 18:43:08 »
skoro sav software ima opciju view, pa izabereš toolbar koji želiš da modifikuješ, a možeš i kompletno da ga ukloniš, tako da to nikako ne može biti mana  ;)

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #47 : 10.07.2009. 19:08:51 »
Ne znam kako si iz mog odgovora zaključio da smatram da je to mana... Mislio sam na to da svako kome na FF smeta veličina toolbara (koja nije veća nego kod drugih browsera), može to vrlo lako da sredi.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #48 : 11.07.2009. 03:33:30 »
Odnosilo se na Wennenov citat

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #49 : 11.07.2009. 14:59:43 »
Ja nisam ni za sta rekao da je mana, samo sta se meni svidja kod Opere...
I rekao sam da nisam upoznat s tim da li jos neki browser ima sve navedene opcije na jednom mestu,
ali u svakom slucaju nemam razloga ni da isprobam neki drugi jer mi Opera savrseno odgovara.

Ne pokusavam reci da FF ne valja...
Naprotiv, video sam rezultate glasanja, znam da ljudi imaju razloga zasto ga vole

:)

Offline Unicorn

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • All Roads Lead to Amber.
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #50 : 10.08.2009. 09:32:21 »
Opera zakon =] evo vec neko vreme koristim 10.0 beta i radi kao zmaj jos su poradili dosta na dizajnu, ali koliko mene boli *ne znam ni ja sta* za dizajn uopste se ne obazirem, jednostavno kao i kod svake prethodne verzije Tools/app../skin = windows native i cepaj do mile volje :)

ima cak i malu kanticu sa strane u kojoj se nalaze zatvoreni tabovi, desava mi se cesto da zatvorim nesto
i shvatim da mi je to trebalo, npr nisam video da postoji password za neki rar fajl koji sam skinuo...
Evo vec 6. kako operu nisam gasio a ako ces mi verovati kantica je puna do vrha =] 2x moram otvarati More items > :D da bi se cela kantica prikazala.

I jos jedna stvar kod opere, Speed dial koji se u novoj operi se moze podesavati direktno iz browsera u zavisnosti koliko vam prozorcica treba ili velicine monitora pa ne zelite da vam zjapi prazan prostor :) usput mozete dodati i vasu sliku :), ne mora preko explorera/my computera :) ne znam jos hocete, ali Opera niko nije ni do kolena  ;D smileyNO1

« Zadnja izmjena: 10.08.2009. 09:36:21 Unicorn »
"The divine is not something high above us. It is in heaven, it is in Earth, it is inside us" ~ Morihei Ueshiba

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #51 : 10.08.2009. 11:22:21 »
Posle mnogo hvaljenja Opere rešio sam da je koristim uporedo sa Firefox-om, i da vidim šta je toliko bolje, i evo utisaka. Na nekim sajtovima operi radi lakše, možda za nijansu brže, ali definitivno je bug-ovitija od firefoxa. Ono što je neoprostivo je katastrofalna podrška za wordpress, jer mnoge bitne funkcije kod pisanja blogova uopšte ne rade! Photobucket koji generalno ima užasno loše napisan kod, sa operom radi bolje, ali ni sa njom ne radi savršeno, pitam se uopšte da li je ta stranica za išta optimizovana. Ono što sam video za 10-ak dana korišćenja je da je jako malo sajtova optimizovano za operu, pa ne razumem toliko hvaljenje. Čak se i ovde (http://www.prijevodi-online.org/index.php) na naslovnoj vidi manji error svaki put sa operom, a nikad sa firefoxom. Takođe na istoj strani ( i ne samo tu ) kad se klikne na preuzimanje fajlova dobije greška u vidu cele strane na hijeroglifima, i onda se mora ići na save target as da bi se skinuo fajl. Kao neko ko svaki dan koristi torrente moram da se osvrnem na integrisani torrent klijent, i nije uopšte za ozbiljnije korisnike, ne može uopšte da se podešava detaljno i kvalitetno kao utorrent i mora na njemu još puno da se radi. rss feed je solidan, ali mi nije bolji od snarfera koji koristim svaki dan. speed dial mi se čini potpuno nepotrebnim, ali ko voli igračke neka ga koristi. Za kraj da dodam i da je moja devojka probala operu i da je zamerila katastrofalno sporo učitavanje igara na fb, koje joj se na ff nije dešavalo na istom kompu.

Zaključak je da svaka čast ekipi koja radi operu na liderstvu u inovacijama za sve ove godine ( jer su mnoge stvari oni izmislili) i veliki minus za nedovršenost browsera i očigledno netestiranje istog.
Ostaviću oba browsera instalirana, ali sumnjam da ću više koristiti operu. Firefox je i dalje usamljen na tronu, ionako ni on nije savršen.

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #52 : 10.08.2009. 11:47:49 »
http://blog.gungfu.de/archives/2004/11/22/why-i-love-opera/


Necu nista reci, samo procitajte ako vas ne mrzi  ;D

Offline Dibidus41

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #53 : 10.08.2009. 12:25:09 »
Necu nista reci, samo procitajte ako vas ne mrzi  ;D

O'ma da kažem, koristim Operu...nekako mi ...leži, ali sve što je heler rek'o, stoji!!

S ovi blog što ga dade se slažem, u popunosti...al' za periJod kad je pisan  ;D!!
NeštA su ozbiljno zbrljačili u zadnjih par verzija, pa da ne biH puno eksperimentisao,
koristim i O i FF.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #54 : 10.08.2009. 13:22:52 »
http://blog.gungfu.de/archives/2004/11/22/why-i-love-opera/


Necu nista reci, samo procitajte ako vas ne mrzi  ;D

Totalno si neobjektivan, tj. navijački raspoložen. Vidi datum kad je pisan post na tom linku { 2004 11 22 }. Ko koristi ff 1?
 Daj mi konkretno za i protiv  :\)

Zaboravih par stvari gore, zamerke na operu su i što importuje navodno bookmark od ff verzije 3, ali realno može da preuzme samo bookmark fajlove starije od dve godine, i velika zamerka je neverovatno zakomplikovan rad na bookmarku, tipa premeštanje, pravljenje redosleda, .... bilo kakva manipulacija je bespotrebno otežana, i tu ima dosta prostora za ispravke.

Sve napisano se odnosi na najnovije verzije oba browsera, i to full verzije. nikad alfa, nikad beta  ;)

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #55 : 10.08.2009. 13:53:30 »
Ne trudim se da budem objektivan, a ni da navijam...
Znam da je to moj subjektivni utisak da je Opera najbolja, a takodje je subjektivno i to sto mi je FF
jako nepraktican, komplikovan, ni estetski mi se ne svidja izgled, i ne snalazim se u njemu, a pored svega toga,
tu je i moc navike ( znas kad naviknes da te biju onim pa te nista drugo ne boli xD ) i mozda je samo stvar u tome
sto sam navikao na Operu, pa kad god koristim neki drugi browser - nesto mi uvek uvek zafali...

Naravno, znam da je FF popularniji, svi ga koriste, hvale, ali eto meni se (subjektivno) ne svidja...
A objektivno, ne tvrdim da je Opera bolja, ni da nema mane...

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #56 : 10.08.2009. 14:06:19 »
Da budem jasan, nisam ja potpuno zadovoljan ni sa jednim browserom  ;D , ali ću rado probati i druge, i to nekoliko dana, a to što sam ostavio instaliranu operu govori da nije za bacit'.  ;)

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #57 : 10.08.2009. 14:08:56 »
Pa da, probam i ja druge browsere... Neki mi se dopadnu...
Ali mi bez Opere uvek fali nesto  :\)

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #58 : 10.08.2009. 16:45:22 »
90% gore opisanih problema rešite kucanjem "opera:config" bez navodnika u address bar. Nije opera samo "instaliraj i vozi", nego treba malo i podešavanja.

@heller: Koja greška se vidi na prijevodima? Evo ja gledam iz Firefoxa i Opere i sve je isto.
« Zadnja izmjena: 10.08.2009. 16:49:40 -=QuadDamage=- »

Offline Nagy

  • Ja
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 395
  • Spol: Muški
Odg: "Bug" na temi --> Browseri: IE vs FF vs Opera vs ...
« Odgovor #59 : 10.08.2009. 21:46:03 »
Ono što mi se sviđa zaista kod FF-a, što nemaju niti Opera, niti IE, su oni mali add-inovi koji čine život lakšim. Ono što ti treba, to si dodaš. Ne sviđa ti se izgled? Dodaš Personas i odabereš si izgled kakav želiš. Ne znam kakva je Opera 10, nisam ju isprobavao, koristim Operu 9 u DVD-u zbog mail-klijenta, ali ono što mi najviše nedostaje u Operi jest toolbar. I u Operi mi je recimo Facebook sporiji, a i ponekad u njemu imam problema s chatom.
Citat: bugmenot11 - 14. 10. 2008 u 21:48:55
Mirko_Pevac je u pravu, koji kurac prijevod jos nije gotov ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?



Tags: